12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Bonus card uyanıklıgı

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Standart Bonus card uyanıklıgı

Arkadaslar 1999 yılından 2010 na kadar kullandıgım bonuscartımı 45 TL uyelık ucretının yansıması uzerıne gecensene 2010 yılında Çankaya Tüketici Hakem Heyetine yaptıgım itiraz sonucunda iptal ettirdim ve garantı sıgortanın bana yapmıs oldugu ödemeyı hesabıma eft yapmıslar garantı bankası hesabımdan bana haber vermeden yıllık ıslem ucretı olarak adı altında 60 tl almıs bır guzel oldumu sıze 100 Tl durduk yere cepten cıkan tutar, her ıkısınıde aldım gecen sene gelelım bu seneye kartın acılması ıcın gelen tum telefonlara olumsuz cevap vermem uzerıne en sonunda Agustos 2011 de Emre Okur bey dıye bır yetkılı aradı genel mudurlukten konustuk uzun uzun subeden rahatsızlıgımı ve kart ucretınden dolayı ıptal ettırdıgımı soyledım kendısıde yagladı ,tavladı kandırdı ve artık butur sıkıntılar yasamayacagımı ben özel ve eskı musterıymısım ve bunun ıcın kart ucretı alınmayacagını bundan sonrakı yıllardada benı uzmeyeceklerını soylemelerı uzerıne ve 50 tl bonus vereceklerını belırtmelerı netıcesınde kartı actırdım ıyı halt ettım.
    Tatılden eve geldım kart ortada yok aradım teslım edıldı ev cemaatıne sordum alan eden yok ama kart teslım alınmıs kartı teslım almadıgımız için yapılan harcamadanda sorumlu tutulamayacagımı soyleyerek kartın ıptalını ve yenılenmesını ıstedım kartı yenıledıler kartın yenılendıgı gun 45 tl kart ucretı yansıtılmıs kart bana gelmeden borcu geldı bırde soz verdıler almayacagız dıye yenıden ıtıraz ettım ıptal edemeyız ama 45 tl bonus yuklerız dedıler kabul etmedım gelen kartıda almadım Garantı bankasında bulunan hesabımı ve tum kartlarımı ıptal ettırdım sebebıde musterınıze yalan soyleyerek durust olmamanız dedım ,ıkı gunde bır otomatık telefon arıyor kartı acakmı acmayakmı ac 1 acma 2 sonra arıyalım 3 tusuna bas .
    Haftayada garantı bankası ıle aramda alacak-borc olmadıgını belırten yazı alacam subeden ısımı saglama alayım boylece
    Kısacası dır dır yazdım sımdıde kısacası dıyorum bankalardakı hesap ve kartlarınızı kapattıgınızda borcunuzun olmadıgına daır yazı alın gecen hafta iş bankasını kontrol ettırdım ne hesap var ne borç bunların alayı yasal tefecı olmus hesabınızdakı 0,1 kurus sıze 10 yıl sonra gelıyor ıcra ıle yüklu bırsekılde merkez bankısana devrı 10 yılda oluyor bızım uyanık bankalar 9.5 yıl sonra kapınızı calabılıyor
    Konu ZAK1980 tarafından (09/09/2011 Saat 00:42 ) değiştirilmiştir.
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

2. Bu mesajı için 3 kişi ZAK1980'ye teşekkür etti:

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Alayı Şerefsiz Resmi Tefeciler Kan Emici Para Babaları Patronların Uşağı, Banada Geçen Ay Bir Film Oynadı Halkbank Kredi Kartı Taksit Borçlarım Bitti Dendi Hesabınızda 325 TL Fazlanız Var Harcayın Dendi Harcadım Bir Sonraki 380 TL Borç Çıktı allah Belalarını Versin Ödedim Kapattım Birde Kol Centera Sövdüm Gitti

Bu Arada Bu Bankalar Hakkında Bir Konu Açılınca Dayanamıyorum Çok Asabi Oluyorum, Aramızda Banka Çalışanları Varsa Onları Tenzi Ederim Kimse Üstüne Alınmasın

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

iş bankası, cari hesabıma bağlı olan kredi kartımın son ödeme tarihi geçtiği için (unutmuşum bende) cari hesaptaki 160 tl yi kendi kendine kredi kartı ödemesi yapmak için kesmişti.
    bankamatiğe gidince para falan olmadığını anladım. hemen aradım kolsentırı anında kapattırdım kredi kartını.
    ankara dönmek için 20 lira mazot parası dilenmek zorunda kalmıştım milletten.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cemal KÖYLÜOĞLU
    C(C)K cck1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 570

Bankalara elini kaptıran kolunu geri zor bela kurtarıyor...

