Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Aracımı satıp Opel Astra 1.3 almak istiyorum

ahmt cihan ökke
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. ahmetcihanokke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 ac 3860
    Edilen teşekkür: 48

Standart Aracımı satıp Opel Astra 1.3 almak istiyorum

evet arkadaşlar araçtan iyice soğudum bugun bunu daha iyi anladm temiz bi astra bulup almak istiyorum.1.3 dizel istiyorum son kasa yada önceki olabilir.aracımı satma nedenim kapı içlerinden ve gögüsten gelen sesler bitmiycek gibi geliyo.kapı içindeki klipsler tam 3 kez değişti 1 ay sonra gene aynı araba 22binde 22 binde boyle 44binde ne olr bilemiyorum.astra alsam ne olur onuda bilmiyorum golf istiyodum kesinlikle az önceki haberden sonra almam ne etcez bilmiyorum vallaha ama astra daha iyi olur heralde diye düşünüyorum.onuda 1.3 cekmıyo diye okduum bir kac forumda oda muamma bu konuyla lgl bılgısı olan astra suren arkadaslar bana yardmc olablrler mı?

not servisle ilgili bi sıkıntım yok benim abiye kosuyorum ne olursa ama sogudum iyice
    Konu kadir07 tarafından (14/05/2013 Saat 20:05 ) değiştirilmiştir. Sebep: başlıklarda ilk harf büyük olmalı...

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Ben bu segment ve paraya alınacak araçlarda sorunsuzunu duymadım görmedim..Bu arada 1,3 eski kasa astralarda iyidir ama sanki direksiyon ile ilgili bir sıkıntııs vardı..

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre Emre
    Human Rogue (WoW) bvulgari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 186

Honda jazz cok sorunsuz bence.. Önceki aracım bi önceki kasa jazz dı..Ayrıca parasınıda alıyorlar.. Bu paraya derken parayı küçümsemeye gerek yok..
    This is not personel, just business..

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

MURAT OZ
    muratxx5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 56

Standart Ynt: Aracımı satıp Opel Astra 1.3 almak istiyorum

2008 model sedan 1.3 dizel astra ya bir müddet bitmiştim daha önce. 1.3 multijet motor var onda da. Fiat motoru yani. 90 beygirdi . Çekiç noktasında en ufak bir sorun yasamadim. 6 ileri vitesti. Uzun yolda çok rahat. Kullanımı da zevkli idi. Fakat aracın her yeri sensor dolu. Ota b...ka arıza lambasi yanıyor. Yanınca da motor güvenli moda geçiyor 120 üzerine çıkmıyor . Ama zevkli bir araç...

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

hocam bende 2012 h kasa astra var..çok şükür çok memnunum araç inanılmaz güven veriyor resmen yere yapışıyor yol tutuşu gerçekten mükemmel biraz süspansiyonları sert ama yol tutuşu o açığı kapatıyor.yakıtdan da memnunum 60 liralık mazot ile tamamı İstanbul şehir içi dur kalk larla 240 km gidiyorum..aklına takılan soru olursa cevaplayabilirim..

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

8-10 ay bindim 2010 dizel vardı bende , araç gayet iyi c segmentinde dolu ve parasıyla kıyaslayınca alınabilecek otomobillerin başında geliyor...
    ilk kalkışta biraz ağır diyenler olsada bana göre normal dolusunu (esentia konfor paket ) alırsanız güle güle kullanırsınız .)

kronik bi sıkıntısı yok...

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ömer KAÇAR
    omerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34BU8001
    Edilen teşekkür: 40

boş paket 1,3 astralar yokuş yukarı kalkışlar da kalksam mı kalkmasam mı diye düşünüyor o eksisi de var

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı omerr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    boş paket 1,3 astralar yokuş yukarı kalkışlar da kalksam mı kalkmasam mı diye düşünüyor o eksisi de var
    hocam astranın boşu da dolusu da 90 lık neden boşu düşünsün dolusu düşünmesin onu anlamadım..

15. Bu mesajı için 2 kişi tayfux'ye teşekkür etti:

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı kukart Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    8-10 ay bindim 2010 dizel vardı bende , araç gayet iyi c segmentinde dolu ve parasıyla kıyaslayınca alınabilecek otomobillerin başında geliyor...
    ilk kalkışta biraz ağır diyenler olsada bana göre normal dolusunu (esentia konfor paket ) alırsanız güle güle kullanırsınız .)

kronik bi sıkıntısı yok...
    kronik sıkıntısı cim modülüdür..ama ilk çıkan astralarda görülüyor ayrıca Opel bu kronik sorunu kabul etti ve garantili yada garanti dışı olsa da cim modülünü ücretsiz değiştiriyor..cim modülü ne dersen korna ile alakalı bir durum..o bozulunca korna çalışmıyor..

