Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 1.4 fire ile bursa-ankara

rüstem evren baldemir
    phyevren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 81

Standart 1.4 fire ile bursa-ankara

Perşembe günü acil bir şekilde ankara bilkent osym de olmam gerekti saat 12 de çıktım yola allahım yollar nasıldır acaba diye düşünmeye başlamıştım çünkü geçen yıl inegöl-bozüyük arasındaki mezitler bölgesinde çok canım sıkılmıştı yol dar kamyonlar çekmiyor vs..
    Neyse çıktım yola inegölü geçtim yol hala bölünmüş yol yeni tüneller açılmış asfalt son kalite bir yerde çalışmalar devam ediyordu o da problem olmadı.
    Eskişehir-sivrihisar-polatlı derken bir baktım ankaradayım saate baktım 15.30 bu kadar kısa sürede(molasız) ankarada olmak çok şaşırttı beni.o yolları yapanlardan allah razı olsun. bu arada eskişehir-ankara arasındaki muazzam düzlüklerde de 1.4 77hp aracımı deneme imkanım oldu yol boştu radar tek bir yer de vardı onuda atlattıktan sonra düz yolda tam gaz 180km/s çok rahat gördüm biraz eğimde ise ibre 190km/s geçiyordu.hiç bir arttırma yapmadım bu hız değerlerini yazarken.
    hani bazı arkadaşlar yazıyor ya foruma 150 yi geçmiyor bu motorlar diye hiç alakası yok babamın eski torosu bile 170 görüyordu tam gazda.. herşey kullanım ile ilgili araç size ve kullanımınıza alışıyor siz sağırsanız motorda sağır oluyor;siz atikseniz motorda atik oluyor.
    genellikle şehir içi kullandığım için bende de sağırlaşma vardı uzun yoldan geldikten sonra motordaki performans artışı çok belirgin oldu gaza anında tepkiler daha iyi kavrama vs..
    arasıra uzun yol şart bence araç sağlığı için..

toplam 875 km yol yaptım ve performanslı gitmeme rağmen yol biligisayarı 6lt gösteriyordu işin sevindirici bir yanıda bu.. Hiç bir problem yaşamadan yolculuğumu tamamladım yol ve araç düzgün olunca mesafe ne kadar uzun olursa olsun insanı haşat etmiyor. Grande 1.4 77hp fire motor ve aracımla bir kez daha gurur duydum..iyi ki seni seçmişim..

Arkadaşlara tavsiyem eskişehirin bursa çıkışında opet istasyonunda ayten usta ev yemek ve tatlıları restoranı var mutlaka uğrayıp fırında sütlacın tadına bakmalısınız ve arkadan çayınızı da yudumlamalısınız..
    Konu phyevren tarafından (04/06/2011 Saat 20:44 ) değiştirilmiştir.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

ben uzun yolda 6.1 litre yakıyorum
    Keyif BMW'Dir...

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Bravo kardeşi fire motoru çok güzel özetlemişsiniz.Fire motora ekonomik değil diyenler bir kere daha düşünsünler.Bu araç piyasadaki yeni eski farketmez birçok 1.4 motordan çok daha az yakıyor.Bizim okulda arkadaşın benzinli 1.4 clio symbol var.Benim araç 9 litreden aşağı yakmıyor sen nasıl 6.5 litre yakıyorsun diyor.Tabi ki kullanımdan kullanıma çok fark var ama inanın biraz otomobil tecrübesi olan bir kişi isterse firede tüketim rekorları kırar.Benim araçta 185/65/15 lastikler var.Bugün 26 km yol yaptım ve ortalama tüketim 5.8 litre.Bugün fotoğrafını koyacaktım ama dıeselci arkadaşlar kızmasın şimdi

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

fiorinoyla 3.5 saatte gitmiştik bizde 130-140 sabah erkenden bomboştu yollar
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

RECEP DAGLI
    kuhi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    06 KUHI 06
    Edilen teşekkür: 14

işe giderken otobanı kullanıyorum araç 90km hız ile giderken benzini kokluyor düz yolda 4-5lt gibi dergerle gidiyor ama aynı yolda 110-130 km hız arasında deger 7-8 lt kadar çıkıyor ,
    Yani arabamı seviyorum tek sıkıntım 1 ve 2. viteslerde çok hantal oluşu bunuda ya açık filtre takarak yada tuning uygulatarak kapatmaya çalışacağım.

E S
    FN2 TYPER kifanhom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 95

benim araba da şehir içi 10,6 lt yakıyor 100 km de
    sevinsem mi üzülsem mi
    livin' on the edge

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

Seni eğitime almamız lazım Ersin...

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

Alıntı kifanhom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim araba da şehir içi 10,6 lt yakıyor 100 km de
    sevinsem mi üzülsem mi
    km kaç şuan

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

E S
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı asil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    km kaç şuan
    bahsettiğim aracım 22000 km de 2,0 lt - 201 hp
    livin' on the edge

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

Alıntı kifanhom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bahsettiğim aracım 22000 km de 2,0 lt - 201 hp

type r mı ?
    Keyif BMW'Dir...

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

875 km nasıl yol yaptınız bır depo ıle merak ettım ustelık benzınlı arac ve basmıssınızda ben ankara sehır ıcınde 450 de ısık yakıyorum
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Mehmet U.
    LTAB Riddle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 122

Arkadaşlar 80.000 kmdir Fire kullanıyorum . Bence bu araç motoruna göre kesinlikle uzun yolda ekonomik değil , şehiriçi ekonomik sayılır .

