Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
2sene evvel uzun araştırmalarım sonucu Ariston genus premium evo,dış ısı sensörü, sensys oda termostatı aldım. Modülasyon aralığı çok geniş, %10 a kadar gazını kısabiliyor, 3 musluk suyunu debi azalsa bile 38c gönderiyor. Yıkanırken haşlanmıyorsun. Ayrıca ilk aldığım zaman kışı parametre ayarlarında yaptığım değişiklik ve dış ısı sensörü yardımıya bir daha hiç kombi sıcaklığıyla oynamadım. Kombi dış ısıya göre sıcaklığını arttırıp azaltıyor. Çoğu oda termostatlı kombide kazanı 50 60c de sabit çalıştırırken aristondaki kombinasyon ile dışarısı örneğin 10 derecede 45c kazanla çalışırken 5 derecede 50 55c de çalışıyor ayrıca oda istenen sıcaklığı yaklaştıysa 2 3c daha kısıyor. Eski kombim varken apartmanda en fazla fatura bana geliyordu. Daha sonra petekleri büyüttüm, kombi kombinasyonu yanıma yapılan binanın yardımıyla kışın 200m3 gazdan fazla yakmadı. Dediğim gibi yan binanın fonksiyonu büyük ama kombim bana %20 tasarruf sağladığını düşünüyorum. Eski kombimde 375m3 gazla 1 odayı zor ısıttığımı bilirim bu kış yine sert geçti 200m3 anca yaktım. Diğer 1 örneğim ise komşularıma yazın her ay 15 16tl fatura gelirken ben2 ayda 18 tl ödüyorum. Kullanıcı olarak tavsiye ederim, seçim tabiki sizin.
kombiye modifiye yapmışsın sen yawAcil Kombi Tavsiyesi
bana yazın bile aylik 30liradan aşağı gelmiyor