14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Hr 3,5 mu , eibach 3,5 mu? benzinli yayı mı dizel yayı mı?

SALİM cinisli
    slmcnsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 26

Standart Hr 3,5 mu , eibach 3,5 mu? benzinli yayı mı dizel yayı mı?

arkadaşlar merhaba. aracimi paylaşmiştim geçenlerde. aracim bu:

şimdi mevzu şu.
    aracima yay akmak istiyorum. önceki aracimda hr 50-40 vardi fakat ziyadesi ile sertti. şimdi aracim 0 kilometre ve o sertliginden dolayi 5 cm lik yay takmayi düşünmüyorum.
    takmak istedigim yay 3.5 cmlikten daha düşük olmamali.
    birde şu mevzu var;
    bizim puntolar biliyosunuz yapi geregi arkalari önden biraz daha düşük. ön azda olsa daha yüksek gibi biliyosunuz.
    aracim dize. hr 3.5 taksam ön arka eşit 3.5 mu düşer? benzinli yayi taksak peki durum ne olur? ön 0.5 fln daha fazla mi düşer.?
    bnm için arka 2 ön 2.5 3 fln bile düşse yeter.
    eibach 3.5 takayim mi? benzinli eibach 3.5?
    eibach az düşürmesi ile biliiniyor sanirim?
    3.5 eibach benzinli yayı taksam dizel aracima ön arka ne oranda düşer?
    şimdiden yardimlariniz için teşekkürlker

SALİM cinisli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

güncel beyler

SALİM cinisli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

güncel arkadaşlar

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

Ben bundan önce 3.5 h&r dizel yayı kullandım önü 3.5 cm civarı arkayı ise 3cm civarı düşürmüştü
    Şuan kullandığım Eibach 5 cm sportline benzinli yayı ise önü 4 cm arkayıda 3 cm civarı düşürdü
    Bende h&r ları sertliğinden şikayetçi olduğum için söküp eibach ları taktım.5cm Eibach ların 3.5 luk h&r dan çok daha konforlu olduğunu rahatça söyleyebilirim(17 jant ve 205/45/17 lastiklerle) tavisyem 3.5 h&r yerine 5 lik Eibach alman yönünde olacak.3.5 eibach alırsan isteğin gibi düşeceğini zannetmiyorum.

SALİM cinisli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı kso021 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bundan önce 3.5 h&r dizel yayı kullandım önü 3.5 cm civarı arkayı ise 3cm civarı düşürmüştü
    Şuan kullandığım Eibach 5 cm sportline benzinli yayı ise önü 4 cm arkayıda 3 cm civarı düşürdü
    Bende h&r ları sertliğinden şikayetçi olduğum için söküp eibach ları taktım.5cm Eibach ların 3.5 luk h&r dan çok daha konforlu olduğunu rahatça söyleyebilirim(17 jant ve 205/45/17 lastiklerle) tavisyem 3.5 h&r yerine 5 lik Eibach alman yönünde olacak.3.5 eibach alırsan isteğin gibi düşeceğini zannetmiyorum.
    cevabıniçin teşekkürler..
    ciddi bir basıklık beklemiyorum gerçegi söylemek gerekirse.
    ön ile arkayi oranli bir şekilde düşürmesi yeterli benim için..
    arka az daha alçak durdugu için önü biraz daha basmasi kafi. misal veriyorum. 3.5 ön 3 cm arka gibi.
    benzinli 5 cm eibach in dizel için olan hr den daha konforlu oldugunu söylemen beni oldukça şaşırttı.
    hemde oldukça güzel bir oranda önde 4 arkada 3 demişsin ki bu tamamen düzeltiyor aracin duruşunu.
    bnm aracim dizel. daha önce 5 cm lik hr kullanmiştim ve cok sert bulmustum eski aracimda.
    acikcasi 5 cm lik eibachın bu derece konforlu olabilecegini hiç düşünmemiştim=)
    sevindim diyebilirim.=)

mehmet demir
    knidos111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 115

bende Eibach 5 cm sportline sipariş verdim yolda geliyor, bakalım nasıl olcak )

Kadir Süreç Özyalavuz
    Moderatör kadir07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 7573
    Edilen teşekkür: 1841

Alıntı salimcinisli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cevabıniçin teşekkürler..
    ciddi bir basıklık beklemiyorum gerçegi söylemek gerekirse.
    ön ile arkayi oranli bir şekilde düşürmesi yeterli benim için..
    arka az daha alçak durdugu için önü biraz daha basmasi kafi. misal veriyorum. 3.5 ön 3 cm arka gibi.
    benzinli 5 cm eibach in dizel için olan hr den daha konforlu oldugunu söylemen beni oldukça şaşırttı.
    hemde oldukça güzel bir oranda önde 4 arkada 3 demişsin ki bu tamamen düzeltiyor aracin duruşunu.
    bnm aracim dizel. daha önce 5 cm lik hr kullanmiştim ve cok sert bulmustum eski aracimda.
    acikcasi 5 cm lik eibachın bu derece konforlu olabilecegini hiç düşünmemiştim=)
    sevindim diyebilirim.=)
    Eibach 5 cm dizel yayı ön tarafı belki fazla düşürmeyebilir ama benzinli yayı bulursan ön tarafıda gayet güzel düşürüyor.Eibach ın tek beğenmediğim yanı yumuşak olması sebebiyle özellikle sert virajlarda h&r kadar iyi yol tutuş sağlayamaması

mehmet demir
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri

biraz önce eibach 5cm sportline yaylarımı taktırdım, eski yaylarda bazı yamukluklar varmış usta sökerken gösterdi,,, takıldıktan sonra tekerin üstündeki açıklık epey kayboldu, görsel olarak olması gereken duruma geldi diyebilirim,, ilk sürüş izlenimi olarak aracın indiğini hissediyorsunuz, sertlik olarak tatlı sert diyebilirim,aynı astra gibi, yumuşak değil ama zıplatmıyor,,eski yaylar çokmu yumuşaktı sanki değildi,sürüş konforu olarak bir azalma hissetmedim ama daha güvenli bir gidiş var,hem görsel hem güvenlik açısından beklentilerimi karşıladı,eskisinden çok daha iyi,herkese tavsiye ederim...

Talha Tunaboylu
    Tunaboylu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 111

Merhabalar. Ben de tam yaylarla ilgili konu açmak üzereydim ki bu konuyu gördüm. Benim arabam da orjinal 15 inç dynamic jantları var. Sanırım 3.5 eibach fazla düşürmüyor ondan dolayı 5 cm lik eibach düşünüyorum. Yerlerde sürünmem heralde dimi 5 lik eibachle zaten öyle olmasını istemiyorum. Size sorum benim aracım benzinli. Siz dizel araçlarınızda benzinli yayı takarak önü arkaya nazaran biraz daha fazla düşürebiliyorsunuz. Peki benim ne yapmam lazım bunun için?

SALİM cinisli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı kso021 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eibach 5 cm dizel yayı ön tarafı belki fazla düşürmeyebilir ama benzinli yayı bulursan ön tarafıda gayet güzel düşürüyor.Eibach ın tek beğenmediğim yanı yumuşak olması sebebiyle özellikle sert virajlarda h&r kadar iyi yol tutuş sağlayamaması
    acıkcası yol tutuşu benim için ikinci planda kaliyor diyebilirim. cnkü nihayetinde yaysiz halinden elbet ki iyi yol tutacaktir diye düşünüyorum=)
    aklima gelmişken sorayim yine bu motor ve yürüyen aksam modifikasyonu aşligi altinda eibach 5 cm yaylarımı taktirdim diye bir konu var. o konuyu gözden geçiriken en çok başima gelmesinden korktugum şeyin konuyu açan arkadaşın başina geldigini gördüm=) sanki puntosunun öm tarafi arka tarafindan daha yüksekmiş gibi gözüküyordu. o arkadaş acaba dizel aracina dizel yayı mı takti da o görüntü oldu? dizel araca benzinli yayi takincaınsallah o ön arka ayari tam anlami ile saglanir=)

SALİM cinisli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı knidos111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biraz önce eibach 5cm sportline yaylarımı taktırdım, eski yaylarda bazı yamukluklar varmış usta sökerken gösterdi,,, takıldıktan sonra tekerin üstündeki açıklık epey kayboldu, görsel olarak olması gereken duruma geldi diyebilirim,, ilk sürüş izlenimi olarak aracın indiğini hissediyorsunuz, sertlik olarak tatlı sert diyebilirim,aynı astra gibi, yumuşak değil ama zıplatmıyor,,eski yaylar çokmu yumuşaktı sanki değildi,sürüş konforu olarak bir azalma hissetmedim ama daha güvenli bir gidiş var,hem görsel hem güvenlik açısından beklentilerimi karşıladı,eskisinden çok daha iyi,herkese tavsiye ederim...
    öncelikle cevabın için teşekkürler ve yaylarin hayirli olsun=)
    aracin dizel mi?
    benzinli yayi mi dizel yayi mi taktin??
    acil foto bekliyorum konuya=)
    daha önce hr 5 cm kullanmış biri olarak hala 5 cm lik yayın acaba aşiri sertmi olup olmayacagini düşünüyorum=)

SALİM cinisli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı TUNABOYLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Ben de tam yaylarla ilgili konu açmak üzereydim ki bu konuyu gördüm. Benim arabam da orjinal 15 inç dynamic jantları var. Sanırım 3.5 eibach fazla düşürmüyor ondan dolayı 5 cm lik eibach düşünüyorum. Yerlerde sürünmem heralde dimi 5 lik eibachle zaten öyle olmasını istemiyorum. Size sorum benim aracım benzinli. Siz dizel araçlarınızda benzinli yayı takarak önü arkaya nazaran biraz daha fazla düşürebiliyorsunuz. Peki benim ne yapmam lazım bunun için?
    merhaba.
    sanmiyorum ki 5 cm lik eibachlarla sürünesin.
    bn 5 cm lik hr lerle bile sürünmüyordum acikcasi.
    ama onun sertlik dozajı biraz fazlaydı..
    eibachın bu konuda bir nebze daha iyi oldugunu düşünüyorum..
    söyledigin konuda malesef sanayi işi çözümlerden başka sansin yok=)
    ki hiç tavsiye etmiyorum pres kesme biçme gibi işlemleri daha önce sanayi işi coil kullanmiş biri olarak..
    resmen yay barbarligi=)

mehmet demir
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı salimcinisli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle cevabın için teşekkürler ve yaylarin hayirli olsun=)
    aracin dizel mi?
    benzinli yayi mi dizel yayi mi taktin??
    acil foto bekliyorum konuya=)
    daha önce hr 5 cm kullanmış biri olarak hala 5 cm lik yayın acaba aşiri sertmi olup olmayacagini düşünüyorum=)
    araç tam düşmesi gerektiği kadar düştü,görünüş çok değişti,,, yol tutuş eskiden de iyiydi şimdi çok daha iyi oldu,konforda zerre kadar azalma olmadı hatta tümseklere sert girdiğimde darbeyi çok güzel emiyor,kendi yayları zıplatıyordu bu kesinlikle zıplatmıyor,,, taktırmayı düşünen,kafasında soru işareti olan arkadaşlar hiç boşuna endişe etmeyin,eskisinden kat kat iyi olucak buna emin olun

SALİM cinisli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı knidos111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araç tam düşmesi gerektiği kadar düştü,görünüş çok değişti,,, yol tutuş eskiden de iyiydi şimdi çok daha iyi oldu,konforda zerre kadar azalma olmadı hatta tümseklere sert girdiğimde darbeyi çok güzel emiyor,kendi yayları zıplatıyordu bu kesinlikle zıplatmıyor,,, taktırmayı düşünen,kafasında soru işareti olan arkadaşlar hiç boşuna endişe etmeyin,eskisinden kat kat iyi olucak buna emin olun
    masallah çok guzel..
    fotograflarını bekliyorum=)
    hayırlı olsun tekrardan