11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Antalyada trafik

ümit Fındıklı
    GP ÜMİT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 132

Haber Bilgilendirme Antalyada trafik

antalyaya tatile gittim.antalyalıların kırmızı ışık anlayışı malesef yok.kırmızı yandığı zaman yaya yoksa durmak gibi bir adetleri yok.duran araca git diye kornaya basıyorlar.birde şehir içinde çok sürat var.o yüzden çok hasarlı kazalar oluyor.antalyada 15 gün kaldım her akşam kazayla karşılaştım.her kazada yaralı yerde yatıyor,aracın yarısı yok.ağaca çarpmış.aracın bir tanesi takla atmış,hayretler içinde kaldım.yollara yeni mobesa kamerası döşeniyor.bence bir tatil yeri için mobesa kamera uygulaması için çok geç kalınmış.

murat akbaş
    muratx41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 123

antalya kendini aştı ondandır

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

antalya'ya türkiyemizin her yerinden insan gidiyor dahada doğrusu dünyanın her yerinden desek abartmış olmayız nerde çoklu misali sıkıntılar oluyor keşke olmasa ama var malesef

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Antalya'da alkol su gibi tüketildiğinden bu kazalar meydana geliyordur.. Ben Alanya'da kaldım gece 3-4 civarı kaldığım otele dönmek için yola çıktığımızda ortalık polis kaynamasına rağmen alkollü araç kullanılmasına izin veriyorlar ve sinyalizasyon kapatılıyor gece...

murat sargın
    murti82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 37

Ben daha haziranda gittim senin dediğin kadar kırmızı ışık ihlaliyle karşılaşmadım. Belki ankaralılar tatil için antalyaya gitmişlerdir Birde ana yol için kırmızı 85sn yeşil 20sn yanıyor bunun da büyük etkisi vardır

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR
    Antalyada trafik
    erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

Alıntı WiSTaRiA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antalya'da alkol su gibi tüketildiğinden bu kazalar meydana geliyordur..
    en cok alkol tuketilen iller siralamasinda antalya hayli gerilerde. kaza sebeplerini sadece alkole baglamak da yanlis.

su bir gercek ki, yaz aylarinda antalya trafiginde cok fazla yabanci oluyor, rent a car'lardan kiralanan arabalarla gezenler cok, yerlisi de var yabancisi da. ama ben hic yabanci bir turistin hiz sinirlarini asip, agresif araba kullandigini gormedim. yillardir tum gorduklerim de hayli sakin, kurallara uymaya calisiyorlar. turk turistler icin ise aynisini soylemek zor

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

7. Bu mesajı için 3 kişi erdiyilmaz'ye teşekkür etti:

O Ç
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretçi049 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 NOC 90
    Edilen teşekkür: 265

ANTALYA'lılar diye sınıflandırma ne yazıkki yanlış olmuş, çükü Antalya'da yerlisinden çok göçmen vatandaşlar var hatta doğu kökenli vatandaşlar çok daha fazla. Sonradan görme insanda bir hayli çok olunca artık Antalya eski Antalya değil.
    Birde tatil için gelip araç kiralayanlarda var bir çoğuda onlardır muhtemelen. Benim gözlemlerim kırmızı ışıklarda genellikle Taksiciler ve Dolmuşçular geçiyor mobeseyi bile tınlamadıkları oluyor, motorlularıda unutmamak lazım.

O kadar çok göç olduki güzel memleketimize resmen içine s.çtılar. En basitinden bizim mahalle 2 sene öncesine kadar sessiz sakin bir yaşam sürerdi ama ne olduğu belirsiz insanlar gelip kaçak müteahhitlerin yaptıkları dandik, ufacık ve ucuz evlere taşındıktan sonra her hafta ama er hafta kavga oluyor.

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Erdiye gerçekten katılıyorum... Rent a car'dan bizim yurdum insanı su gibi ara kiralayıp su gibi içki tüketiyor artı nasılsa kendi arabası olmamasından tabiri caizse arabanın anasını ağlatıyorlar ve kazalara sebebiyet doğuruyorlar...

