Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
47 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: LCD Televizyon..Yardım

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Sony diyorum başka da bişey demiyorum.

TOLGA YENİCE
    Intelligence Officer magic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 420

Arkadaşlar, dünyada 4 tane üretici firma var bildiğim kadarıyla;
    -LG
    -Philips
    -Samsung
    -Toshiba
    Sony bildiğim kadarıyla elektronik parçaların çoğunu LG'den temin ediyormuş. Diğer markalar da bu saydığım firmalardan alıyorlar malzemeleri. Bu işten daha iyi anlayan veya bu işlerin içinde olan bir arkadaş varsa yanlışımı düzeltebilir, ben de öğrenmiş olurum. O yüzden alıcak olsam -ki bu yakın zamanda düşünüyorum- ben de bu markalardan birini tercih ederdim ve muhtemelen de tercihim Philips'den yana olurdu. Philips'in son yıllarda kendini iyice aştığını ve elektronik ürünler konusunda dünya lideri olduğunu düşünüyorum.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Philips gercekten bu sektörde cok ıyı..
    Sony bazı parcalarını çinden alıyormus malıyetı dusurmek ıcın..
    Samsung ta son zamanlarda en ıyı yukselıs gosteren bı marka
    I ' m c a p u l i n g . . .

Oruç Yılmaz
    (diğer bir) 2 teker üye unik06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 342

Alıntı magic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, dünyada 4 tane üretici firma var bildiğim kadarıyla;
    -LG
    -Philips
    -Samsung
    -Toshiba
    Sony bildiğim kadarıyla elektronik parçaların çoğunu LG'den temin ediyormuş. Diğer markalar da bu saydığım firmalardan alıyorlar malzemeleri. Bu işten daha iyi anlayan veya bu işlerin içinde olan bir arkadaş varsa yanlışımı düzeltebilir, ben de öğrenmiş olurum. O yüzden alıcak olsam -ki bu yakın zamanda düşünüyorum- ben de bu markalardan birini tercih ederdim ve muhtemelen de tercihim Philips'den yana olurdu. Philips'in son yıllarda kendini iyice aştığını ve elektronik ürünler konusunda dünya lideri olduğunu düşünüyorum.
    tam sıralamasını hatırlamamakla beraber,
    panel üreticileri ilk üç sıralaması şu şekilde idi:

* S-LCD (%51 Samsung - %49 Sony ortaklığı)
    (sony'nin panelleri samsung üretiyor efsanesi de burdan kaynaklanıyor)

* Sharp (Aslında Dünyada en bilinen markalardan ama Türkiyedeki servis eksikliğinden dolayı bilinirliği düşük kalmış)

* LG

şöyle de bir bilgi vereyim,

Sony Samsung ile süren ortaklığını yakın gelecekte bitirme ya da azaltmaya başlayacakmış (samsung'un bu ortaklığı kendi lehine kullanıp, sony'nin panelleri biz üretiyoruz muhabbeti yapmasını engelleme amaçlı)

..ve Sharp ile bir ortaklık oluşturup Japonya da yeni bir fabrika açacaklarmış.

TOLGA TACALOGLU
    Ulş.Er silentscream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Plaka
    FJ 7600
    Edilen teşekkür: 187

LG firması LCD panel üreten sayılı firmalardan biridir...Dolayısıyla LCD panel konusunda uzmandır..(Tavsiye)

Plazma görüntü kalitesi LCD ye oranla daha iyidir..Cünkü lcd panel de kontrast çok çok yüksek olmalı ki siyah renk plazma kadar simsiyah görünsün..Örneğin led tv ler .renkli bölgelerdeki ledler yanarken siyah karelerdeki ledler tam sönük. bu yüzden siyahları daha siyah renkleri daha derin(Led Tv ler benim bütçeme göre henüz alınabilir değil )

Plazma daha iyi görüntü verir ama lcd den çok daha fazla elektrik tüketir..
    LCD daha az elektrik tüketir ama daha kısa ömürlüdür(50.000 saat gibi)

Secenek bol ebat bol..

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

LCD panelleri belli bir standartta üretiliyor asıl önemli olan işlemcidir. 10 bitlik bir işlemcinin 10 bitlik bluray filmlerde göstereceği performans akılmalmaz renk derinliğindedir. !0-12 bit full hd video kameralarda çekilen görüntülerü bravia 10 bitlik ekranlarda izleyin bakalım bravia engine 3 performansı mı yoksa diğerleri mi? Bu arada donanım haberi geçtik ya elektronik konularda hehe

Unutmadan bu arada birçok tv panelleri 8 bittir benim kullandığım tv de 8 bit ama 10bitlik paneller gerçekten çok farklı tecrübe ile sabittir. En çok 14 bit e ulaşıldı şu ana kadar onu da destekleyecek medyalar daha yaygın değil.
    Konu narkoz30 tarafından (17/02/2010 Saat 21:02 ) değiştirilmiştir.

Oruç Yılmaz
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı narkoz30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LCD panelleri belli bir standartta üretiliyor asıl önemli olan işlemcidir. 10 bitlik bir işlemcinin 10 bitlik bluray filmlerde göstereceği performans akılmalmaz renk derinliğindedir. !0-12 bit full hd video kameralarda çekilen görüntülerü bravia 10 bitlik ekranlarda izleyin bakalım bravia engine 3 performansı mı yoksa diğerleri mi? Bu arada donanım haberi geçtik ya elektronik konularda hehe
    hehehe..doğru valla

en son 14 mü 16 mit mi çıkmıştı..artık takip edemiyorum?

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Tepkime suresı nedır arkadaslar ?

birde hz..?
    I ' m c a p u l i n g . . .

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

tepkime hızı bir görüntünün diğerine geçişi arasındaki milisaniyeyle ölçülen hızdır..Kısacası görüntüler arası geçiş diyelim ne kadar düşük olursa okadar iyidir..

Hz ise hertz diye adlandırılır..ekranlarımız görüntüyü satır satır taradığı için nekadar hızlı tarama gerçekleşirse oakdar hızlı ve net görüntü alabilmemizi sağlar..buda nekadar yüksek olursa oakdar iyi 100 hz şuanda ideal..

Eser Dilsiz
    hhhed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 43

ben 2 ay önce 106 ekran LG aldım oldukça memnunum tavsiye ederim.

sezgin agus
    La Cordélio AGUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AP 3261
    Edilen teşekkür: 400

deniz bu işi yapan biri olarak ufak bir söz hakkım vardır diye düşündüm ben; herkes sony, samsung, vs. vs. vs. der mutlaka mevzu bahsini yapmış olduğun ürün en aşşağı taban fiyatı 1.500-2.500 tl civarı peki ala izmir'de yaşayan bir insansın bu kadar para verdikten sonra elbette bir sıkıntı ile karşılaşırsan üstün hizmet beklersin nedeni de bir o kadar basit '' hiç kimse o kadar parayı kolayca kazanmıyor '' kimimizin bir aylığı kimimizin ise bir kaç aylığı.... hemen açıklamamı doğrulayım sana: izmirde sony'in 5 tane samsung'un 3 tane lg'nin 1 tane pioneer'in, panasonic'in ve de toshiba'nın malesef !!! servisleri yok ve ya belirttiğim kadar var..... bu konuda benim tavsiyem yerli mallarınada bir şans vermen.... örnek vericek olursak arçelik ve bekonun izmirde 55 adet vestelin'de 48 adet servisi var... ve bir ço0k yabancı markanın duvar montajı külfiyet derecesinde pahalı örneğin; sony'in içinden duvar askı aparatı yok duvar askı aparatı 80-125 tl montajıda 50-100 tl arası ki yerliler bunu ücretsiz yapıyor... şimdiden yazılan yazıları tahmin edebiliyorum özellikleri yeterli değil.... bence bunu yazan yanılıyor örneğin VESTEL'in yeni LED TV'si fiyat özellik orantısına nazaran çok makul merak uyandırırsa link burda: Elektronik Eşya | Televizyon | LCD Televizyonlar - www.vestel.com

incele kıyasla diğer markaların LED'leri ile ne demek istediğimi anlıyacaksın.....

NOT : Bu işi yapıyorum dedim ama hangisini sattığımı söylemeyeceğim reklam olmasın

saygılarımla...

