Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 21 ile 37 arası

Konu: --GP ye kule gergisi?--

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569

valla buraları bılmıyomda kesın antepte yaparlar
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

bekir emrah
    manivela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 18

herkese çok teşekkürler arkadaşlar paylaştığınız için bilgilerinizi.. çokta pahalı değil aslında yaptığı işleve değer bence sadece getirmede problem olabilir ?

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

eger yurt dısında tanıdıgın bırı varsa onun aracılıgı ıle gelırse (sahıstan sahısa) gumrukte bı sıkıntı olmadan elıne ulasır.ama aksı halde yanı tanıdıgın yoksa ve bır fırmadan sana gelıyorsa urun bedelı ne olursa olsun acıp ıncelıyorlar ve gereklı gorduklerı takdırte urunun bedelıyle orantılı kı bu urunde maxımum 60-70 ytl arası bır gumruk vergısı karsılıgında teslım edıyorlar.ama bu e-buy da farklı olabılır o konuda bılgım yok...
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

sadece gümrük vergisi ile bitmiyor isterseniz iyibey forumunu bir araştırın yada gümrük mevzuatını

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

bana 3-4 gun once yurt dısından hemde bı fırmadan 232€ tutarında bır urun geldı. sadece ptt tesıslerıne gıdıp 78,5ytl para odeyıp urunumu teslım aldım.zaten sahısların 1500€ altındakı urunlerı ıcın beyanname vermelerıne gerek yok.sadece gumruk vergısı + 30ytl damga vergısı odeyerek urununuzu alabılırsınız.hesaplamayıda urun bedelının %10 kadarının uzerıne + 30ytl ekleyerek alıyorlar...

Murat ülger
    PuNTo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 31

Alıntı mustafaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana 3-4 gun once yurt dısından hemde bı fırmadan 232€ tutarında bır urun geldı. sadece ptt tesıslerıne gıdıp 78,5ytl para odeyıp urunumu teslım aldım.zaten sahısların 1500€ altındakı urunlerı ıcın beyanname vermelerıne gerek yok.sadece gumruk vergısı + 30ytl damga vergısı odeyerek urununuzu alabılırsınız.hesaplamayıda urun bedelının %10 kadarının uzerıne + 30ytl ekleyerek alıyorlar...
    Mustafa bey şu PTT aracılığı ile yurt dışından ürün alımını biraz detaylandırabilirmisiniz mesela ebay dan,e-ticaret yapan bir firmadan veya amerikada oturan bir arkadaşımdan bir ürün aldım-sipariş ettim nasıl PTT ile yollayabilirler mesela ebay da PTT seçeneği yok bir keresinde almanya menşeili e-ticareti yapan bir firmanın web sitesinden kargo dahil 102 euro luk bir alışveriş yaptım yaptığıma yapacağıma bin pişman oldum ürün sadece özel bir mausdan ibaret bişeydi ama bana gümrük masrafı 560 ytl çıkardılar kargo birması DHL miydi neydi şu yurtdışı alışveriş olayını bir anlatırsanız şahıstan şahısada olabilir çok memnun kalırım teşekkürler.olmazsa msn dende görüşebiliriz.
    1.3 MJ 75 BG 3.3lt/100Km

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

Alıntı PuNTo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mustafa bey şu PTT aracılığı ile yurt dışından ürün alımını biraz detaylandırabilirmisiniz mesela ebay dan,e-ticaret yapan bir firmadan veya amerikada oturan bir arkadaşımdan bir ürün aldım-sipariş ettim nasıl PTT ile yollayabilirler mesela ebay da PTT seçeneği yok bir keresinde almanya menşeili e-ticareti yapan bir firmanın web sitesinden kargo dahil 102 euro luk bir alışveriş yaptım yaptığıma yapacağıma bin pişman oldum ürün sadece özel bir mausdan ibaret bişeydi ama bana gümrük masrafı 560 ytl çıkardılar kargo birması DHL miydi neydi şu yurtdışı alışveriş olayını bir anlatırsanız şahıstan şahısada olabilir çok memnun kalırım teşekkürler.olmazsa msn dende görüşebiliriz.

