Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 21 ile 31 arası

Konu: Biz Boşuna Arabaya HKS Blow off Takmışız.. !!!

Anıl Ercan
    Furious1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 15

Alıntı boris91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Blow off'un yokuşta performans verme gibi bi durum olduğunu sanmıyorum.Hee oldu da verdi,dizel araçta vereceği performans psikolojik olur
    Boris kardesim araca ne bi + sı ne b, -'si var blowun araca herhangi bi performansta vermiyor düsürmüyorda ha mantıken düsürmesi lazım cunku Benzinli turbolu araçlarda Fazla basıncı atıyor turbo dizellerde tüm basıncı atıyor ama aracımın motor gücü biraz yüksek ve torkuda yüksek o yüzden cekişten düşme olsa bile hissetmiyorum düştügünü yani blow acıkken cok arabayla kapıstım

yokus yukarı cıkarken cufflata cufflata cıkalım bakalım görelim performans düsüyormu
    AnıL Ercan

Ziyaretci037
    Ziyaretçi Ziyaretci037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Furious1990 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boris kardesim araca ne bi + sı ne b, -'si var blowun araca herhangi bi performansta vermiyor düsürmüyorda ha mantıken düsürmesi lazım cunku Benzinli turbolu araçlarda Fazla basıncı atıyor turbo dizellerde tüm basıncı atıyor ama aracımın motor gücü biraz yüksek ve torkuda yüksek o yüzden cekişten düşme olsa bile hissetmiyorum düştügünü yani blow acıkken cok arabayla kapıstım

yokus yukarı cıkarken cufflata cufflata cıkalım bakalım görelim performans düsüyormu
    O zaman burdan neyi anlıyoruz ? Sesten başka bir işe yaramıyor

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Anıl Ercan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı boris91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman burdan neyi anlıyoruz ? Sesten başka bir işe yaramıyor
    Zaten konudada söyledim Turbo dizel araçta sesten baska hiç bir işe yaramıyor blow off Hatta blow offla ilgili konuda actım ordada üstüne basa basa söyledim sesten başka biseye yaramadıgını Ama bazı arkadaslar elektro takmak daha iyi diyor biri sürekli aynı sesi veren bant kaydı digeri Orjinal blow off
    AnıL Ercan

Tayfun AKTÜRK
    Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 140

Alıntı Furious1990 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aga pek tavsiye etmem Bol bol arkandan küfür yersin inat uğruna

Orjinal bir ses cıkıyor ve orjinal gerçek blow off takılı aracımda. Suan o kadar çok boş ve saçma sapan konusuyorsunki Sana cevap vermey bile tenezzül etmezdim Sen elektronik blow tak aracına bol bol küfür ettir arkandan performans düsmeside yok aracımda İstanbul kagıthane'ye yakınsan yarın gel yokusta test edelim varmı yokmu gösteriyim sana

bu benim aracım gerçek blow off takılı videosu : Turbodiesel Megane II HKS Blow Off Valve (Dizele Blow off Uygulaması) - YouTube

bu elektronik blow off : Elektronik Blow Off %100 Gerçek Ses Webgross.com Farkıyla - YouTube

elektro blowuda blowdan sayan kendini intihar etsin
    Bak guzel kardesim ben senin akranin degilim sacma bos konusuyosun falan yazma edepsizlik yapma...

Ben elektririkli blow of guzelmi dedim? Ayni sey cakma bir is dedim...

Sanayide 7-8 saat dikilmekle arabaci olunmuyor bana versen 1 saatte takarim onu..

Bilmislik yapicagina biraz laf dinlemeyi ogren, bos yere araban zengine dusup duruyo vuruntu olmadigindan cekisim dusmedi saniyosun.. Detanasyona sebeb..

Oyle dizelde havanin tamami benzinlide yarisi falan birseyler ogrenmissin, insanlari yanlis bilgilendiriyosun soyleki turbo egzozdan tahriklidir motor calistigi surece havayi emmeye basar tamami yarisi diye birsey yoktur kapali devre bir sistemdir ve fazla basinc turbonun uzerindeki westgateden disari atilir...

Benzinli arabada gazi biraktigimizda gaz kelebegi kapanir ama turbo haliyle basmaya devam eder kelebekle turbo arasinda tahliye yapan dump valve yerinde bu blow oflar takilmakta dizel arabadaysa bosuna basinc kaciyor gaz kelebegi olmadigi icinde o swichler gecekondu tesisatlari arabanda var..

Insallah anlayabilirsin gerci hos senin kadar edepsiz adama birsey anlatma derdinde degilim onemli bir ismis gibi yazmissin en azindan forumdaki arkadaslarimiz bilgilensin, bilmeyenler senin sayende yanlis yonlenmesin..

