Sayfa 1/3 123 SonSon
51 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Gerçek şehit sayımız 87

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Standart Gerçek şehit sayımız 87

HÜKÜMETİN HALKTAN GİZLEDİĞİNİ, AKP MİLLETVEKİLİ İFŞA ETTİ : “87 ŞEHİT VAR”

HÜKÜMETİN HALKTAN GİZLEDİĞİNİ, AKP MİLLETVEKİLİ İFŞA ETTİ : “87 ŞEHİT VAR”
    Türkiye, dün önce 24 daha sonra 26 olarak açıklanan şehitlerin acısından sonra bugün ajanslara düşen bir başka haberle sarsıldı. AKP Van Milletvekilinin telefon konuşmasına şahit olan Sakarya’lı bir işadamı, AKP’li milletvekilinin karşısındaki bir şahısla konuşurken 33 saatlik çatışmada 87 şehit olduğunu ve halk infialinden korkulduğu için sayının özellikle ajanslara tam yansıtılmadığını işittiğini belirtti.
    DHA, CHA VE AA YAYINLAMADI!
    İşadamının ajanslar aracılığı ile kurduğu iletişimler de boşa çıktı. Bizzat konuşmaya şahit olan ve AKP Milletvekilinin adını da veren işadamının açıklamalarını birkaç haber sitesi hariç hiçbir medya kuruluşu yayınlamadı. Haber değeri olarak 5N 1K kapsamında tüm maddeleri barındıran ve muhatap işadamının tüm iletişim bilgilerinin de iletildiği haber ajansları bu önemli konuyu haber bile yapmadı. Konunun derinleşmesi görevinde bulunan yayın yönetmenleri ise haberi halktan gizledi.
    AÇIKLANAN ŞEHİT LİSTESİNDE OLMAYANLAR
    26 kişilik Şehit listesinde olmayan ve ailelerine bilgi verilen 44 şehidin yanında 6 askerimizin de ağır yaralı olarak açıklandığı ve aslında şehit olduğu öğrenildi.

kaynak:
    HÜKÜMETİN HALKTAN GİZLEDİĞİNİ, AKP MİLLETVEKİLİ İFŞA ETTİ : “87 ŞEHİT VAR” : Haber, Haberler, Güncel Haberler, Son Dakika Haberleri,HABERCİM
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

eğer bu doğruysa
    halkın haber alma özgürlüğünü kısıtlamaktır
    buna bahane uydurulamaz
    gerçekler saklanarak yok edilemez

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer bu doğruysa
    halkın haber alma özgürlüğünü kısıtlamaktır
    buna bahane uydurulamaz
    gerçekler saklanarak yok edilemez
    Bugun Medya patronları neden cagrıldı abı sence
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

İnşallah haber doğru değildir,24 Şehide dayanamazken 87 Şehidi kaldıramaz bu yürekler...

Aykut BODUR
    aykut_1914 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 DAY 02
    Edilen teşekkür: 874

büyük ihtimal gerçek.
    çok yakın bir arkadaşımın kuzeni o bölgede askerde. Bu askında değil bir önceki baskında kolundan yaralandıgı için hastaneye ayrılmıştı kendisi,bu çatışma anında hastanedeymiş arkadaşımla konustum.
    onu ilk anda aradıgında kuzeninin,şehit sayısının çok daha fazla oldugunu söylenilen sayının gerçek olmadıgı,bölgenin her yerinin kan oldugunu sölemiş.
    allah hepimizin yardımcısı olsun,geride kalanlara sabır versin.

e.yavuz e.yavuz
    e.yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 14

Hatta yabancı kanallarda saldırı anı ana haberlerde yer alıyormuş...

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

87 sehıt olamaz olsab ben vanda gorurdum..... bol bol sehıt cenazesıne katılıyorum son gunlerde balon haber...... bu medya patronlarıyla konusularak falan gızlenebılecek bır sey degıl... antı akp cıler ıcınde bulunmaz bır fırsat olurdu..... 24 sehıt zaten ınfıal yaratan bır sayı.... 87 her ne kadar %100 dogru degıldır dıyemesemde ıyı bır balon olmus.......
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

8. Bu mesajı için 3 kişi uzuncocuk'ye teşekkür etti:

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Bencede balon haberdir medyayı yasaklasalar bile bu açıklanmayan 44 aileleri yakınları hiçmi sesini çıkarmaz hiç mi isyan edip yürümezz abiler kardeşler mantıklı düşünelim..

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Alıntı acRep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bencede balon haberdir medyayı yasaklasalar bile bu açıklanmayan 44 aileleri yakınları hiçmi sesini çıkarmaz hiç mi isyan edip yürümezz abiler kardeşler mantıklı düşünelim..
    Onur sehıtlerın cogu fakır fukara adamın evı yok barakası var ,elektrıgı kesıkmıs bu ınsanlara sesını cıkarma denıldıgınde sesını cıkaracagınımı sanıyorsun ,sehıt aylıgını baglamam deseler omur boyu konusmaz.
    Develetın bakanı cıkıp denız fenerı sanıgını uyarıyor,basbakan ramazan mubarek ay operasyon yapmayız,kandılden gelen ıcın ayaklarına mahkemeyı goturup sonra yapmadım deyıp,Vuralın basbakan israılden aldıgı Üstün Hizmet Nisanı nı iade etsın dedıgınde akp nın bakanı yok oyle bırsey yalan soyleme demıstı Oktay Vuralda İpadden resmı gosterınce sessızce susup oturmustu bu bu insanlarınmı dogru acıklama yapacagını sanıyorsun .
    Suna emınım 24 degıl sehıt sayımız daha fazla belkı 87 degıl ama 24 te degıl bır cok tanıdıgım butur olylarda asker sayısı herzaman dusuk soylenı derdı
    Zeynel KARACAN

Şerif sevinç
    DeepFear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 26

O kadar büyük 33 saat çatışma olmuş 24 diyorlar yalan keşke hiç olmasa ama daha fazla

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

hakkaride askerlik yapan bi arkadaş 40 küsürlü bi rakam söledi ama yaralılarıda berabermi söledi artık bilmiyorum uzun konuşamadık

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

pkknin haber sitesinde zaten 100 e yakın kayıp verdirdik. 21 silaha el koyduk yazıyordu.

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

87 şehit olması mumkun değil..şemdinli derecikte 2005 te 17 ay askerliğimi yaptım çatışmayada girdim 2 devremide şehit verdim mayın patlamasında sol bacağımdan yarada aldım.. bir baskında veya çatışmada 87 kişinin ölmesi demek o ülkenin ordusu yoktur demektir..hepsi yalan dolan haberler..hangi anne baba susar tamam bırı susar ikisi susar..bu işi ne para susturur ne mal nede mulk..o bolgelerde askerlık yapanlar bilir birde başından olaylar geçmis ise bu 87 kişi oldu olayını zaten yemezler..kımsenın elı armut toplamıyor yada kımse oyle allah allah allah diyerek dusmana hucum etmıyor....buyuk bir grup taburun yada karakolun içine girmediği yada hava saldırısı olmadığı surece hiçbir cephede yada taburda veya karakolda 87 kişi ölemez.ölür diyen yalan söyler provake eder...ben bunu bilirim bunu söylerim..

onrky
    1.4 starjet 95hp

15. Bu mesajı için 2 kişi kara kız'ye teşekkür etti:

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Alıntı kara kız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    87 şehit olması mumkun değil..şemdinli derecikte 2005 te 17 ay askerliğimi yaptım çatışmayada girdim 2 devremide şehit verdim mayın patlamasında sol bacağımdan yarada aldım.. bir baskında veya çatışmada 87 kişinin ölmesi demek o ülkenin ordusu yoktur demektir..hepsi yalan dolan haberler..hangi anne baba susar tamam bırı susar ikisi susar..bu işi ne para susturur ne mal nede mulk..o bolgelerde askerlık yapanlar bilir birde başından olaylar geçmis ise bu 87 kişi oldu olayını zaten yemezler..kımsenın elı armut toplamıyor yada kımse oyle allah allah allah diyerek dusmana hucum etmıyor....buyuk bir grup taburun yada karakolun içine girmediği yada hava saldırısı olmadığı surece hiçbir cephede yada taburda veya karakolda 87 kişi ölemez.ölür diyen yalan söyler provake eder...ben bunu bilirim bunu söylerim..
    Askerlerın cogu zaten uyurken sehit düşmüş taburun ıcıne gırılmıs haberlerde oyle dıyor Femolıde yazdı sılahlıgın anahtarını ust rutbelı yanında goturmus askerler sılahlıhın kapısını kırmıs ama zıncırlerını acamamıs bunlarda soylenınce bence mantıksız gelmıyor helekı haberlerdekı istihbaratın bır ay önceden uyarmasına nedemelı ıstıhbaratın cıddı ıhmalı varmıs
    havada bırt on haber artık hangısı dogru hansısı gercek
    havada oldukca haber var hangısı gercek hangısı yalan anlamak zor
    Zeynel KARACAN

