15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: ADSL için sabit hatta para ödemeyin

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Standart ADSL için sabit hatta para ödemeyin

Türk Telekom'un bütün ADSL aboneleri için emsal teşkil edecek kararda, ADSL hizmeti nedeniyle kişiye ait telefon hattı üzerinden sabit ücret alınmasının yasal olmadığına hükmedildi.Müfettiş Recep Ali Örten, Kastamonu'da görev yaptığı sırada ADSL aboneliği için başvuruda bulundu. Türk Telekom yetkilileri sabit hat çektirmeden ADSL hizmeti veremeyeceklerini belirtti. Bunun üzerine sabit hat için aboneliği kabul etti ve evine telefon hattı çektirdi. Ancak ADSL hizmeti için sabit telefon ücreti alınmaması gerektiğini savunan Örten, 4 Mart 2008'de Kastamonu Valiliği Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü Tüketici Sorunları İl Hakem Heyeti Başkanlığı'na şikâyet dilekçesi verdi.
    TELEKOM'UN İTİRAZI DA REDDEDİLDİ
    Talebin reddedilmesi üzerine konuyu tüketici mahkemesi sıfatıyla Kastamonu 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne taşıdı. Mahkeme, Örten'i haklı bulurken, telefon hattı üzerinden sabit ücret alınmaksızın ADSL hizmetinden yararlandırılması gerektiğine hükmetti.

Türk Telekom avukatları kararı temyiz etti. Ancak Yargıtay 13. Hukuk Dairesi itirazı reddetti. Şu an Sinop'ta görev yapan Örten, şimdi geriye dönük ödediği sabit ücretleri almak için uğraşıyor.
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

2. Bu mesajı için 3 kişi ZAK1980'ye teşekkür etti:

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Zaten çok saçma bi olay internet kullanmak için sabit telefon hattının olması.. Hakkımızı aramamız lazım
    BY Turbo SPORT 150 HP

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Zannetmiyorum adsl için sabit hat parası iptal olsun adamların amacı bu hem adsl den hem sabitten götürüyor ..

TOLGA TACALOGLU
    Ulş.Er silentscream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Plaka
    FJ 7600
    Edilen teşekkür: 187

Sabit hat parası 25TL ADSL aboneliği 4Gb 2 Mb için 32TL .Toplam 57TL.
    Aslında usb GSM modemlerden alıp keyfimize bakmalıyız...
    Hem ttnet ne diyor?Hattın hızı santrale olan uzaklığa göre değişebilir.İyi de be insan evlatları o zman benim hattımın hızına göre fiyat alsana beni yolacağına...
    Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. "Mustafa Kemal ATATÜRK"

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Ben zamanında ADSL mi sırf bu yüzden kapatmıştım.30 TL lik ADSL için konuşmadığım telefona 20TL para ödüyordum.Umarım Telekom sabit hat ücreti almadan ADSL hizmetini verir vatandaşa...

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

Peki bu GSM modemlerine ne diyorsunuz?? Sizce ADSL modemi kapattırıp bir tane bunlardan mı alsam??

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı alperyonar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bu GSM modemlerine ne diyorsunuz?? Sizce ADSL modemi kapattırıp bir tane bunlardan mı alsam??
    GSM Modemden kasıt 3G modemse uzak dur derim Alper.En azından almadan oturduğun yerde bağlanabilen birilerinin olup olmadığını kontrol etmen lazım kesinlikle,

Ben yaklaşık 1 yıldır Turkcellin Vınını kullanıyorum.İlk 2 ay çok iyiydi.Ancak sonra 3G ile bağlanamaz oldum.O günden sonra edge hızıyla bağlanıyorum.Bu da adsl den biraz daha yavaş maalesef.Sanırım şuan için en iyisi kablonet ya da sabit hatsız -eğer olursa- adsl...

