8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Çok savaş gördü bu millet.Çömelen devleti ilk kez görüyor

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Standart Çok savaş gördü bu millet.Çömelen devleti ilk kez görüyor

Çok savaş gördü bu millet... Çömelen devleti ilk kez görüyor. Her yer jammer dolu. Sinyal kesiyorlar. Ki, mayın filan patlamasın. Havada üç tane Kobra var. Tam teçhizatlı, tur atıyorlar. Arada ısı bombası fırlatıyorlar. Ki, roket gelirse hedefi şaşırsın. Yüzlerce bordo bereli etrafta... Araziye yayılmışlar, eller tetikte. Kum çuvallarıyla çevrili siper... Ardında, çömelmiş Başbakan. Ve, Genelkurmay Başkanı. Ki, mıhlamasınlar. Moral vermek için yapılan ziyaretin, moral bozucu fotoğrafıdır bu. Kimseyi rencide etmek maksadıyla yazmıyorum; ben de olsam, ben de çömelirim... Çünkü, elimizi kolumuzu sallaya sallaya girdiğimiz Irak topraklarına, kendi topraklarımızdaki kum çuvallarının ardından çömelerek bakabiliyoruz bugün anca. Ankara’da yıllardır yan gelip yatarken, dizlerinin üstüne çökmüş örgütün, yeniden ayağa kalkmasına göz yummanın neticesidir bu... Kahramanlarımıza vatan haini muamelesi yapıp, içeri tıkarken, “güzel şeyler oluyor” deyip, teröriste havai fişek fırlatmanın, şımartmanın neticesidir. Şeref madalyalı subaylarımız kendi kafasına sıkarken, utanmadan sırıtmanın... “Camilerimizi bombalayacaklar, bize suikast yapacaklar” iftirasıyla cahil cüheladan oy toplayıp, elinde roketle gezenleri gizli gizli affetmeye çalışmanın bedelidir. Adamlar harıl harıl memleketin yollarına mayın döşerken, şarkıcılarla türkücülerle şov yapmanın, 4-4-2’yle mi yoksa 3-5-2’yle mi hallederiz bu meseleyi diye, futbolcularla top sektirmenin bedelidir. Bir taraftan “kardeşim” diye bağrına basacaksın Barzani’yi... Öbür taraftan “taşeron bunlar” deyip, kum çuvallarının ardından çömelerek bakacaksın Barzani’nin topraklarına. Nasıl gezebiliriz ki ayakta?
    YILMAZ ÖZDİL
    Konu ZAK1980 tarafından (24/06/2010 Saat 22:45 ) değiştirilmiştir.
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

2. Bu mesajı için 4 kişi ZAK1980'ye teşekkür etti:

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Güneyimizdeki Irak'ta devletin olmadığını, asayişin olmadığını unutmayın. Bunların olmadığı yerde çok rahat barınıyorlar. Yaşar Büyükanıt Paşa'nın sözleri : ''Kandil dağına bütün Türk ordusunu götürsem bitiremem''

4. 24/06/2010, 23:02

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

Ben orada çömelmelerini eleştiremem ama fotoğraf çektirmelerini eleştiririm. Fotoğraf çektirmeye mecbursanız, bari 10-15 saniye ayakta durun yada görüntü vermeyin basına... İyice basiretsiz davranmaya başladık.

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

Ayakta yada çömelmişler hiç umrumda değil. Gece orada nöbete kalacak adamı düşünürüm ben. Çömeldiğinde bile görüntü veriyorsun, tam siper yapsan ancak işe yarar, kum çuvalı ne kadar işe yararsa. Bu arada jammer'da hikaye Tek temennim 5 sene sonrada aynı manzarayı görmemek...
    GP in mirror is faster than they appear !

