Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Otoparkçıya anahtar teslimi?

t b
    TunFeB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 331

Standart Otoparkçıya anahtar teslimi?

Arkadaşlar bugün gelen bir mailde şöyle bir olaydan bahsediliyor. Şahsın biri aracını otoparka park ettikten sonra anahtarı otoparkçıya teslim ediyor. Otoparkçıda aracı alıp kayboluyor. Aracı çalınan şahıs olayı hırsızlık olarak nitelendirip sigorta şirketinden araç bedelini talep ediyor. Sigorta şirketi ise ödemeyi kabul etmiyor. Mahkemeye intikal eden olay sonucunda olayın hırsızlık değil dolandırıcılık olduğu gerekçesi ile sigorta şirketinin ödeme yapmamasına karar verildiği söyleniyor.

Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Eğer ki bu olay doğru ise otoparka da mı bırakamayacağız artık aracımızı. Çünkü bazı yerlerde anahtar bırakmadan aracı otoparka bırakmak imkansız.

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Tuncay, zaten aracın anahtarı yoksa sigorta şirketi pürüz çıkarıyor.Ben dolandırılmayacağımı bilsem bile anahtar teslim edilmesi gereken otoparklara hiç girmiyorum.Bu kişilerin, otel ve restoranlarda çalışan valelerin nasıl araç kullandığını çok iyi biliyorum.Araç çalınmasa bile herhangi bir çizik göçük ya da bozulma olabilir.Arkadaşlarımın başına geldi.

En güzeli anahtarı hiçkimseye vermemek...

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

güzel bir konuya değinmişsin, kasko poliçesini okuduysan aynen boyle olduğu yazıyor. anahtarı verdiğin zaman olay biter. adam polis kıyafetli(sahte) bile olsa kaskodan para alamassın.
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

t b
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

kesinlikle katılıyorum ama mecburiyet durumları doğabiliyor bazen....

serdar mumcu
    sersev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 96

kasko polıcenızı yapttırrken bu klozu aracınıza koymalısınız yoksa aracıınız calınırsa alamazsınız para

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Malesef böyle bir kloz yok yani anahtar yok para yok ,para yok anahtar yok

Ben mümkün olduğunca teslim etmiyorum çok zorda kalırsam ,arabamla değil taksi ile gidiyorum ,Yada başka yere çekip yürüyorum

Muslum Kaymak
    Ticari İşletme Sahibi 06kaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24
    Edilen teşekkür: 1014

Ray sigorta da boyle bır temınat var.bugun baslamıslar ogrendım..ama polıceyı ne kadar etkılıyor bılmıyorum...
    TÜRKİYE,ATATÜRK Ü ALLAH A BORÇLUSUN.GERİ KALAN HERŞEYİ DE ATATÜRK E......
    SIZ ULKENIN SEREFINI KORUYUN...O SIZIN GELECEGINIZI KORUR..!!!!

8. Bu mesajı için 2 kişi 06kaymak'ye teşekkür etti:

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir gün lüks bir restoranda arabamı almaya gittiğimde eleman anahtarı bulamadığını söyledi. Elimden zor aldılar adamı arkadaşlarım ve restoran yönetimi. Sonra buldu anahtarı. O gün bu gündür kendim park ederim kimseye vermem.

MEHMET NADİR DAYI
    DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 179

Sigorta işlemlerinde anahtarı siz kendi ellerinizle hırsıza teslim ettiğiniz için iyi niyeti suistimal suçuna giriyor bu nedenle kasko ödeme yapmıyor.En iyisi aracı kendiniz park edip anahtarı en sağlam yer olan cebinize almanız başka yolu malesef yok..

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

fiş yada fatura gibi bir belge elimizde olursa sorumluluk tamamen işletmeye ait oluyor diye duymuştum. Ama burada bir tuhaf durum ortaya çıkıyor ki, fiş alsak bile aracımızı bırakırken değil çıkarken alıyoruz. Çalınan araç içinde fiş miş vermezler heralde

t b
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

mesela bazı otoparklarda şöyle bi uygulama var. görevli, otoparka giriş saatinizi yazıyor bi fişe ve araç sahibine veriyor. bu durum mu acaba bahsettiğiniz?

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Alıntı ocean_1919 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiş yada fatura gibi bir belge elimizde olursa sorumluluk tamamen işletmeye ait oluyor diye duymuştum. Ama burada bir tuhaf durum ortaya çıkıyor ki, fiş alsak bile aracımızı bırakırken değil çıkarken alıyoruz. Çalınan araç içinde fiş miş vermezler heralde

Benim aracımı bıraktığım çoğu yerde anahtar kalsa da kalmasa da aracın o otoparka girişinin olduğuna dair giriş fişini ilk aşamada veriyorlar. Diğer arkadaşlarımında dediği gibi en güzeli anahtarı bırakmamak fakat mecbur kalınca bırakıyoruz.

İLKER Ç.
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26

Aracınızı otoparka bırakırken nelere dikkat etmelisiniz?
    Kasko sigortasını yaptırmış olduğunuz aracınızı otoparka teslim ederken çok dikkat etmelisiniz. Aracınızı park etmek için getirdiğiniz otoparkta aracınız çalınırsa ve otopark ruhsatsız ise kaskonuz zararınızı karşılamaz. Otopark ruhsatına sahip olmayan bir otoparka ve otopark fişi alınmamış bir kişiye araç teslim edildikten sonra çalınırsa bu hırsızlık değil dolandırıcılık suçuna girdiği için sigorta şirketleri hasarınızı karşılamayacaktır. Çalınan araçların hasar ödemesi için otoparkın işletme ruhsatına sahip olması ve aracın teslim alındığına dair imzalı kaşeli otopark fişi verilmiş olması gerekir.

Aracınızın anahtarını teslim etmeden önce otopark yetkililerine anahtarı teslim edeceğiniz görevlinin otopark görevlisi olup olmadığı konusunda teyid almalısınız.

Sonuç olarak Kasko sigortası yapılan araçların ruhsatlı otopark görevlisine fiş karşılığında teslim sonucunda çalınması durumu teminat dahilindedir.

"İlgili yazının linki sigortam.net@ "

15. Bu mesajı için 4 kişi ocean_1919'ye teşekkür etti:

cengiz akyol
    Buremir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 278

anahtarı mecbur kalmadıkça vermeyeceksiniz arkadaşlar hadi verdiniz yedek anahtarınızı verin allah korusun olaki çalındı yada arkadaşımızın anlattığı gibi bir olay olduğunda arabanızın çalındığını beyanat edeceksiniz anahtarı verdiğinizi söyleme kafletinde bulunmayın

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

Birkac yaz önce gittigim bir beach 'ta elemanlar anahtarını aldıkları BMW'yi yokus yukarı park ederken beceriksizlik ve acele sonucu aracı istop ettirip asagı kaydırdı, park halindeki baska araca güm diye bindirdi. İnip baktı pek bişi yok (arkadan kıdemli görünen diğeri bağırıyor, kardeş merak etme onların sacı cok esnek bisi olmaz diyor) ben 10m den görüyorum boya çatlamış... Bu olanlar hemen örtbas olup birşey yok gibi devam ediliyor sonucunda.
    O günden beri ister GP olsun ister lüks marka hayatta aracımı bırakmam böle tiplere, bütün herkes aynı bilinçle davransa birşeyler değişir belki ama zor.

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Başına gelen birisini tanıyorum..Parasını alamadı...Ama şansına araç 1 ay kadar sonra bulundu..

Bu arada anahtar bırakma konusunda komik bir anım geldi aklıma;

Eski aracım renault 19 varken İstanbul'a geldik yaz tatilinde...Fındıkzade de bir apartman altında kalan kapalı bir otopark vardır...Çevredeki envai çeşit lüks araç sahibi de oraya parkeder arabasını...Malımız kıymetli ya arabayı götürdüm..Anahtar istediler...Yok dedim anahtarı veremem çalınırsa kasko parayı ödemez...Adam güldü arkadaş dedi buradan araba çalamazlar...Bende hem tanıdıın başına gelen hem de internette okuduğum hırsızın otoparkçıyı esir aldığı hikayeyi anlattım...Adam gülmeye devam etti peki kardeş sen arabayı gösterdiğim yere çek dedi...2 tane mercedes jipin arasına bıraktım benim 19u...
    Otopark ücreti diğerlerinden yüksek,içeride sadece lüks araçlar var en düşüğü Vectra-Astra benim 19 aralarında sırıtıyor hele hele 2 jip arasında iyice sırıtıyor...Ben çıkarken adam gözün arada kalmasın burada aracına kimse dokunamaz dedi...
    Eve döndüm...Kayınbiraderime olayı anlattım...Kahkahalarla gülmeye başladı...Elemanlar ensesi kalın ve biraz karanlık adamlarmış...Kimse bir yanlışlarını görmemiş olsa da gelen giden misafirleri yeraltı dünyasından

Anlayacağınız Adanalı dizisindeki elemanlara araba yıkatmaya götürüp Maraz Ali'ye araçta su izi kalmış kuruturken demeye benzedi...Ama Allahı var adam gülse bile efendi davrandı

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

istanbulda park bir bela.. adama yok kendim park edicem anahtarı da verimiyorum desen sana mal mal bakıyor bi de küçümseme var dudaklarda.. al lan s.ktr çek ne yaparsan yap dedirtiyolar sonunda.. yedek anahtarı versek böyle durumlarda çalınınca da işte asıl anahtar çalmışlar işte arabayı desek yemezler mi? yedeği sorarlarsa da ilk aldığımızda evin bi köşesine koymuştuk o gün bugündür nerde bulamadık desek.. ehehehehe..

serdar mumcu
    sersev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 96

arkadaşlar bu uygulama yenı başlamıs hatta almayı dusundugum arac ıcın bana teklıf yolladı buyuk puntolarla oraya yazmıs bu kloz da ıcındedır dıye yanı kasko polıcenıze yazdırabılıyosunuz ve aracınız anahtarı versenız bıle calınmıs olsa bıle gerı alabılıyosunuz paranızı

TUNA ÜSKÜDAR
    MANGAL USTASI blackpunto35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 TE 656
    Edilen teşekkür: 99

anahtarı kendin verdiğin için emniyeti i suistimal e giriyor yani hırsızlık olarak değil malesef bizim başımıza geldi eve temizliğe gelen kadın annemin takılarını çaldı yaklaşık bugünü parası ile 14,000 tl lik hırsızlık yaptı cezası hiç sabıkası olmadığı için bugünün parası ile harhalde 1,200 tl. ağır para cezasına çarptırıldı neresi ağırsa bu davada da emniyeti i suistimal den yargılandı çünkü eve biz aldık anahtarıda biz verdiğimize göre her halde aynı şekilde yargılanır diye tahmin ediyorum.

İLKER Ç.
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26

"Çalınan araçların hasar ödemesi için otoparkın işletme ruhsatına sahip olması ve aracın teslim alındığına dair imzalı kaşeli otopark fişi verilmiş olması gerekir." mişşşş. Bu ayrıntıya dikkat lütfen.

Sayfa 1/2 12 SonSon