Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Psikopatlar ve trafik canavarlarının tercih ettiği araçlar

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Soru Psikopatlar ve trafik canavarlarının tercih ettiği araçlar

Arkadaşlar son günlerde yaz aylarının da etkisiyle özellikle hafta sonu otoyollarda ara sokaklarda ve bir takım mesire yerlerinde kendini bilmez garipsenecek yaratık görünüşlü kıro lakaplı olacagını tahmin ettiğiniz karakterli trafik teröristlerinin türediğini görüyoruz.
    Altlarında genellikle aşşağıda sayacağım araçlar bulunmakta. (benim gördüklerim)

Birgün üşenmeyecem bu kılıksız canavarların fotolarını koyup facebookta yayınlayacam başım belaya girer diye korkuyorum.

1-TOFAŞ DOGAN

2-TOFAŞ ŞAHİN

3-TOFAŞ SERCE YADA HACI MURAT

4-HYUNDAİ STAREX

5-MERCEDES 1990 MODEL BİLİMUM 20 SENELİK ARAÇLAR

6-BMW AMA ESKİ MODEL SAGI SOLU GÖÇÜK ARAÇLAR

7-BABASINDAN HABERSİZ TİCARİ İLE OTOBANDA ATRAKSİYONA GİREN BİLİMUM GENÇLİK (HER TÜR TİCARİ)DOBLO KANGO VS

8-SOL ŞERİTTE İNATLA 80 LE GİDEBİLEN VE YİNEDE YOL VERMEK İÇİN SAGA ÇEKMEYEN FORD TAUNUS MERAKLISI KIROLAR.

9- ABUK SUBUK MOTORSİKLETLER (KIRIK DÖKÜK OLANLAR) GENELDE PLAKASIZ YOLA ÇIKIYORLAR. TÜM OTOYOLLAR ONLARIN BELEŞE GEÇEBİLİYORLAR GİŞELERDEN.

10-KENDİNİ BİLMEZ CEBİNDE PARASI OLAN VE SON MODEL ARAÇLA MİLLETE CAMDAN ABUK ABUK BAKIP SES SİSTEMİNİ SONUNA KADAR AÇIP HAVA ATMAYA ÇALIŞAN GENÇLİK. (SONRADAN GÖRMELER)

11- PEUGEOT ESKİ MODEL YOL FARESİ DENEN ARAÇLAR.

12- Ticari taxilerin bazı sorunlu şöförleri

Arkadaşlar liste uzayıp gider benim sabah sabah aklıma bu kadar geliyor bu yazıyı yazmama sebep sol şeritte eli dışarıda eski model mercedesle yol vermeyen ve beni virajda takla atmaya zorlayacak hareketlerdebulunan mercedes sürücüsü şerefinden şüphe ettiğim arkadaştır. Her neyse.
    Sizin de listeye eklemek isteyeceğiniz olacaktır şimdi içinizden araba ne olursa olsun suçu yok içindeki kişinin psikolojisi sorunluysa diyenler olacaktır. Ancak bu insanımsılar trafik polisinin istatistiklerinde kullanılan araçlardan genelleme ile ve benim izlenimlerimle oluşmuştur. Genelde sorunlu şahsiyetler bu tip araçlara binmektedirler.

Bu trafik teröristlerine dur diyecek bir kanunumuz yok ehliyetler egitimsiz insanlara veriliyor bu yıllardır böyle trafikte psikolojik sorunlu hız delisi (hız yapmak uygun şartlarda ise güvenlidir lafım meclisten dışarı) yada sabırsız bir çok kullanıcı emniyet şeridini ihlal ediyor trafik bencilliği had sayfada cezalar yetersiz.

NOT: YUKARIDA YAZDIGIM ARAÇLAR 20 YILLIK ŞÖFÖRLÜK HATAYIMIN TECRÜBELERİDİR KESİNLİKLE BU ARAÇLARI KULLANANLARA YÖNELİK BİR KARALAMA DEĞİLDİR.

Sizlerin de görüş ve önerilerinizi alalım.
    Teşekkürler.......
    Konu narkoz30 tarafından (20/08/2010 Saat 08:40 ) değiştirilmiştir.

2. Bu mesajı için 7 kişi narkoz30'ye teşekkür etti:

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

doğru soyluyorsun özellikle helezonları kestirip sesli bir eksoz koyup camlarda film olan ve de virajlarda gaza biraz fazla dokunup arabanın arkadan yanlayarak araba surenler var ya tam bir seref yoksunu onlar. bende ifade etmek isterim ki burada bu tarz arabayı kullanna arkadaslarımız vardır. ustune alınganlık yapmasın kimse bu hareketleri sergileyenlere sözümüz

4. Bu mesajı için 2 kişi pdr42'ye teşekkür etti:

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Hakan abi olayı süper açıklamış.. Hakan abi ile Mustafaya canı gönülden katılıyorum ve daha başka diyecek bişey bulamıyorum..

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İrfan Demirer
    kaptan_ahab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 378

Abi o motorlardan neler çekiyoruz bir bilsen.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Onur Yılmazer
    Kafa biDüny@ evolodi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35½
    Edilen teşekkür: 742

herhalde bu arabaların havasinda suyunda birşey var galiba.fiat'ın kuş serileri ölüm zaten hala piyasalarda.trafikte vermiş oldugumuz can terörden daha fazla.o yüzden çok ciddi bir sorun
    Hem çekilmezim hem vazgeçilmez Allah başka dert vermesin

10. Bu mesajı için 2 kişi evolodi'ye teşekkür etti:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Başka araç kaldımı amma saymışsın merak etme 20 sene sonra oraya grande puntoda eklenir

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başka araç kaldımı amma saymışsın merak etme 20 sene sonra oraya grande puntoda eklenir
    Whalla aslında araç saymak değil niyet türkiyede bu konuda bi istatistik var yani bi genelleme yaptım varoş kesimi ucuzlayan lüks araca gücü yettiği için dadanıyor ve sonuç da o aracın hem adı hem canı çıkıyor bizim punto bravolara 4-5 sene sonra dadanırlar merak etme 20 seneyi beklemez nede olsa erken eskiyor tr de araçlar zihniyetle beraber.

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Doğan şahin serçe mercedes hepsine sahip oldum çok şükür de hiç bir zaman trafik magandalığı yapamadım üstelik varoşlarda büyüdüm çok da öyle elit bir kesimden de değilim. Bu sanırım insanların yetiştirilişi ile alakalı varoş olacak magandalık yapacak diye bir kural yok. kişilik bozukluğu olan her insan bahsettiğiniz şeyleri yapmaya elverişli.
    Ama tabi istatistiksel bir durum söz konusu bahsettiğiniz kişilerin kullanış şekilleri ve araçları aynen bu
    Artık Fiorinolu

14. Bu mesajı için 4 kişi SpyHunter33'ye teşekkür etti:

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Walla Ankara caddelerinde kımse yanaşamazdı yanımıza haa magandamıydık hayır fakat herkese hakkını verırdık...
    1976 model miraforım vardı buz mavisi kol dısarda tesbih vazgecılmezımızdı..Kimseye zararımız olmazdı dikizde gören yol verırdı buda cabası
    I ' m c a p u l i n g . . .

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Atahan Kuşbaşoğlu
    ato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 123

ben antalya serikteyim burdaki araçlarda öyle hele birde burda megane2ler revaşta her köşe başında el freni ile dönüyorlar müziği sonuna kadar açıyorlar camlar fimli bir tek sis farı ile geziyorlar

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı ato Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben antalya serikteyim burdaki araçlarda öyle hele birde burda megane2ler revaşta her köşe başında el freni ile dönüyorlar müziği sonuna kadar açıyorlar camlar fimli bir tek sis farı ile geziyorlar
    Desene görgüsüzlük diz boyu alacan elinden o aracı bak bakalım yapıyormu o davranışları bi daha

Denizcim istanbulda camdan elinde tespih çekerken kullan bakalım aynasız abilerimiz alıyor mu elinden anahtarını muhahah kimseye zararın olması değil o yaptığın hareket istanbulda çok çok ayıp en dip nokta magandalıkta ne dersen de kimseye maganda olmadıgını ispatlayamazsın o haraketi çekince hehehe

Hakan YILMAZ
    EVO'lu Hayat... hakanyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35 VNH 54
    Edilen teşekkür: 18

Ne yazık ki ehliyeti alan her kişi araç kullanabiliyor. Her ne kadar psikopat bir kişiliğe sahip olsalar da polisin olmadığı her alanda istedikleri herşeyi yapabiliyorlar. başkalarının hayatlarını tehlikeye atan bu insanlar kendilerine de saygı duymadıkları için kendilerini de uçurumun kenarına sürüklüyorlar. Araç kullanmak kültür meselesi. Ve biz bu kültüre alışkın olmadığımız için böyle kişileri trafikte görmeye devam edeceğiz. Sadece üzülüyorum.

cengiz toksoz
    punto elx2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yaprak Yeşil
    Plaka
    C 906 BO 52
    Edilen teşekkür: 65

Alıntı narkoz30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Desene görgüsüzlük diz boyu alacan elinden o aracı bak bakalım yapıyormu o davranışları bi daha