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

İnsanı asıl öldüren düşmanın değil dostun silahından çıkan kurşundur.Bu kadar taviz verilmez,verilmemeli.Verilirse ocaklar söner,millet devlete küsmeye başlar.Dün 4 şehit verdik televizyonlar şehitlerle ilgili Ana Haber bültenleri hariç hiçbir yayın yapmadı.Eskiden böyle miydi?Akşama kadar 1 Mayıs kutlamalarını izledik.Eskiden olsa direk yayın yapılır,son dakika bilgileri verilirdi.Ya şimdi?Peki neden bu davranış,inanın aklım ermiyor.Eriyor da art niyet aramak istemiyorum.Şehide saygı mı kalmadı yoksa,yoksa ateş sade düştüğü yeri mi yakıyor.Madem bu ateş düştüğü yeri yakıyor ya da yakacak,peki o zaman “Vatan Sağ Olsun Mu?” ya da “Vatan Sağ Olsun” denilir mi? 1 Mayıs kutlamaları Şehit haberlerinden daha önemli görülürse af edersiniz ama beyler siz bu millete Vatan Sağ Olsun dedirtemezsiniz yıllar sonra.Yıllar sonra bu ülke için seve seve canını feda edecek,kara toprakla kucaklaşacak,gül bahçesine girer gibi kara toprağa girecek birey bulamazsınız.Önce şehide hak ettiği değeri verin,saygıyı gösterin.Bu ateş bir gün kimin ocağına düşer bilinmez.Bu gemi su alırsa hepimiz batarız.Akıllı olmak lazım,gözü açık olmak lazım degilmidir ?
    I ' m c a p u l i n g . . .

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

Alıntı Genius Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayakta yada çömelmişler hiç umrumda değil. Gece orada nöbete kalacak adamı düşünürüm ben. Çömeldiğinde bile görüntü veriyorsun, tam siper yapsan ancak işe yarar, kum çuvalı ne kadar işe yararsa. Bu arada jammer'da hikaye Tek temennim 5 sene sonrada aynı manzarayı görmemek...
    +1000

sen beş dakika çömelerek durmuşsun ne işe yarar.. oradaki asker hep ölümle burun buruna... hayatının baharında ölüm korksusu dört bir yanını sarmış... sen orada çömeliyorsun... askerin psikolojisini düşündünmü hiç... ama ne fayda... ''biz askerimiz ne isterse verdik''...olayların büyümesi bizim suçumuz değil diyen ve Şehit cenazelerinde yaygara yapılıyor diyen adamdan ne bekleyeceksin ki...

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Burak G
    BuRaK-BG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    BG
    Edilen teşekkür: 385

bence biraz fazla ve haksız yükleniyosunuz,siperlerde çömelmek zaten askeri bir kuraldır,eğer çömelinmeyecekse neden siper yapılsın.bölge haklının bazılarının ve bu bölgede plan kuran insanlar ve bunlara göz yuman yöneticiler neticesinde biz bugünlere geldik.sayın büyükanıt bence yanlış söylemiş,bitirmek istemediğimiz sürece bitiremem deseydi doğru olurdu.ben bu vatanın her toprağını her insanını neredeyse gördüm konuştum,halk kandırılmış insanlar,neye inandırklarını bilmiyorlar.konuşunca kendileri ile çelişiyorlar bu insanların saflıklarından faydalanıyorlar.eğitim şart ama bu insanlara oralarda sahip çıkmak gerekir.bu tek yönü olan bir konu ve bu kadar basit olan bir konu değil. ülkemiz için hayırlısı.

Serkan İşler
    gNeLL srkn15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 69

ben aşırı saçma buluyorum bu çömelme muhabbetini.

bugün genelkurmay başkanıda açıklama yaptı bu tip tartışmalar saçma diye.

sebebiyse başbakanın gittiği mevziler tam sınırda ve keskin nişancıların menzili içinde oluşu.

chp başkanının gittiği mevzide ise benzer şekilde hiçbir tehdit yok.

eğer öyle bir tehdit olsa başbakana rica ettiğimiz gibi kendisinede rica ederdik çömelmesini diyor sayın Başbuğ.

o halde çömeldi kalktı gibi basit muhabbetler yapmanın alemi ne?

yani eleştirecek bu kadar çok şey varken saçmalayıp basit düşmek niye.

konuyu açan arkadaşımla kesinlikle alakası yok o da alıntı yapmış zaten.

yanlış anlaşılmasın forumda bir doktorun mektubu ve benimde verdiğim bi kaçak elektirikle ilgili konu var zaten.

bence konuşulması tartışılması gereken konular bu gibi konulardır.

12. Bu mesajı için 2 kişi srkn15'ye teşekkür etti: