Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Altın ne olacak?

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

Standart Altın ne olacak?

Arkadaşlar mrb. altına yatırım düşünüyorum ama kararsızım.öyle büyük miktar değil ama yinede zarar etmek istemiyorum.bu konuda fikri olan varmı acaba?yine 79 lara düşebilirmi ya da yükselirmi tahminlerinizi ve görüşlerinizi rica ediyorum.şimdiden herkeze teşekkür ederim.
    Konu kadir07 tarafından (03/05/2013 Saat 09:40 ) değiştirilmiştir. Sebep: başlıklarda ilk harf büyük olmalı...

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Altından çok zarar ettim, bir daha bulaşmak istemiyorum ve güvenmiyorum. Ticaret aracı olarak kullanılmadığı için görünürde çok etkin bir neden olmadan düşüp yükselebiliyor(muş).

Bir daha tövbe.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

104 tl den alan biri olarak bu konuda susuyorum inatla bozdurmayacam 10 sene sonra zarar etmeden bozdurabilirim umarım ..

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Onur ARI
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. onur1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34UG026
    Edilen teşekkür: 153

Bence de altın yatırım amaçlı kullanılmamalı.uzmanlar da genelde bu yönde konuşuyolar.kendi gecrübelerim ölçüsünde ben vadeli mevduat hesabını öneririm.özellikle kırık faiz 32 günlük falan oluyo.emin olun altından daha fazla getirisi var.hatta bi bakıyosunuz biriktirdikleriniz almış başını gitmiş hem altın gibi tereddüt etmiyosunuz.zarar mı ederim karmı diye?çünkü her ay karınız kesin.o karda tabi ki sahip olduğunuz para ölçüsünde ama dediğim gibi kafanız rahat olsun diyosanız vadeli hesabı öneririm.

müslüm karabulut
    klasman01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 33

kısa vade kesinlikle tavsiye etmiyorum ama uzun vade de hiçbir zaman kaybettirmez illede altın 1993 yılından beri mesleğim çünkü

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı görkem koçsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar mrb. altına yatırım düşünüyorum ama kararsızım.öyle büyük miktar değil ama yinede zarar etmek istemiyorum.bu konuda fikri olan varmı acaba?yine 79 lara düşebilirmi ya da yükselirmi tahminlerinizi ve görüşlerinizi rica ediyorum.şimdiden herkeze teşekkür ederim.
    79'a indiği an tüm yakınlarıma tavsiye ettim, ""yaz sonuna kadar bekleyebilecek durumdakilere"" o noktada almak iyi olurdu ancak şimdi o cazibesi kalmadı bence..

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Karadağ
    srkaradag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 120

Alıntı klasman01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kısa vade kesinlikle tavsiye etmiyorum ama uzun vade de hiçbir zaman kaybettirmez illede altın 1993 yılından beri mesleğim çünkü
    Kesinlikle katılıyorum.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Ben de 95 den almıştım.Şu anda 2000 tl zarardayım.Zararın en düşük seviyesine ulaştığımda bozdurup bir daha bulaşmayı düşünmüyorum.Aslında düğün yakın olmasa 1-2 sene bekleyip kar bile yaparım ama malesef yakın bir zamanda bozdurup fiziki altın almam gerekiyor.Şimdi bir de fiziki altında zarar edeceğiz.Keşke şu düğünlerde altın takmak yerine zarar ettirmeyecek başka bir yol bulunsa.Bizim arkadaşın düğündeki altınlardan 10000 tl zararı var.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı onur1986 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence de altın yatırım amaçlı kullanılmamalı.uzmanlar da genelde bu yönde konuşuyolar.kendi gecrübelerim ölçüsünde ben vadeli mevduat hesabını öneririm.özellikle kırık faiz 32 günlük falan oluyo.emin olun altından daha fazla getirisi var.hatta bi bakıyosunuz biriktirdikleriniz almış başını gitmiş hem altın gibi tereddüt etmiyosunuz.zarar mı ederim karmı diye?çünkü her ay karınız kesin.o karda tabi ki sahip olduğunuz para ölçüsünde ama dediğim gibi kafanız rahat olsun diyosanız vadeli hesabı öneririm.

Hocam zaten faize bulaşmayalım diye(en büyük günahlardan) bu altın belasına bulaşdık.yoksa tabi ki faiz her konuda sağlam bir getirisi var.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Altin bir yatırım aracı değildir bana göre. Üzerinde spekülasyon donen "seyleri" anlamıyorum, gelecekte ne olur tahmin edemiyorum. Anlamadığım seye de "yatırım" yapmıyorum. Nacizane tavsiyem siz de böyle yapın. Eğer alıp 15 sene elinizde tutacaksınız altin alabilirsiniz belki ama bu demek değildir ki kesinlikle kazanacaksınız. Kaldı ki buradaki "kazanca da" bakmak lazım. 10 liraya alıp 20 liraya sattığınızda kar etmiş gibi gorunebilirsiniz ama önemli olan paranin alım gucudur. Geçmişteki 10 lirayla soz gelimi 1 ekmek alıyorsanız, bugünkü 20 liranızla yine 1 ekmek alıyorsanız bir sey kazanmamissinizdir. Tersine kaybetmissinizdir.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

bende sizler gibi bu aralar baya bi riskli olacağına inanıyorum tşk.edrm.

ilker çalışkan
    evodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 y 1795
    Edilen teşekkür: 4

altın kısa vade de zarar ettirir uzun vade de kar ettirir.uzun vade de en iyi yatırım aracı altındır

Onur ARI
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. onur1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34UG026

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam zaten faize bulaşmayalım diye(en büyük günahlardan) bu altın belasına bulaşdık.yoksa tabi ki faiz her konuda sağlam bir getirisi var.
    Sözümü geri aldım o zaman.bu zihniyette insanla bi muhabbetim olamaz zaten.altın maltın diyosun,amacın kar değil mi arkadaşım senin?ne farkı var.sen de riske girmiş oluyosun bi nev-i.borsa oyna o zaman altın yerine.ya da bırak TL olarak kalsın.neyse saygı duyuyorum yine de.sen altına yatır paranı sevaba gir.

HASAN KARAKUŞ
    karakushasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34ET87**
    Edilen teşekkür: 76

Alıntı onur1986 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sözümü geri aldım o zaman.bu zihniyette insanla bi muhabbetim olamaz zaten.altın maltın diyosun,amacın kar değil mi arkadaşım senin?ne farkı var.sen de riske girmiş oluyosun bi nev-i.borsa oyna o zaman altın yerine.ya da bırak TL olarak kalsın.neyse saygı duyuyorum yine de.sen altına yatır paranı sevaba gir.
    arkadaşım konu ile ilgili bilgisizliğiniz açıkça ortada. size tavsiyem insanların inançlarıyla alakalı yorum yapmamanız. faiz açılımını bilmiyorsan kısaca bilgi verim. parayla para kazanmaya faiz denir. Herhangi bir risk veya ticari işlem olmadan para kazanırsan bu faize girer. Altın kıymetli bir madendir değer kaybı veya değer artışı faizle bir ilişkisi yoktur
    Eflatun'a sormuşlar;İnsanoğlunun sizi en çok şaşırtan iki davranışı nedir?
    Eflatun tek tek sıralamış,Çocukluktan sıkılırlar ve büyümek için acele ederler. Ne var ki çocukluklarını özlerler.
    Para kazanmak için sağlıklarını yitirirler.Ama sağlıklarını geri almak için de para öderler.
    Yarınlarından endişe ederken bugünü unuturlar.
    S...onuçta, ne bugünü, ne de yarını yaşarlar. Hiç ölmeyeck gibi yaşarlar. Ancak hiç yaşamamış gibi ölürler.

23. Bu mesajı için 3 kişi karakushasan'ye teşekkür etti:

Onur ARI
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34UG026

Alıntı karakushasan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım konu ile ilgili bilgisizliğiniz açıkça ortada. size tavsiyem insanların inançlarıyla alakalı yorum yapmamanız. faiz açılımını bilmiyorsan kısaca bilgi verim. parayla para kazanmaya faiz denir. Herhangi bir risk veya ticari işlem olmadan para kazanırsan bu faize girer. Altın kıymetli bir madendir değer kaybı veya değer artışı faizle bir ilişkisi yoktur
    Eyvallah kardeşim aydınlattığın için..sizin bilgileriniz önünde bizim boynumuz kıldan ince.ben konuyu saptırmadan sana sadece biraz google 'dan özellikle diyanet tarafından açıklanan bilgileri okumaya davet ediyorum.he istersen tarzına göre 'fgulen' tarzı sitelere de bakabilirsin.tekrar kusuruma bakma senin kadar engin bilgiye sahip olmayıp yorum yaptığım için sevgili din kardeşim.

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Polemik yaratmak istemem ama faizin ne olduğu hala bilinmiyor Siz paranızı mevduat faizi almak üzere bankaya yatırdığınızda sizin paranızla ticaret yapılıyor. Enflasyonun olduğu yerde faiz de olur. Bütün dünya bu ekonomik temelde dönerken "faiz haramdır" diye düşünmek bence yanlış. Kaldı ki sözüm ona faizsiz bankacılık yapan katılım bankaları da aynı şeyi yapıyorlar. Sadece adı farklı, bildiğiniz göz boyama... Velhasıl kaynakların sınırlı olduğu bir ortamda enflasyondan kaçınılamaz. Enflasyonun olduğu yerde de faiz (ya da adına her ne derseniz deyin) olur.

Altına gelince; üç aşağı beş yukarı dünyadaki rezervi bilinen (en azından tahmin edilebilen), sonsuz olmayan, insan eliyle üretilemeyen, talebe göre fiyatı belirlenen bir madde bu. Aynı para gibi, altına olan talep altının fiyatını belirler. Dolayısıyla faiz haram ise altından para kazanmak veya kaybetmek de haramdır. Tabii aslında ikisi de haram değildir. Haram diye bir şey varsa, hak etmediğiniz bir kazanç elde etmektir.

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de 95 den almıştım.Şu anda 2000 tl zarardayım.Zararın en düşük seviyesine ulaştığımda bozdurup bir daha bulaşmayı düşünmüyorum.Aslında düğün yakın olmasa 1-2 sene bekleyip kar bile yaparım ama malesef yakın bir zamanda bozdurup fiziki altın almam gerekiyor.Şimdi bir de fiziki altında zarar edeceğiz.Keşke şu düğünlerde altın takmak yerine zarar ettirmeyecek başka bir yol bulunsa.Bizim arkadaşın düğündeki altınlardan 10000 tl zararı var.
    Altından 10BINTL zarar etmek için ciddi altın gerekir diyecektim ki...
    Sizin oraların standardına göre az bile

İnş zararsız çıkarsın düğüne kadar.

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

müslüm karabulut
    klasman01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 33

Son söz faizin her türlüsü haramdır.

30. Bu mesajı için 2 kişi klasman01'ye teşekkür etti:

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Bu zihniyette insanla bi muhabbetim olamaz zaten.
    **Bu cümle Türkiye nin en büyük problemi.**

Bir anlık çıkabiliyor insanın ağzından. Herhangi bir muhabbette,(sadece bu konuya ya da belirli bir şahsa ait olmak zorunda değil- O yüzden kimin bunu dediğinin bir önemi yok şu yazıyı yazmam için )

Saygı çerçevesinde, birlikte yaşadığımız/(ya da yaşamak zorunda olduğumuz) herkeslerle muhabbetimiz olabilir, ülkemizin geleceği adına da, olmalıdır diye düşünüyorum.

Bu başlıktaki Amaç: Herkesin, kendi inançları çerçevesinde, gelirini artırmaya çalışması.Altındaki durumun ne olacağı. Faize bulaşmak istememek kişinin kendi insayatifinde,sonuçta alternatif bir sürü yol var,ki biri ALTIN.

Herkeslere iyi kazançlar

Herkes kendi doğruları çerçevesinde arkadaşlarını/çevresini uyarabilir,öneri verebilir, AMA ne yaptığına KARIŞAMAZ. Her tip düşünce için bu böyledir/(böyle olmalıdır.). Sağlıklı bir yaşam modeli bu şekilde olur.

32. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Onur ARI
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34UG026

Alıntı klasman01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son söz faizin her türlüsü haramdır.
    Sen kimsin ki son sözü sen söylüyosun,ibiş?!

Sayfa 1/2 12 SonSon