20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Bugün 2 Temmuz

Birol Demirci
    karaelmas67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    67 AN 420
    Edilen teşekkür: 11

Standart Bugün 2 Temmuz

Sivasta bundan 16 yıl önce hunharca katledilen aydınlarımızın ölüm yıldönümü, onların aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. Ülkemizde birçok değerli insanımızı ya suikasta kurban verdik yada bu olayda olduğu gibi kendilerini müslüman zanneden alçaklar tarafından kaybettik ama umudumuzu hiçbir zaman yitirmedik yitirmeyeceğiz ülkemizde oynanan oyunların farkındayız bizler ulusalcılar olduğumuz sürece hiçbir amaçlarına ulaşamayacaklar tam bağımsız Türkiye tek idealimiz. Bu günün anlamını çok iyi bilmeliyiz arkadaşlar herkese saygılar sevgiler.
    EN GÜZEL GÜNLERİMİZ HENÜZ YAŞAMADIKLARIMIZDIR.

2. Bu mesajı için 10 kişi karaelmas67'ye teşekkür etti:

YSN YSN
    byasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 35

Siyasi olaylara mahal vermesek iyi olur diye düşünüyorum! Forumda yasak değiL mi ?Değilse özür diLerim!

Birol Demirci
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    67 AN 420

Siyaset konuşmaktan yapmaktan korkmayın. Biz burada katledilen insanlardan bahsediyoruz eğer bu sebepten dolayı burada bir söz işiteceksem zaten benim burada işim olmaz. Artık toplumsal olaylara karşı biraz duyarlı olun memleket elden gidiyor siz böyle sustuğunuz sürece ayrıca benim açtığım konuda sanat bölümünde burada 16 yıl önce yakılarak öldürülen sanatçılardan yazarlardan bahsediyoruz tabi biliyorsanız duyduysanız neyse boşverelim bunları.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Bence burası bir araç forumu zamanındada siyasi ve fikir ayrımcılığı olan bir çok konuda anlaşmazsızlık çıktı bundada aynı durumlar olmasın lütfen..

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YSN YSN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı karaelmas67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siyaset konuşmaktan yapmaktan korkmayın. Biz burada katledilen insanlardan bahsediyoruz eğer bu sebepten dolayı burada bir söz işiteceksem zaten benim burada işim olmaz. Artık toplumsal olaylara karşı biraz duyarlı olun memleket elden gidiyor siz böyle sustuğunuz sürece ayrıca benim açtığım konuda sanat bölümünde burada 16 yıl önce yakılarak öldürülen sanatçılardan yazarlardan bahsediyoruz tabi biliyorsanız duyduysanız neyse boşverelim bunları.
    Pardon ama size benim sustuğumu veya susturulduğumu kim söledi ? Siyaset konuşmaktan korktuğumu kim söledi ? Amacım sadece bu konuların konuşulma yerleri burası değil Mehmet abininde dediği gibi forum bir araç...
    Lütfen şahsım hakkında en ufak dahi bilgiye sahip olmadan yorum yapmayn!Ayrıca odun değiliğiz ben de biliyorum bazı şeyleri!
    Yaşınıza hürmetle susuyorum!

Birol Demirci
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    67 AN 420

Araç forumu olduğunun farkındayım şimdi burdaki konuyu açmaktaki amaç bu insanlara sanatçılarımıza bilim adamlarımıza azıcık saygısı olan insanlar varsa gelsin birer satır karalasın istedim ama sizin derdiniz başka eğer bu konuyla ilgilenmiyorsanız buraya girmezsiniz herhangi bir yazıda yazmazsınız bu bukadar basit ben sadece bu ülkede yapılanları bazı duyarlı arkadaşlara hatırlatmak istedim dedimya ben bu ülkeyi seven ulusalcı 40 yaşında maden işçisi bir arkadaşınızım sizi gördükçede çok üzülüyorum. Burada hiçbir haklı tarafı olmayacak bir şekilde katledilen sivastaki aydınlarımızı saygıyla anıyorum.

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Amaç ölen arkadaşlarımızı anmak,
    Arkadaşlarımızı Siyasi olayları karıştırmadan analım lütfen tartışmaya sebep olacak aşırı siyasi görüşlü yazılar yazmayalım, Birol bey biraz daha sakin uslupla yaklaşın lütfen.

