Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Sıfır şeker dostları varmı aramızda

Onur M
    levan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 130

Standart Sıfır şeker dostları varmı aramızda

slm..malumunuz üzere şeker hakkında doktorlar hiç iyi konuşmuyorlar,şahsen şeker hastası değilim,sorunum yok...1 senedir çayda şekeri kestim. 30 gündür de komple tatlı-pasta-çukulata-kek-bal,sütlaç vb.şekerli ne varsa kestim..baya zormuş .aramızda sıfır şeker takılan veya çok az tüketen arkadaş varmı acep ?

şeker hakkında 1: Şeker uyuşturucu gibi, öldürüyor
    şeker hakkında 2: Yalanlarla savaşan profesörler, Star Gazetesi
    Konu levan34 tarafından (15/03/2012 Saat 03:17 ) değiştirilmiştir.

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

yok yaa bence o kadarına gerek yok. şayet şeker hastalığı filan yoksa, tatlı tüketmemenin herhangi bir yarar sağlayacağına inanmıyorum. makul oranda herşeyden tüketilebilir bence. çayı şekersiz içmek tabi ki de güzel birşey eğer çok çay içiyorsanız. ama benim gibi günde birkaç bardak çay içerken herbir bardağın içine bir kesme şeker atmakla ölünmez herhalde diye düşünüyorum.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Dayılarım kel, babam kel, ben de kelim.

Dayılarım şeker hastası, babam şeker hastası... Oran orantı kurup içler dışlar çarpımı yaptım ve şekeri bıraktım.

Önce çayda şeker kullanmayı bıraktım. Bir çok kere deneyip başaramamıştım sonra içtiğim çayı değiştirdim. Çaykur altınbaş şekersiz içilebilecek kadar güzel, birden bire şekersiz içmeye başladım öyle azaltma gibi bir süreç olmadı.

Artık çaydan daha iyi tat alıyorum ve şekerli çay eziyet gibi geliyor.

Bazen günde 10 bardağın üzerinde çay içerim, çayda şeker kullanmayı bıraktıktan sonra 3-4 kilo verdim.

Tatlı, kurabiye vs. bunlara zaten düşkün değildim. Ekmeği de iyice azalttım.

Sırada tuz var, onu da bırakmak istiyorum.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

benim diğer adım...şeker çocuk....

diabet olmayı ben istemedim...10 yıldır diabetim...şekeri bıraktım...tuzu bıraktım..unu bıraktım...

şekersiz çay muhteşem bir lezzet...sahi ....şekerli çayı nasıl içiyorsunuz ????

şeker....sinir hücrelerine zarar veriyor....mümkün olduğunca tuz gibi az kullanmak lazım...

herşeyin fazlası zarar....

suyun bile...aşırı su tüketimi su zehirlenmesine neden oluyor...

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Daha 22-23 yaşındayım çay kahve içerken şeker kullanmayı bıraktım 1 yıl kadar oldu.Tuz kullanmıyorum belki3-4 senedir.Yediklerimde yağ oranına dikkat ediyorum sağlıklı beslenmeye özen gösteriyorum.Allaha şükür şeker hastalığım vs yok

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

Ufuk Orhan
    ufuk_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    33fv137
    Edilen teşekkür: 279

son iki aydır çayda kahvede kestim..spor gereği çikolata pasta tarzı seyleri yemiyorum..canım çikolata çekiyor ama yemeyeceğim..ben işin şeker konusunda değilim de karbonhidrat konusundayım..

Onur M
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

şekeri komple kestikten sonra 2 elimdeki bavulları yere bırakmış gibi hissediyorum.ilginç.

Baran --
    Yagmuradam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 43

Çayda şeker zaten çay keyfini öldüren, çayın lezzetini almayı engelleyen birşey.
    Şekersiz çay muhteşem bir tat.. Tavsiye olunur. Yavaş yavaş azaltarak bırakabilirsiniz. Çay bardağına 4 şeker atardım..

Genel olarak şeker için ise araştırınca herşeyin içinde şeker olduğunu görüyorum. Tavukta bile var. Tatlıyı kesmek nasıl olur düşünmek bile istemiyorum. Hayatta en güzel keyiflerden birisi. Azaltmak tamam da tamamen kesmek biraz zor olur sanırım..

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

maalesef bende şeker tüketimi had safhada hele tuzu hiç söylemiyorum...yemeğin tadına bakmadan tuz atanlardanım...
    Keyif BMW'Dir...

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

yemeklerim neredeyse tuzsuz,arada tatlı yiyorum(genelde sütlü çok az ağdalı),çayda kahvede şeker kullanmıyorum,hatta kahvede süt tozu bile kullanmıyorum, sağlıklı diyebileceğimiz düzeyde meyve tüketimi var.Yeterli olur mu

Sütlü tatlı arada tüketilir ve ev yapımı olursa o zaman sağlıklı olabilir,neden diyeceksiniz açıklayayım. Şimdi dışarıda yapılan tatlılarda bir miktar yağ kullanılabiliyor,hatta yağlı süt kullanılıyor. Evde yaptığımızda istediğimiz tarzda sütü kullanabiliriz. Yarım yağlı olur yağsız olur ayrıca onların kafalarında belirli bir şeker oranı var,bize uygun olmayabiliyor bu. O yüzden ev yapımı sütlü tatlılar iş görür tatlı yenmeden olur mu ama

Ayrıca aralarda çikolata tüketimini doktorlar normal buluyor. Malum çikolata mutluluk hormonu salgılatarak kalp sağlığını korumaya yardımcı oluyor. Beyaz şeker yerine bu kullanılırsa(günde birkaç parça) çok güzel bir yaşam sürülür,mutlu olunur sağlıklı kalınır

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı farukileri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yemeklerim neredeyse tuzsuz,arada tatlı yiyorum(genelde sütlü çok az ağdalı),çayda kahvede şeker kullanmıyorum,hatta kahvede süt tozu bile kullanmıyorum, sağlıklı diyebileceğimiz düzeyde meyve tüketimi var.Yeterli olur mu

Sütlü tatlı arada tüketilir ve ev yapımı olursa o zaman sağlıklı olabilir,neden diyeceksiniz açıklayayım. Şimdi dışarıda yapılan tatlılarda bir miktar yağ kullanılabiliyor,hatta yağlı süt kullanılıyor. Evde yaptığımızda istediğimiz tarzda sütü kullanabiliriz. Yarım yağlı olur yağsız olur ayrıca onların kafalarında belirli bir şeker oranı var,bize uygun olmayabiliyor bu. O yüzden ev yapımı sütlü tatlılar iş görür tatlı yenmeden olur mu ama

Ayrıca aralarda çikolata tüketimini doktorlar normal buluyor. Malum çikolata mutluluk hormonu salgılatarak kalp sağlığını korumaya yardımcı oluyor. Beyaz şeker yerine bu kullanılırsa(günde birkaç parça) çok güzel bir yaşam sürülür,mutlu olunur sağlıklı kalınır
    bırak şimdi ya illa yazdırcan antakya nasıl
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Faruk İleri
    Punto'cu LEO farukileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı (Foreign)
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    B-112-KMX
    Edilen teşekkür: 392

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bırak şimdi ya illa yazdırcan antakya nasıl
    antakya biteli iki hafta oldu olm normal beslenmemi yazdım gerisini karşıtırma sen

yazmayayım şimdi neler var neler yok

LEO,Liderlik,Deneyim,Olanak yaratmaktır.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

Bende Spor için tatlı yemiyorum ama çayı şekerli içerim
    TSİ Jetta.

Ziyaretci037
    Ziyaretçi Ziyaretci037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bende bi bırakabilsem

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

2011'in Ramazan ayında gizli şeker hastası olduğumu öğrendiğimden beri şekeri kestim,sadece kahveye yarım sakarin atıyorum,çayı şekersiz içiyorum ve çayın tadını almaya başladım.
    Eskiden de kupa bardağa tek şeker atardım,şekeri fazla sevmem...

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Ben sanırım birazcık sizden farklı düşünüyorum.. Bence şeker hastalığı olsun yada ne bileyim kalp hastalığı olsun bu tür hastalıklar biraz genetik yatkınlıklarla alakalı.. TAbiki sağlıklı beslenmek çok çok önemli ama bu saydığınız yemeyi bıraktığınız yiyecekleri genetik yatkınlığı olan biri daha çok yada daha çabuk etkilenecektir görüşündeyim..
    BY Turbo SPORT 150 HP

Hakan Durak
    muazzaf vatandaş hakandurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 57

10 senedir inisülin kullanan bir diabet hastasıyım şeker insanı sinsi öldüren bir hastalıktır lütfen herkes senede en az bir defa tam kontrol yaptırsın bu hastalığı taşıyan ve bilmeyen çok fazla insan var ben bile 10 sene önce tesadüf eseri öğrendim ve sonuç hayatımın sonuna kadar inisülin kullanmaya mahkum etti beni sadece bir kan testi kontrolu aile sağlık merkezleri bunu yapıyor veya diabet cemiyetleri var buralara gidebilirsiniz...

Hakan Durak
    muazzaf vatandaş hakandurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 57

Alıntı eexelanss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sanırım birazcık sizden farklı düşünüyorum.. Bence şeker hastalığı olsun yada ne bileyim kalp hastalığı olsun bu tür hastalıklar biraz genetik yatkınlıklarla alakalı.. TAbiki sağlıklı beslenmek çok çok önemli ama bu saydığınız yemeyi bıraktığınız yiyecekleri genetik yatkınlığı olan biri daha çok yada daha çabuk etkilenecektir görüşündeyim..
    Diabetin sadece %70 i genetik olarak geçiyor %30 ki büyük bir orandır diğer sebeplerden kaynaklı oluyor( sinir (asabiyet), pankreas veya karaciğer rahatsızlıkları gibi )

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1842

malesef bende 10 yıldır diabetiyim ve insülin kullanıyorum ve 9 senedirde çayı kahveyi vs şekersiz içiyorum.şekeri bıraktığımdan beri çayı daha severek tüketiyorum...ayrıca ben de diabetin daha çok genetik olduğunu düşünüyorum benimde anne tarafında(teyze,dayı,anneanne vs) birçok kişi diabetli
    eğer sizdede diabetle ilgili belirtiler varsa (sık idrarar çıkma,aşırı susama, halsizlik-yogunluk,bulanık görmeye başlama,hızlı kilo kaybı,ağız kokusu vs vs...) mutlaka şekerinizi ölçtürün eğer erken önlem alınmazsa maalesef şeker koması gibi istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz ...

Onur M
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

kanserli hastalara,hastalığın yayılma alanını ölçebilmek için pet ct yada MR (emar) çekilir.MR a girmeden önce bir sıvı enjekte ederler.bu glikozdur.kanser hücresi glikoz yani şekeri kendisine çeker,ve o yer görüntüde işaretlenir.böylece tespit edilir..çünki kanser hücresi şekerle beslenir.sen şekeri keserek o lanet hücreyi beslemeyi de otomatik olarak kesiyorsun.

KAYNAK: Kanser Diyeti - Kanser Beslenme
    Konu levan34 tarafından (16/03/2012 Saat 13:23 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/2 12 SonSon