Sayfa 1/3 123 SonSon
41 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: "wax" ve "hızlı cila" hakkında neler biliyoruz?

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Teknik Konu "wax" ve "hızlı cila" hakkında neler biliyoruz?

arkadaşlar merhabalar ben bu konuda biraz cahilim ve bilgilendirilmek istiyorum. geçenlerde arabamı yıkattım yanımda 2003 model 46 kasa BMW vardı ve sahibi araba yıkanıp kuruduktan sonra elinde sonax hızlı cila ile geldi 2 dk da arabayı cilaladı parlattı ve arabasına binip gitti..bende baya inceledim gerçekten güzel bir ürün ama internette araba yaş iken sürün falan da yazıyor birde marka bazında sonax uygun geldi bana siz ne önerirsiniz? leke kalırsa çıkar mı?hangi bez ile silinmeli?wax ve hızlı cila aynı şey mi?
    Verilen cevaplara şimdiden teşekkürler..

Ahmet İnan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ahmet85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 6

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhabalar ben bu konuda biraz cahilim ve bilgilendirilmek istiyorum. geçenlerde arabamı yıkattım yanımda 2003 model 46 kasa BMW vardı ve sahibi araba yıkanıp kuruduktan sonra elinde sonax hızlı cila ile geldi 2 dk da arabayı cilaladı parlattı ve arabasına binip gitti..bende baya inceledim gerçekten güzel bir ürün ama internette araba yaş iken sürün falan da yazıyor birde marka bazında sonax uygun geldi bana siz ne önerirsiniz? leke kalırsa çıkar mı?hangi bez ile silinmeli?wax ve hızlı cila aynı şey mi?
    Ben dün itibari ile Meguiars hızlı wax, böcek zift temizleyici, pasta aldım. Henüz uygulamadım nasıl oluyor bilmiyorum. Piyasadaki en iyi ürünlerdenmiş. Birde mikrofiber bez aldım.

Yaş uygulandığını yazmışsınız. Araç kurutulduktan sonraki nemli hali mi yoksa tamamen üzerinde su varken mi ?

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Hızlı cılayı bende kullandım aracınızı yıkadıktan ve kurttuktan sonra nemlı bır mıkro fıber beze dokup araca uyguluyordum bır sonrakı yıkamaya kadar arac parlıyodu yıkandıktan sonra cıkıyor kısın kullanılması halınde yagmurdan dolayı hemen gıder dıye dusunuyorum ama yazın arac bır hafta parlıyordu.
    İyice yedırmez ısenız aracın kaportasında tebesır tozu gıbı kalıntı bırakıyor e tabıkı buda hoş gozukmuyor yıkanınca oda gecıyor
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Ahmet85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben dün itibari ile Meguiars hızlı wax, böcek zift temizleyici, pasta aldım. Henüz uygulamadım nasıl oluyor bilmiyorum. Piyasadaki en iyi ürünlerdenmiş. Birde mikrofiber bez aldım.

Yaş uygulandığını yazmışsınız. Araç kurutulduktan sonraki nemli hali mi yoksa tamamen üzerinde su varken mi ?
    Ahmet hocam hepsiburada.com da yorumları okuduğumda bazıları ıslakken yapmış öyle silmiş aracı bazıları da arabayı sildikten hemen sonra hani biraz soğuk olduğu zaman araç diyor..hepsinin birleştiği tek nokta var o da güneşin altında yapılmaması..benim dediğim ürün katı değil sıvı sprey halinde..

Ahmet İnan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ahmet85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Bende sprey olarak aldım... hızlı wax mış. birde bunun pahalısı sıvı wax vardı. ürün hakkında emin olamadığım için spreyini aldım. beğenirsem sıvı wax ı alırım. üzerindeki suyun akıp gitmesini sağlıyormuş.

Deniz Arifağaoğlu
    Blueberry BaranSelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 188

Aracın üzerinde su varken spreyi fıslatıp, fıslattığınız noktayı kurulayacaksınız. Eğer kuru araca sıkarsanız iz bırakır aklınızda olsun.
    Hızlı cilanın çok etkisi olmaz eğer altında wax yoksa. Önden bir wax yapıp sonra her yıkama sonunda hızlı cila kullanırsanız daha çok verim alırsınız.
    Bez olarak, klasik mikrofiber kullanın. Ama kaliteli bir ürün kullanın, zaten 1 tane alıp senelerce kullanaksınız. Zira kalitesiz ürünler minik tüyler bırakıyor aracın üzerinde. Birde çok soğuk havalarda bezi nemli bırakırsanız nem donarak cam gibi çizer arabayı, kullanmadan önce ılık bir suyla ıslatın bezi.
    Konu BaranSelo tarafından (13/11/2012 Saat 22:38 ) değiştirilmiştir.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Ahmet85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende sprey olarak aldım... hızlı wax mış. birde bunun pahalısı sıvı wax vardı. ürün hakkında emin olamadığım için spreyini aldım. beğenirsem sıvı wax ı alırım. üzerindeki suyun akıp gitmesini sağlıyormuş.
    heh işte hocam bu konuda da farklı yorumlar var kimisi suyu damlacıklar halinde tutuyor diyor kimi de tutmuyor diyor..bu arada aldığınız ürünün linkini gönderir misiniz ? incelemek isterim..

Ahmet İnan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Ahmet İnan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

kitapçığı okudum önce aracı yıkıyor kaba kirini alıyorsunuz sonra isteğe bağlı kil uygulaması sonra wax uygulaması yapılacakmış. güneşte bile yapılabilir yazıyor.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

hocam baktım şimdi bez tekli olsun istemiyorum birde siz baya profosyonel ekip oluşturmuşsunuz cila konusunda hemfikirim bende onu alacağım sanırım ama bez konusunda şunu beğendim sizde inceleyin isterseniz..
    AutoCsi 50x70cm Büyük Boy 3 lü Orjinal Microfiber Temizlik ve Parlatma Bezi Eko Paket - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

başka bilgi yok mu arkadaşlar yani kimse uygulamıyor mu?

Ahmet İnan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

hocam baktım şimdi bez tekli olsun istemiyorum birde siz baya profosyonel ekip oluşturmuşsunuz cila konusunda hemfikirim bende onu alacağım sanırım ama bez konusunda şunu beğendim sizde inceleyin isterseniz..
    AutoCsi 50x70cm Büyük Boy 3 lü Orjinal Microfiber Temizlik ve Parlatma Bezi Eko Paket - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com
    Bu 3 lü paket gayet ekonomikmiş. Haftasonu Allah kısmet ederse wax ı uygulayacağım.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Ahmet bey detaylı fotoğraflar ve uygulama sürenizi buraya koyarsanız çok sevinirim..bu arada ilginize teşekkürler..

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

Tayfun hocam ben uyguluyorum. en baştan söyleyeyim araç ıslakken sadece pasta yapılır o da makine ile yapılıyorsa boyayı yakmamak için! el ile yapılan hiç bir uygulamada araç ıslak olmaz, olmamalı. eğer ıslak olursa dalga dalga iz kalır silsenizde çıkmaz aracı tekrar yıkar tekrar cila atarsınız. hızlı cila Zeynel hocamın dediği gibi bir sonraki yıkamaya kadar götürür sizi. Wax dediğiniz olay ise pek bir koruma fonksiyonu olmayan, boyanın su ve toz tutmasını engelleyen bir kimyasal. En kaliteli olanları ortalama 8 yıkamaya kadar kalır boyanın üstünde. Genelde 4 defada çıkar ama. Ben her hafta yıkarım aracımı, ayda 1 de mutlaka wax atarım. İnce pasta 3 ayda bir atıyorum ben her mevsim değişiminde. bu aralar atacağım inşallah malum kış geliyor boyayı kışa hazırlayalım

Meguiars - Gold Class Cera Carnauba Líquida - YouTube

uygulamasıda bu şekilde. dikkat ederseniz araç tamamen kuru.
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

tolga baydar
    tolgabaydar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 42

Bende sonax ın hızlı cilasını kullanıyorum, 3 hafta once denemek ıcın aldım, aracı yıkattıktan sonra uyguladım hafif nemli bezle yaydım ve kuru bi mıkrofiber bezle tekrar parlattım hatta ufak bi kısmına kuru bez uygulamadım etkisini gormek için ankarada gecen hafta 3 gun yagmur yagdı aralıksız 3 gun, sonra kuru bezle silmediğim yere baktım hala cilayı yaydığım gibi duruyordu bez lekesi,boyayı koruduğu bariz belli,benden onayı aldı boylece. uzerınde plastik zeminede uygulayabılırsınız yazıyor fakat orda fazla basarılı değil..

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı SteinGP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tayfun hocam ben uyguluyorum. en baştan söyleyeyim araç ıslakken sadece pasta yapılır o da makine ile yapılıyorsa boyayı yakmamak için! el ile yapılan hiç bir uygulamada araç ıslak olmaz, olmamalı. eğer ıslak olursa dalga dalga iz kalır silsenizde çıkmaz aracı tekrar yıkar tekrar cila atarsınız. hızlı cila Zeynel hocamın dediği gibi bir sonraki yıkamaya kadar götürür sizi. Wax dediğiniz olay ise pek bir koruma fonksiyonu olmayan, boyanın su ve toz tutmasını engelleyen bir kimyasal. En kaliteli olanları ortalama 8 yıkamaya kadar kalır boyanın üstünde. Genelde 4 defada çıkar ama. Ben her hafta yıkarım aracımı, ayda 1 de mutlaka wax atarım. İnce pasta 3 ayda bir atıyorum ben her mevsim değişiminde. bu aralar atacağım inşallah malum kış geliyor boyayı kışa hazırlayalım

Meguiars - Gold Class Cera Carnauba Líquida - YouTube

uygulamasıda bu şekilde. dikkat ederseniz araç tamamen kuru.
    can bu daha farklı birşey benim gördüğüm sıvı sprey şeklinde bu konuda bilgin var mı? birde benim yıkamacım senin araca ince pasta atalım üstüne de boya koruma atalım diye bir teklifte bulundu ben boya koruma yaptıralı nerden baksan 1 yıla yakın oldu söylediği de mantıklı geldi yaptırsam mı acaba ?

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı tolgabaydar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende sonax ın hızlı cilasını kullanıyorum, 3 hafta once denemek ıcın aldım, aracı yıkattıktan sonra uyguladım hafif nemli bezle yaydım ve kuru bi mıkrofiber bezle tekrar parlattım hatta ufak bi kısmına kuru bez uygulamadım etkisini gormek için ankarada gecen hafta 3 gun yagmur yagdı aralıksız 3 gun, sonra kuru bezle silmediğim yere baktım hala cilayı yaydığım gibi duruyordu bez lekesi,boyayı koruduğu bariz belli,benden onayı aldı boylece. uzerınde plastik zeminede uygulayabılırsınız yazıyor fakat orda fazla basarılı değil..
    Tolga bey bende sonax almak istedim ama meguars ın daha kaliteli ve daha iyi sonuç verdiğini söyledi arkadaşlar bakalım büyük ihtimal meguars alıcam..fotoğraf varsa koyabilir misiniz?

Can M. İmregün
    Moderatör SteinGP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1776

How to: Meguiars Quik Wax - YouTube

abi sen bunu diyorsun sanırım. bu da var bende ama pek kullanmıyorum, uğraşmaya değmiyor bence. parlaklığı için demiyorum yalnız ömrü çok kısa o yüzden pek uğraşmıyorum..
    İmkansız bir gerçeklik değil, bir görüştür. İmkansız bir iddia değil, meydan okumaktır. İmkansız potansiyeldir. Geçicidir. İmkansız yoktur.
    Muhammad Ali Clay

SEAT LEON 1.4 TSI FR + FULL LED + SUNROOF + 18"

serkan ....
    drive italian Nokta. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 TT 5233
    Edilen teşekkür: 237

kırmızı şişedeyse bendede var 1şişe baya etkili cilaladıktan sonra kaportaya dokununca kaymak gibi oluyor

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

aynen Can bunu diyorum ama adamın videodaki arabası zaten cam gibi parlıyor daha da matlaştı sanki

Sayfa 1/3 123 SonSon