Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Arkadaşlar köpek seçimi için yardım

Egemen Gonul
    wintermute - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BH 5265
    Edilen teşekkür: 62

Standart Arkadaşlar köpek seçimi için yardım

arkadaşlar köpek almayı düşünüyorum iki tür arasında kararsız kaldım rottweiler yada husky bu iki türün artıları eksileri nedir geniş apartman dairesinde beslemeye elverişli hangisidir çünki bana yıllar boyunca arkadaşlık edecek besleyen arkadaşlar veya petshopcu arkadaşlar fln varsa yardım ederlerse sevinirim 2 gündür bi kaç petshopa soruyorum fakat tercih senin kararını ver önce diyorlar çok kararsızım lütfen yardım edin ...

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Egemen tür önemli değil.İlk olarak insanın sorumluluk alabileceğinden, sonradan pişman olmayacağından emin olması.Evde beslenen hayvanlar kısa süre içinde ailenin bir ferdi durumuna geliyorlar ya da gelmeleri gerekiyor.Sadece mamasını verip oynamakla olmuyor bu işler.Aşısı, bakımı, gezmesi, hastalığı ve daha birçok şey var.Gerçekten büyük sorumluluk isteyen ama herşeye değen bir olay.Kendinden eminsen ben sana petshop yerine hayvan barınaklarından ya da çevreden sahip arayan köpeklerle ilgilenmeni tavsiye ederim...

3. Bu mesajı için 4 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Apartman dairesinde köpekmi beslenir egemen Kuş felan al

5. Bu mesajı için 2 kişi femoli'ye teşekkür etti:

Egemen Gonul
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BH 5265

mehmet abi 2 tane muhabbet kuşum war zaten ben köpek beslemeye kararlıyım 2 sene önce şivava dedikleri minyatür köpeğin kırması wardı parkta çalmışlardı o yüzden şimdi daha büyük bişey istiorum arda abi senin dediqin qibi ben ona her türlü sorumluluqunu üstlenmeye hazırım ama kararsız kaldım huskyler sıcakta çok perişan oluyomuş o hayvan acı çektikçe ben üzülürüm çok kararsız kaldım tür konusunda

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Arda Abı'ye kesınlıkle katılıyorum.kopek sahıbı olmanın cok buyuk sorumlulukları var.oncelıkle bunların bılıncınde olmak lazım.gunde en az 3 kere dısarı cıkarmak, kucukken 3 ogun yemek vermek, tuvalet egıtımı, asıları, temızlıgı derken ınanın resmen bır bebek gıbı bakım ve ılgı gerektırıyor.cıns olarak benım tavsıyem, Golden Retrıever olur.bakımına baglı olarak 14-16 yıl arası omurlerı var.cok sıcakkanlı, tam evde beslenılecek bır kopek turu.apartman hayatına uygun, durduk yere havlamaz, sadık bır turdur.dedıgım gıbı kopek sahıbı olmadan once bu sorumlulukları bır gozden gecır...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Egemen Gonul
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BH 5265

ben zaten daha önce köpek besledim evimde minyatür türlerden besledim yani bilincindeyim golden retreiver ı bizimkilerde istiyor ama ben biraz daha koruyucu olsun diye rottweiler istiyorum ama aynı anda huskyde çok sevimli geliyo bu yüzden arada kaldım

Oruç Yılmaz
    (diğer bir) 2 teker üye unik06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 342

husky ile ilgili yorumuna bende katılıyorum...hayvancağız sıcaklarda gerçektende perişan oluyor

bence sen, meyil de ettiğin gibi düzgün bir rott al! =D

ama iyi eğitmen ve sevgi/itaat dengesini dikkatli oluşturman gerekir..çünkü rott'un psikopatı çok tehlikeli olur (çok yakından biliyorum)

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

rottweiler çok akıllı bir hayvan husky'den daha avantajlı bu konuda...
    Husky soğuk iklime alışık olması dışında kızak köeği olduğu için hemen her gün uzun mesafeler yürümesi gereken bir tür...
    Yoksa hayvana yazık oluyor...Hareketsiz kalmak ve sıcak huskyler için iyi değil...

Bence de en iyi seçim golden retriever olur...
    Çok sadık ve akıllı bir köpektir...
    Ama amacınız koruma ise kangal arayın...Ya da kurt...Daha caydırıcı olurlar...

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Arda'ya tamamen katılıyorum. Apartmanda köpek beslemek oldukça zor oluyor. Benim forumdaki arkadaşlarda hatırlarlar Efe isimli Amerikan Cocker köpeğim vardı. Ondan öncede yine aynı cins Casper isimli bir köpeğimiz vardı o çalınınca Efe'yi almıştık. Efe'den sonra Junior Casper katıldı aramıza. Bundan önceki ofisimizde açık alan sorunumuz yoktu ve köpeklerimiz gayet mutluydu. Fakat 1 yıl önce farklı bir ofise geçmemizle beraber ciddi sorun yaşadık. Hayvanlar kapalı ortamda bunalıma girdiler. Çünkü eskisi gibi hareket imkanları olamadı. Günde birkaç kez dolaştırmak onlar için yeterli gelmedi ve en sonunda her iki köpeğimizide istemeyerek te olsa arkadaşlarımıza vermek zorunda kaldık. Halen daha onun sıkıntısını yaşıyoruz. Alışınca kopmak çok zor. O nedenle alırken iyi ve kötü yönlerini iyice düşünmen gerekir. Ben şu an yine köpek alacak olsam tercihim yine Amerikan Cocker olur

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Bir kere Rotweiller ve Husky çok ters iki ırk. İkisinin arasında nasıl kaldınız?
    Önemli olan köpekte ne aradığınız. Koruma, bekçilik vs. gibi şeyler derseniz Husky bunları yapamaz. Ama rotweiller ise Husky kadar kolay değildir. Rotweiller çok zor bir ırktır. Irk seçerken bence çok dikkatli olun. Diğer arkadaşlar zaten sorumluluklarından bahsetmişler. Ama rotweiller, GSD ( alman kurdu ) Doberman v.s gibi ırklar bekçi ve koruma köpeği olarak kullanılır ve karakter olarak zor köpeklerdir. Daha önce köpek besledinizmi?

doĞuş kaRa
    ACTOROFTHEROAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    01 DK 730
    Edilen teşekkür: 67

husky buyuk ıhtımaLLe sızı bunaLtacaktır çunku ogrenme gıbı bı huyu ozeLLıgı yok bencıL ve bana gore sadce guzeL bı kopek. rottweıler a geLince su anda 8 ayLık bıtane bakıyorum aldıgmda cok kucuktu 4-5 ay daırede baktım her turlu eğitıme yatkın ve sahıbıne fazLasıyLa bağLı cok zekı bır hayvan ama gercekten evde bakmak cok zor

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Selim Demirtaş
    Rote Baron ms777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 104

Köpekten anlamam ama, benim eski çalıştığım fabrikada bir rottweiler cinsi köpek vardı. İlk başta bana çok ürkütücü geliyordu, sonradan bir kaç kez yemeğini verdim ve çok hoşuma gitti sevimli oyuncu bir köpek. Acaba bu köpekler saldırgan mıdır? Yoksa uysallık bu köpeğe has bir durum muydu?

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

karahan k kaya
    Rolantide çalışıyor... kukart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Yok
    Plaka
    55
    Edilen teşekkür: 350

LABRADOR RETRIEVER ev içinde tüyleri ksı goldene benziyor ama traş olmuş hali
    bu arada evvde kangal kesinlikle olmaz bizde 2 tane var bahçe ye sığmıyo evde imkansız..
    İkisinin arası bir köpek hem ürkütücü caydırıcı, hemde sevimli akıllı ...

Konu kukart tarafından (25/06/2009 Saat 23:58 ) değiştirilmiştir.

o t o b i y o g r a f i :
    2006 Hyundai Getz 1.5CRDİ-90ps /
    2006 Grande Punto Dynamic 1.3multijet-75ps /
    2004 Alfa Romeo 147 Distinctive 120ps /
    2008 Grande Punto 1.3multijet-90ps dualogic /
    2010 Opel Astra Essentia cp 1.3 CDTi-113ps easytronic /
    2004 Volkswagen Golf 5 1.6Midline-102ps triptonic /
    2011 Peugeot 308 ComfortPack 1.6eHDİ-115psAuto6R /
    2009 Peugeot 308 ComfortPack 1.6HDİ-112psAuto6R /

█▌
    █ █ ▌▌▌║│

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kutlay
    Ziyaretçi kutlay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

labrador derim..
    puntoya da uyumlu
    Konu kutlay tarafından (26/06/2009 Saat 00:31 ) değiştirilmiştir.

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

barış dikici
    Dikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    42 Ps ***
    Edilen teşekkür: 536

Golden diyorum başka bi şey demiyorum golden dan dah aiyi bi seçim olamaz bence...

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Pitbull ve doberman ikisinide aynı anda beslemiş biri olarak, daha öncede husky bakıyordum çalındı zavallı Irk seçiminde çok iyi düşünün diyorum.

Mesela örnek vereyim. doberman bir bekçi köpeği zannedilir fakat böyle değildir. Bu ırk bir kişiye bağlanır ve hep onun yanında olmak ister. Bahçede tek başına hiç ama hiç mutlu olmaz. Bu yüzden kişisel koruma için daha uygundur. Rotweiller hiç güvenemediğim bir cins. Pek sağı solu belli olmuyor. Husky sevmem. Çok tüy döker. Değişik bir cins. Bana göre değil. Alman Çoban köpeği düşünün ?? Çok iyi bir cins. Eğitime çok yatkın. Çok zeki.

Ayrıca her cins köpek ev içinde beslemek hakkatende zor.

Bu arada köpeği alırken şunuda sorun kendinize. Ben bu köpeğe hergün en az 2 saat ayırabilirmiyim ??

Petshoptan köpek tavsiye etmem. Bir köpeği güvenilir bir yerden anne babasını görüp ve annesinden yeterince süt emdiğine emin olduktan sonra mümkünse seceresini ( Soy ağacını ) Görüp almalısınız.

Egemen Gonul
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BH 5265

arkadaşlar cevaplayabildiqim kadar cewaplayım sizi yasemin hanım oturduqum ew 7+2 dubleks yani ona kocaman bi oda ayırcam yer sıkıntısı olmıcak fırat bey sizin sorunuza qelince zaten zıt ırk olduqunu biliorm husky'i nişanlım rottu ben istiorm rottu daha çok ben onunla kalamazken onu korusun amaçlı istiyorum daha önce köpek papaqan akwaryum we muhabbet kuşu besledim 1.5 yıl chihauhau tarzı minyatür köpek besledim parkta tasmasını çıkarttım oynarken dalqınlıqım sonucu köpeqim çalındı o yüzden yeni büyük ewe çıkmışkende büyük we koruyucu bi köpek istiyorum ilginiz için teşekkür ederim

adem ay
    Kıdemli Üye ® siyah rüzgar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 239

evinde 3 senedir husky bakan biri olarak sana söyleyebileceğim tek şey iyi düşünüp doğru karar vermelisin kısaca sana husky bilgisi vereyim.

çok yaramazlar bir çok eşyaya zarar verebilir bizim koltuk takımını parçaladı örnek olarak eve geldiğimizde kocaman delikler vardı üzerinde yenisi aldık. çok çabuk sıkılan bir ırk sürekli oyun oynamak ister oyunun ortasında sıkılır gider. çok nadir havlar ama felaket ulur kendi binanızdaki insanlar dışında çevre binalardan da şikayet alabilrisin. eğitimi zor bir köpek belli komutlar dışında çok fazla şey bekleme. sadece görüntsü güzel diye düşüüyorsan kesinlikle tavsiye etmem benim başım 3 senedir belada

iş yerinde 4 senedir bir alman kurdu bakıyorum tek sçyleyeceğim mükemmel ötesi bri hayvan insana gerçek bir dost gerçek bir koruma delisi oluyorlar kısaca sahibini korumak için ölebilecek kadar.

rotweiller sağı solu belli olmayan bir köpek, çok asaletlidir korumacıdır ama tehlikelidir zerinde otorite kuramazsan çok başın ağrır.

golden ve labrodor retriever ikiside aynı soydan gelen ırklardır karakterleri hemen hemen aynıdır mükemmel ötesi dost olurlar ama baımı zordur uzun tüylü olduğundan günde en az iki kere fırçalamalısın o kadar sevimlilerki tüm bakımlarını zevkle yapabilirsin.

özetle hangi amaçla köpek istiyorsun korumamı arkadaşmı hem koruma hem arkadaşmı öncelikle buna karar vermen gerekiyor,

köpek alımında pet shoplara çok güvenme ve tercih etme internet üzerinde saıtılan yavrular var anne altında onları tercih edebilirsin.

son olarak barınaklardan almanı isterim oralarda bilinçsiz sahipleri yüzünden terkedilen çok kaliteli ve sevgiye muhtaç köpekler var hayatımda bir kere gittim bir barınağa iikinciye gitmedim gidemedim sebebide o hüzünlü bakışları için her kapıdan girene sahibimmi geldi dercesine bakışları yüzünden imkanım oldukça yardım yaparım ordaki dünya güzellerinin bakımları için.
    Konu siyah rüzgar tarafından (26/06/2009 Saat 21:26 ) değiştirilmiştir.

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Egemen Gonul
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BH 5265

walla çok saolun husky'i hakkaten qörüntüsü için alacaktık ama bu söledikleriniz qerçekten tecrübe sahibi olduqunuz için düşüncelerimi deqiştirdi alman kurdu qüzel köpek bana bi arkadaşım safkan alman kurdu yawrusu wermşti köye qötürmüştüm köydeki cahil insanlar kurt diye wurmuş qezerken oqündür onlara bakınca içim acıyo daha öncede bi konumda bahsetmiştim benm istedqim köpek tarzı hem arkadaş hem koruma amaçlı olucak yani dışardan birisi qelip sevdiqinde beni bırakıp ona qitsin istemiyorum biraz sert olsun eqer warsa böyle bildiqiniz bi köpek söyleyin önerinizle kararımı deqiştiriyim büyük köpekler konusunda bilgisi olan birisi olması lazım ben daha önce minyatür köpek beslediqim için büyük konusunda pek bilgim yok

adem ay
    Kıdemli Üye ® siyah rüzgar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 239

ben yinede alman kurdu yada belçika kurdu derim ikiside mükemmel varlıklar sorun yaşamayacağınız cins köpeklerdir.

33. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon