Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 18 mart ÇANAKKALE SAVAŞI VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

fikret gümüş
    fiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 GH 55
    Edilen teşekkür: 447

Standart 18 mart ÇANAKKALE SAVAŞI VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ

GERİ DÖNMEYİ DÜŞÜNMEDİLER!.....Tarihin en eski milletlerinden biri,ateşten gecerek,kan içinde,bir daha uyumamak,benligini unutmamak,kandırılmamak,sömürülmemek,ezilmemek,ölm emek üzereçığlık,çığlığa diriliyordu......RUHLARI ŞAD OLSUN.....

2. Bu mesajı için 14 kişi fiko'ye teşekkür etti:

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

şehitler ölmezz..
    TSİ Jetta.

4. Bu mesajı için 4 kişi izoci'ye teşekkür etti:

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Ruhları şad olsun.

Konu JASMINE tarafından (17/03/2011 Saat 23:09 ) değiştirilmiştir.

6. Bu mesajı için 8 kişi JASMINE'ye teşekkür etti:

alper aslan
    alpimmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1091

vatanlarını korumak için ölüm nedir düşünmeden savaşan, bu güzel vatan için canlarını vermiş tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun.

8. Bu mesajı için 6 kişi alpimmm'ye teşekkür etti:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

Ruhları şad olsun...Saygılarımla...

10. Bu mesajı için 6 kişi takres'ye teşekkür etti:

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

Ruhları şad olsun.

12. Bu mesajı için 5 kişi erosistanbul'ye teşekkür etti:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Allahım onları peygamber efendimize komşu yapsın inşallah yarın bizde okulda şehitlerimizi anacağız süper bir tiyatro gösterisi hazırlamış çocuklarımız bakalım..

14. Bu mesajı için 3 kişi tayfux'ye teşekkür etti:

TOLGA YILDIRIR
    PLaTiNuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 884

Günlerce üzüm hoşafı içerek, iki dilim ekmeği bir arada göremeyen uykusuzluktan gözlerine kan oturan ama hiçbir zaman ölmekten vazgeçmeyen topraklarımızı vatanımızı canları pahasına koruyan tüm şehitlerimizden Allah razı olsun mekanları cennet olsun...
    Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründügün gibi ol...

16. Bu mesajı için 2 kişi PLaTiNuN'ye teşekkür etti:

Hakan Arda
    Ardevo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    Edilen teşekkür: 110

Biz bu güzel topraklarda varlığımızı sürdürebiliyorsak onların sayesindedir. Ruhları şad olsun..

18. Bu mesajı için 4 kişi Ardevo'ye teşekkür etti:

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

ruhları Şad olsun..
    yıllar önce 18 Martta bir tiyatroda yaralı asker rolü oynamıştım....

Çanakkale Geçilmez......

Japon eğitim uzmanları gelmiş ve ülkemizin eğitim sistemini incelemiş‚ Özal´ın bürokratlarının da hazır bulunduğu bir ortamda raporlarını sunmuş ve sonuç olarak şunu söylemişlerdi: Sizin eğitim sisteminizde milli ruh yok! Turgut Özal´ın Nasıl? sorusu üzerine şunu anlatmışlardı: Biz Japonya´da okula başlayacak çocuklarımıza milli ruh şoklaması yaparız. Onları önce toplu halde hızlı trenlere bindirir‚ dev fabrikalarımızı‚ teknoloji merkezlerimizi gezdirir ülkemizin gücünü gösteririz. Sonra da bu yavrularımızı alır Hiroşima ve Nagazagi´ye götürür‚ orada atom bombası atılan ve yıllardır ot dahi bitmeyen alanları gösterir deriz ki: Eğer siz çalışmaz‚ bilinçlenmez ve az önce gördüğünüz teknolojiye sahip olmak için çalışmazsanız sonunuz böyle olur.

Bürokratlardan biri atılır: Ama bizim Hiroşima´mız yok ki!

Japon uzmanın cevabı tokat gibidir: Sizin Çanakkale´niz on Hiroşima eder!

20. Bu mesajı için 5 kişi Scottie'ye teşekkür etti:

c®ax .........
    krakercocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1512

sevineyimmi üzüleyimmi bilemedim şu yazıyı okurken

şehitlerimizin ruhları şaad olsun..son 1 haftadır bende çanakkale sergi çadırı kurmakla uğraşıyorum..meteryalleri görünce insan cok kötü oluyor..m2 ye 16,000 mermi nedemek ya
    Konu krakercocuk tarafından (18/03/2011 Saat 09:35 ) değiştirilmiştir.
    ----------Captain Crax ------------
    gün gelecek benimde puntom olacak

Fatih AKBIYIK
    TORnADO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 156

Kahraman Mehmetçik! Ruhunuz şad olsun...

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Bu vatanda yaşamamıza vesile olan bütün Şehitlerimizden Allah razı olsun...

Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 660

"Çanakkale Savaşlar’ında savaşıp, bir kolu ile bir ayağını kaybeden Fransız Generali Bridges, yurduna döndükten sonra anlattığı bir savaş hatırasında şöyle diyor:
    “Fransızlar, Türkler gibi mert bir milletle savaştıkları için daima iftihar edebilirsiniz.Hiç unutmam.Savaş sahasında döğüş bitmişti.Yaralı ve ölülerin arasında dolaşıyorduk az evvel, Türk ve Fransız askerleri süngü süngüye gelip ağır zaliyat vermişlerdi.Bu sırada gördüğüm bir hadiseyi ömrüm boyunca unutamayacağım.Yerde bir Fransız askeri yatıyor, bir Türk askeride kendi göleğini yırtmış onun yaralarını sarıyor, kanlarını temizliyordu.Tercüman vasıtası ile şöyle bir konuşma yaptık:
    - Niçin öldürmek istediğin askere yardım ediyorsun? Mecalsiz haldeki Türk askeri şu karşılığı verdi:
    “Bu Fransız yaralanınca cebinden yaşlı bir kadın resmi çıkardı.Birşeyler söyledi, anlamadım ama herhalde annesi olacaktı.Benim ise kimsem yok.İstedim ki, o kurtulsun, anasının yanına dönsün”. Bu asil ve alicenap duygu karşısında hüngür hüngür ağlamaya başladım.Bu sırada, emir subayım Türk askerinin yakasını açtı.O anda gördüğüm manzaradan yanaklarımdan sızan yaşlarımı dondurduğunu hissettim.Çünkü, Türk askerinin göğsünde bizim askerinkinden çok ağır bir süngü yarası vardı ve bu yaraya bir tutan ot tıkamıştı.Az sonra ikisi de öldüler…”

Fransız Generali BRIDGES
    Çanakkale Savaşları komutanı."

Çanakkale Şehitliğine gittim. Oranın büyüsü çok başka, şehitlik kanınızı donduruyor resmen. Müzede gezerken de gözyaşlarımı tutamamıştım. Allah vatanımız için canını veren tüm şehitlerimizden razı olsun. Ruhları şadolsun...

ŞAFAK AKBIYIK
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. akbiyik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 DF 7508
    Edilen teşekkür: 151

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Çanakkale Savaşlar’ında savaşıp, bir kolu ile bir ayağını kaybeden Fransız Generali Bridges, yurduna döndükten sonra anlattığı bir savaş hatırasında şöyle diyor:
    “Fransızlar, Türkler gibi mert bir milletle savaştıkları için daima iftihar edebilirsiniz.Hiç unutmam.Savaş sahasında döğüş bitmişti.Yaralı ve ölülerin arasında dolaşıyorduk az evvel, Türk ve Fransız askerleri süngü süngüye gelip ağır zaliyat vermişlerdi.Bu sırada gördüğüm bir hadiseyi ömrüm boyunca unutamayacağım.Yerde bir Fransız askeri yatıyor, bir Türk askeride kendi göleğini yırtmış onun yaralarını sarıyor, kanlarını temizliyordu.Tercüman vasıtası ile şöyle bir konuşma yaptık:
    - Niçin öldürmek istediğin askere yardım ediyorsun? Mecalsiz haldeki Türk askeri şu karşılığı verdi:
    “Bu Fransız yaralanınca cebinden yaşlı bir kadın resmi çıkardı.Birşeyler söyledi, anlamadım ama herhalde annesi olacaktı.Benim ise kimsem yok.İstedim ki, o kurtulsun, anasının yanına dönsün”. Bu asil ve alicenap duygu karşısında hüngür hüngür ağlamaya başladım.Bu sırada, emir subayım Türk askerinin yakasını açtı.O anda gördüğüm manzaradan yanaklarımdan sızan yaşlarımı dondurduğunu hissettim.Çünkü, Türk askerinin göğsünde bizim askerinkinden çok ağır bir süngü yarası vardı ve bu yaraya bir tutan ot tıkamıştı.Az sonra ikisi de öldüler…”

Fransız Generali BRIDGES

Çanakkale Şehitliğine gittim. Oranın büyüsü çok başka, şehitlik kanınızı donduruyor resmen. Müzede gezerken de gözyaşlarımı tutamamıştım. Allah vatanımız için canını veren tüm şehitlerimizden razı olsun. Ruhları şadolsun...
    Göz yaşlarımı tutamadım.Çok gurur duyuyorum vatanımla milletimle şehitlerimizin ruhu şad olsun....

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Fransız Generali BRIDGES

Harika
    I ' m c a p u l i n g . . .

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Ruhları şad olsun şehitlerimizin. Onların kahramanlığını kelimeler anlatmaya yetmez...

Muslum Kaymak
    Ticari İşletme Sahibi 06kaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24
    Edilen teşekkür: 1014

Bugün "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE " diyebiliyorsak Şehitlerimiz sayesindedir...Ruhları şad olsun...
    TÜRKİYE,ATATÜRK Ü ALLAH A BORÇLUSUN.GERİ KALAN HERŞEYİ DE ATATÜRK E......
    SIZ ULKENIN SEREFINI KORUYUN...O SIZIN GELECEGINIZI KORUR..!!!!

ŞAFAK AKBIYIK
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. akbiyik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 DF 7508
    Edilen teşekkür: 151

Alıntı 06kaymak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE " diyebiliyorsak Şehitlerimiz sayesindedir...Ruhları şad olsun...
    Aynen...sözün bittiği yer...

Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 660

Standart Yapılan bu hilelere rağmen kazanılan başarı...

Çanakkale'deki düşman hilesi ;

''Türk askerlerini şaşırtmak için yolcu gemilerine, şileplere sahte bacalar, sözde toplar, uydurma direkler eklendi. Böylece İngiliz gemileri 'Tiger' ya da 'lnflexible' kruvazörlerine benzetildi. Karşı taraf bu gemilere ateş edip, boşuna pek çok mermi harcadı. İngiltere 1. Deniz Lordu Amiral John Arbuthnot Fisher'in planına göre, Invinsible ve Inflexible gibi gemilerin tahtadan aynıları yapıldı ve gerçeklerinin yerine Akdeniz'e gönderildi. Gerçek gemiler ise, Falkland savaşında Alman savaş filosuyla mücadele etti."

ALMAN YÜZBAŞININ SEVİNCİ ŞAŞKINLIĞA DÖNÜŞTÜ
    Alman denizaltısı UB-8'in kaptanı Yüzbaşısı Ernst von Voigt, 30 Mayıs 1915 günü denizaltısının periskobundan baktığı sırada saat 20.00 sularında, batmak üzere olan güneş ışınlarının aydınlığında avını gördü.
    Bir İngiliz savaş gemisi ''zig zag'' çizerek yol alıyordu. Periskopta gördüğü gemiyi vurursa, bu gemi vurduğu üçüncü büyük düşman savaş gemisi olacaktı bu sularda batırılan... Von Voigt, İngiliz dretnotunun bulunduğu açı ve mesafeyi ayarladıktan sonra ateş emrini verdi.Denizaltı personeli, torpillerden ikisinin isabetiyle önce büyük bir sarsıntı, ardından da bir gürültü hissetti. Durumu periskoptan izleyen Von Voigt, düşman gemisinin hızla batmak üzere olduğunu fark edince hemen su yüzüne çıkma emri verdi. Zırhlının kimliğini öğrenmek için o tarafa doğru yönelmişti. Bu sırada güverteye çıkmış olan denizaltı mürettebatı da ''Hurra'' diye bağırıyordu.Ne var ki, olay yerine yaklaşınca, sevinçleri büyük bir şaşkınlığa döndü. Çünkü, denizin üstünde 343 milimetrelik bir kaç top namlusu yüzüyordu. En sağlam çelikten yapılmış olması gereken bu top namlularının su üstünde yüzmesi inanılacak şey değildi. Biraz ileride de dretnotun kaptan köşkü de batmış bir mavna gibi yüzüyordu. UB-8'in kaptanı ve mürettebatı, o zaman olayın anlamını kavradılar. İngilizler, tahtadan yapılmış eklentilerle bir dretnota benzetilmiş bu gemiyle Alman denizaltısını kandırmıştı.
    Hilenin amacı, donanmanın nerede bulunduğu konusunda düşmanın kafasını karıştırmak ve donanma gücünü olduğundan fazla göstermekti, ama ne kadar işe yaradığı da anlaşılamadı. Taklitler son derece başarılıydı, fakat bu gemilerin savaş boyunca sağladığı başarının ne olduğu hiç bilinemedi. Bu 14 gemiden sadece Merion gemisi battı.

Sayfa 1/2 12 SonSon