Sayfa 1/2 12 SonSon
33 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Facebookta belirlenmiş bir organizasyon (hız sınırını protesto)

berkeraaa
    Ziyaretçi berkeraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Facebookta belirlenmiş bir organizasyon (hız sınırını protesto)

Bir grup daveti aldım ve fazlasıyla ilgi çekiciydi....Belki sizlerdende katılmak isteyen olur arkadaşlar....Tarih saat gibi durumlar sanırım henüz belirlenmemiş...takip etmeye çalışıyorum sık sık.....burayada yazarım belli olduğunda....

Yeni gelen emniyet müdüründen sonra Ankara'da trafik kontrolleri arttı ve neticesinde bir çok kişi cezalandırıldı. Peki bu cezalar ne kadar haklı? Eskişehir Yolu'nda ve Konya Yolu'nda hız sınırı 50 km/s peki bu ne kadar gerçekçi olabilir. Hiç bu yollarda 50 ile gitmeyi denediniz mi. Bunu ben denedim en sağ şeritten gittim ve arkamdan gelen kamyonlar selektör ve korna ile uyardı beni. Solumdan geçen tırları sayamadım. Eğer bir cezalandırma getirilecekse önce kurallarını koyacaksın. İşte bu koyulmayan kurallardan dolayı cezalandırılmamızı protesto edelim.

Henüz belirlenmedi ama sizlerden gelecek olan mesajlarla belirleyeceğimiz bir günde büyük bir konvoy şeklinde Eskişehir ya da Konya yolunda 50 km/s hızıyla araba sürmeye davet ediyorum arkadaşlar. Bakalım trafik ne kadar sıkışacak ya da bakalım kurallar ne kadar doğru.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

Ceza yiyen biri olarak ben varım sonuna kadar
    Trafik kontrol lazım evet ama bu kadar sıkı ve sadece ceza yazmaya yonelık bı sıstem olamaz bence

4. Bu mesajı için 3 kişi Erdem Bozdağ'ye teşekkür etti:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Ben bu konuda kararsızım ama sanırım hız limitini biraz daha yükseltip buna kesin bağlı kalarak ceza uygulasalar daha iyi.Sonuçta Eskişehir Yolu çok geniş bir yol, birçok şehirlerarası yoldan daha geniş ve düzgün.Burada 50km/s limit koymak biraz yanlış.Zaten bu limite radarlar da uymuyor.Ben çok defa radarın önünden tüm trafikle beraber 70-80km/s le geçtim O zaman bizlere ceza kesmeleri gerekir.Madem toleranslı davranılıyor o zaman limiti biraz daha yükseltip buna uymayanı cezalandırsınlar.

Bir de bizdeki radar mantığı da biraz ters.Yeni yeni düzelmeye başlasa da dışarıda insanlar radara girmesin diye uyarılırken biz de nasıl yaparız da sürücüleri radara sokarız diye düşünüyorlar.

Kesin olan şey hız sınırlarına uymamız gerektiği, tabi doğru limitlendirme ve ceza uygulamalarıyla...

6. Bu mesajı için 2 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

Taygun Mertcan
    taygunm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 12

bir kaç kere reale gittik eşimle giderkende dönerkende mahfoldum 50 ile gideceğiz diye, kurala uysan heran bir kamyonun üzerine cıkma tehlikesi var, zaten yanınızdan gecenler genelde ters ters bakarak geciyor yani kurala uymak ta suç uymamakta, bu ağustosta alanyay gittim geldim aynı uygulama Konyada vardı ama hız sınırı 65 di, eskişehir veya Konya yolundada aynı uygulama yapılabilir, ayrıca üst gecitler kaldırıp yerlerine Avrupadaki gibi yayu gecitleri yapılsa herkes mecburen kurallara uyar bizde güvenli şekilde Trfikte seyrederiz,bu arada topluca 50 ile gitmeye gelince eylemci diye döverler dikkat etmek gerek))

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

arkadaşlar bu konuyu genele taşıyın genel bölümüne şu konvoy işini yapalım özellikle pazar günü bahçeliden başlıyarak 3-4 şerit 50 km hızla gidelim biride habercilere haber verirse iş ozaman yürür işte

berkeraaa
    Ziyaretçi berkeraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

konvoyun yapılması şart...ama bana kalırsa gün Pazar değil iş çıkışının olduğu haftaiçi bir gün olmalı...

