13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Kredi kartı aidatılarını geri almak isteyen; bunları yapsın

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Teknik Konu Kredi kartı aidatılarını geri almak isteyen; bunları yapsın

Kredi kartı aidatılarını geri almak isteyen; BUNLARI YAPSIN

Tüketiciyi Destekleme Derneği Eskişehir Çözüm Merkezi Başkanı, iki ayrı bankaya yaptığı başvuru neticesinde geçmiş dönemlere ait ödediği kredi kartı aidatlarının tümünü geri aldı.

Tüketiciyi Destekleme Derneği Eskişehir Çözüm Merkezi Başkanı Osman Çağatay, iki ayrı bankaya yaptığı başvuru neticesinde geçmiş dönemlere ait ödediği kredi kartı aidatlarının tümünü geri aldı.

Odunpazarı Kaymakamlığı Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'nin 11 yıllık kredi kartı aidatının kendisine iade edilmesi yönünde verdiği kararı bildirdiği ilgili bankanın, geçmiş dönemlerde hesabından kesilen tüm aidatları iade ettiği açıklandı.

İki ayrı bankadan 200 ve 150 liralık tutarların hesabına yatırıldığını söyleyen Çağatay bu süreçte Tüketici Sorunları Hakem Heyeti ile birlikte hareket ettiği belirtti.

Çevresinde kredi kartı aidatlarının geri ödenmesi için başvuran herkesin bu bedelleri geri aldığını söyleyen Osman Çağatay, "Çocuklarımda aynı şekilde yaptığı başvuru neticesinde bankalarından bu bedelleri geri aldılar" dedi. Çağatay, kredi kartı sözleşmelerinde imzası bulunan herkesin başvuruda bulunup bu bedelleri geri alabileceğini de ifade etti.

Bankaların hiçbir yasal dayanağı olmadığı halde “kart aidat ücreti” adı altında müşteriden tahsilat yapıp suç işlediğini savunan Çağatay, şunları ifade etti:

“Bu olumsuzluklara karşın hakkını arayan tüketici yasal dayanaktan yoksun uygulamayı sonlandırmaktadır. Bireysel olarak bankaların şahsımla yapmış olduğu kredi kartı sözleşmenin bir örneğini ve geçmiş yıllara ait hesap özetlerinin tamamını bankaların genel merkezinden istedim. Bunların içinden ödemiş olduğum kart ücretlerinin tamamını çıkartarak sözleşmenin sureti ile Eskişehir Odunpazarı Kaymakamlığı Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı'na başvurdum. Odunpazarı Kaymakamlığı Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Müracaatımı değerlendirerek kanunsuz olarak kesilen 11 yıllık kredi kartı aidatının tarafıma iadesine karar verdi. Bu kararı ilgili bankanın genel merkezine ilettim. Geçmiş dönemlerde hesabımdan kesilen tüm kredi kartı aidatları iade edildi.”

Çağatay, bankalardan, bu karardan ders çıkartıp bugüne kadar aldıkları haksız kart aidatlarını iade etmesini istediklerini belirterek, tüketicilerin haksız olarak kesilen kredi kartı aidatlarını bu yöntemle geri alabileceklerini bildirdi.

2. Bu mesajı için 3 kişi narkoz30'ye teşekkür etti:

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Sevindirici bir haberde kaç kez çıktı bu tip haberler işalalh bunun arkası gelir..

serkan yalın
    İl Başkanı (Antalya) serkan86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    07 BOZ 49
    Edilen teşekkür: 134

Finans Bankası Kredi kartının yıllık ücretini telefon ile iptal ettirebilirsiniz.Şahsen son 2 yıldır yaptığım birşey fakat Garanti Bankasının yıllık ücretini bir türlü iptal ettiremedim.

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı serkan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Finans Bankası Kredi kartının yıllık ücretini telefon ile iptal ettirebilirsiniz.Şahsen son 2 yıldır yaptığım birşey fakat Garanti Bankasının yıllık ücretini bir türlü iptal ettiremedim.
    garanti ferit şahenk in yedirmez o müşteri kaybetme derdi yok nasılsa

yılmaz yondemir
    detay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gümüşhane
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 42

Garanti bankasına ben de telefon ederek halletmeye çalıştım. Etmediler, ben de kartı iptal ettirdim. Ama finansbank ile telefon yoluyla hallettik.

mustafa can
    kronik gp cann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    41DP782
    Edilen teşekkür: 657

Alıntı serkan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı detay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Garanti bankasına ben de telefon ederek halletmeye çalıştım. Etmediler, ben de kartı iptal ettirdim. Ama finansbank ile telefon yoluyla hallettik.
    öyle mahkemeye falan gerek yok (bence),garanti bankasıyla aynı sorunu yaşadım,
    1-şubeyi aradım "buradan yapamıyoruz" dediler,
    2-garanti bank.mail döşedim "bu kart parasını iptal etmezseniz,bankanızla olan bütün ilişkimi kesicem" diye." şubenizle konuşun" diye cevap geldi.
    3-şubedeki temsilciye telefon ettim "valla üzgünüm ,benim babamdan bile kesiyorlar" dedi.

*ertesi günü gittim şubeye ,kredi kartı,para kartı vs ne varsa koydum masaya,eğer istediğiniz 30 tl ise bağış isteyin vereyim ama kart parası adıyla bu parayı vermiycem size,"emeklilik poliçesi sigorta vs ne varsa hepsini iptal edin" dedim.

*"bir dakika" dedi,bilgisayarda bir iki işlem yaptı

* "kart paranız bir sonraki ekstrede iade olacak,AMA LÜTFEN BUNU HERKESE SÖYLEMEYİN" dedi,

gördüğünüz gibi bende kimseye söylemiyorum,ama "yazmayın" demedi
    İNSAN YAŞADIKÇA DEĞİL,YAŞAMADIKÇA YAŞLANIR..

8. Bu mesajı için 2 kişi cann'ye teşekkür etti:

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

eğer otomatik ödeme yada emeklilik yada sigorta yada herhangi bişey garantide kredi kartından başka bir işleminiz varsa kredi kartı yıllık aidatı iptal ediyorlar..

ama sadece kredi kartı kullanıyosanız kaçarınız yok ödeiceksiniz yada kartı iptal ettiriceksiniz..Tek taviz vermeyen banka garanti bu konuda..

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Anneme carfoursa lardan birinden TV alacak oldum illa akbank kredi kartı gerekiyormuş axses hemen oradan çıkarttılar bir tane aradan 3 ay gelmeden cart diye 35 lira çekmişler açtım telefon ettim dayandım döşendim kredikartını daha 1 yıl olmadan ne bu rezalet dedim hemen iade ettiler sonraki extrenize yansıyacak dediler.

11 yıldır HSBC bankaının kartını kullanırım DAH ÖNCE ADVANTAGE KARTTI SONRA HSBC OLDU 2 senedir kart parasını iptal ettiremiyorum limitim yüksek diye kartı da iptal de ettiremiyorum birgün lazım olur diye.
    Bu sene saolsun garanti hiç istemediğim halde güzel limitli bir kart göndermiş bakalım daha kullanmadım ama o ne zaman kart ücreti yansıtır bilinmez. Garantiden otomatik ödeme talimatım var buna ragmen her 6 ayda bir 30-40 lira kadar para çekiyorlar hesabımdan sorgusuz sualsiz. bunların hepsini bir kenara yazınsenede 200-300 lira para ediyor. Yakında Tasarrufun altın kuralları diye bi kitap yazıcam tüm kartları kapatın baştaki madde olacak

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Yapı kredi World Card 30 tl iade etmedi hemen iptal ettim.

SERDAR ÖZLÜ
    serdar2362 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694
    Edilen teşekkür: 1623

Bende 5 tane, hanımda 5 tane kart vardı cardfinans ve asyabank hariç hepsini iptal ettik. Şimdi asyabank kartını sadece araba ile ilgili tüm işlerde kullanıyorum. Hanım da alışverişle ilgili tüm harcamaları cartfinans ile yapıyor. Başımız dik cebimiz rahat oldu böylece.

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı serdar2362 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 5 tane, hanımda 5 tane kart vardı cardfinans ve asyabank hariç hepsini iptal ettik. Şimdi asyabank kartını sadece araba ile ilgili tüm işlerde kullanıyorum. Hanım da alışverişle ilgili tüm harcamaları cartfinans ile yapıyor. Başımız dik cebimiz rahat oldu böylece.
    Serdar finansbank yunan bankası hatırlatırım (milliyetçilik yapalım canım biraz da)

SERDAR ÖZLÜ
    serdar2362 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694
    Edilen teşekkür: 1623

Salla.

Türk olan ne kaldı ki. Ziraat var. Ondan da emekli maaşımızı alıyoruz.

TOLGA YENİCE
    Intelligence Officer magic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 420

Alıntı serdar2362 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Salla.

Türk olan ne kaldı ki. Ziraat var. Ondan da emekli maaşımızı alıyoruz.
    İş Bankası da var Serdar abi yapma gözünü seveyim...

16. Bu mesaj için teşekkür edenler: