Sayfa 2/2 İlkİlk 12
33 sonuçtan 21 ile 33 arası

Konu: Kat iptali - Headers - Düz Boru - Son Susturucu

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Kat iptali vs. gerek yok çok öldürür alt deviri zaten yok. Borularıda genişletmeye gerek yok şöyle gerek yok borular zaten 48lik onu yapabileceği 51 lik tir maksimum çap daha büyürse iyice ölecektir yapılan masrafa değmez. Ancak şöyle olabilir. Boru ölçüleri aynı kalarak. Manifold + kat iptali şeklinde olabilir son yine orjinal kalabilir yada back pressure lu bir ekzos takılabilir. Bir çok seçenek mevcut ama ne yaparsak yapalım araca parasına değecek bir güç alınamıyor. Birde bunlar zincirleme reaksiyon gibi. Bu arabanın çıkış portlarını genişlettin (manifolddan itibaren tüm ekzos sistemi) bu aracın hava emişinide açman gerekecek (cold air intake sistemi + emme manifoldu portları genişletilmesi ayrıca emme plastik, plastik emmeye porting işlemi yapabilen düzgün usta yok, yada custom emme yapılması lazım, valf yuvalarının genişletilmesi lazım, uygun eksantrik lazım, bunları destekleyecek yazılım lazım) hepsi para uzun uzadıya gidiyor. İdealini sorarsan; açık hava filtre sistemi yaptırt bendekinin resmini bulabilirsem atarım, sonada güzel çok geniş kazanlı olmayan bir egzos tak. Git çok hissedilir bi değişme olmaz ama vites geçişlerindeki yığılma azalacağından seni biraz tatmin eder. Ses konusundada yeterli olur.

Zafer .
    F3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    10 F 3000
    Edilen teşekkür: 30

Yanlış hatırlamıyorsam boruları 60 lık yaparız demişti. (yanlış hatırlıyor olabilirim)
    Filtre olayına gelince şuan internette bakıyorum k&n nin kutu içi performans filtresinden sipariş verecektim yanılmıyorsam sendede vardı bundan. Açık hava filtresi yerine kutu içi filtre alsam daha iyi olmaz mı ?

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı F3000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış hatırlamıyorsam boruları 60 lık yaparız demişti. (yanlış hatırlıyor olabilirim)
    Filtre olayına gelince şuan internette bakıyorum k&n nin kutu içi performans filtresinden sipariş verecektim yanılmıyorsam sendede vardı bundan. Açık hava filtresi yerine kutu içi filtre alsam daha iyi olmaz mı ?
    60 lık çok fazla dediğim gibi vtec araçlar gibi yüksek sıkıştırmalı atmosferiklerde ve turbolu araçlarda kullanılıyor o ölçüler. K&N var ama pek birşey farketmezsin yakıtı düşürüyor biraz bide daha sağlıklı geçirgenliğe sahip. Açık hava filtresi sevmiyorsan kutu içini tavsiye ederim temizler temizler kullanırsın. Daha iyi daha kötü yok ben yağmurlu çamurlu havalarda kış şartlarında kutu içi bahar ortası gibi açık hava filtre kitini takıyorum hatta 1-2 haftaya açık hava filtresine geçicem.

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Aracınızın boruları muhtemelen 48liktir.Kat iptali yapılıp sona susturucu tamamdır.Kat iptali arabayı öldürmez aksine gaz daha rahat çıkış yaptığı için arabayı bi miktar iyileşir.1.6 megane da kat iptali rolinglerde 1.5 boy falan ilerletiyordu.Filtrede 1-2 boy arası ilerletiyor. dediğim olay 60dan 180 e gelene kadar.

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zafer .
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    10 F 3000

Kat iptali konusunda yine kararsız kaldım, çünkü farklı yorumlar olduğu için karar veremiyorum.
    Şuan için son susturucum var, k&n kutu içi filtre de tamam, boruları da ellemiyorum orjinal kalıyor. Tek sıkıntı Kat iptali yaptırmalımıyım yaptırmamalımıyım..

Ayberk GÖKSAN
    Ayberk0616 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 312

Alıntı F3000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kat iptali konusunda yine kararsız kaldım, çünkü farklı yorumlar olduğu için karar veremiyorum.
    Şuan için son susturucum var, k&n kutu içi filtre de tamam, boruları da ellemiyorum orjinal kalıyor. Tek sıkıntı Kat iptali yaptırmalımıyım yaptırmamalımıyım..
    Aracınız kaç model kaç km'de?
    Eğer 50-60bin kmde ise kat iptali yaptırın zaten zamanla kat doluyor arabayı boğuyor.Kat iptalinin öyle dendiği ggibi alt devirleri öldüresi olmaz.Headırs gereğinden fazla geniş boru(60lık fln) yapılırsa araç ölür sadece kat iptali yapıp sona eksoz konulunca ölmez aksine rahatlar 2boy civarında iyileşir

Türkiye'de çok yakan araba yoktur kol gibi vergi geçirilmiş pahalı benzin vardır

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

Konu fire sa soz senindir kaancim en iyi sen tecrube ettin egzoz konusunu..
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

10. Bu mesajı için 2 kişi Romeo_er2'ye teşekkür etti:

Zafer .
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    10 F 3000

Araç şuan 40 bin de şuan için kat dursun ozaman az daha takılıp ileriki zaman da katı da iptal ettiririm.