Gp gp
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

iş çıkışı olursa zaten trafik sıkışık oluyo yani anlaşılmaz ama birde normal giden trafikte trafiği 50 km hıza düşürmek daha mantıklı bence yanlız tüm şeritlerin kapanması şartıyla

12. Bu mesajı için 2 kişi KaGaN'ye teşekkür etti:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Öncelikle hepinize katılıyorum

Kayseriden tayin olan yeni emniyet müdürümüz orhan başkomser malesefki devlet bütçesini araç şöförlerinden doldurmayı düşünüyorki kaşının üstünde gözün var değip ceza kesiliyor hergün o kadar çok şikayet alıyorumki , Trafik kuralları önemlidir uyulmak zorundadır ama esnekte olmalıdır sen avrupa şartlarında yaşatmadığın müddetce avrupai yaklaşıp ceza kesmen çok yanlış olur burası türkiye ..

(Esneklikten kastım araca uygulanan aksesuar film vs vs dir hız ,lambalar trafiği tehlikeye atacak durumlar değildir.)

14. Bu mesajı için 2 kişi femoli'ye teşekkür etti:

Gp gp
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

berker usta sen şu konuyu genel kısmına açta ordan dewam edelim herkez görsün yapalım bu organizasyonu

SERDAR ÖZLÜ
    serdar2362 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694
    Edilen teşekkür: 1623

Böyle bir protesto yapılması taraftarıyım. Tabii yerel TV ve Haber kanalları katılacaksa. Tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış.

H.Raman Selçuk
    testo19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 RMA 49
    Edilen teşekkür: 23

bu protesto bencede şart oldu. meydanı boş buldular gelene geçene ceza kesiyorlar, neredeyse gözünün üstünde kaşın var diye ceza yiyeceğiz. bu kadarı olmaz gerçekten, doğduğumdan beri bahçelideyim senelerdir park ettiğim/edilen yerlerde ceza yiyorum anlamak mümkün değil 15-20 senedir trafik engellenmiyorduda son 1 ay mı engellendi. adama kapısının önünde ceza yazıyorlar, valla evime gitmeye korkar oldum bu sefer niye çevirecekler diye, 7.caddenin sonu trafiğin parkı gibi 3-4 tane çekici her gece bekliyor ve hepside oradan dolu ayrılıyor bu arabalara trafiğe çıkış iznini sen veriyorsun sonrada ceza kesiyorsun olmaz böyle şey. Eskişehir yoluna gelince yine senelerdir bir dünya kaza oldu kaç kişi vefat etti yolu genişlettiler düzgünleştirdiler 50 km hız sınırı koydular şimdi mi akılları başlarına geldi de kontrol ediyorlar. arkadaşlara katılıyorum şimdi o yolda 50 ile gitmek daha doğrusu gitmeye çalışmak kazaya daha çok davetiye çıkarıyor ve hala ceza konusunda çifte standart uygulanıyor sakın yanlış anlamayın bende trafik kurallarına uymaktan yanayım ama biraz toleransta şart...

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

Alıntı serdar2362 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle bir protesto yapılması taraftarıyım. Tabii yerel TV ve Haber kanalları katılacaksa. Tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış.
    abi o karınca olmasın

Serdar Karaaslan
    BSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 310

Artık mümkün olduğunca Eskişehir yolunu kullanmıyorum ben, orayı devlet gelir kapısı yaptı iyiden iyiye, ya çevre yolunu kullanıyorum ( Aştiye giden) söğüt özünden veya bahçeliden bağlanıyorum Eskişehir yoluna yada incek yolundan Turan Güneşe gidiyorum ordan iniyorum şehire. Rezil ettiler bizi... Şimdi bir de otomatik radar koymuşlar orda esas kaza riski var, trafik durma noktasına geliyor, bilmeyenler kaza tehlikesi atlatıyor devamlı.