Şerif sevinç
    DeepFear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 26

Alıntı kara kız Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece 1 karakol veya tabur değil 8 ayrı yere aynı anda diyebiliyorum..

onur kaya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Askerlerın cogu zaten uyurken sehit düşmüş taburun ıcıne gırılmıs haberlerde oyle dıyor Femolıde yazdı sılahlıgın anahtarını ust rutbelı yanında goturmus askerler sılahlıhın kapısını kırmıs ama zıncırlerını acamamıs bunlarda soylenınce bence mantıksız gelmıyor helekı haberlerdekı istihbaratın bır ay önceden uyarmasına nedemelı ıstıhbaratın cıddı ıhmalı varmıs
    havada bırt on haber artık hangısı dogru hansısı gercek
    havada oldukca haber var hangısı gercek hangısı yalan anlamak zor

hepsi yalan dolan hadi diyelim içeri girdiler..silah sıkılmadanmı girildi..her ne olursa olsun gecenın 1 inde sıkılan bir el ateşde bile tabur alarma gecer..o sesizlikte yer yerinden oynar 5 dakika içinde herkez görevli olduğu mevziye gelir.silahlık hiç bir zaman ust rutbeliye zimmetli değildir her sılahlıgın bır gorevlısı olur oda ya onbaşıdır yada erdir..silahlık 24 saat açık olur 2-yada 3 saatte bir nobetçiler gelir ve silahlarını alır silahlık gorevliside imza attırır bu işler tum turkıyede boyledir hakkaridede edirnedede..o yuzden bana bu haberler balon geliyor zaten mantıklı dusunuldugundede doğru sonuca ulaşmak mumkun...

onrky
    1.4 starjet 95hp

19. Bu mesajı için 2 kişi kara kız'ye teşekkür etti:

onur kaya
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468

Alıntı DeepFear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece 1 karakol veya tabur değil 8 ayrı yere aynı anda diyebiliyorum..
    24 şehidin 20 si çukurcadaki taburdan..ufak gorunen bir yergibi gorunsede canlı gozle gorduğumden soyluyoum hakkaride ki en buyuk taburlardan biri..diğer saldırılar zaten yardımın gelmemesi için..yani asıl hedef alınan yer cukurcadaki tabur zaten sehıt sayısındanda bu belli...

onrky
    1.4 starjet 95hp

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

Arkadaşlar lütfen olur olmadık herşeyi yayınlamayalım kendi kendimizi gaza getirmenin hiç anlamı yok. Silahlıkla ilgili yazılanlar çok saçma hiçmi askere gitmediniz hiçmi zimmetli silahınız olmadı.

22. Bu mesajı için 2 kişi KaMiKaZe'ye teşekkür etti:

Hakan Yalçın
    Radiance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Petrol Yeşil
    Edilen teşekkür: 120

Tören yapılmadan memleketlerine yollanmaları, basına çok sayıda haber ulaşması, özellikle orda görevli askerlerin ağzından 50 civarında şehit olduğunun ifade edilmesi şüphelleri artırsada, sayıyı çokta fazla sakayamazlar diye düşünüyorum. Sonuçta her şehit için tören düzenleniyor ve hepsinin isimleri açıklanıyor. En fazla yaralanan 18 askerimizin bir kısmının daha şehit olup sayının artma ihtimali olabilir. (Allahtan acil şifalar dilerim.)

Ayrıca, ANF denen soysuz medya organı zaten psikolojik savaş yürüten, kendi yandaşlarına moral verirken, meraklı Türklerin kafalarında soru işareti bırakan korsan bi site. O yüzden orda yazılanlara fazla takılmamak lazım. Umarım ordumuz kuzey ırakta hedeflediği başarıyı gösterirde yüreğimiz biraz olsun soğur.

24. Bu mesajı için 2 kişi Radiance'ye teşekkür etti:

Onur M
    levan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 130

gözüken şu: bu 87 olayı örgütün psikolojik olarak çökertme faaliyeti...olaydan sonraki 2.taktiği....olayı soğutmamak,üzerinde konuşturmak esasını güdüyor.

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/3 123 SonSon