ARKADASLAR, GEREKSIZ ZARARLI PERFORMANS DUSUREN BIR PARCADIR ARABANIZA SAKIN TAKMAYIN...

Anıl Ercan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

1.cisi ben Senin kardesin mardesin değilim.

2.cisi Sen değil 1 saatte 1 haftada uğrassan takamazsın.

3.cüsü Bilmişlik yaptıgım yok sadece dogru olarak bildigim şeyleri aktarıyorum düşmüyor diyorum uzatıyorsun hala gel deneyelim diyorum sen kendin karar ver düşüp düşmedigini.

4.cüsü Dizel'de turbonun bastıgı tüm Basıncı atıyor dışarı blow, Benzinli turbolularda Fazla havayı atıyor. Bi subaru bi evonun Çufflamasıyla Turbo dizelin çufflaması Bir değil. Turbo dizelinki Çok şiddetli Çuffluyor subarudan. Nedeni ise Fazla havayı degil Tüm Havayı blow'dan atmasıdır. Sen Asıl bisey bildigini sanıyorsun Çok bilmişlik yapıyorsun ama aslında sadece internette yazılanlardan baska hiç bişey bildigin yok.

5.cisi Benzinli arabada dedigin gibi gaz kelebegi kapandıktan sonra Çufflar Blow, Dizelde elektronik gaz oldugu için Swich takılıyor zaten blowu tetikleyen bişey olmadıgı için Yapay Gaz kelebegi oluşturuluyor. Bunu bende yazdım kac kere Nette yazılanları okuyarak burda cok bilmişlik yapan sensin Ben degilim. Ben aracıma taktım yorumlarımı yaşayarak görerek yazdım. 10 Aydırda Blow baglı arabamda

6.cısı Edepsiz Sensin ben burda adam gibi Konu açtım sen Gelip konuya salça olup Salak saçma yorumlar yapanda sensin.

7.Cisi tekrar sölüyorum Bu blow off'un Arabaya herhangi bir Artısı eksisi kesinlikle yok. Ne turbonun ömrünü uzatıyor ne kısaltıyor Sadece Ses. Ben hevesimi Aldım Kapalı konumda sadece Dikkat çekme bazında Açıyorum bazen o kadar.

Ha dersenizki gerekli bir parçamı gerekli bir parça değil dedim ya sadece heves. Hevesinizi aldıktan sonra zaten sürekli kapalı konumda kalacak blow. İlk 1 2 ay bende Öyle cafur cufur gidiyordum Ama sıkıldım Artık.

Son olarak herhangi bi yağ salmada yok. Sen simdi bunada inanmazsan gel Canlı gör diyorum sadece Ne yağ salma ne Düşürme yok. Özellikle yokuşta deneriz çıkarken yokusu Çufflata çufflata gaza bas cek yapa yapa cıkacaz.
    AnıL Ercan

bora aksoy
    İl Başkanı (Tekirdağ) jakopsVE207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    59VE207
    Edilen teşekkür: 7

birader adam yapmış sana ne oluyo nie geriliyon bu kadar cok para verdin diemi

Anıl Ercan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı jakopsVE207 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birader adam yapmış sana ne oluyo nie geriliyon bu kadar cok para verdin diemi
    Yoo ne gerilecem helali hos olsun verdigim para Sonucta karsılıgını cok iyi bir sekilde aldım ben modifiyeye verdigim paraya asla acımam sonucta 1 kere gelcez dünyaya bu modifiyede bir hastalık sadece böyle turbosuz arabası olanların salak sacma seylere para verip orda burda arabamda blow var demesine sinir oluyorum o kadar. Biz bunlara halk arasında apaçi diyoruz
    AnıL Ercan

Tayfun AKTÜRK
    Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 140

Oilm sen ne ukela birseysin ? Bundan 4 sene once ben arkadasim kafami yigo diye taktim o blowu seninki gibi gecekondu tesisatida yapmadik.. sen ekmeye mama derken biz araba topluyorduk... Internette okuyup yazan sensin kafaninda birsey aldigi yok ondan yaran var galiba laf sokmaya calisiyorsun ayrica biz apaci diye senin gibilere diyoruz sedan jip gibi yuksek dizel filoya verilen arabaya cakma hks almis takmis harr hurrr cuf diye geziyosun.. Dikkat cekmeye calisan , milletle kapisan bir apaci oldugun yazdiklarindan anlasiliyor birde bana bir daha salak sacma falan yazarsan alttan almayacam tekrar soyluyorum edepsizlik yapma... Yok birde yokusta cuflayalim falan diyosun muhaha ayaginda dyno dnamicsmi var senin? Bu arada sen onuda bunuda anlamazsin diyosunda yag ufleyen araba yag kacirir ordan.. Senin araban yag uflemeye baslasin ordan yag kaciricak o alette cakma cin isi oldugundan dandik contalari yakinda basinc kacirmaya baslayacak neysee takintili sabit fikirli edepsiz saldirgan bir adam olmasan kucumseyecegine yazdiklarimdan birsey anlarsin..

