Sayfa 1/3 123 SonSon
41 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: GP lerin altında izolasyon yok ve karter koruması

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgilendirme Konusu GP lerin altında izolasyon yok ve karter koruması

selam arkadaslar...
    gecen hafta spor yay taktırması icin arabayı arkadasıma verdim orda LIFT e arabayı kaldırdıklarında aracın alt sac ının yuzeyinde hiç bir izlasyon (pütür) olmadıgını soyledi.. ve gecen gun ekzos ucu taktırmaya gittigim eksozcuda arabanın altına bende girdim ve hiçbir izlasyon(pütür) olmadıgını gordum.
    bu durum çok ciddi çünkü ilerleyen zamanlarda arabanın altından çürümeye paslanmaya başlıcaktır su çarptıkça.
    bu duruma onlem alan arkadaslar varmı aranızda?
    ben würt ün pütür izalosyonun dan yaptırmayı dusunuyorum

birde bizim araclarımızda karter koruması yok bu duruma onlem alan arkadaslar varmı??
    saygılarımla...

E. Y.
    Kurallara uymadığı, reklam yaptığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. edi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 25

mrb.

Araçlarımız olası bir kaza durumunda motorun kabin içine gelmemesi için motor kulaklarından koparak fırlaması amacıyla altına sac kaplama yapılmamış.Bu güvenlik için daha iyi. Ama ben fiatın multijetler için ürettiği plastikten bir parçayla komple motorun altını kapattırdım. 100 ytl civarı birşey tutuyor. Garajda benim arabanın resimlerinde azıcıkta olsa görünüyor bakabilirsin.Şunu dediğini duyar gibi oldum düzenliyorum plastik nekadar koruyacak diyeceksin şunu düşün okadar sert vurursan zaten sac esneterek daha fazla parçaya zarar verebilir. Bunuda düşünmek gerek.
    Konu edi tarafından (10/11/2007 Saat 19:24 ) değiştirilmiştir.

Ah-MeT
    Ziyaretçi Ah-MeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mrb.

Araçlarımız olası bir kaza durumunda motorun kabin içine gelmemesi için motor kulaklarından koparak fırlaması amacıyla altına sac kaplama yapılmamış.Bu güvenlik için daha iyi. Ama ben fiatın multijetler için ürettiği plastikten bir parçayla komple motorun altını kapattırdım. 100 ytl civarı birşey tutuyor. Garajda benim arabanın resimlerinde azıcıkta olsa görünüyor bakabilirsin.Şunu dediğini duyar gibi oldum düzenliyorum plastik nekadar koruyacak diyeceksin şunu düşün okadar sert vurursan zaten sac esneterek daha fazla parçaya zarar verebilir. Bunuda düşünmek gerek.
    cevabın için tesekurler..
    tamam karteri o şekilde koruduk ama aracın komple altı saç ve hiç bir izalasyon yok onu nasıl halletin

E. Y.
    Kurallara uymadığı, reklam yaptığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. edi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 25

Alıntı trink Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cevabın için tesekurler..
    tamam karteri o şekilde koruduk ama aracın komple altı saç ve hiç bir izalasyon yok onu nasıl halletin
    Ellemedim daha oralara

sinan erdogan
    drsinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 8

ben aracın içeri lastik sesi almasından yakınıyordu.ama aracın altında koruma olmadığını şimdi burda okudum...aracım 1.3 75 hp.motor sesi rahatsız etmediği halde lastik sesi bence fazla.ses yalıtımı diye ziebart vs gibi markalrın kapladılkları bişiler var .acaba bundan kaplatsam cok bişi değişirmi..??

Murat YANIK
    Linos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7673
    Edilen teşekkür: 1268

Alıntı drsinan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben aracın içeri lastik sesi almasından yakınıyordu.ama aracın altında koruma olmadığını şimdi burda okudum...aracım 1.3 75 hp.motor sesi rahatsız etmediği halde lastik sesi bence fazla.ses yalıtımı diye ziebart vs gibi markalrın kapladılkları bişiler var .acaba bundan kaplatsam cok bişi değişirmi..??
    Lastik markan nedir bilmiyorum ama yukarıda yazdıkların yerine, sessiz bir lastik seçimi daha mantıklı gibi geliyor bana...

güven gültekin
    güvengültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 18

benim aracımda bahsedilen izolasyon malzemesi var hemde baya kalın bir şey ancak yol gürültüsü bencede biraz fazla özellikle 205 lik lastiklerimle giderken daha da artıyo ben ziebartın araç altı ses yalıtım sistemini düşünüyorum eğer çok pahalı gelirse kendim bişiler yapmayı düşünüyorum

Cuneyt kayakıt
    Cnyt01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Plaka
    01 ck 1905
    Edilen teşekkür: 94

ben motorun o kısmına. celık sac yaptırdım koruma ıcın sımdı altını surtunce ıcım gıtmıor.