SERDAR ÖZLÜ
    serdar2362 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694
    Edilen teşekkür: 1623

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi o karınca olmasın
    Aslı; Serdar, Erdoğana diye başlıyo.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

arkadaşlar durumun vahamiyetini ve mağduriyetinizi anlıyorum ancak
    karayolunda toplu konvoy yapmak şeritleri kapatmak trafiği ağırlaştırmak ve kapamak kanunen suç teşkil etmektedirki
    bu suçu da sizin polisleri protesto amacı ile yaptığınızı zaten anlıycaktır polisler ve konvoy yapan araçları ağır şekilde cezalandıracaklardır
    buna aracı trafikten men bağlama ehliyete el konma bile dahil ediliyor
    bana sorarsanız aranızda imza toplayarak ulaştırma bakanlığı genel müdürlüğüne dilekçe ile durumu izah etmeniz hepiniz açısından daha kanuni bir girişim olacaktır
    saygılarımla

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

serdar mumcu
    sersev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 96

bu uygulamdan ıkı kere ceza yedım

dun bır arkadasım cafe acıyordu yıne eskısehır yoluna cıkdım radar cıhazının oldugu yere yaklasırken mıllet yavaslıyor 100 m gecınce tekrrar hızlanıyor ve kazalar daha cok yasanmaya baslıyacakdır bunların aldıgı onlem degıl olsa olsa devlete para kaynagı yaratmaktadır sen adama 200 cıkan araba yapıcaksın sonrada 50 ıle 60 ıle gıt dıyeceksın yapın o zaman turkıyede uretılen aracların motor gucunu kucultun ustune cıkamayıcak hale getırın kazalar kokten bıter bak bakalım o zaman bır tane araba satabılıyomusun eger sen bunu bu sekılde yapmıyosan bu ıs en buyuk ahlaksızlıkdır halkın parasını gasp etmektır bu uygulama devam ederse zaten farklı yollara gırısecekdır bır arkadasım harfın bırını reklam fırmasının yazısı ıle kapatmıs onden arkadan polıs ıkı defa durdurmus evımın onunde yapıstırmıslar dıyıp ceza odemeden sıyrılmıs ve plakaları sokenler gordum harflerın ustunu kapatanları gordum daha neler cıkacakdır hepınmızde bunları gorecegız

dunyanın hıc bır ulkesınde gelısmemıslerde dahıl bu sekılde bır uygulama yok

bahcelıevler ve emekde evının onunden ınsanların arabasını cekıyorsun cızıyosun kırıyosun ustune para alıyosun sen hangı devletın memurusun aynı devlet zaamanında otopark yapmayın ucretını odeyın otoparksız bına yaptırmısdır ınsanlara sımdı sorarım sana emnıyet muduru denılen insan hangı akla hızmet sen ınsanların arabasını gasp edersın bu kadar mı kuralsızsınız hangı ınsan otoparkı dururken yola arabasını ceksın bu kadar mı gerı kafalısın

sımdı bazı arkadaslar cıkacakdır abuk subuk konusacakdır yok bu uygulama hızlı gıdılmesını onlemek ıcın fılan dıyeceklerdır bu arkadaslara da sorarım 5 serıtlı bır yolda 60 ıle gıtmek dunyanın hangı ulkesınde vardır hız sınırı vardır 120 yaparsın eyvallah ustune cıkana 500 tl yaz 1000 tl yaz tamam eyvallah 50 60 la gıdılırmı bu yolda akıl var mantık var

kırmızı ısık da gecene kes ceza alkollu arac kullanana kes ceza ama sen kımsınkı benım evımının onundekı aracı gasp edersın sagını solunu cızersın ustune para ıstersın 60 la gıderken bana ıkı defa ceza kesersın bumudur devletın sana ogrettıgı halkı dudukleme seklı bumudur senın anlayasın bana ve dıger ınsanlara yaptıkların ınsallah senın cocugununun colugunun rızkından cıkar

her yerde catır catır vergısını odeyen mıllıyetcımı mıllıyetcı bır ınsanım ulkemıde cok sevıyordum ama lanet olsun artık
    bu ulkede duzen degıstı devlet halkını dudukluyor enayı yerıne koyuyor suca tesvık edıyor

her turlu eyleme hazırım
    Konu sersev tarafından (12/10/2009 Saat 14:24 ) değiştirilmiştir.

25. Bu mesajı için 2 kişi sersev'ye teşekkür etti:

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Yavaş gitmek trafik yoğunluğunu arttıracağı için kaza riskini de arttırır. Bu nedenle 50 km/sa Eskişehir yolu için çok mantıklı değil, bu değerin yeniden hesaplanması gerek. Eski yollar olsa kabul ama bu sınırların güncellenmesi gerek.

Bu derecede ceza kesilmesini de doğru bulmuyorum, kanunen ceza kesmekte haklı olabilirler ama fiilen haksızlar. Bir düşünün, şapka kanunu da yürürlükte ama şapkasız dolaşan kişilere ceza kesilmiyor, şimdi kraldan çok kralcı bir adam çıkıp tüm şapkasızlara ceza keserse bu doğru olmaz.

Bir de burada yazdıklarımıza da dikkat etmemiz lazım, 'gasp' gibi kelimeler biraz ağır kaçabilir, sinirlenmekte haklısınız ama bu tür ifadeler yazan kişinin canını yakabileceği gibi forumun da yasaklanmasına neden olabilir, dikkatli olmak lazım.

serdar mumcu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı Moosty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yavaş gitmek trafik yoğunluğunu arttıracağı için kaza riskini de arttırır. Bu nedenle 50 km/sa Eskişehir yolu için çok mantıklı değil, bu değerin yeniden hesaplanması gerek. Eski yollar olsa kabul ama bu sınırların güncellenmesi gerek.

Bu derecede ceza kesilmesini de doğru bulmuyorum, kanunen ceza kesmekte haklı olabilirler ama fiilen haksızlar. Bir düşünün, şapka kanunu da yürürlükte ama şapkasız dolaşan kişilere ceza kesilmiyor, şimdi kraldan çok kralcı bir adam çıkıp tüm şapkasızlara ceza keserse bu doğru olmaz.

Bir de burada yazdıklarımıza da dikkat etmemiz lazım, 'gasp' gibi kelimeler biraz ağır kaçabilir, sinirlenmekte haklısınız ama bu tür ifadeler yazan kişinin canını yakabileceği gibi forumun da yasaklanmasına neden olabilir, dikkatli olmak lazım.
    duzenlendı...
    Konu sersev tarafından (12/10/2009 Saat 14:26 ) değiştirilmiştir.

Mehmet Özcan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS

Serdar içinden gelenleri yazmışsın ama yazdıklarının hukuki boyutu var bence bazı kelimeleri yumuşat yada geri çek sonra başına iş açma

Sonuçta burası sosyal ve herkese açık bir forum ,Kelimelerimizi iyi seçmemiz ve şahsa hakaret derecesine varan yazışmalar yapmamalıyız..

serdar mumcu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serdar içinden gelenleri yazmışsın ama yazdıklarının hukuki boyutu var bence bazı kelimeleri yumuşat yada geri çek sonra başına iş açma

Sonuçta burası sosyal ve herkese açık bir forum ,Kelimelerimizi iyi seçmemiz ve şahsa hakaret derecesine varan yazışmalar yapmamalıyız..
    dolmusum cok fazla

uyarı ıcın tesekkurler ...... yapdım bazı yerlerı

Sayfa 1/2 12 SonSon