Fire motor ile 120 ile giderseniz yokuşta zaten bayılır arabada 2-3 kişi varsa 7.3 litreden aşağı yakmaz.

Honda Civic 120 ile cruisea bağlayınca 5.6 lt yakıyor Ankara-İstanbul (şehiriçi 9 litre ama ) üç kere iki arabaylada gittik geldik.

Tabi karşılaştırmamız gereken arabalar Jazz,Polo,Fiesta .. Jazz 100Bg ile 5.5 litre yakıyor , Fiesta 1.2 Motorla 82 Bg veriyor ve yakıt tüketimi daha az , Polonun yakıt tüketimi şehir içinde bizimkinden fazla şehir dışında 1 lt az; ama motor Bg,tork,valf.. olarak aşmış durumda.

Uzun lafın kısası motorumuzun işçiliği kolay, senelerdir bir çok modelde aynı motor olduğu için parçası ucuz, zorlanmadığı için dayanıklı , lpgye uyumlu AMA kesinlikle ekonomik diyemem. (Kendi aracımı tek kişi kullanıyorum yakıt tüketimim 6.4 civarı lpgli 170-180 kr yakıyor, işyeri arkadaşımda jazz var lpgli aynı yolu 140-150 kr ile yapıyor)
    "Silgi kullanmadan resim çizme sanatına hayat denilmektedir."
    (John Christian)

KUBİLAY YAŞAYANLAR
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. jacoben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    16RJ317
    Edilen teşekkür: 140

ben iki hafta önce çanakkale bigaya gittim geldim, gidiş 202 km dönüş 206 km, ortalama hı ise en düşük66- en yüksek 96- ben 110 kiloyum benden hariç 4 kişi daha vardı araçta tam 230krş yaktı, allahtan korkum var arkadaşlar daha ne isteyim ki, eşimin aracı dizel oda uzun yolda 5.2 lt yakıor, çok kullanılmıorsa ve sıfır araç alıyorsanız benzinli tercih nedenidir. çünkü arada tam 4000 tl satış fiyatı farkı var...!

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Piyasada en az yakan 1.4 motorlu ve en donanımlı araçlar Evo ve GP ler,kıymetini bilmeliyiz...

rüstem evren baldemir
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    875 km nasıl yol yaptınız bır depo ıle merak ettım ustelık benzınlı arac ve basmıssınızda ben ankara sehır ıcınde 450 de ısık yakıyorum
    blr depo ıle 875 km gıttım demedım zaten gıt gel yaptıgım toplam kılometre 875 ortalama 6lt benzın yaktı ama merak edıyorsanız yakıt durumuda soyle yola cıkmadan once ceyregın az ustu benzın vardı 150 lıraya fulledım donustede eskısehırde 100 lıralık daha aldım ve bursaya geldıgımde yakıt ıbresı yarımın cok az altında ıdı.hemen hemen 200-220 lıra cıvarı yaktı. Zaten bır depo ıle gıdıp gelmek matematıksel olarak ımkansız cunku depolarımız 45lt.lık!
    Dızelle kıyaslamak elbette zor ama benzınlı bır motor ıcın bence cok cok ıyı degerler.
    Sehır ıcı kullanımda 450 km sonra ısık yanması ıse cokta anormal olmasa gerek.
    Arkadaslara katılıyorum elbette yuk durumu kucuk hacımlı motorun yakıtında cok onemlı.bagaj tam dolu ıcerıde 5 kısı akcaydan bursaya yarım depodan fazla benzın ıle geldıgımı bılırım.
    Pıyasadakı dıger benzınlı motorlara kıyasla cok daha sorunsuz oldugunu soylersek yanlıs olmaz sanırım..

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

bilinen motor olduğu için sorunsuz vw nin 1.6 8v 102bg motoru gibi

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

E S
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    type r mı ?
    aynen arkadaşım
    livin' on the edge

V.Seyhun Akar
    seysey37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850
    Edilen teşekkür: 219

tek katılmadığım nokta kesinlikle şehir içi ekonomik değil aksine tam uzun yol arabası çok daha ekonomik sehir dışı yollarda..800-850kmçok rahat yapıyor süratli gitmezseniz..
    ankaradan kdz. ereğliye geldim 250-300 km 100 lira yaktım içime oturdu valla

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

bence şehir içinde ekonomik şehir dışında 1.6 motorların yaktığı kadar yakıyor...

mesela honda civic i-vtec 100-120 arası kullanım 4.9-5.3 arasında yakıyor. bizim fireın fabrika verisi 5.2. 5.2 yakan oldu mu hiç?

ama şehir içi 7.2nin üstünü görmedi henüz. oldukça ekonomik. 1 tam depo bize 2 ay gidiyor
    Konu byspayn tarafından (08/06/2011 Saat 13:01 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

rüstem evren baldemir
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı byspayn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence şehir içinde ekonomik şehir dışında 1.6 motorların yaktığı kadar yakıyor...

mesela honda civic i-vtec 100-120 arası kullanım 4.9-5.3 arasında yakıyor. bizim fireın fabrika verisi 5.2. 5.2 yakan oldu mu hiç?

ama şehir içi 7.2nin üstünü görmedi henüz. oldukça ekonomik. 1 tam depo bize 2 ay gidiyor
    bursa-balıkesir tamamen bölünmüş yolda asla 90 km/s.yi geçmeden ve rampa aşağı ayağımı gazdan çekerek balıkesire vardığımda yol bilgisayarı 4.8 ortalamayı gösteriyordu.fabrika verisinin altı olan 5.0 değerinide defalarca gördüm ama 4.8 altını hiç göremedim.

Sayfa 1/2 12 SonSon