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Kardeş hangisini sattığın çok belli olmuş yine de saol ama ben eve vestel sokmam akrabalarım da zamanıyla beni dinlemeyip soktular çamaşır makinaları buzdolapları hurdacıya bile veremediler hurdacılar bir de utanmadan para istemişler çıkaıp götürmek için. Yani ben ucuz mal alacak akdar zengin değilim lafı buradan kaynaklanıyor çok ama çok büyük kalite farkı var sen yine tabii malını kötülemek istemezsin bunları da bilirsin ama benim hiç tartışma yaratacak durumum yok emin ol saygıyla yazıyorum o mal iyi bu mal iyi demek için değil geçen ay baldızım 32 inç beko lcd almıştı ekranı izlemekten çok arkadaki florasan ışığını izliyorduk sonra deiştirmişler biz ayıp olmasın diye bişi demedik gidip sony almışlar hehe

Ha bir de vestel nerede ise samsung sony fiyatına sattıkça ürününü ben de seçici olurum (parayı ağaçtan toplamıyoz)bu benim en demokratik doğal hakkım elektronikte yerli malı asla kullanmam dilim yandı birdaha yakmam.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oruç Yılmaz
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Kardeş hangisini sattığın çok belli olmuş yine de saol ama ben eve vestel sokmam akrabalarım da zamanıyla beni dinlemeyip soktular çamaşır makinaları buzdolapları hurdacıya bile veremediler hurdacılar bir de utanmadan para istemişler çıkaıp götürmek için. Yani ben ucuz mal alacak akdar zengin değilim lafı buradan kaynaklanıyor çok ama çok büyük kalite farkı var sen yine tabii malını kötülemek istemezsin bunları da bilirsin ama benim hiç tartışma yaratacak durumum yok emin ol saygıyla yazıyorum o mal iyi bu mal iyi demek için değil geçen ay baldızım 32 inç beko lcd almıştı ekranı izlemekten çok arkadaki florasan ışığını izliyorduk sonra deiştirmişler biz ayıp olmasın diye bişi demedik gidip sony almışlar hehe

Ha bir de vestel nerede ise samsung sony fiyatına sattıkça ürününü ben de seçici olurum (parayı ağaçtan toplamıyoz)bu benim en demokratik doğal hakkım elektronikte yerli malı asla kullanmam dilim yandı birdaha yakmam.

ayynen katılıyorum

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

barış erol
    barbar74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 64

Kesinlikle katılıyorum.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sezgin agus
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AP 3261

narkoz30 henüz önünü görememiş sadece komşu efsanelerine inanan biri olarak ilaç mayetinde bir alıntı................... 03.07.2009
    Haber: ANONİM
    Avrupa LCD liginin güçlü oyuncuları arasında yer alan Vestel'in küresel ekonomik krize rağmen 2009'un ilk çeyreğinde 2008'in aynı dönemine göre pazar payını yüzde 43 oranında artırdığı bildirildi.

Vestel'den yapılan açıklamaya göre, Avrupa LCD pazarında yüzde 13,4'lük pazar payıyla dördüncülüğe ulaşan firma, Türkiye LCD pazarında ise ECID verilerine göre yüzde 45'lik payla lider konumda bulunuyor.

2009'un ilk çeyreğinde Avrupa'ya 1 milyon 170 bin adet LCD satışı gerçekleştiren Vestel, Türkiye'nin LCD ihracatından yüzde 80'lik pay alıyor. Vestel, 2009 sonunda 7 milyon adet ihracatla LCD'de 1,2 milyar Euro ciro elde etmeyi hedefliyor.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül, "Küresel ekonomik kriz ortamındaki başarımızı üretim kalitesine yatırımımıza ve yeni teknolojilere öncülük etmemize borçluyuz. Avrupa pazarında liderliğe oynuyoruz" dedi.

Vestel'in Türkiye LCD pazarında yüzde 45'lik payla lider konumda olduğunu ifade eden Yüngül, "2008'in 12 ayı boyunca iç pazarda yapmış olduğumuz üretim adedine 2009 yılının ilk 6 ayında ulaştık. Üretim rakamlarımızdaki bu hızlı artış, Türkiye LCD pazarındaki lider konumumuzu koruma yönündeki kararlılığımızın güçlü bir göstergesi" dedi.

Dünyanın en büyük OEM ve ODM üreticileri arasında yer alan Vestel, Avrupa'da CRT ve LCD televizyon ile dijital TV alıcıları üretiminde en büyük, beyaz eşyada ise en hız

GALİBA BİR TANE DAHA...