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ümit Fındıklı
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı ShaRLooT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ANTALYA'lılar diye sınıflandırma ne yazıkki yanlış olmuş, çükü Antalya'da yerlisinden çok göçmen vatandaşlar var hatta doğu kökenli vatandaşlar çok daha fazla. Sonradan görme insanda bir hayli çok olunca artık Antalya eski Antalya değil.
    Birde tatil için gelip araç kiralayanlarda var bir çoğuda onlardır muhtemelen. Benim gözlemlerim kırmızı ışıklarda genellikle Taksiciler ve Dolmuşçular geçiyor mobeseyi bile tınlamadıkları oluyor, motorlularıda unutmamak lazım.

O kadar çok göç olduki güzel memleketimize resmen içine s.çtılar. En basitinden bizim mahalle 2 sene öncesine kadar sessiz sakin bir yaşam sürerdi ama ne olduğu belirsiz insanlar gelip kaçak müteahhitlerin yaptıkları dandik, ufacık ve ucuz evlere taşındıktan sonra her hafta ama er hafta kavga oluyor.
    bir hata görünce plakasına bakıyorsun 07 plaka haliyle antalyalı diye düşünüyoruz.bu istanbul veya başka bir ildede olsa o ilin plakasını kullanıyorsa o ile ait diye kafada bir izlenim oluyor.haklısın araç 07 plakalı ama direksiyonda kim var onu bilemeyiz.

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Valla Ben Dün Antalyadaydım Öyle Bir Sorun Göremedim Ama Antalyalıların Yol Tariflerine Hasta Oldum 5 Kere Döndüm 3 Farklı Tarif Yüzünden Nereyi Sorsak Mezarlığı Geç Sola Dön

Bu Arada Gece Alanyaya Dönerken Ufak Bir Heyecan Yaşadık Bunu Paylaşayım Otogar Tarafından Çevre Yolundan Alanyaya Giderken Yanıma Kırmızı Bir 106 GTI Durdu Genç 2 Arkadaş Vardı. Hafiften Bir Yokladım Işıkta Kalkalım Dercesine Elemanlarda Cvp Verdi Kalktık 200 mt Sonra Eleman Gazdan Ayağını Çekti Bende Bekliyordumki Belki Rolling Yaparız Diye Yanımızdan 2 Tane Cıvıc Vtec Borr Borr Geçti Nerden Geldiler Anlamadım Bile Neyse Sonra Gtıde Gazladı Bende Bir Sonraki Kavşakta Bunlar Arkadaşlar Sanırım Birbirleri İle İşaretleştiler. Belliki Kalkacaklardı Bende Yanaştım 4. Sıra Yanlarına Yeşilin Yanmasıyla Herkes Bir Koldan Gazladı Mor Vteci Geçtim Gtı Tamponundan Yakaldım Ama Beyz Vtec Yol Aldı Gitti Bu Arada Sport Kapalı Ve Lpgde Bu Performansı Aldım Gayet İyiydi.

Trafikte Hoş Değil Böyle Şeyler Okuyan Arkadaşlar Tepki Göstermesin Ama Gece Saatleri 01 02 Civarıydı Gayet Boş Bir Yoldu. Helede Bnm Gibi Bi Adam Hayatta Dayanamaz. Yinede Siz Siz Olun Bnm Gibi Gaza Gelmeyin Arkadaşlar...
    Konu SRDR KRKC tarafından (01/08/2010 Saat 16:10 ) değiştirilmiştir.

ümit Fındıklı
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı SRDR KRKC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla Ben Dün Antalyadaydım Öyle Bir Sorun Göremedim Ama Antalyalıların Yol Tariflerine Hasta Oldum 5 Kere Döndüm 3 Farklı Tarif Yüzünden Nereyi Sorsak Mezarlığı Geç Sola Dön
    ben zaten her aracın kırmızıda geçtiğini idda etmedim.birde ışıklar caddesi,güllük gibi yerlerde kırmızıda durmamak gibi bir lüksünüz olamaz.çünkü yaya trafiği çok yoğun.ana yollarda laraya giderken,konyaaltı plajının yolu,melteme giderken gibi. genelde akşam üstünden sonra araç kullandığım için bana çok denk geldi.