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

bende o sesten rahatsız oldugum için opel vectranının koltıuk altında gordugum kalılnıkta bir bez aldım kalın ve bu amacla kullanılan dosemeciden aldıgım bir bez ve arka koltugun altına koydum. ama istediğim sonucu alamadım . kimisi de alttan ziftlettir falan dedi. sonra zibeart da var tabi valla ne yaptıracagımı bilemedim ole kullanıyorum . zaten 5. senesinde starım bu arabayı ozamana kadarda curumez herhalde diyerekten bıraktım. ama bu izalosyon mevzusu bence puntonun en onemli sorunlarından halledilmeis gerekir.
    halleden varmı

mustafa vural
    M.Tolga multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 cjs
    Edilen teşekkür: 96

Sanayideki bu tarz söylemlere itibar etmeyin. Taban da bir kaplama malzemesi olmayan bir araç olamaz. Dediğiniz gibi olsa araç 1sene geçmeden tüm taban sacı pas içinde kalır.
    Ben aracıma ses izolasyonu için ziebart yaptırdım. Ama o ilk hevesle. Şimdiki aklım olsa yaptırmam, o paraya yazık. Onun yerine taban halısı ile taban sacı arasına ses yaltım malzemesi koyarsanız daha sağlıklı sonuç alabilirsiniz...

sinan sarı
    sarisinan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    :(
    Edilen teşekkür: 19

sanayide 200ytl istiyolarmıs galiba altını full kaplatmaya bildigim kadarıyla

Kemal ÖZTÜRK
    jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 N 45XX
    Edilen teşekkür: 75

Ahmet bey ben benzer bir uygulamayı başka bir aracıma kendim uygulmaıştım ama arabanın altına girmek oldukça zor, eğer bir kanala yada zor ama bir lüfte kaldırabilirseniz aracınızı uygulamayı sizde yapabilrisiniz, Ufak bir ipucu Würthün yada diğer markaların aeresol içeren formattaki ambalajları sanayide oto boya hazırlayan yerlerde mevcut, zaten ambalajı gördüysenzi sprey şeklinde olanları yada olmayanları ( hava hortumu ile uygulanan ) mevcut ve fiyatlarıda yanlış hatırlamıyorsam 5-10 Ytl arasında olmalı , ve her biri 350-500 ml düzeylerinde, Dediğim gibi uygun koşullarınız varsa kendiniz çok ucuz bir maliyetle halledebilrisiniz, 3-4 tüpte iş biter , dilerseniz çamurluk içlerine de uygulayabilrisiniz , Kolay gelsin.

Son Not: belli, bir süre sonunda malesef kendiliğinden erimeler de görülüyor, Bilgilerinize Tekrar kolay gelsin.

Bir ilave daha sanayide yada ziebart gibi yerlerde acaba ne kadar istiyorlar ? biliyormusunuz ?
    Konu Linos tarafından (08/04/2008 Saat 00:16 ) değiştirilmiştir. Sebep: Flood! (Lütfen forum kurallarını okuyalım!!!)

Mert Ümit Şenkal
    Mert ŞENKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 16

Evvelsi gün Zincirlikuyu Birmot'ta takdırdım 89 ytl + KDV. Bilginize..

Selim Demirtaş
    Rote Baron ms777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 104

Aracı ilk aldığımızda bizde baktık ve güvenlik açısından olmadığını söylediler, sadece multijetler için plastik parçanın olduğunu söylediler, baya moralimi bozmuştu kartel muhafazası çok önemli bir parça

Tolga Güçlü
    Şanslı ve Hızlı Üye tolgaank88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**
    Edilen teşekkür: 707

servisler bu karter korumasını yapıyor,fiyatıda 100 ytl civarı bildiğim kadarıyla...
    ama araçta kasko varsa bence gerek yok ekstra masraf yapmaya,çünkü aracın altını vurdugunuzda kaskodan karşılanıyor gerekli masraf...

MURAT IŞIK
    mm_isik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 223

Her Ne Kadar Kasko Olursa Olsun. Allah Korusun Motoru Vurupta Servislerde Parca Degisimine Gitmektense 100 Ytl Ye Bi Karter Korumasiyla Insanin Kafasi Rahat Olur.

Tolga Güçlü
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**

serviste parça değişince ne olucak ki...o zaman periyodik bakımlarada girmeyelim,parça değişiyo nası olsa...

MURAT IŞIK
    mm_isik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 223

satarken bi soyle bakalım arkadasım. arabanın altını vurmustum kartelı patlattım de. ozaman araca nasıl baktıklarına dıkkatlı bak.

bırde perıyodık bakımlarının tam olduguna daır evrakların olsun bırde ozaman bak

emınım kı fark goreceksındır.

Tolga Güçlü
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 24**

bakarlar arkadasım bakarlar ama baksalarda sanki anlarlar sorun çıkarıp çıkarmıyacagını...insanlar arabayı alırken bitek seye bakıyor,ustanı gelip tamam diyeceği söze,servisde bu işi en duzgun yapıcak yer olduguna gore,bi sorun yok diye dusunuyorum,ama illa ki ekstra masraf yaptırmak istersen seçim senin tabi

Engin Berk
    GrandePunto Fan EnginBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 43

zibeart ses yalitimi var bende, gayet memnunum.

Sayfa 1/3 123 SonSon