Sayfa 2/2 İlkİlk 12
32 sonuçtan 21 ile 32 arası

Konu: Uygun Fiyata box :)

High Fidelity
    HIGH FIDELITY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 11

Çok güzel fakat geç kalmış bir haber. Buluşmada inceleyelim bakalım.

Ziyaretçi047
    Ziyaretçi Ziyaretçi047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şu ürünleri artık kullanabilsek çok iyi olacak. Bir sürü marka üretilmeye başladı. Hepsi hakkında da olumlu yorumlar var. Hangisini seçecez bakalım.

Yavuz GÜRÇAY
    Realé Italiano DRaGGeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Akdeniz Mavi
    Plaka
    34AD2785
    Edilen teşekkür: 22

O kadar basit birseyi dünya paralara satanlara anlam veremiyorum.

Resmen Türk milletini keriz yerine koyuyorlar...

Bu uygulama ucuz olacak diyorsunuz ama bunun da verdigi hp bence az...

VOLKAN ÇOBAN
    PERSEUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34VG8155
    Edilen teşekkür: 81

Alıntı DRaGGeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar basit birseyi dünya paralara satanlara anlam veremiyorum.

Resmen Türk milletini keriz yerine koyuyorlar...

Bu uygulama ucuz olacak diyorsunuz ama bunun da verdigi hp bence az...
    Niye az olsun anlıyamadım. Ya da neye göre az. 75 bg 90 a çıkıyor bu da %20 demek. Bu şekilde yapılan bir uygulamadan ve motordan daha ne bekleyebilirsin anlamadım. Çip yapanlar bile araçlarından bundan biraz daha fazlasını alabilirler. Fiyat konusunda satışa çıkma suresınde malıyetler hesaplanacak. Düşüncemize göre ağustos ayı olacak.
    Bu arada arkadaslar istanbuldan bir 75 bg bir de 90 bg araca ihtiyacım olacak. Benim kiti ödünç vermek ve test ettirmek istiyorum. Böylece tarafsız yorumları okursunuz. Benim araçta bu hafta da kullanacağım. Sonra gönüllü iki arkadaşa birer hafta takmayı ve test ettirmeyi düşünüyorum. İlgilenen varsa bana msg atsın arkadaşlar...

TOLGA A
    tangoesk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 7

Böyle kitleri kullanmaktan kesinlikle kaçının. Sistem aslında çok basit çalışıyor, takılan kit motor beynine giden kabloların arasına girerek beyine silindir içi basıncın veya yakıt basıncının az olduğunu söylüyor ve buna göre yakıt pompası sürekli daha yüksek basınçta ve fazla yakıt veriyor motora. Bunun sonucunda ne mi olur,
    1. Bu kadar yüksek basınçlara ve sıcaklığa dayanamayan motorun silindirleri blok ile kaynaşır tüm motoru değiştirmeniz gerekebilir.
    2. Hadi farzedelim motor bu kadar güç ve tork artışını kaldırdı ve sizi 50 000km bu şekilde götürebilecek, peki şanzıman, diferansiyel veya aks milleri? Bu kadar tork için tasarlanmamış bu parçaların hepsi kırılabilir ve size hiç inanamayacağınız masraflar çıkartabilir.

kaan dayıoğlu
    extreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

peki sen ne öneriyorsun ?
    1)Tuning yapmayalım mı?
    2)başka başka birşeyler mi?

TOLGA A
    tangoesk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 7

Her araca tunning yapmak pek mümkün değil aslında. Örneğin İmpreza veya EVO alırsanız, zaten bu araçların motorları ve tüm aktarma organları %20-30 fazla gücü karşılayacak şekilde tasarlandığı için sorun olmayacaktır. Ama maliyetin inanılmaz önemli olduğu bu tip binek araçlarda tasarın bu kadar gücü karşılayacak şekilde yapılmıyor. Zaten 2-3 HP güç artışınıda sürerken farketmek çokta mümkün değil. Bence harcağının emeğe ve paraya değmez.
    Yok muhakkak yapmak istiyorum dersen egzoz değişimi en mantıklısı. Hava emişte yapılacak modifikasyonların motor için çok daha sorun olabilecek ve tehlikeli değişikliklerdir.

kaan dayıoğlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Bu yorumu yaparken öncelikle Common rail sistemi ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak gerekli bence ! Common rail sistemi rölanti anında 200 bar dan başlayarak arabanın silindir hacmine göre 1900 bara kadar basınç üreten bir pompaya sahip . Bunula beraber beyin aracılığı ile değişken devirlerde çeşitli püskürtme zamanları ayarlanarak enjektörler vasıtası ile mazotu silindirlere göndermekte .sisteme takılan bu boxlar çalışma prensibini uzun zamandır araştırıyorum .Basınç okuyan rail sensörünün arasına takılarak mevcut basıncı daha az gibi göstererek pompanın basıncını BEYİNİN yükseltmesini sağlıyor.
    Buradan nereye geleceğim ;
    Bu tarz boxlar hiçbir zaman kendi kafasına göre enjektör püskürtme zamanı ayarı ve devir mukayesesi yapmıyor.Çünkü bu beyinin işi
    Yine pompanın maximum üretebileceği basıncın üzerine çıkaramıyor.
    Pompanın maximum basıncı 1500 bar ise 1500 barı değiştiremiyor.
    Ne mi yapıyor?
    500-1500 bar ve 1500-3500 d/dak aralığında esnek bir kullanım sağlıyor.
    Sonuca gelirsek hiç güç arttırıcı unsurun arabanın motor ömrünü arttırdığını söyleyemeyiz.Ama silindirlerin bloğa yapışacağı gibi bir yorumun desteksiz ve gerçeğe uygun olmadığını söyleyebilirim

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Bilgiler için teşekkürler Kaan.Yalnız şu anda seri üretimde olan 1900barla çalışan common-railller var mı?Bildiğim kadarıyla common-raillleri yüksek basınca uygun hale getirmeye çalışıyorlar yeni nesil enjektörlerle(piezzo...)
    Sadece bilgi için sordum

kaan dayıoğlu
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Ticari ve yarı ticari arçlarda 2000 bara kadar basınç üretiliyor ve kullanılıyor.
    Piezo sistemi ile ilgili ise çok net bilgim yok.
    Sadece enjektörlerin tetiklenmesi bobin yerine başka bir element ile yapıldığını ve daha verimli bir püskürtme şekli sağlandığını biliyorum

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Alıntı extreme Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ticari ve yarı ticari arçlarda 2000 bara kadar basınç üretiliyor ve kullanılıyor.
    Piezo sistemi ile ilgili ise çok net bilgim yok.
    Sadece enjektörlerin tetiklenmesi bobin yerine başka bir element ile yapıldığını ve daha verimli bir püskürtme şekli sağlandığını biliyorum
    Sağol Kaan.2000 bar basan common-raillerin üretilmiş olduğunu bilmiyordum.Yakın bir zamanda 2000 ve üstü basınçta çalışan (binek) common-railler de göreceğiz tabi

VOLKAN ÇOBAN
    PERSEUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34VG8155
    Edilen teşekkür: 81

Evet arkadaşlar box'ı denemek üzere istanbuldan gönüllüler bekliyorum. Bedavaya objektif yorumlarınıza ihtiyacım var. Ayrıca deneyen arkadaşlara satın almak isterse fiyat konusunda baya yardımcı olmayı da düşünüyoruz Nerdesiniz arkadaşlar.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12