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Ne oldu arda bir anlat bakalım dilin yanmışa benziyor ilk zamnlar güzel diyordun hatta sana bakarak taahütüm dolsun 3 g ye geçecektim bende

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Karar yargıtayda onanırsa Tüm tc vatandaşları yararlanabilecekler ancak bu sefer de telekom adsl fiyatlarına zam yapacak. Ancak hakkını yemeyelim eskimiş köhne zihniyetlerin yönettiği telekom satıldıktan sonra bariz hizmet kalitesi artmıştır adsl 8mbit öncesinde bu mümkün değildi. Eğer imkanım olursa uydu net yada superonline fiber net almak istiyorum başvurdum cevap gelmedi 1 aydır.

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

peki yıllar once odedigmiz ucretleri geri alabilecekmiyiz misal 2006 yılındaki odediklerimiz

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki yıllar once odedigmiz ucretleri geri alabilecekmiyiz misal 2006 yılındaki odediklerimiz
    Karar açıklanırsa hukuk yönünden geri dönüşümlü olur yani evet eskiyi kapsar ancak bunu önleyecek tüketici yasaları ve hakları yönünden fazla bir bilgim yok mesela köprü zamlarından geri alındığında vatandaşa da geri ödeme yapılmamıştı metrobüs zammı yine böyle yani vuran vurgunu ile kalıyor. Bir tek yeri yurdu ve takibi belli olna ttkom u bu kapsamayacağı çin mevcut kayıtlardan tüketicilere geri ödeme yapılabilmesi olası.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı narkoz30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karar yargıtayda onanırsa Tüm tc vatandaşları yararlanabilecekler ancak bu sefer de telekom adsl fiyatlarına zam yapacak. Ancak hakkını yemeyelim eskimiş köhne zihniyetlerin yönettiği telekom satıldıktan sonra bariz hizmet kalitesi artmıştır adsl 8mbit öncesinde bu mümkün değildi. Eğer imkanım olursa uydu net yada superonline fiber net almak istiyorum başvurdum cevap gelmedi 1 aydır.
    süperonline fiber tam oturmadı henüz enazından bazı bölgelerde...

bazen çok yavaş çalışıyo ping süreleri çok uzuyo. 1mbitin altında kullandığım oluyo(10mbit)

forumlarda gördüğüm kadarıyla bu sorunu yaşayan çok kişi var...

bence şuan en ideal sistem kablo net
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne oldu arda bir anlat bakalım dilin yanmışa benziyor ilk zamnlar güzel diyordun hatta sana bakarak taahütüm dolsun 3 g ye geçecektim bende
    Mehmet, konuyu bölmeyim, kendi konumda anlatayım:

https://forum.grandepuntotr.com/serb...m-aldim-2.html

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir-1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 66

arkadaşlar telekomdan size yok şukadar indirim şu kadar ay diye sözleşme imzalatmak isterlerse kabul etmeyin çünkü biz nasıl olsa sözleşme imzalattık 2 yıl bağladık diyip hem hizmeti yavaşlatıyorlar hemde kesiyorlar arızaqyı arayınca değişik gewrekçelerle sallıyorlar benim başıma geldi tecrübe ile sabit kazayla bir sözleşme imzaladık kesilmeyen internetim kesilmeye hatta haftalaraca gelmemeye başladı arızayı arayınca da hep salladılar müşteri hizmetleri desen ukala bir şekilde kapataırsanız kapatın sözleşmeye göre tazmişnat ödersiniz diye ukalalık yaptı bilginize

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    süperonline fiber tam oturmadı henüz enazından bazı bölgelerde...

bazen çok yavaş çalışıyo ping süreleri çok uzuyo. 1mbitin altında kullandığım oluyo(10mbit)

forumlarda gördüğüm kadarıyla bu sorunu yaşayan çok kişi var...

bence şuan en ideal sistem kablo net
    Ozan sen nerede oturuyorsun Fıber Ankarada nerede var bızım evın onunden kablo gecıyor abone olmaya calısıyorum sıstem yokmus cukurambarda daha
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"