YSN YSN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı karaelmas67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç forumu olduğunun farkındayım şimdi burdaki konuyu açmaktaki amaç bu insanlara sanatçılarımıza bilim adamlarımıza azıcık saygısı olan insanlar varsa gelsin birer satır karalasın istedim ama sizin derdiniz başka eğer bu konuyla ilgilenmiyorsanız buraya girmezsiniz herhangi bir yazıda yazmazsınız bu bukadar basit ben sadece bu ülkede yapılanları bazı duyarlı arkadaşlara hatırlatmak istedim dedimya ben bu ülkeyi seven ulusalcı 40 yaşında maden işçisi bir arkadaşınızım sizi gördükçede çok üzülüyorum. Burada hiçbir haklı tarafı olmayacak bir şekilde katledilen sivastaki aydınlarımızı saygıyla anıyorum.
    Walla halen neyime acıyorsunuz anlamadım Neyse ben uzatmıyorum siz anmanıza devam edin

kutlay
    Ziyaretçi kutlay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sivas'a yada olayın siyası boyutuna karşı değilim
    ancak bu 2 temmuz'da gösterdiğimiz birlik beraberlik hassasiyetini diğer tüm önemli günlerde de göstereceksek bunu yazalım..
    sadece bugünde bu yazı yazılırsa taraflı diye düşünürüm!

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

YSN YSN
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı kutlay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sivas'a yada olayın siyası boyutuna karşı değilim
    ancak bu 2 temmuz'da gösterdiğimiz birlik beraberlik hassasiyetini diğer tüm önemli günlerde de göstereceksek bunu yazalım..
    Sonuna kadar arkanızdayım

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Konuları tartışmaya döndürmesek nasıl olur? Ünlem işaretlerini de gereksiz yere kullanmayalım lütfen.

15. Bu mesajı için 2 kişi Ziyaretçi047'ye teşekkür etti:

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuları tartışmaya döndürmesek nasıl olur? Ünlem işaretlerini de gereksiz yere kullanmayalım lütfen.
    evet arkadaşlar tartışmaya girmeyelim,

Bu konuda bu forumda tartışmaya girmek çok mantıksız...

barış dikici
    Dikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    42 Ps ***
    Edilen teşekkür: 536

Bu tür siyasi olaylardan dolayı forumda bu zamana kadar gereksiz tartışmalar oldu. Lütfen bu konuda bu tür tartışma gereginlik vs. çıkarmayalım. Sonuçta herkesin kendine ait bir siyasi görüşü var ve herkes buna saygı duymak zorunda. Herhangi bir gerginlikte taraflar forum kuralları gereğince cezalandırılacaktır... Keyifli forumlar.

18. Bu mesajı için 4 kişi Dikici'ye teşekkür etti:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Modlarda maaşallah duruyor duruyorlar hepsi arka arkaya normal msjdan daha fazla uyarı msj yazmışsınız Bence gayet net anlaşılmıştır .

barış dikici
    Dikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    42 Ps ***
    Edilen teşekkür: 536

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Modlarda maaşallah duruyor duruyorlar hepsi arka arkaya normal msjdan daha fazla uyarı msj yazmışsınız Bence gayet net anlaşılmıştır .
    Malum Mehmet Abi, bu tür konularda çok tartışma çıktı zamanında, bilirsin...

Erdi YILMAZ
    Fiat Türkiye Forum
    FiatTR | PuntoTR
    GrandePuntoTR

erdiyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 5938

Bundan 16 yil evvel hunharca katledilen 37 vatandasimizi rahmetle aniyor,
    bir kere daha bu tur bir katliamin yasanmamasini diliyorum.

FiatTR | PuntoTR | GrandePuntoTR | PuntoEvoTR | BravoTR | LineaTR | 500TR
    Fiat Türkiye Forumları | 2006'dan Beri Sizlerleyiz | Reklam & İletişim: admin@grandepuntotr.com

22. Bu mesajı için 3 kişi erdiyilmaz'ye teşekkür etti:

Volkan Kaban
    Delidavsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Alıntı erdiyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bundan 16 yil evvel hunharca katledilen 37 vatandasimizi rahmetle aniyor,
    bir kere daha bu tur bir katliamin yasanmamasini diliyorum.
    +1
    O uzucu gune sebep olmus provakatorler dahi o gun yaptiklarinin utanci ile yutkunarak demokrasi naralari atiyorken, bu tip anmalara "siyasi" yaftasi yapistirmak cok yanlis. Neredeyse tum Turkiye el birligiyle bu olayi "katliam" adiyla kiniyor. Siyasi'den ziyade, bir takim provakatorlerin sebep oldugu bir katliamdir "Sivas". Hayatini kaybeden aydinlarimizi ve vatandaslarimizi rahmetle aniyoruz.

24. Bu mesajı için 2 kişi Delidavsan'ye teşekkür etti:

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

Teknik Konu Sivas Madımak Olayı

2 Temmuz 1993 tarihinde Sivas'ta Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında Madımak Oteli'nin yakılması ve dolayısıyla şehirde bulunan 33 yazar, ozan ve aydının ve iki otel çalışanının yanarak hayatlarını kaybetmesi sonuçu oluşan olaylar zinciridir.
    Pir Sultan Abdal Şenlikleri kapsamında etkinliklerin bir bölümünün de Pir Sultan Abdal’ın sazının çalındığı Sivas şehir merkezinde yapılması öngörülmüştü. Bu kapsamda pek çok aydının yanı sıra Aziz Nesin bu etkinlik nedeniyle dönemin Sivas valisi Ahmet Karabilgin'in özel davetlisi olarak bu kente gelmişti. . Kültür Merkezi içindeki karşıt grupla çıkan taşlı sopalı çatışma, polis tarafından fazla büyümeden, zor önlendi.
    Hızını alamayan ve sayısı yaklaşık 10.000'e ulaşan grup, Kültür Merkezi’nden yeniden Hükümet Meydanı’na geldi. Hükümet Konağı’nı taşlamaya ve slogan atmaya başlayan grup ardından Madımak Oteli civarına ulaşarak, slogan atmaya devam etti. Grubun sayısı akşam saatlerinde 20.000'e yaklaştı. Grup önce Madımak Oteli önündeki araçları ateşe verdi ve oteli taşladı bunun sonucunda taşlanarak camları kırılan Madımak oteli tutuşturulan perdeler ve alt katta bulunan eşyalarla birlikte yakıldı. Otele sığınmış olan aydınlardan, aralarında Asım Bezirci, Nesimi Çimen,Muhlis Akarsu, Metin Altıok ve Hasret Gültekin'in de bulunduğu 35 kişi yanarak veya dumandan boğularak yaşamını yitirdi. Aralarında Aziz Nesin'in de bulunduğu 51 kişi de olaylardan kendi olanaklarıyla, ağır yaralarla kurtuldu. İtfaiye merdiveniyle kurtarılmaya çalışılan Aziz Nesin,merdiven trabzasındaki görevli tarafından darp edilip,merdivenden itfaiye aracı etrafında toplanan azgın kalabalığa doğru itildiği dönemin özel televizyonları tarafından belgelendi.Başından yaralanan Aziz Nesin'i linç edilmekten araya giren polisler kurtardı. Yaralılar, polis arabalarıyla Tıp Fakültesi Hastanesi`ne götürüldü.
    Olaylar sonucunda 33 konuk, 2 otel görevlisi yaşamını yitirdi. Akşam saatlerinde valilikçe ilan edilen ”2 günlük sokağa çıkma yasağı” ile birlikte, güvenlik güçleri şehirde tam bir hakimiyet sağlayabildi.

( Alıntı : Vikipedi: Özgür Ansiklopedi )

olayda yasamını yıtırenlere Allah rahmet eylesın...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

anvil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1348

Ölenlere Allah gani gani rahmet eylesin

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ismail güler
    istugu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    35 HDD 04
    Edilen teşekkür: 34

Sivas katliamında hayatını yitirenleri saygıyla anıyorum. Yalnızca şunu söylemek istiyorum. Katledilen aydınlarımızı anarken bile tartışıyoruz. Daha dikkatli, Daha duyarlı ve Daha anlayışlı günler diliyorum.

30. Bu mesajı için 5 kişi istugu'ye teşekkür etti: