Sayfa 1/2 12 SonSon
40 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Fire motor modifiye hk

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

Standart Fire motor modifiye hk

Acaba 1.4 Tjet egzost manifoltu turbosu ve katalitik konvertörü ile alınarak bizim firelere montajlanabilirmi.genelde fire ile uğraşmayın diyorlar ama merak ve dene arzusu bizi ıtmalıyor ne yapalım.
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

pistonların ve piston yataklarının yapısı da farklıdır bence. yani iş sadece söylediğiniz 3 parça ile bitmez diye düşünüyorum. Ama benimki fikir sadece daha uzmanı olan arkadaşlar daha iyi bilgilendirecektir.

FIRE'ın performansından ben de memnun değilim ama yapacak bişey de yok 77 hp motor ancak bunu yapabilir. Ama modifiye etsek elimizde kalacak gibi geliyo bana
    Konu byspayn tarafından (07/12/2011 Saat 18:34 ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ziyaretçi051
    Ziyaretçi Ziyaretçi051 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

silindir içine fazla hava vemiş olacaksın 14,7/1 oranını yakalaman lazım dolayısı ile enjektörlerinde o oranda fazla benzin enjekte etmesi gerekiyor.dolayısı ile yazılım aynı zamanda havanın girişinide hesaplaman gerekiyor.yani debimetre.debimetrenin çalışması için tesisat,ayrıca pistonları değiştirmen gerekiyor.oranların hesapları var iş biraz karmaşık araç karbüratörlü olsa çok basit enjeksiyonlu olunca zor.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

ultrasonic buji araştırın bence...

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Stok fire iyidir, benim onceki aracim. Sert kullanimda aracin performansi tatmin eder. Zorlayin araclari biraz, Fiat iyi motor yapiyor..

Sent from my GT-I9100 using
    Oz Büyücüsü

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

bence katalizörü iptal ettirn dicem yazılım chip bi de ultrasonic buji bilmiyorum belki işe yarar hava filtresini de tamponun sağ alt köşesine alsanız ama 1.4 8valf 1.6 8v olsa olurdu birşeyler bence sert kullancan biraz öyle ben de 2001 model 1.4 palio vardı izmirden manisa arasında 10,000 km yol yaptım yokuşlarda 3 kadar düşüyoduk araba cillopdu onunda bakımlarını 4000 km bir yapıyodum filtresini yağını değiştiriyodum ama 1.6 palio var arkadaş 5 ten 4 çekmiyo herif sabuncubeline kadar 3 düşüyoduk sattım multijet aldım fire alcak gibi oldum dedim yokuşlar aklıma geldi punto da şimdi 5 ten 4 çekmiyom kibrit gibi gidiyo

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

Alıntı oto izmir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence katalizörü iptal ettirn dicem yazılım chip bi de ultrasonic buji bilmiyorum belki işe yarar hava filtresini de tamponun sağ alt köşesine alsanız ama 1.4 8valf 1.6 8v olsa olurdu birşeyler bence sert kullancan biraz öyle ben de 2001 model 1.4 palio vardı izmirden manisa arasında 10,000 km yol yaptım yokuşlarda 3 kadar düşüyoduk araba cillopdu onunda bakımlarını 4000 km bir yapıyodum filtresini yağını değiştiriyodum ama 1.6 palio var arkadaş 5 ten 4 çekmiyo herif sabuncubeline kadar 3 düşüyoduk sattım multijet aldım fire alcak gibi oldum dedim yokuşlar aklıma geldi punto da şimdi 5 ten 4 çekmiyom kibrit gibi gidiyo
    diyoz ya hep olmak istersen yolda jet al bir multijet

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

izmirde bi abimiz t jet alabilir alırsa asil abi izmiri bi sallarız

Engin Pişkin
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz

Ben açıkçası pistonların değişmes gerektiğini düşünmüyorum.çünkü t jet satış sayısı fireden az.sırf bu nedenle farklı motor üretmez.incelediğimde çapxstrok aynı.motorların fotoğraflarından inceledim blok da benzeşiyor gibi
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

Burak Coşkunırmak
    Burak Coskunirmak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 29

Arkadaşlar eğer arabalarınız 8v ise piston, gömlek vs. değiştirmeseniz bile subapları mecburen değiştirmeniz gerekecek. t-jetler 16v bildiğiniz gibi.. ayrıca abinin dediği gibi yakıt pompası debimetre vs değişmesi gerek.. ayrıca bütün bu eklemelerden sonra yazılım şart!

benim şahsi görüşüm o kadar para harcamayın çünkü harcayacağınız parayı arabanızı satıp t-jet alsanız daha karlı olursunuz.. bi yazılımla 160HP net.. üstüne eklemesi size kalmış..

