9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Vakıf bireysel emeklilik

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

Standart Vakıf bireysel emeklilik

arkadaslar bireysel emeklilik hakkında bilginiz vardır. ben vakıfbank bireysel emekliliğe basvurdum sizler bireysel emeklilik hakkında ne biliyorsunuz. avantajı dezavantajı nedir ..yardımcı olursanız sevinirim

Muslum Kaymak
    Ticari İşletme Sahibi 06kaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24
    Edilen teşekkür: 1014

uzun vadede getırısı ıyı olan bır yatırım aracı...sabretmek lazım...ben sabredemedım...
    TÜRKİYE,ATATÜRK Ü ALLAH A BORÇLUSUN.GERİ KALAN HERŞEYİ DE ATATÜRK E......
    SIZ ULKENIN SEREFINI KORUYUN...O SIZIN GELECEGINIZI KORUR..!!!!

Kemal Özsu
    plastro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    33 VEN 90
    Edilen teşekkür: 786

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bireysel emeklilik hakkında bilginiz vardır. ben vakıfbank bireysel emekliliğe basvurdum sizler bireysel emeklilik hakkında ne biliyorsunuz. avantajı dezavantajı nedir ..yardımcı olursanız sevinirim
    Öncelikle hayırlı olsun diyelim on sene boyunca prim yatırmanız gerekiyor emekliliğe hak kazanmanız için tabi birde yaş sınırı var yanılmıyorsam 53 olması lazım on seneyi doldurduktan sonra ödemeyi kesip dondurabiliyorsun yada toplu para olarak geri alabiliyorsun istersen on seneyi doldurmadanda parayı isteyebiliyorsun ama beş seneden az yatırmışsan kesinti fazla oluyor beş ile on sene arasında parayı istersen kesinti biraz daha az oluyor on seneden sonra kesintisiz alabiliyorsun, yatırdığın paralar kesintisiz olarak fonda değerleniyor ve tamamen devlet güvencesi altında oluyor yanlışlarım varsa bilenler düzeltebilir bu arada ben ve hanım (akemeklilik) aviva bireysel emeklilikteyiz.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

tesekkürler arkadaslar bence kısaca anlatayım
    10 sene prim
    yaş 56 olunca emekli oluyosun
    1 sene cıkamıyosun 1 sene sonra cıkıyorsun ama 233 ytl kesintisi var ve bu kesintiyi peşin aldılar tabi diger sigorta sirkerleti cıakrken alıyorlarmıs ve daha fazla bi ucret kesiyorlarmıs.
    aynı zamanda aylık olarak gelir vergisinden yuzde 15 civarı yada yuzde 5 civarı bi ger ödeme var ücretliler icin bir avantaj..

10 sene sonunda cıktıgında bir kesinti sozkonusu bunun tam sınırlarını hatırlamıyorum ama yuzde 15 ile yuzde 3.5 arasında bir stopaj kesintisi varmıs..

benm merak ettigim emekli oldun yası doldurdun ayda 100 tl ile kac lira alırsın
    bir diger husus toplu para almayıp emekli maası almayı dusundugumuzde bu emekli maası toplanan parayı bolerek alma ile ilgili bi hususmus. yani toplu para 60 bin ytl ise sen bunu 10 ayda almak yada 50 ayda almak istiyorum diye belirttiginde 60 bin tl yi 10 a yada 50 ye boluyorlarmıs yani omur boyu emekli maası almıyormussun bu dogrumu acaba

t b
    TunFeB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 331

benim garanti emeklilikte 3. senem doldu. emeklilik sisteminin en büyük avantajlarından biri ödediğiniz tutarı gelir verginizden düşebilmeniz. ben her ay 120 tl yatırıyorum ve gelir vergimden düşülüyor bu miktar. gelir vergimden düşüldüğü içinde maaşıma 20 tl nakit olarak dönüşü oluyor....

Özgün Deniz
    maceraci95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Edilen teşekkür: 122

Ben bir ara ykb sormuştum yatirdiğin toplam paranin üç kati kadar alirsin demişlerdi. Ancak 56 yaşina kadar çikmazsan. Parani fon olarak tutuyorlar bildiğim kadariyla. B tipi likit fon olmasi lazim. Ama bunun bir kismini risk alip diğer fonlara çevirte biliyorsun ancak dediğim gibi risk alman gerekir zararda edebilirsin.

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

para yönetimini ister kendiniz ister banka kendi ayarlıyor emelkilik konusunda ogrendim . emekli oldugunuzda biriken paranızın size karını veriyorlar biriken paranız yine aynı kalıyo .. ornegin 100 bin tl birikti bu 100 bin tlnin size yıllık karı hesaplanıyor bu karı size emekli maası olarak oduyorlar. 5 ssene emekli maası alıp sonra toplu para da isteyebiliyrsunuz. yine 100 bin tl yi aynen alıyorsunuz belkide biraz daha artmıs sekilde alıyorsunuz. bu konuda bilgisi olan arkadaslar avantaj ve dezavantajlarını yazarlarsa sevinirim. birde egm.org.tr diye bir site var emeklilik iş ve şlemleri icin kurulmus incelemekte fayda var

Ali İLHAN
    microab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Nevşehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    50 A* 4*4
    Edilen teşekkür: 690

Akbank Aviva nın çok avantajlı olduğunu söylüyorlardı-detayını bilmiyorum ...
    GRANDE PUNTO 1.3 90 HP MJ DYNAMİC 5K TİTANYUM GRİ 50/06

İnsanları yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet daha vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lâkin mağlup edilemezler” Napoleon Bonaparte - Fransa İmparatoru

Mustafa Akçay
    Rengi
    Titanyum Gri

suan vakıf emeklilikteyim 1 yılı doldurduktan sonra diger sirketlere gecebiliyorsun bakalım memnun olmazsak baska sirketleride dusunuebilirz