Sayfa 1/3 123 SonSon
59 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Ehliyet ceza

semih emanet
    okahinoTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 3

Standart Ehliyet ceza

Merhaba arkadaşlar!

Bundan 6 ay önce ehliyetime alkollü araç sürmekten geri alınmıştı; 650TL de para cezasına tabii tutulmuştum. bu ayın 15 inde cezam bitmişti. parayı dün ayarladım ehliyeti almaya gidiyordum. acemi birtane kadın şoför geldi arkadan çarptı. benim aracın tamponu düştü sadece. ama diğer aracta baya hasar oluştu. kaza tespit tutanağı tutarkende bende olayı kadınla yanındaki diğer bayan arkadaşına anlattım, bunlarda ehliyetsiz şoföre çarpmışız diye seviniyorlardı baktım birbirlerine sarılıyorlar seviniyorlar bende o sinirle kadına birtane tokat attım diğerinide saçından tuttum sürükledim o arada diğer trafikteki şoförler durdu ayırdılar. trafik ekipleri geldi aynı olayı onlarada anlattım. dedim ceza sürem bitti almaya gidiyordum 3 gün geciktim almak için böyle böyle memur arkadaşlarda durumu anladılar. kadın benden davacı falan oldu bende ondan davacı oldum tahrik etti beni diye olayı birbir anlattım karakolda. kadının kocası geldi karakolda üstüme saldırdı onada tekme attım birtane onuda yazdım. memur arkadaşlar ehliyetsiz araç sürmekten ceza keseceklerini söylediler. ama tutanağı tam dolduramadık sanırım olay mahkemeye gidecek gibi. ehliyetimide gittim aldım. aracım şuan kapının önünde servise götürsem nedicem elimde ne kaza tespit tutanağı var nede başka bişey. kasgo aracı yaparmı? tutanaksız. bu olay neye varır bi yorumlarınızı alsam.

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Kasko aracınızı yapmaz, ehliyetsiz olduğunuz için ne olursa olsun suçlu siz çıkacaksınız maalesef. Ayrıca size çarpan araçtaki bayanların tavırları ne olursa olsun keşke el kaldırmasaydınız. Kadına şiddet yasası kapsamına girerse olay hapse bile girebilirsiniz..
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

semih emanet
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kasko aracınızı yapmaz, ehliyetsiz olduğunuz için ne olursa olsun suçlu siz çıkacaksınız maalesef. Ayrıca size çarpan araçtaki bayanların tavırları ne olursa olsun keşke el kaldırmasaydınız. Kadına şiddet yasası kapsamına girerse olay hapse bile girebilirsiniz..
    iyide benim ehliyetim var zaten. yani ceza sürem dolmuş. almaya giderken oldu bu olay. poliste zaten ehliyeti yanımda bulundurmadığımdan ceza kesti. ehliyetimide aldım artık. ayrıca kaza yapmışız orda insan geçmiş olsun diceği yerine sevinirmi ya. kendinizi o durumda bi hayal etsenize!! bide acemi şoför zaten. dayanamadım öyle tavırlarına çarptım birtane. polislerin dediğine göre bişey çıkmaz diyorlar ama. benim derdim aracı yaptırmak. elimdeki tutanakta kadının imzası yok. şimdi servise gitsem olayı onlara anlatsam kasgo neder. yapın dermi aracı.

Misafir046
    Ziyaretçi Misafir046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hocam aksiyon filmine cevirmişsin.

Kadınlara ehliyetimi almaya gidiyorum diyeceğine daha farklı cozmeye calıssaydın keske bir arkadasını cagırıp ona tutanak tuttursaydın ki ,

Zaten ehliyetsiz araba kullanmak yanlıs anlama ama her ne olursa olsun sen hatalısın.

Yinede geçmiş olsun.

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

belli bir orana kadar beyan'la kaskodan işlem yapılmıyormuydu?

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

valla hocam benim bildiğim parasını ödeyip ehliyetinizi almadığınız sürece ehliyetsiz sayılıyorsunuz. forumda bir kaç sigortacı arkadaş var onlar daha iyi yardımcı olurlar tahminimce..
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

Hakan Ünal
    khanunl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 174

Karşı araç sizin aracınıza arkadan çarptığı için suçlu durumda.Tutanak araç ruhsatı araç sigortası ve sürücü bilgileri üzerinden tutulur.Sizin yanınızda ehliyetinizin olmaması arkadan vuran aracın haklılığını sağlamaz.Sadece yanınızda ehliyet bulundurmama kusuru cezası yersiniz.Gereksiz yere kendinizi güç duruma düşürmüşssünüz.Kaza tutanağını keske karakolda tuttursaydınız.Kaskoya gerek yok karşı tarafın trafik sigortası sizin aracınızın hasarını karşılayacak.Geçmiş olsun
    Konu khanunl tarafından (18/01/2013 Saat 17:42 ) değiştirilmiştir. Sebep: İlave

cagatay aktas
    iyte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    06DE7897
    Edilen teşekkür: 28

ehliyetsiz araç kullanmak, bayana darp, kocasına karakolda tekme....

Hoş olmayan şeyler bunlar burda övünerek anlatman gereksiz bence.

Yinede geçmiş olsun ama işin zor gibi hocam.
    ilim öğrenmenin başı sabırdır !

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretci031
    Ziyaretçi Ziyaretci031 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.Ehliyetsiz araç kullanmaktan suç senin eğer polisler ifadede belirtmişlerse ehliyetini almaya hak kazandanda ehliyetin yanında olmadığı için suçlusun kardeşim.
    2.Kadına şiddet yasasından yargılanırsın gerisi hakimin vereceği karara bakar.
    Yani bu yasaya göre suçlusun.
    3. Ehliyetsiz olduğun için ise kasko karşılamaz ve hasarı kendi cebinden ödersin.

Keşke bayanlara vurmasaysın kardeşim.Geçmiş olsun tekrar.

Deniz '
    Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 129

Geçmiş olsun, epey aksiyon yaşamışsınız.

Karşılıklı şikayetçi olduk diyorsunuz ama eğer küfür, hakaret vb. olmadıysa ve ilk önce onlar size saldırmadıysa savcı onlar hakkında takipsizlik kararı verip davayı sadece sizin alehinize açabilir.
    Hakim, onların sevinip birbirlerine sarılmasının sizi kışkırttığı kanaatine varacağını pek sanmıyorum. Kaldı ki ne kadar tahrik olursanız olun, tokat attığınız için ve saçından sürüklediğiniz için büyük ihtimalle ceza alırsınız.

Bunlar tamamen yazdıklarınızdan yola çıkarak yapılan bir tahmin, olay bambaşka şekilde de sonuçlanabilir elbette.

Ali ASTAM
    AVCILARLI aliastam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 17

Yıllar önce daha askere gitmemiş,ehliyetim dahi yoktu.Bi öğretmenin arabasına çarptım.Valla 10 seneden fazla oldu.İlk aradığım kişi babam değil tanıdık bi abimdi.Geldi 2 dakikada olayı bağladı.Ne tutanak,ne başka bişey.Para verdik biraz,geçmiş gün hatırlamıyorum ne kadar verdiğimizi de hasarını karşılayabilieceği kadar vardı.Kartınıda verdi o abim,herhangi bir duruda ara beni diye.
    Yani demek istediğim bu gibi durumlarda ters köşeye yatmamak gerekiyor.

ali ayhan
    ali3434 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34aa3434
    Edilen teşekkür: 9

geçmiş olsun.siziz ehliyetiniz yok kaza yaptınız %100 hatalısınız keşke kadınları dovmeseydiniz.ama hak etmişler onlarda

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

ala ala kusuruma bakmayın ama servise gidersin kardeşim park halindeyken arkadan vurmuşlar dersin.. anlındamı yazıyor bu yaşadıkların? nerden bilecekler ehliyetsiz olduğunu? sabah uyandım bu halde dersin kaskom var dersin.

ha yok olurmu öyle şey derse arkadaşlar istanbulda olsaydım ben vurmuş gibi bir belge doldururduk.
    Konu shellcininabisi tarafından (18/01/2013 Saat 17:51 ) değiştirilmiştir.
    Hangi içki sarhoş eder hayat kadar?

Rıza Koçer
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. redLebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 5

İlk önce alkollü kullanmışsın arabayı ehliyeti kaptırmışsın. Sonra ehliyetsiz kullanmışsın. Bayanlara el kaldırmışsın. Kocasına vurmuşsun. İşin zor dostum Bayanlar mahkemede belirtir zaten bu elemanın ilk vukuatı değil ehliyeti alkolden kaptırmış falan filan bayaa bi ceza yersin.

Bence deli raporu al yırt tanıdık varsa

semih emanet
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

ya arkadaşlar ben sorumu tam anlatamadım galiba. polisler zaten ehliyeti yanımda bulundurmadığım için bana 150 tl ceza kestiler. git aynı gün içerisindede ehliyetini al dediler. bende aynısını yaptım kazanın olduğu gün ehliyetimi aldım.
    Polisede aynı anlattım olayı. karakolda kadının kocası yumruk atmaya çalıştı bana ordaki polis memurununda adını yazdırdım görgü tanığı diye bende kendimi savunmak için adama tekme attım. Ayrıca benim vukaatım alkolden kadına şiddetten vukaatım yok 5 yıldır evliyim daha eşime yüksek sesle bağırdığımı hatırlamam. yani bu bir kadın değilde erkek olsaydı ne fark edecekti ona da aynısını yapardım. hakim sorarsa aynısını hakime de söyleyeceğim. yolda kamera falan olsaydı keşke seyretme imkanınız olsaydı daha iyi anlayacaktınız beni. Benim tek sıkıntım kendi aracımı şuan yaptırmak istiyorum. eğer aramızda sigortacı arkadaşlar varsa onların fikirlerini alayım.

ali ayhan
    ali3434 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34aa3434
    Edilen teşekkür: 9

hasar nedir senin araçta?

Ziyaretci037
    Ziyaretçi Ziyaretci037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kadın altı üstü gülmüş sevinmiş.Bu kadar sinirlenecek ve bir kadına el kaldıracak ne varki?

Bişey bulamıyorum söyleyecek..

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

gereken cezayı inşallah alırsınız.
    alıcaksınızda.

hakan özükaçmaz
    hakanozukacmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06bv3426
    Edilen teşekkür: 20

öncelikle geçmiş olsun bence sizin zaten ehliyetiniz var karşı tarafın sigortası sizin zararınızı karşılamak zorunda sonuçta karşı taraf suçlu hiç sıkıntıya düşmeyin bence, ayrıca sizi yargılamaya çalışan arkadaslara sesleniyorum kimse sütten çıkmış ak kaşık değildir...

ozan oz
    ozanoz93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 30

Alıntı okahinoTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar!

Bundan 6 ay önce ehliyetime alkollü araç sürmekten geri alınmıştı; 650TL de para cezasına tabii tutulmuştum. bu ayın 15 inde cezam bitmişti. parayı dün ayarladım ehliyeti almaya gidiyordum. acemi birtane kadın şoför geldi arkadan çarptı. benim aracın tamponu düştü sadece. ama diğer aracta baya hasar oluştu. kaza tespit tutanağı tutarkende bende olayı kadınla yanındaki diğer bayan arkadaşına anlattım, bunlarda ehliyetsiz şoföre çarpmışız diye seviniyorlardı baktım birbirlerine sarılıyorlar seviniyorlar bende o sinirle kadına birtane tokat attım diğerinide saçından tuttum sürükledim o arada diğer trafikteki şoförler durdu ayırdılar. trafik ekipleri geldi aynı olayı onlarada anlattım. dedim ceza sürem bitti almaya gidiyordum 3 gün geciktim almak için böyle böyle memur arkadaşlarda durumu anladılar. kadın benden davacı falan oldu bende ondan davacı oldum tahrik etti beni diye olayı birbir anlattım karakolda. kadının kocası geldi karakolda üstüme saldırdı onada tekme attım birtane onuda yazdım. memur arkadaşlar ehliyetsiz araç sürmekten ceza keseceklerini söylediler. ama tutanağı tam dolduramadık sanırım olay mahkemeye gidecek gibi. ehliyetimide gittim aldım. aracım şuan kapının önünde servise götürsem nedicem elimde ne kaza tespit tutanağı var nede başka bişey. kasgo aracı yaparmı? tutanaksız. bu olay neye varır bi yorumlarınızı alsam.
    semih arkadasim valla basindan buyuk bir olay geçmiş geçmiş olsun, dünyada ne pislik insanlar var iste goruyorsunuz. keske sinirinize hakim olsaydiniz simdi birde bundan para cezasi yemeyinde mahkemeden, tekrar tekrar geçmiş olsun

Sayfa 1/3 123 SonSon