Avrupa LCD liginin güçlü oyuncuları arasında yer alan Vestel’in küresel ekonomik krize rağmen 2009’un ilk çeyreğinde 2008’in aynı dönemine göre pazar payını yüzde 43 oranında artırdığı bildirildi. Vestel’den yapılan açıklamaya göre, Avrupa LCD pazarında yüzde 13.4’lük pazar payıyla dördüncülüğe ulaşan firma, Türkiye LCD pazarında ise ECID verilerine göre yüzde 45’lik payla lider konumda bulunuyor. 2009’un ilk çeyreğinde Avrupa’ya 1 milyon 170 bin adet LCD satışı gerçekleştiren Vestel, Türkiye’nin LCD ihracatından yüzde 80’lik pay alıyor. Vestel, 2009 sonunda 7 milyon adet ihracatla LCD’de 1.2 milyar Euro ciro hedefliyor.

BEYAZ EŞYADA DA BÜYÜDÜ

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Ömer Yüngül, ‘Küresel ekonomik kriz ortamındaki başarımızı üretim kalitesine yatırımımıza ve yeni teknolojilere öncülük etmemize borçluyuz. Avrupa pazarında liderliğe oynuyoruz’ dedi. Vestel’in Türkiye LCD pazarında yüzde 45’lik payla lider konumda olduğunu ifade eden Yüngül, ‘2008’in 12 ayı boyunca iç pazarda yapmış olduğumuz üretim adedine 2009 yılının ilk 6 ayında ulaştık. Üretim rakamlarımızdaki bu hızlı artış, Türkiye LCD pazarındaki lider konumumuzu koruma yönündeki kararlılığımızın güçlü bir göstergesi’ dedi. Dünyanın en büyük OEM ve ODM üreticileri arasında yer alan Vestel, Avrupa’da CRT ve LCD televizyon ile dijital TV alıcıları üretiminde en büyük, beyaz eşyada ise en hızlı büyüyen üretici konumunda yer alıyor. EKONOMİ SERVİSİ

Kurumsal sosyal sorumlulukta çifte ödül
    Vestel, İngiltere merkezli düşünce kuruluşu AccountAbility ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Enstitüsü işbirliğiyle Türkiye’de ikinci kez gerçekleştirilen Accountability Etik Hesap Verebilirlik 2008 Türkiye Değerlendirmesi’nde elektronik ve beyaz eşya şirketleriyle çifte ödül kazandı. Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın katılımıyla gerçekleşen ödül töreninde, Vestel Yatırımcı İlişkileri Direktörü Figen Çevik Vestel Elektronik ve Vestel Beyaz Eşya adına ödülleri kabul etti. Kurumların sosyal, çevresel, ekonomik ve etik sorumluluklarının uluslararası yöntemlerle analiz edildiği değerlendirme sonucu belirlenen 15 şirket arasında yer alan Vestel Elektronik ve Vestel Beyaz Eşya, strateji ile yönetim sistemleri ve yönetişim alanlarında yüksek puan aldı.

Haaa... akıllarda yanlış birşey kalmasın ben o senin çok beğendiğin SONY'in bayisiyim milletten döve döve duvar montajı için 40'' lcd lerden 150 TL alan satıcıyım, ki sanırım bundada battın.... neyse sözüm meclisten dışarı biz türk toplumu olarak koltukta istikbale 3.500 tl veririz ndesing'in 2.500 lük koltuk fiyatları bize pahalı gelir... eee nede olsa araştırmadan sormadan birşeyler yapmaya alışığız, reklamlara aşığız... haa... bir defa daha ekliyeyim vestel'in LED tv'si 3.000 tl samsung, sony'in lcd'si 2.200-2.700 LED'leri 'de HAK GETİRE..............

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cihangir şengezer
    chngrrrrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    10 AEZ 07
    Edilen teşekkür: 215

ben samsung lcd al derim
    görüntü kalitesi süper

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Whalla arkadaşım bir sürü alıntı yapmışsın o alıntılar da ağzı olan konuşuyor kafa karıştrıyor sen peki vestelin elit ürünleri yurtdışına sattığını iç pazara ise 2. kalite ürünleri sattığını biliyor muydun? Tek bunu söylerim başka da bişey demiyorum üstelik kulaktan dolma değil gider manisada fabrika müdürlerinle arkadaşlık kurarsın sna işin gerçeğini anlatırlar öyle sır da değil. Çakma teknoloji kardeşim kore malları da çakma teknoloji teknolojinin anası philips ise babası sony panasonic sharptır. Ben fotograf makinalarında tek teknoloji tanırım nikon ve canon diğerleri beni enterese etmez evet markacıyım iyi olan kazansıncıyım. Hakkı ile üretim yaan adamın malını alırım gözlüklerimi yeni atmama ragmen bu konuda çok tutucuyum. ve o at gözlüklerimi kendi adıma çıkarmamaya çalışıyorum.

