Sayfa 1/2 12 SonSon
36 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Chip Season of RedStorm

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Standart Chip Season of RedStorm

2 yıla yaklaşan stock GP kullanım devrim dün itibariyle bitmiş bulunmaktadır arkadaşlar. Beni tanıyanlar bilir, kafama tüm ayrıntılarıyla yatmadıktan sonra (hatta bazen yatsa bile ) kolay kolay motora el sürdürtecek biri değilimdir. Ama bu konuda gerek forumdan kazandığım deneyimler, okuduğum sayfalarca chip tuning konuları, gerekse uygulamayı yaptırdığım Hüseyin arkadaşımızın konuya hakim olduğunu görmem aklımdaki soru işaretlerini minimuma indirgedi ve artık RedStorm chiplenmiş oldu. Gelelim olası sorulara ve izlenimlerime:

1. Motora bi zarar gelir mi? Evet gelir, 500 bin km kullanmam da 300 bin km kullanırım, bu bi sorunsa evet motora zarar gelir ama benim için sorun değil.

2. Duman var mı? Dünden beri çevreyolunda ve bu sabah Çeşme otobanında gördüğüm düz yolda gazı kökleseniz bile duman falan yok arkadaşlar, dik rampalarda da tam gaz durumunda oldukça minimal düzeylerde duman var ve bu sürekli değil, 3-4 atımlık ve tekrar söylüyorum yoğunluğu çok azdı.

3. İvmelenme ve sürüş keyfi nasıl değişti? Daha öncelerde yazılım uygulatan çoğu arkadaşımızın söylediği gibi neden daha önce yaptırmadım bunu diye sitem ediyorsunuz! Tabiri caizse eşek gitti, at geldi Alt devirlerdeki şaha kalkma, sizi arabanıza aşık ediyor. Neredeyse 1. vites de bile stock haldeki 3. vitesin keyfini yaşıyorsunuz, 2., 3. ve 4. viteslerdeki kullanım zevkini size anlatamam, öyle seri ivmeleniyor ki kontrolü kaybetmemek için kendinizi zor zaptediyorsunuz.

4. Son hız ve tahmini beygir artışı nasıl değişti? Bugün otobanda stock halde 170 yapabildiğim tamamen eğimsiz yolda 180'e kadar çıkabildim. Yine rampa aşağı 190'ı biraz geçtim. Tahmini beygir artışı olarak Hüseyin arkadaşımızın söylediği minimum 20-25 beygirlik bir artış olduğu.

Özetle altımda zaptetmekte zorlandığım vahşi bir GP var artık

Tabii bunlar daha 1 gün bile dolmadan edindiğim izlenimler. İlerleyen zamanlarda mutlaka gözlemlerimi paylaşırım.

Konu hakkında bilgi almak isterseniz özelden yanıtlarım.

Saygılarımla.
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

2. Bu mesajı için 4 kişi LeoN48'ye teşekkür etti:

cemal arslan
    cemal arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 598

kardeş
    hayırlı olsun kazasız belasız

keyfini çıkartın

geç bile kalmışsınız...

ancak 1ci maddeye katılmıyorum......
    motora ekstra bir yük getirmediği için bir zararı yok...
    yeterki yağ bakımlarını geçiktirmeyin...ihmal etmeyin...10 bini geçirmeden yağını değiştirin....servis 15 binde çağırır ama siz 10binde yaptırın...
    özelde olsa yetkilide olsa 10bini geçirmeyin...

hüseyin kardeşimizi tanırım....zaman zaman paslaşırız...iyi bir arkadaştır...

en azında dürüst birine gitmişsiniz....izmirde birde bu işin duayeni var......iyi ki ona gitmemişsiniz....

yoksa şuan ki yorumlarınız biraz farklı olurdu...

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kivanc Gulhan
    disconnected - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 157

Hayirli olsun .. araban cok guzeldi daha da guzel olmustur. kazasiz belasiz guzel gunlerde kullan...

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

HAKAN SABANCI
    karaduman forever... :) sabanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AN 1933
    Edilen teşekkür: 403

hayırlısı olsun kardeşim bir ara deneyelim dicemde ben pek anlamam chip olaylarından

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Hayırlı Olsun Kardeşim..

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ömer bedir
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. omer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 767

Zevkine bakın hayırlı olsun

Z. Tufan
    zutuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 12

Öncelikle hayırlı olsun..
    İzlenimlerinizi paylaştığınız için de ayrıca teşekkür etmeliyim. Chip uygulaması düşünen ama yaptırıp yaptırmamak arasında tereddütler yaşayan forum takipçilerinden biriyim ben de. Bundan sonra özellikle bu açtığınız konuyu daha sıkı takip edicem görünüyor.
    Umarım izlenimlerinizi paylaşmaya devam edersiniz.
    Bu arada merak ettiğim bir konu var, aracınız kaç kilometredeyken uygulamayı yaptırdınız?

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem *
    Realtime xnode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 268

Paylaşım ve değerlendirme için teşekkürler..
    Bu uygulamayı nerede kime ve hangi ücrete yaptırdınız acaba ? Ben de tereddütlüydüm ancak uygulatabilirim aracıma, buradan bilgilendirirseniz memnun olurum, benim dışımda da merak edenler olduğuna eminim..
    Saygılar.
    Beneficium accipere libertatem est vendere

15. Bu mesajı için 2 kişi xnode'ye teşekkür etti:

Günay Aydın
    By_HaNNibaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 AG 106
    Edilen teşekkür: 36

chip tuning iyidir candir can
    Kaming Son
    Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene

Dumani Üstünde Punto

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ç T
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı cemal arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş

keyfini çıkartın

geç bile kalmışsınız...

yeterki yağ bakımlarını geçiktirmeyin...ihmal etmeyin...10 bini geçirmeden yağını değiştirin....servis 15 binde çağırır ama siz 10binde yaptırın...

en azında dürüst birine gitmişsiniz....izmirde birde bu işin duayeni var......iyi ki ona gitmemişsiniz....

Bakımlar konusunda hassasım kaptan, değerli önerilerin için teşekkür ederim.

Alıntı sabanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun kardeşim bir ara deneyelim dicemde ben pek anlamam chip olaylarından
    Anlamadığın işlere girme babacan, ben de onu diyorum Bak onurcan giriyo mu
    Alıntı zutuf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun..
    İzlenimlerinizi paylaştığınız için de ayrıca teşekkür etmeliyim. Chip uygulaması düşünen ama yaptırıp yaptırmamak arasında tereddütler yaşayan forum takipçilerinden biriyim ben de. Bundan sonra özellikle bu açtığınız konuyu daha sıkı takip edicem görünüyor.
    Umarım izlenimlerinizi paylaşmaya devam edersiniz.
    Bu arada merak ettiğim bir konu var, aracınız kaç kilometredeyken uygulamayı yaptırdınız?
    Araç 90 bin km'de.

Alıntı xnode Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylaşım ve değerlendirme için teşekkürler..
    Bu uygulamayı nerede kime ve hangi ücrete yaptırdınız acaba ? Ben de tereddütlüydüm ancak uygulatabilirim aracıma, buradan bilgilendirirseniz memnun olurum, benim dışımda da merak edenler olduğuna eminim..
    Saygılar.
    Özelden ulaştım.
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

Mustafa Erkal
    abellan denton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 14

Hayırlı olsun bey. Bende bu aralar araştırma içindeyim. Yakıt tüketiminizdeki değişim ne durumda ve maliyet ile ilgili bilgi verirmisiniz.

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Hayırlısı olsun ım....

Bu chip tuning starjet motorlara yapılabiliyormu ve nekadar verim sağlanıyor... Bilgi alırsam sevinirim...

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı cemal arslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş

keyfini çıkartın

geç bile kalmışsınız...

bakım konusunda oto olarak yavrunun ihtiyaçlarını iyi gideriyoruz her bakımda 20,000 km lik bakımlar komple kontrolden geçiyor

Mehmet Sç
    υпвεʟıεναвʟε edelsang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 KoLeRa 23
    Edilen teşekkür: 243

hayırlı olsun abi..
    araba segment atladı senin elinde
    benim araç 210 gördü rampa aşşağı
    ksk giderken bornova tünellerinden çıktıkdan sonra bi sende denesene orda ibreyi kırarsın sanırım

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ç T
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı abellan denton Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun bey. Bende bu aralar araştırma içindeyim. Yakıt tüketiminizdeki değişim ne durumda ve maliyet ile ilgili bilgi verirmisiniz.
    Teşekkür ederim, yakıt tüketimi sakin kullanımda stock halinden pek de farklı değil, yüklenirseniz 15-20%'lik bir artış söz konusu benim 2 gündür gördüğüm. Maliyet hk. özelden ulaştım.