Denizcim istanbulda camdan elinde tespih çekerken kullan bakalım aynasız abilerimiz alıyor mu elinden anahtarını muhahah kimseye zararın olması değil o yaptığın hareket istanbulda çok çok ayıp en dip nokta magandalıkta ne dersen de kimseye maganda olmadıgını ispatlayamazsın o haraketi çekince hehehe
    Hakan Tesbih cekmek magandaliksa ben magandayim o zaman, ha unutmadan Machester univ. mezunu bir maganda hemde
    Istanbulu hic bilmem ama gecen ay 45 gunlugune oradaydim, istiklalde bildigimiz lastik cizme evet evet hani su koylerde tarla sularken giyilen cizmelerden giyen genc, orta yasli cok bayanlar gordum onlardami magandaydi yoksa moda diyemi takiliyorlardi.?
    Yoksa seninde belirttigin gibi cok ama cok cok ayip en dip noktada magandamiydilar.
    Bazi seyleri yazarken bence biraz daha dikkat etmeliyiz ggibime geliyor, (tesbih cekeriyim hayir hayatta elime almadim ama) tesbitleride dogru biraz daha dikkatli yapmakta fayda var diye dusunuyorum bilmem dogrumu yapiyorum.

Ha araba ile baskasini bosverin kendi hayatini bile hice sayip tabiri caizse artistlik yapanlara ise sozun, ozaman seninle hemfikirim, ve onlarada Trafik magandasi derim.
    Cok uzattim galiba

Deniz Asil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864

Abi görgüsüzlkle ne alakası var bundan 11 yıl onceden bahsedıyorum ankarada tesbıh cekmeyen delıkanlı yoktu gıbı bısey..
    Kime ne zarar verdık kıme hava attık altımızda faça tabır ettgıım aracımla cıft ekzoz 7.caddede turlarken tesbıh cekmıyoduk heralde..Kafamız atarsa ışıklarda sıfır cızerdık
    İstanbuldada yapardık bodrumdada bu alıskanlıktır kım ne dıyecekse o zaman deseymıs

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Yok zaten lafım meclisten dışarı herkes kendini biliyorsa alınacak bişey yok ben sadece izlenimlerimi yansıtıyorum ama tesbih konusu denizcim gerçekten 9 kusurlu haraketin 10.su bence. Biz biliyoz zaten efendi kişiliğini yoksa bu kadar sulu da yazmazdım denizcim.
    Ha meclisten dışarı diyorum ya tornistan yapmış değilim herkesin fikirlerine saygım var tesbih kullanmak bir derece değil ama tarafsız birilerine sorun size diyecekleri gün gibi ortada -tesbih çekerken araç mı kullanmak? Kim o kıronun önde gideni muhahah
    Kendim cevabı verdim ama %90 herkes aynını söyler yoksa tesbih çeken arkadaşımızdır o ayrı konu sever sayarız fikirlerimiz çatışsada.

Deniz Asil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864

Yok zaten lafım meclisten dışarı herkes kendini biliyorsa alınacak bişey yok ben sadece izlenimlerimi yansıtıyorum ama tesbih konusu denizcim gerçekten 9 kusurlu haraketin 10.su bence. Biz biliyoz zaten efendi kişiliğini yoksa bu kadar sulu da yazmazdım denizcim.
    Ha meclisten dışarı diyorum ya tornistan yapmış değilim herkesin fikirlerine saygım var tesbih kullanmak bir derece değil ama tarafsız birilerine sorun size diyecekleri gün gibi ortada -tesbih çekerken araç mı kullanmak? Kim o kıronun önde gideni muhahah
    Kendim cevabı verdim ama %90 herkes aynını söyler yoksa tesbih çeken arkadaşımızdır o ayrı konu sever sayarız fikirlerimiz çatışsada.
    DEdimya yıllar önceydi..Simdi ışıklarda durunca cekıyorum hareket edınce bırakıyorum

Onur Yılmazer
    Kafa biDüny@ evolodi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    35½
    Edilen teşekkür: 742

Alıntı Kriminal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DEdimya yıllar önceydi..Simdi ışıklarda durunca cekıyorum hareket edınce bırakıyorum
    abi tesbihmi çekiyosun sabir mi
    Hem çekilmezim hem vazgeçilmez Allah başka dert vermesin

Deniz Asil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864

Alıntı evolodi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi tesbihmi çekiyosun sabir mi
    Parmak arası beşliyorum

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

hakan abi güzel özetlemişsin
    maalesef her model ve marka araç kullananların içinde var bu tür magandalar
    ben en çok arabayla erkeklik yapanlara yazılıyorum

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz Asil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864

İhale bana kalmaz inşallah

Sayfa 1/2 12 SonSon