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Paranız varsa kapınıza köpek oluyorlar. Yoksa sizi köpek ediyor. Esnaf olaraktan çok iyi paralar kazandığımız zamanlarda tanıdığımız bankları, durumumuz kötüleşince aynı kişiler tanıyamaz olduk.

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

bonuscardtan geçmişe yönelik aidatları bende mahkemeyle almıştım. Bakalım ilerde bana ne cıkaracaklar. Zeynel bu durumu sikayetvara da yaz kardeşim

Emre B.
    cute.poison - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 39

Garantidir bu yapar...Bende flexi başvurusu yapmıştım kart elime gelmeden ekstresi gelmişti 50 TL kart aidatı...Kurye geldi ertesi gün kabul etmedim kartı...Tabi kabul etmeden önce aradım iptal edin dedim...Daha sonra bana ödemek zorunda olduğumu söylediler...Bende kart elime geçmeden iptal ettirdim açın bakın tape lere dedim...Sonra bankanın haklı müşteri hattından birbuçuk haftalık telefon görüşmelerinin ardından yola geldiler...Bi daha mı garanti uzak durun...normal bankamatiklerimi bile iptal ettirdim...kapısının uzağından bile geçmiyorum o gün bugün...

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

ilginç bir durum..geçmiş olsun zeynel..

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bonuscardtan geçmişe yönelik aidatları bende mahkemeyle almıştım. Bakalım ilerde bana ne cıkaracaklar. Zeynel bu durumu sikayetvara da yaz kardeşim
    İbrahım abı ben olayı hallettım banka ıle herhangı bır alacak verecek ve kredı kartım yok.
    Fakat sunu belırteyım arkadaslar şu an bankalarda uyandı önceden kart ucretlerını belırtmıyorlardı sımdı sozlesme,extre ,nette bastıra bastıra belırtıyorlar benım bu ucretlerı almamın en buyuk sebebı 1999 yılında hıcbır kagıtı ımzalamamıs olmamdı hesabımdan ıslem ucretı ve kart ucretı kısımları bosmus ımza yok bundan dolayı banka gerı ıade etti ama daha sonra imza attırıdlar ucretlerde 12 punto ıle yazılmıs ve buyuk buyuk belırtılmıstı yanı ben ıptal ettırmesem ve bundan sonra gelse pasa pasa oderdım banka sunu dıyor kardesım ben sana belırttım ımzalamasaydın su an kart ucretını alan ınsanların buyuk cogunlugu ımzasız ve belırtılen sartlar olmadıgından alıyor .
    Artık almak zor bılgınıze
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

öyle oldu ya işte...bizim hanıma 6 sene öncesinden borç çıkardılar...bizimkinin pimpirikli olması yüzünden gittik 5bin lira için anlaşarak...2 bin lira yatırdık.....

dava edelim diyorum hiç oralı olmuyor...bana yapacaklar...o bankanın da avukatının da ....kuruşuna kadar geri alırım....

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İbrahım abı ben olayı hallettım banka ıle herhangı bır alacak verecek ve kredı kartım yok.
    Fakat sunu belırteyım arkadaslar şu an bankalarda uyandı önceden kart ucretlerını belırtmıyorlardı sımdı sozlesme,extre ,nette bastıra bastıra belırtıyorlar benım bu ucretlerı almamın en buyuk sebebı 1999 yılında hıcbır kagıtı ımzalamamıs olmamdı hesabımdan ıslem ucretı ve kart ucretı kısımları bosmus ımza yok bundan dolayı banka gerı ıade etti ama daha sonra imza attırıdlar ucretlerde 12 punto ıle yazılmıs ve buyuk buyuk belırtılmıstı yanı ben ıptal ettırmesem ve bundan sonra gelse pasa pasa oderdım banka sunu dıyor kardesım ben sana belırttım ımzalamasaydın su an kart ucretını alan ınsanların buyuk cogunlugu ımzasız ve belırtılen sartlar olmadıgından alıyor .
    Artık almak zor bılgınıze
    Benim sözleşmemde iç sayfalarda küçük harflerle kart aidatı alacakları yazılıydı. Yinede mahkemeyle geri aldım.

Büyük puntolarla da belirtseler tüketici hakem heyeti yine de bizden tarafa oluyor. İmza bile atsak alınan paranın haksız olduğu iade edilmesi gerektiği kararı veriliyor. Örneğin bikaç gün önce araba bayilerinin bizden 200 lira fazladan para aldığı ve iade edilmesi gerektiğini belirtti mahkeme. Yani imza atsak bile haklı bulunabiliyoruz.

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

malesef ben de maaşımı en sevmediğim banka garanti bankasından alıyorum... ama bonus kartta hiç bulaşmayacağım...