arkadaşlar merhaba,

araç 250.000 de
motor sıfırdan yapıldı,
sorun1: Araç 2000-2500 ü genelde geçmiyor. Kafasına göre bazen çok güzel olması gerektiği gibi çalışıyor. Turbo da devreye giriyor.
Arkadan siyah duman atıyor, egzost rahat değil yok gibi, motor sesini duyuyoruz sadece

Yapılanlar: Enjektörler kontrol edildi, hava debimetresi değişti, manifoltun üstünde bosch vidalı bir parça var o da değişti, olmadı dediler turbo değişti hemde orjinal, intercooler e bakıldı, egr valfine bakıldı normal dediler, nanoclean yaptılar, sonuç sıfır gitmediğim tavsye edilmeyen usta kalmadı, arabayı bilgisayara bağlıyolar arıza göstermiyor, bütün ustalar uğraştıktan sonra kafalarını kaşıyolar bizden bukadar diyolar çıldırdım 1 aydır böyle kullanıyorum. Unutmadan hava debimetrenin üstünde bi soket var onu takınca egzostan duman yok denecek kadar azalıyor ma araba gitmyor bayılıyor, takınca devir fena değil ama turbo genelde çalışmıyor ve arkadan o biçim siyah duman atıyor millet arkadan sellektör yapıyor.

şimdi ustanın birinin dediğine göre egzost rahat değil dedi katalizöre bakılması lazım dedi, sizce aynı sorunla karşılaşan arkdaşlar varsa veya gerçek ustalarımızdan tavsiyelerini bekliyorum.

Sorun2: araba rölantide vuruntu yapıyor, özellikle yolda giderken daha çok dikkat çekiyor. Ustanın birinin dediğine göre motoru yaptktan sonra üst kısmına pek dikkat etmiyolar dedi eksantrik mili, subaplara bakmamız lazım dedi, siz ne dersiniz

merakla yardımlarınızı bekliyorum