Kaan Acurol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı Ayberk0616 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınızın boruları muhtemelen 48liktir.Kat iptali yapılıp sona susturucu tamamdır.Kat iptali arabayı öldürmez aksine gaz daha rahat çıkış yaptığı için arabayı bi miktar iyileşir.1.6 megane da kat iptali rolinglerde 1.5 boy falan ilerletiyordu.Filtrede 1-2 boy arası ilerletiyor. dediğim olay 60dan 180 e gelene kadar.

Megane konusu doğrudur. Fakat megane da 1.6 16v motor mevcut. Emme manifoldu ve portları daha geniş Aynı zamanda orta susturucu mevcut. Bizim araçlar 1.4 8v Aracın boruları 48lik kattan sonra düz boru son susturucu fabrika specleri bildiğin üzere ve vtec kadar sıkıştırma olmasada bizdede değişken zamanlı valf sistemi mevcut bu yüzden belirli bir devire kadar araç çok ölü. Ayrıca rolling de 60-180 basıldı diyorsun 2. vites 60 tan bastığın zaman devirin zaten yüksek e zaten rollinde bitire bitire gidiyorsun alt devirlere ihtiyacın kalmıyor aracın uzaması normal sıkıntı zaten egzos sisteminin alt devirleri bitirip üstleri canlandırması bahsettiğim konuda kat iptalinin bizim araçların olmayan alt devirinin öleceği. Ha şöyle olur kat iptali ortaya tjet susturucusu(ki t jet orjinal boru ölçülerini bilmiyorum olmazsa GP startjet susturucusuda olabilir) sonada orjinal birşey takılırsa araç hem çok bağırmadan ses toklaşır hemde kayıp vermez gibi geliyor bana (TEORİDE!! pratikte denemedim)

Edit: Şu konumda egzos sistemleriyle ilgili bir kaç cümlem var okursan sevinirim. Hazır sistemler mevcut ve benim dediğim gibi kat iptali olduğu zaman mutlaka ortaya susturucu konuluyor. -->
    https://forum.grandepuntotr.com/moto...-kalmasin.html
    Konu Budweiser tarafından (25/03/2012 Saat 17:37 ) değiştirilmiştir.

mehmet kaya
    mkykaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    55 ED 861
    Edilen teşekkür: 3

arkadaşlar benim aracım 1.4 starjet dynamic 16v 6 ileri kat iptali var aldığımda iptal edilmişti vites farkı olmaksızın 3ooo devirde gazı bıraktınızda soba bacasından içeri taş düşüyormuş şeklinde ses geliyor ve 6 vitesin hangisinde kullanırsanız kullanın 3200-3500 devirde gazı bıraktınıza patlatma yapıyor bunun sebebi nedir
    ve 3 5 günde bir arıza ışığı yanıyor

Kaan Acurol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Katalizörün olmamasından dolayı gazı bıraktığınızda ateşlemeyi keser yalnız bir miktar çiğ benzin püskürtmeye devam eder aracın yakıt sistemleri. Bunlar egzos sisteminden çıkarken egzos sıcaklığından dolayı patlar. Biz bu sesi katalizörlü egzos sisteminde duymayız. Fakat kat iptali olduğu için sizde gazı bıraktığınızda patlama sesini rahatlıkla duyuyorsunuz. Ters giden birşey yok yani. Katalizörü taktırdığınız zaman bu sesi duymazsınız. Bence hoş bir ses ama tercih meselesi siz sevmiyor olabilirsiniz. Ama çözümünüz katalizörü geri taktırmakta. Eğer içi boşaltılmış bir katalizörse geri dönüşü zor çıkmacıdan uygun fiyatlı katalizörlü egzos manifoldu bakmanız gerekecek.

mehmet kaya
    mkykaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    55 ED 861
    Edilen teşekkür: 3

arıza ışığınıda karışımı tam okuyamadığı için yakıyor yanılıyorsam düzeltin
    anladım kat içi boşaltılmış maalesef fiyat araştımasına baktığımda araca uygun olanı servis ve dış servis diyelim liste fiyatı 2000 liraya yakın çıkması samsunda yok perşembe günü istanbula gidiyorum hazır gitmişken orada çıkmacılara bakıcam önerebilceğiniz yer varmı?

Kaan Acurol
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Yok karışımı okuyor karbon salınımını fazla okuduğu için arıza veriyor. Hani bi hata var diyor. Ben araç kullanmaya Ankarada başladım ankarada istediğiniz yeri sorun ama istanbulda sanayi namına hiçbirşey bilmiyorum. Bir bostancı sanayim var ordada aradığım şeyi bulamıyorum. Ankara çok daha derli toplu bu konuda herşeyin bir yeri var.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12