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erhan yildirim
    dicaser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 LN 308
    Edilen teşekkür: 182

öncelikle bi tartışmaya ara verin bi düzgünce konusun yahu , ayıp

Blow off bogaz kelebeğinden (enjeksiyon kısmından) , (gazdan ayak çekilince , enjeksiyon kapağı kapanıkken) geri seken pis havayı turbo pervanlerine zarar gelmesin diye dışarıya atılma sistemidir.. blow off elektronik bir parça yada ses amaçlı yapılmamıştır , blow off'un tek amacı pis havayı geriye yani turbo pervanelerine iletmemektir ; ancak bu guzel dusunulmus mantığı aslında butun araç firmaları zaten dusunmus bulunmakta , bu yüzden boğaz kelebeği girişinde fazladan bir boru daha vardır oda kapak kapandıktan sonra blow off gibi havayı dışarı atmaz motora geri kazandırır.. hemen hemen butun firmalar pis havayı dışarı atmaktansa geri kazanım için bu sistemi uygularlar ; blow off bazı araçlarda zararlı bile olabilir ; örneğin pejo rcz , ford focus rs , bu araçların elektronik valf türbünlerini darma duman ettiği için pejo rcz yada focus rs kullanıcıları blow off taktırmazlar ; kısacası blow off taktırmakla taktırmamak arasında hiç bir fark yoktur sesten başka hatta bazı araçlarda zararıda olabiliyor.. dizel araclarada bi katkısı olduğunu düşünmüyorum..

ayrıca konu baslıgınızla konu içeriği ters dusmus ;hasiz blow off la cuff sersi alıyorsunuz ha bu adamlar egzosa bağlatıp cuff sesi alıyorlar ; cok garipsenecek bi durum göremedim ?

NOT : "5.cisi Benzinli arabada dedigin gibi gaz kelebegi kapandıktan sonra Çufflar Blow, Dizelde elektronik gaz" demişsin ama tjet sportlardada elektronik hatta cogu benzinli araçta artık elektronik gaz kelebeği mevcut yahu aracın sanki 2.0 turbo 350-400 beygirlik araçmış gibi herseyi geçtim yahu aracın dizel be kardeşim spor araba değil bisey değil , neyse ..
    Konu dicaser tarafından (22/01/2013 Saat 08:18 ) değiştirilmiştir.

bora aksoy
    İl Başkanı (Tekirdağ) jakopsVE207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    59VE207
    Edilen teşekkür: 7

yavrum benzinli arac sahipleri demez öyle birsey senin gibi adamlar(!) söyler ancak... parana acımıyosan böyle ağlanıp sızlanma ah oraya verdim vah buraya verdim die vermeye devam et...modifiye zevk meselesi karışamazsın manada bulamzsın insana herkes istediğini yapar arabasına seni ilgilendirmezz!!! NOT: EN BÜYÜK APAÇİ

Anıl Ercan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Tayfun-E30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oilm sen ne ukela birseysin ? Bundan 4 sene once ben arkadasim kafami yigo diye taktim o blowu seninki gibi gecekondu tesisatida yapmadik.. sen ekmeye mama derken biz araba topluyorduk... Internette okuyup yazan sensin kafaninda birsey aldigi yok ondan yaran var galiba laf sokmaya calisiyorsun ayrica biz apaci diye senin gibilere diyoruz sedan jip gibi yuksek dizel filoya verilen arabaya cakma hks almis takmis harr hurrr cuf diye geziyosun.. Dikkat cekmeye calisan , milletle kapisan bir apaci oldugun yazdiklarindan anlasiliyor birde bana bir daha salak sacma falan yazarsan alttan almayacam tekrar soyluyorum edepsizlik yapma... Yok birde yokusta cuflayalim falan diyosun muhaha ayaginda dyno dnamicsmi var senin? Bu arada sen onuda bunuda anlamazsin diyosunda yag ufleyen araba yag kacirir ordan.. Senin araban yag uflemeye baslasin ordan yag kaciricak o alette cakma cin isi oldugundan dandik contalari yakinda basinc kacirmaya baslayacak neysee takintili sabit fikirli edepsiz saldirgan bir adam olmasan kucumseyecegine yazdiklarimdan birsey anlarsin..
    Hav he he boş boş yorum yap sen
    Konu Furious1990 tarafından (22/01/2013 Saat 09:18 ) değiştirilmiştir.
    AnıL Ercan

Sayfa 2/2 İlkİlk 12