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Alıntı comanchee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben açıkçası pistonların değişmes gerektiğini düşünmüyorum.çünkü t jet satış sayısı fireden az.sırf bu nedenle farklı motor üretmez.incelediğimde çapxstrok aynı.motorların fotoğraflarından inceledim blok da benzeşiyor gibi
    Bence tamamen farklı bir motor.Fire fiatın uno sxie ve palio 1.el modellerinde kullanılan motorun elden geçirilmiş hali.Tjet ise 16v turbo bambaşka bir makine.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Engin Pişkin
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz

Alıntı krm1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence tamamen farklı bir motor.Fire fiatın uno sxie ve palio 1.el modellerinde kullanılan motorun elden geçirilmiş hali.Tjet ise 16v turbo bambaşka bir makine.

blok aynı üst kapak farklı olması lazım

serkan korkmaz
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. HGT155 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 FTC 46
    Edilen teşekkür: 25

dostum böyle birşey var ise aklında paşaoğlusevise yönlendire bilirim.

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Sadece blok aynıdır o da hacimden

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Engin Pişkin
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz

Alıntı HGT155 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

sizde de fire var yaptınımı böyle birşey kaça malolur acaba

Günay Aydın
    By_HaNNibaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 AG 106
    Edilen teşekkür: 36

en mantikli yorum bu paşaoğluna gidip fikir almaniz en uygunu tjet ile herşey farkli bakmayin blok ayni olduğuna kasalarda ayni ama 1.3 mjet 1.4 1.4 tjet kac farkli motor var
    Kaming Son
    Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene

Dumani Üstünde Punto

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

serkan korkmaz
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. HGT155 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34 FTC 46
    Edilen teşekkür: 25

Alıntı comanchee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizde de fire var yaptınımı böyle birşey kaça malolur acaba
    yani performans olarak para harcancak bir motora sahip değil punto ama garette turbo greddy intercooler HKS Blow off kule gergisi 7+1 otomatik pist tipi şanzıman piston ve yatak büyültme off helede viseco.. Turbonetick's Boost control Alter Power Mr. Gasket Hi-Flow Thermostats HeadStud kit Titanium MainCaps Toda Racing hafif volan HKS 272 dereceli egzantrik Chip mapp Clutchmasters FX600-Vites geçiş bunları yaptırmak isteseydim baya can yakardı .şöyle söyliyim pasaoğluservis herzaman birinci sınıf marka ve kalite kullanıyor 276 41 69 ara
    Konu HGT155 tarafından (09/12/2011 Saat 19:47 ) değiştirilmiştir.

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

yani performans olarak para harcancak bir motora sahip değil punto ama garette turbo greddy intercooler HKS Blow off kule gergisi 7+1 otomatik pist tipi şanzıman piston ve yatak büyültme off helede viseco.. Turbonetick's Boost control Alter Power Mr. Gasket Hi-Flow Thermostats HeadStud kit Titanium MainCaps Toda Racing hafif volan HKS 272 dereceli egzantrik Chip mapp Clutchmasters FX600-Vites geçiş bunları yaptırmak isteseydim baya can yakardı .şöyle söyliyim pasaoğluservis herzaman birinci sınıf marka ve kalite kullanıyor 276 41 69 ara
    Türkçe tercümesini yapacak yokmu
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Daha önce konusunuda açmıştım mailleştiğim ingiliz bir firma var 1.4 / 1.2 8v Fire motora uygun Turbo kit i geliştiriyorlar. Stok motora enjektör büyüterek Turbo kit i uygulayabiliyorlar su anda büyük enjektör(kaç cc olduğunu unuttum) T-jetinkinden daha büyük turbo ve yazılım ile 130 hp civarı bir güç elde etmişler biraz daha geliştirmeye çalışıyorlarmış stok motorların çok sağlam olduğunu pistonların basınca dayanabildiğini söylediler. Fiatın çok sağlam motor yaptığını fakat bir türlü hakkını veremediğini söylüyorlar. Kendileriyle arada bir durum için maillerşiyorum. piyasaya sürülür bir kit hazırladıklarında benide haberdar edeceklerini söylediler. Hatta youtube da kısa bir videosuda var Fiat Grande Punto 1.2/1.4 8 valve turbo kit - YouTube

abi sana ve bilgilerine saygım sonsuz karbüratörlü araca turbo uygulaması tamam daha kolay ama ayar konusuna gelince çok sıkıntı oluyor. Beyinli araba bu konuda daha iyi ince ayar denilen şey daha iyi yapılıyor daha cok verim alınabiliyor.

Kaan Acurol
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Budweiser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 524

Alıntı EvoKoray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkçe tercümesini yapacak yokmu

Gerek yok arkadaş abilerinden bir kaç birşey ezberleyip gelip burada anlatıyor.

Sayfa 1/2 12 SonSon