sımdı abı, eger yurtdısında tanıdıgın varsa onlar urunu alacaklar sonra kendıler paketleyıp herhangı bır kargo fırmasına verecekler yada dhl olabılır. fırmalar urunu teslım alırken ya faturasını yada bır kıymet bedelı soruyorlar.kıymet bedelınede 20-25€ arası bır deger bıcıldıgı zaman paketlerı ıncelemeye gelen gumruk memurları kucuk, ıkıncı el ve sahıstan sahısa gelen paketlerı fazla ıncelemeden cıkarıyorlar. bu yuzden kargo bı sıkıntı olmadan sızın elınıze ulasıyor.dıger yandan eger ups vs. kargo sırketlerıyle gelırse urununuz en gec 4 ıs gununde elınızde oluyor.ama normal posta yoluyla kı bahsetmıs oldugunuz dhl normal posta oluyor 20-25 gun surelerınde gelıyor.bana gelen urunun faturası 232€ ve odedıgım gumruk bedelıde toplam 78,5ytl ıdı...oncede belırttıgım gıbı e-buy da nası oluyor o konuda bılgım yok. o sıteden hıc alısverıs yapmadım.orda kargo ucretının yuksek olmasının sebebı 4-5 ıs gunu ıcınde teslım etmelerı. dhl fırması ıle normal posta seklınde yollasalar daha uzun surede ama daha uygun posta maalıyetlerı ıle gelecektır.bazı fırmalarda kargo parası alıp urunu postaya verıyorlar...sanırım e-buy dan aldıgınız bır urunun gumruge takılması durumunda kargo fırması sızı arayıp bılgılendırıyor. ama gumruk bedelının o kadar yuksek olmaması gerekır.dedıgım gıbı ben gecen hafta aldım urunumu gumrukten.urun bedelının ytl karsılıgının %10 u kadar + 30 ytl damga vergıdı karsılıgında verıyorlar urunu...

Selim Demirtaş
    Rote Baron ms777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 104

Ben 120 hp lik modelinde gerekli olacağını düşünüp aracanın kaputunu kaldırdığımda amartsör başlıklarının birbirine gövde üzerinden sıkı ve iyi bir şekilde bağlandığını gördüm, bu kule gergisinin göreceği işi görür. Genellikle b segmenti araçlarda bu şekilde yapılıyor ilave bir kule gergisi takmaya gerek yok, yapılması çok zahmetli olur aracada zarar verir bence orjinalini bozmayın.

bekir emrah
    manivela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 18

Alıntı ms777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 120 hp lik modelinde gerekli olacağını düşünüp aracanın kaputunu kaldırdığımda amartsör başlıklarının birbirine gövde üzerinden sıkı ve iyi bir şekilde bağlandığını gördüm, bu kule gergisinin göreceği işi görür. Genellikle b segmenti araçlarda bu şekilde yapılıyor ilave bir kule gergisi takmaya gerek yok, yapılması çok zahmetli olur aracada zarar verir bence orjinalini bozmayın.

anladığım kadarıyla o işlemde kule gergisinin aynısı bi bakmak lazım t jetlere belkide kule gergisidir

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Bekir, T-Jette kule gergisi yok...

Mustafa FIRINCI
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok

bende grande puntoların hıcbı versıyonunda kule gergısı yok dıye bılıyorum.ayrıca kule gergısının araca herhangı bır zararı oldugunu ne gordum, ne de duydum...

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

helal olsun ya. bu forumda ne şehir efsaneleri çıkıyor. bazen bu kadar modifikasyon yaptığım halde bu kadar bilgili olduğum halde kendimi boş hissediyorum. valla helal. arabaya 10 milyar harcamış ve harcamaya devam eden biri olarak da bunları düşündürüyorsunuz ya helal olsun.

Selim Demirtaş
    Rengi
    Yok

Ben kule gergisi var demedim hiç bir versiyonunda yoktur doğrudur, kule gergisinin araca zarar verdiğinide söylemedim ama, araç kule gergisi takılmaya uygun değil, kule gergisinin vazivesini yapacak şekilde tasarlanmış. Bu yüzden kule gergisi takılırken araca zarar verilebileceğini ima etmeye çalıştım.

Ziyaretçi047

Kule gergisi her araca takılabilir. Takılma yöntemleri farklıdır o kadar. Her araçta aynı yararı sağlamayabilir. Kule gergisi takarak araca zarar vermek de baya zor olsa gerek.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    helal olsun ya. bu forumda ne şehir efsaneleri çıkıyor. bazen bu kadar modifikasyon yaptığım halde bu kadar bilgili olduğum halde kendimi boş hissediyorum. valla helal. arabaya 10 milyar harcamış ve harcamaya devam eden biri olarak da bunları düşündürüyorsunuz ya helal olsun.
    fazla modifikasyon yaptıgın soyelenemez budurumda

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Selim Demirtaş
    Rengi
    Yok

Benim söylemek istediğim kule gergisinin zarar vereceği değil zaten, takılırken aracının sağına soluna zarar verilmesinden bahsettim benim izlenimlerime göre, araç tasarlanırken ekstradan bir kule gergisine ihtiyaç duyulmayacak şekilde tasarlandığıydı.

Ziyaretçi047

ya ben bu ürünü getirtirim de montajı nasıl önce onu anlamam lazım.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12