9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Sel!

Serdar Karaaslan
    BSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 310

Dikkat Sel!

Arkadaşlar selden dolayı hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, maddi ve manevi zarar gören herkese de sabır diliyorum. Teknoloji ve bilgiyi kullanamayan, rant uğruna dere ve sel yataklarına yapı müsadesi veren ve buna göz yuman meteorolojik verileri dikkate almayan,burada felaket olacak diye yorumlayamayan yöneticilerimizi de Allah'a havale ediyorum...

2. Bu mesajı için 13 kişi BSK'ye teşekkür etti:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Umarım felaket daha da büyümez.Hükümet, yerel yönetimler, vatandaşlar kısacası hepimizin bu felakette payı var bence de...

Oktay Can Eren
    defeat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 44

Allah rahmet eylesin demekten başka birşey gelmiyor elimden.Çok acı olsa da,herşeyden nemalanmayı bırakıp ülkemizin refahı için çalışmayı bıraktık çoktan.
    Yakınlarını kaybedenlere de Allah sabır versin

SERDAR ÖZLÜ
    serdar2362 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694
    Edilen teşekkür: 1623

Biz millet olarak unutkanız. Biliyorsunuz "ölen ölür, kalan sağlar bizimdir" sözü türk atasözüdür. Geçmişte yaşanan depremler, yangınlar unutuldu. Geride kalan öksüz ve yetimler için neler yapıldı. Hiçbirşey. Hatta ev verilenler kapı dışarı atılmak istendi. Malesef hem millet hem devlet olarak insana değer vermediğimiz sürece bu böyle sürüp gidecek.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Bu havalara ne oluyor çözemedim . Dün inanılmaz birşey oladu saat 16 sularında bir dolu başladı hertaraf bembeyaz 20 cm kalınlığında inanmayacaksınız ama dün öğlen yağan dolu görmek isteyenler için hala sokaklarda tüm işyerleri dükkan kenarlarına yığma yapmış ve hala eriyor o kadar çokki bugüne kadar kalmış iananmadım ..

Etlikte aydınlıkta yada yenimahallede hiçbir şey yokken ivedik organize ve ostim dün yıkılıyordu

Erhan OĞUZHAN
    LINEA erhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06RB401
    Edilen teşekkür: 158

Sel felaketinde yaşamını kaybeden herkese Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum.

Aslında tabiata birşey olduğu yok. biz insanoğlu tabiatla uğraşıyoruz oda kendi düzenini sağlıyor. dere yataklarını imara açıp binalar dikiyoruz, yollar yapıyoruz ilk yağmurda dere kendi yatağına ilerliyor ve sel felaketi diye isyan ediyoruz.

deniz kıyılarından fazla pay kapmak ve yazlık yapmak için denizi dolduruyoruz. sonuç deniz kendi yatağını geri alıyor ve tüm dolgu yerler denize kayıyor.

havayı bizler ısıtıyoruz. egzoz gazlarını, klima etkisi yaratan gazları kontrolsüz olarak doğaya salıyoruz, bunları tolere edecek ormanları rant uğruna yakıyoruz. yerine yeni ağaçlar dikmiyoruz. sonrada kar yağmadı, yağmurlar birden geldi, aşırı sıcak oldu gibi birçok bahane üretiyoruz.

aslında tabiat bizi uyarıyor. 'Ayağınızı denk alın diyor' önce küçük olaylarla kendini belli ediyor, ama biz ders almıyoruz. ders almamak içinde diretiyoruz. sonuç bir sürü vatandaşımız ölüyor, yaralanıyor, evsiz kalıyor. ve biz Serdar Beyin söylediği gibi çabuk unutuyoruz. kalan sağlara bakıyoruz. olaylardan ders almıyoruz.

bilim adamları hergün bas bas bağırıyor 'İstanbulda büyük deprem olacak' diye. alınan tedbirler ne. hiçbirşey, biz 17 Ağustosu çoktan unuttuk. Allah göstermesin ancak ne zaman başımıza gelir o zaman başlarız yakınmaya sorarız nerede bu sorumlular diye.
    Linea Dynamic 1,4 Fire

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SERDAR ÖZLÜ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu havalara ne oluyor çözemedim . Dün inanılmaz birşey oladu saat 16 sularında bir dolu başladı hertaraf bembeyaz 20 cm kalınlığında inanmayacaksınız ama dün öğlen yağan dolu görmek isteyenler için hala sokaklarda tüm işyerleri dükkan kenarlarına yığma yapmış ve hala eriyor o kadar çokki bugüne kadar kalmış iananmadım ..

Etlikte aydınlıkta yada yenimahallede hiçbir şey yokken ivedik organize ve ostim dün yıkılıyordu

Sizin işyeri biraz yukarıda. O sırada ben 29 cadde'deydim, sular arabanın marşbiyeline kadar yükseldi. Ortalık dolu'dan bembeyaz oldu. Bütün yağış yaklaşık 15dk. sürdü ve sonuçta birçok esnaf su baskınından mağdur oldu. Dolu o kadar hızlı yağdıki yere vurduğunda 50cm zıplıyordu biraz büyük olsaydı ne cam kalırdı nede araba tavanı.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

evet serdar abi be böyle hızlı ve büyük bir dolu görmedim bizim girişte aracın altını doldurmuş ve aracı kaydırmış bir kaç tane aracı mahsur bırakmış ve hala o araçların biri mahsur durumdaydı sabah Biraz aşşağıda kaldığı için sel orayı vurdu allah tüm madurlara sabır ihsan eylesin..

SERDAR ÖZLÜ
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BY 7694

Ostim idare zamanında elektrikleri kesti. İşyerlerini su basan esnaf bi de çarpılma tehlikesi yaşayacaktı. Malum birçoğu imalatçı ve seyyar prizlerle çalışıyor.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yer imleri

Yer imleri