Sayfa 2/2 İlkİlk 12
28 sonuçtan 21 ile 28 arası

Konu: Kadınlar trafikten men edilsin...

görkem koçsan
    görkem koçsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

vallahi ben makas atan kadında gördüm 60 la otobanda sol şeritte giden bayanda gördüm ama herkezi aynı kefeye koymamak lazım onlara bi parça daha sabırlı ve saygılı olmalıyız onlar bizim kardeşimiz,annemiz...

Mehmet Çamcı
    mehmetvyz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06 BA ....
    Edilen teşekkür: 67

Ankarada yaşayan biri olarak, bence asıl sorun ankarada trafiğe katılanlardaki zihniyet sorunu, sürekli şerit değiştiren bunun karşılığında da bir şekilde tarafiği yavaşlatan sürücüler, tabii kendileri şerit değiştiririken daha fazla yol aldıklarını düşünüyorlar, onlar şerit değiştirirken arkalarından gelen yavaşlamak zorunda kalıyor, kadınlarla ilgili olarakta araç kullanırken güneş gözlüğü sıklıklıkla takıyorlar, güneş gözlüğü takılıyken aynaları yeterince iyi göremiyorlar veya bakmıyorlar, sürekli olarak ön tarafa konsantre oluyorlar, bir yere çarpmayalım derdindeler, farketmeleri gerek ki kendilerinden daha hızlı araç kullananların arkalarından çarpabilecekleri ve sonuçta bu durumunda ölümcül tehlikleri olduğu

Ziyaretci040
    Ziyaretçi Ziyaretci040 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çoğu insana göre iyi araba kullandığımı iddaa ederim.Bir gün acelem var ve eve gitmem gerekirken iş yerinden çıktım ufak ufak hareketlerle kimseyi kasmadan , trafiği üzmeden eve gidiyorum ama hızlı bi şekilde gitmem gerekitği için yapıyorum bunu.Neyse arkamdan bi ışık hüzmesi geldi v-tec bi honda İçerideki görünmüyordu (Çünkü kısa boylu bi bayan arkadaşmış , ilerideki sapağa girip ışıklarda camını açınca gördüm) Bayanın tam anlamıyla yolu görmediğine eminim ama bu tarz bi araba kullanmayı ben yapamam diye düşündüm.Babaannem 72 yaşında falan.O kullansın siz izleyin Daha bunun gibi çok örneği var saymakla bitmez...

Zamanla kazanılıcak alışkanlıklardır bunlar.Merakla , istekle olucak şeylerdir.Bence ehliyetin geri alınması yerine daha fazla eğitime tabi tutulmalı insanlar.Mesela 1 sene boyunca kursdan direksiyon dersi alıp , imza atılmalı hafta sonu 2 saat atıyorum.SRC eğitimindeki devam zorunluluğu gibi.1 senenin sonunda da bir sınav daha yapılmalı ve öyle verilmeli.Tamam belki çoğu insan kalır ancak, abartısız söylüyorum o bayan şoför dediklerimizin isteklileri varya üstümüzden atlarlar
    Konu Ziyaretci040 tarafından (28/06/2012 Saat 09:20 ) değiştirilmiştir.

ömer kabak
    Seat Leon stylance punt0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 142

abi canlı canlı yasadıgım olayı anlatayım ve bunun gibi bir sürü var elimde...
    cumartesi gecesi antalyadan dönüyorum istanbula girdim iste tam giselerden ogs ile gectim hızım max 50 kgs den gecen bi bayan arkadas kendisini saygı ile anıyorum suan.. ! ben hafif gerideyim kendi seridinden benim önüme gecmiyor dalıyor resmen ben dikkatli olmasam üzerime cıkacak kornaya bastım uyarı amaclı hala geliyor sellektör yapıyorum hala geliyor.. sonra ben onun soluna gectim söyle bi baktım bi bayan yaa dedim simdi laf söylesen bi türlü söylemesen bi türlü.. trafikten men edilmesi gibi bi durum olamaz tabiki ama söyle birsey olabilir bayanlara daha iyi bi sürüs teknikleri egitimi verilebilir onlarda rahatlar bizlerde.. yanımda esim oturuyordu o bile yok yaa bayanların araba kullanma yetenegi cok düsük dedi.... kimi bayanlar görüyorum sag ve soldaki dikiz aynaları kapalı olan...

veli ercan
    vek66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 vek31
    Edilen teşekkür: 117

gp benim 3. cü arabam ve 3 kez bu zamana kadar ufak çaplı maddi kazam oldu ve yine bu 3 kazada da durduğum yerde bayan şöför arkadaşlar bana çarptılar)

KEREM Uçgunoğlu
    M@GIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 346

Kadın ya da erkek cinsiyetin pek önemi yok. Başta olan saygı ve sabır. Birde sürücü kursaları ehliyeti vitesi 1den 2 ye atana ve 250 metre aracı yürütene veriyor git sonra baban,abin,kocan,oğlun,dayın vs. gibi kişiler öğretir sana şeklinde işliyor. Bu sebetende zaten yanlış ve eksik bilgilere sahip olanlar haliyle kendisi gibi despot, kimseye yol vermeyen ama herkesin önüne dallıp, sinyal verdemen dönüp şerit değiştirmeyi, arkasına milleti takıp konvoy yapmayı marifet bildiklerinden yakınlarınıda bu şeklide yetiştiriyorlar. İşte sonuç ortada fazlada söze gerek yok.

emre onur
    emreonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 36

o mantıkla erkekler men edilse tüm sorunlar ortadan kalkabilir. cinsiyet ile ilgisi yok.

Ziyaretçi034
    Ziyaretçi Ziyaretçi034 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı punt0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kimi bayanlar görüyorum sag ve soldaki dikiz aynaları kapalı olan...
    onların birde geceleri farlarını açmayan modelleri var. dün birde oldukça dik yokuşu çıkarken selektör yapmama rağmen bana yol vermeyen ve küfür eden bi kadın vardı ki (eşim yalvar yakar sakinleştirdi) onu hortumcu süleyman gibi ıslak hortumla girişmek lazımdı sağlı sollu.

ben kadınların araba kullanmasını özel ve yetkili servis gibi ikiye ayırıyorum.

ilki yetkili servis "teknisyen"leri gibi kursta aldığı direktifler eşliğinde ezberden araba kullananlar. kursta akşamları araba kullanırken farlarınızı açın diye bi ders bölümü yok sanırım. hayır hadi cadde ışıklandırması felan yolu görüyorsun, be kardeşim göstergeye bakma ihtiyacıdamı hissetmiyorsun hiç? geçen bi ilan yayınlanmıştı eşine sitem dolu kelimelerle lander'i satan arkadaş gibi (aracı uzun bir yolu hararet yaparak gelmiş) demek ki teknisyen şöförler böyle oluyor

ve gerçekten usta olup bu işi yapan özel servisler gibi arabasını tanıyan, bilen, hangi hızda hangi viraja girdiğinde arabasının vereceği tepkileri önceden kestirebilen kadınlar var ki onlara zaten diyecek lafımız yok, buradaki çoğu sürücü katlayanı bile çıkabilir
    Konu Ziyaretçi034 tarafından (28/06/2012 Saat 12:05 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12