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Bir vestel buzdolabı zedeside benim kesinlikle bende eve sokmam vesteli

sezgin agus
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AP 3261

Kızgın

Whalla arkadaşım bir sürü alıntı yapmışsın o alıntılar da ağzı olan konuşuyor kafa karıştrıyor sen peki vestelin elit ürünleri yurtdışına sattığını iç pazara ise 2. kalite ürünleri sattığını biliyor muydun? Tek bunu söylerim başka da bişey demiyorum üstelik kulaktan dolma değil gider manisada fabrika müdürlerinle arkadaşlık kurarsın sna işin gerçeğini anlatırlar öyle sır da değil. Çakma teknoloji kardeşim kore malları da çakma teknoloji teknolojinin anası philips ise babası sony panasonic sharptır. Ben fotograf makinalarında tek teknoloji tanırım nikon ve canon diğerleri beni enterese etmez evet markacıyım iyi olan kazansıncıyım. Hakkı ile üretim yaan adamın malını alırım gözlüklerimi yeni atmama ragmen bu konuda çok tutucuyum. ve o at gözlüklerimi kendi adıma çıkarmamaya çalışıyorum.
    Valla üstad büyüksünde... ''HANİ VESTEL FABRİKA MÜDÜRÜNÜ TANIYONYA'' adın hep polemikle anılıyor narkoz.... bende 7-8 yaşındayken babam benim şunu bunu tanıyor derdim ama nafile... ben bu sektöre 20 yılımı verdim senin mesleğini bilmem ama eminimki bu sektörün yanından bile geçmiyordur orası kesin ama sayın arkadaşım ben sony bayisiyim... bir tek uzaktan kumanda için insanların kaç para ödediğini ve veya ne kadar zaman yurtdışından geldiğini ben senden çok daha iyi biliyorum... peki o kadar markacısın o kadar elit kaliteli ürün kullanıyorsun neden punto yada bravo'ya biniyorsun volvo'ya binmek varken ???? volvo elit, kaliteli ve güzel araba yapıyor değilmi ?? peki belkide imkanı varken neden siteden birisi ben volvo c30 alıcam bravomu ve ya puntomu satıyorum demez yada biraz daha seyrek der ??? servisten mi ? ikinci eldenmi ? yoksa yedek parçadan mı ?? umarım insanlar benim bir sony bayii olarak bu açılan konudan ne demek istediğimi anlıyordur yada anlıyacak kadar dikkatli okuyordur da bende boşuna bir taklım mizansen yaparak anlattığım konular boşa gitmese....

yönetici arkadaşlardan ricam konuya kilit konması çünki çok farklı konular acılacak.................

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Sen uçmuşsun arkadaşım. Haklısın kendi çapında ama uçmuşsun.
    Bravoya binerim Mercedes alacağım yüksek ihtimal bu yazın sonuna doğru. Ancak bunun konuyla ne ilgisi var gücüm var ki alıyorum ayrıca sony kumandasını kırılsın diye çürük yapmıyor sağlam yapıyor kırarsan vereceksin tabii 50-60 lira. Fabrika müdürlerini tanımam ama tanıdığım izlenimi veriyorsam sektörde vestelin dandik kasa bilgisayarların piyasaya salmadan çok çok önce ibm de çalışıyordum burada bunların sonu gelmez tartışma gereksiz ben kişisel olarak inanmıyorum vestele vestel dünyaya satsa bile bana satamaz gitsin o avrupadaki köylülere satsın onların da bizim gibi elektronikten anlamayanları var ama bana işimi öğretmeye kalkarsan burada delikanlılıkla yaparak bu olmaz. Daa doğrusu klavye delikanlılığı
    Forum tartışmayı kaldıracak yapıdadır haykırmanıza gerek yok konu kapatılsın diye isteyen istediğini söyler abuk subuk olmamak kaydıyla.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon