Sayfa 2/2 İlkİlk 12
32 sonuçtan 21 ile 32 arası

Konu: 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun..

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı aykut_1914 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla yok abi hayır
    o zaman korkma yiğeninin kaydı yine o okuldadır internetten bakılır halledilir haftaya p.tesi okula başlar..sen şu sistemi takip et...
    https://e-okul.meb.gov.tr/IlkOgretim/MEM/IOM00009.aspx

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

pek hayırlı olacak gibi değil ama umarım yanılırım
    Keyif BMW'Dir...

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pek hayırlı olacak gibi değil ama umarım yanılırım
    inşallah bizde yanılırız..

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Geçen sene normal eğitim yapan taşımalı sistem olan okulumuzu bu sene ikili eğitim yapmışlar.Bizim ikinci kademenin ilk dersi 7.20 de başlıyor.Tören ve araçları kontrol için 7 de okulda bulunmamız gerekiyor.Benim evle okul arası 50 km mesafe olduğu için en geç evden 6.20 gibi çıkmam gerekiyor.Tabi kalkıp kahvaltı,giyinme vs hazırlanmak için bi 40 dakika daha gerektiği için 5.40 da kalkmak gerekecek.Anlaşılan bu sene sabah hava daha karanlıkken sokaklarda bir tek sabah namazına giden yaşlılar,ekmek dağıtan fırıncılar,başı boş gezen hayvanlar bir de biz olacağız

Yeni eğitim öğretim yılı hayırlı olsun.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen sene normal eğitim yapan taşımalı sistem olan okulumuzu bu sene ikili eğitim yapmışlar.Bizim ikinci kademenin ilk dersi 7.20 de başlıyor.Tören ve araçları kontrol için 7 de okulda bulunmamız gerekiyor.Benim evle okul arası 50 km mesafe olduğu için en geç evden 6.20 gibi çıkmam gerekiyor.Tabi kalkıp kahvaltı,giyinme vs hazırlanmak için bi 40 dakika daha gerektiği için 5.40 da kalkmak gerekecek.Anlaşılan bu sene sabah hava daha karanlıkken sokaklarda bir tek sabah namazına giden yaşlılar,ekmek dağıtan fırıncılar,başı boş gezen hayvanlar bir de biz olacağız

Yeni eğitim öğretim yılı hayırlı olsun.
    hocam istanbulda ben günde 15 gidiş 15 geliş km olarak yol yapıyorum geçen sene 6 da uyanıyordum ama artık 1. kademe komple öğleci oldu o sorunumuz kalmadı..

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Mesleğimde ilk defa bu sene bu kadar isteksiz,ruhsuz ve vurdumduymaz başlıyorum eğitime. Sebebini öğretmen arkadaşlar bilir. başımıza bakan diye getirilen kişi ve icraatları. Bu seneden itibaren artık kendi psikolojimi düşüneceğim.Zaten eşim-çocuğum ayrı şehirde ben ayrı şehirde.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesleğimde ilk defa bu sene bu kadar isteksiz,ruhsuz ve vurdumduymaz başlıyorum eğitime. Sebebini öğretmen arkadaşlar bilir. başımıza bakan diye getirilen kişi ve icraatları. Bu seneden itibaren artık kendi psikolojimi düşüneceğim.Zaten eşim-çocuğum ayrı şehirde ben ayrı şehirde.
    biri gelir biri gider hocam bizim meslekte esas milli eğitim bakanı vicdan..

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mehmet ali aykut
    egzo-evo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 KTS 45
    Edilen teşekkür: 437

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ibrahim hocam beterin beteri vardır derler ya sizinki o hesap sanırım. Allah sabır versin buna ihtiyacınız olacak. eğitim neferleri bunları konuşmamalı bu sorunları yaşamamalı çünkü çok önemli ve kutsal bir görevleri var.

Kadir Eryılmaz
    mavi-punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    38 S
    Edilen teşekkür: 48

23 yıllık öğretmenim size söyleyim ben bu kadar kargaşa görmedim.Şu anda görev yaptığım okulda 12 sınıflar okuldan 900 metre uzaktaki okulda öğrenim yapaçaklarmış .Yanlız bina inşaat halinde,öğrençiler evine gönderildi 12 sınıflara 1 hafta tatil.Bu benim sorunum.Birde 7 sınıf öğrencisi oğlum Beşime Özderici de öğrenci.sabah saat 7 de ders var çocuk okula yetişmek için en geç saat 6 da kalkıyor.Şimdi soruyorum saat 7 kaç çoçuk anlatılanları anlar, daha dogrusu uyanır. Bu sistem tek kelimeyle birileri için büyük çoğunlugu feda eden bir sistem.

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Malesef bizim ülkemizde insanlar sistemin aksayan yönlerini eleştirmeyi de bilmiyor.Medya'da bir konu popüler oldu mu bir de siyasi partisi bir söylem geliştirdi mi sanki başka br problem yokmuş gibi herkes o konu üzerinden konuşmaya başlıyor.Sanki başka problem hiç yokmuş gibi tutturdular 66 ay meselesi aylarca tartıştılar.Malesef adam gibi muhalefet de yok.Muhalefetin derdi düzeltmek değil oy koparırmıyım hesabı peşindeler.Bu sistemde bazı değişikler düzeltilmezse ciddi sorunlar ortaya çıkacak gibi gözüküyor.5.sınıfların haftalık ders saatinin 36'ya çıkarılması 6.7.8.sınıfların 30 saat olarak kalması sonucu taşımalı sistem okullarda haftada bir gün 6.ders sonrası dersi biten öğrenciler 2 saat daha 8 ders gören 5.sınıf öğrencilrini okulda bekliyor.Haftanın diğer dört günü de 1 saat 6.7.8.sınıf öğrencileri 5.sınıf öğrencilerinin dersinin bitmesini bekliyor.Bizim okulu bu sene ikili eğitim yatıkları için ders 7.30 da başlıyor.5.sınıf öğrencileri haftada bir gün 7.30 dan 14.15 e kadar öğle yemeği arası olmadan ders görüyorlar.Haftanın diğer günleri de 13.15'e kadar ders görüyorlar.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

2 gündür resmen ölüyorum çocuklar 2007 li ve resmen bitiyorum sağlık problemlerim baş göstermeye başladı ben böyle zorlanma görmedim 3 sene van-çatak ta çalıştım inanın bana Türkçe bilmeyen çocuklarla bile bu kadar uğraşmadım..öğretmenlikten gelme insanlar başımıza gelmediği sürece yani eğitimin içinden yetişenler başımıza gelmediği sürece bu iş böyle devam eder..

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kadir Eryılmaz
    mavi-punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    38 S
    Edilen teşekkür: 48

Sistemin aksayan yönlerini eleştirmeyi vatandaşa bırakmadan pilot bölgelerde uygulanır.Aksaklıklar giderilir sonra uygulanır.Gece rüyasında gördüğü her şeyi yenilik gibi aktarmaya çalışılırsa daha çok rezil olunur.Bizdeki siyasetçi demeye yakıştıramadığım zatların hiç birinin eğitim konusunda bir bilgisi yok ama boş konuşmayı çok seviyorlar.Eğitimin mutfağında bizler varız ,hangimize bu sistem hakkında bilgi soruldu.Ben yaptım oldu dendi.Örnek:Aksaklıklar en az dört yılda giderilir .Örnekonra bir bakan değişir .O da yeni bir sistem uygular.Örnek:Oks kalktı Sbs oldu şimdi ondanda vaz geçildi, tek sınav dendi.Seneye yeni bir sistem uydurma derdine düşülür.Eğitim yaz boz tahtası değildir.Uygulanan sistemin sonucu 20 yılı geçkin bir süre sonunda meyvesini verir.Benim bulunduğum bölgede tüm laboratuarlar derslik oldu.Kitaplara bakarsanız hep deney ama okulda deney yapacak laboratuar yok. Bu laboratuarların sınıf olması laboratuardan korkan öğretmenlere yarar ,zaten bu arkadaşlarımız bilgisayarda iki araştırmayı çok önemser ,bilgisayar bilmek artık bir üstünlük değil artık nineler kullanıyor.Oysa fen eğitimi deneyle yapılır.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 2/2 İlkİlk 12