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

astra j test ettim, özellikle direksiyon sistemi rezildi.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ahmt cihan ökke
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. ahmetcihanokke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 ac 3860

ben test edemedim ama2013 ecoflex sport astraya bindim.kapısını bile zor actım gibi bizimkiler kus tugu gıbı hemen acılıyo o bıraz sankı agır geldı yada ben oyle hıssettım.iç görüntü fena değil ama klimanın ordaki tuşlar aracı boğmuş gibi.
    forumlarda gezerken baktım 3.6 100kmde yakıt yakıyo cimri bir araç yanlız kasa ağır motor yetersiz kalıyor diyolar.test surusunede cıkcam ama genede suphelıyım zaten rallı yapcak halımız yok ama 45 50 bın verıncede gıtsın ıstıyo ınsan

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Alıntı ahmetcihanokke Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben test edemedim ama2013 ecoflex sport astraya bindim.kapısını bile zor actım gibi bizimkiler kus tugu gıbı hemen acılıyo o bıraz sankı agır geldı yada ben oyle hıssettım.iç görüntü fena değil ama klimanın ordaki tuşlar aracı boğmuş gibi.
    forumlarda gezerken baktım 3.6 100kmde yakıt yakıyo cimri bir araç yanlız kasa ağır motor yetersiz kalıyor diyolar.test surusunede cıkcam ama genede suphelıyım zaten rallı yapcak halımız yok ama 45 50 bın verıncede gıtsın ıstıyo ınsan
    sonuçta puntodan üst sınıf araç, konfor olsun kalite olsun daha iyi olması kaçınılmaz.

yazın araba alırken aklımdaki arabalardan biriydi astra o zaman test etme fırsatı bulamamıştım, geçenlerde ettim 1.4 turbo 140bg otomatik vites. Dediğim gibi direksiyon sistemi rezildi sürüş keyfi sıfır. Belki o arabada sorun vardı bilmiyorum. motor şanızman kombinasyonuda kötüydü araba bağırıyor ama gitmiyordu. opelin otomatiklerinde genel birşeymiş sanırım bu.

onun dışında standart C sınıfı alman arabası, bana hitap eden tek yanı tasarımı.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ömer KAÇAR
    omerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    34BU8001
    Edilen teşekkür: 40

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam astranın boşu da dolusu da 90 lık neden boşu düşünsün dolusu düşünmesin onu anlamadım..
    düşünmesinin sebebi kasasının puntoya göre daha ağır olması bu yüzden özellikle rampalarda zorlanıyor. Yine de siz bilirsiniz sağlam bir araba alıcam diyorsanız vw'ye girin bence

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Neyse....
    Konu fotobelit tarafından (15/05/2013 Saat 10:06 ) değiştirilmiştir.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı omerr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    düşünmesinin sebebi kasasının puntoya göre daha ağır olması bu yüzden özellikle rampalarda zorlanıyor. Yine de siz bilirsiniz sağlam bir araba alıcam diyorsanız vw'ye girin bence
    Ömer bey demek istediğim Astranın dizel modelinin boşu da dolusu da 90 beygir yoksa söylediklerinizi bende biliyorum altımdaki araba astra ama dolusu ile boşu arasında fark yok motor açısından..

ahmt cihan ökke
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 ac 3860

wv almam arkadas das otonun yaptgını okumdnız mı forumda?
    ıs yerndek araclarımız passat ve jetta cogunluk gogusdenn kapı ıclerınden ses gelıyor ne anlamı kaldı wv saglam olan arac bence wv değil

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Arkadaşım birkaç ay önce Yeni Astra aldı.Araç 1.3 cdti 95bg ve cosmo modeli yani en dolusu.Yanlış hatırlamıyorsam 58000TL gibi birşeydi.Herhangi bir çekiş problemi yok.Tabi küçük motor hacmi ve turbo kaynaklı düşük devirde biraz hantallık var ama devir yükseldikçe herhangi bir sıkıntı kalmıyor, tavsiye ederim...

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım birkaç ay önce Yeni Astra aldı.Araç 1.3 cdti 95bg ve cosmo modeli yani en dolusu.Yanlış hatırlamıyorsam 58000TL gibi birşeydi.Herhangi bir çekiş problemi yok.Tabi küçük motor hacmi ve turbo kaynaklı düşük devirde biraz hantallık var ama devir yükseldikçe herhangi bir sıkıntı kalmıyor, tavsiye ederim...
    abi arabayı kullandınmı? direksiyona ne diyorsun?
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi arabayı kullandınmı? direksiyona ne diyorsun?
    Ozan, bir önceki kasayı kullanmıştım.Bunu kullanmadım ama şimdiye kadar iki üç defa araçta bulundum, direksiyona ne olmuş yahu ?

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı ABNEW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozan, bir önceki kasayı kullanmıştım.Bunu kullanmadım ama şimdiye kadar iki üç defa araçta bulundum, direksiyona ne olmuş yahu ?
    Astraların direksiyonları, bir çok dönemde/kasada, muadillerine göre çok sert oluyor. Hele ki puntoya göre iyice sert gelecektir. Bunu kastetmiş olabilir.

Sayfa 1/2 12 SonSon