Alıntı WiSTaRiA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun ım....

Bu chip tuning starjet motorlara yapılabiliyormu ve nekadar verim sağlanıyor... Bilgi alırsam sevinirim...
    Sağolasın Orçun Abi, özelden her türlü soruna cevap alabileceğin bi link yolluyorum.
    Alıntı edelsang Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun abi..
    araba segment atladı senin elinde
    benim araç 210 gördü rampa aşşağı
    ksk giderken bornova tünellerinden çıktıkdan sonra bi sende denesene orda ibreyi kırarsın sanırım
    Eyvallah Mehmetçim, sağolasın, evo öyle değil böyle olur diyoruz ya hep 200 görsem tamam diyecem, benim karşıma öyle yollar gelmedi herhalde, söylediğin yeri bi deneyeyim bakalım
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

nevruz erdem
    never - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34 AN 0138
    Edilen teşekkür: 239

Kazasız belasız insallah kardes dedıgın gıbı gec bıle kalmıssın ama tadını cıkar

29. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cem toksöz
    lowRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 10

Öncelikle hayırlı olsun sorunsuz sürüşler dileğiyle. Fakat 1. maddenize kesinlikle katılmıyorum. Aracınızın bakımlarını standart halinden biraz daha erken yaptırırsanız yağını suyunu sürekli kontrol ederseniz sizi hiç bir zaman yarıyolda bırakmayacaktır unutmayın kullandığınız motor 2007 ve 2008 in en iyi dizel motoru seçildi. 500bin kmde taksiler görüldüki o araçlar chipli araçtan daha fazla yorulmakta. Bu konuyu bence kafanızdan silin sadece ivmelenmedeki o hazzın tadnı cıkarın bol dumanlı sürüşler diliyorum. Duman spec iyidir. Duman cıkmıyorsa biraz daha limitiniz var demektir kaba tabirle

31. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cem toksöz
    lowRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 10

Alıntı WiSTaRiA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun ım....

Chip tuning atmosferik veya Turbo. Beyinli tüm arabalara uygulanabilmektedir fakat tek sıkıntılı konu para=verim oranıdır. Chip Tuning turbolu araçta daha fazla verim verebilirken, atmosferik yani sizin aracınız gibi turbo veya süperşarj beslemeli olmayan araçlardada işe yaramakta fakat turbosüperşarj beslemeli araçlar gibi verim alınamıyabilir. Chip tuning ülkemizde maalesef biraz maliyetli olduğundan son karar yine kullanıcılara kalmaktadır. Ama demiyorumki Chip tuning atmosferik araçlarda hiç işe yaramaz artıları mutlaka olmaktadır tork artışı gibi son hızda artış gibi fakat yakıt konusu hala muallaktadır. Bu konu biraz araca göre değişmekte örneğin sizin aracınızı veya yüksek devir çevirebilen vtec type r veya suzuki swift GTİ ı ele alalım bu araçlara uygulanan chip tuningle sizin aracınıza uygulanan chip tuningdeki verim sizinkiyle aynı olmayacaktır birazda bu işe motor yatkınlığı önemlidir.
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu olamadıysam lütfen yanlışlarımı düzeltin.

Ç T
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı lowRider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun sorunsuz sürüşler dileğiyle. Fakat 1. maddenize kesinlikle katılmıyorum. Aracınızın bakımlarını standart halinden biraz daha erken yaptırırsanız yağını suyunu sürekli kontrol ederseniz sizi hiç bir zaman yarıyolda bırakmayacaktır unutmayın kullandığınız motor 2007 ve 2008 in en iyi dizel motoru seçildi. 500bin kmde taksiler görüldüki o araçlar chipli araçtan daha fazla yorulmakta. Bu konuyu bence kafanızdan silin sadece ivmelenmedeki o hazzın tadnı cıkarın bol dumanlı sürüşler diliyorum. Duman spec iyidir. Duman cıkmıyorsa biraz daha limitiniz var demektir kaba tabirle
    Merhabalar, 1. maddede olabilcek en kötü senaryoyu kafamda tasarlayıp da yazdım, bunun gerçekleşme yüzdesi düşük bile olsa insanların en kötü neyle karşılaşabileceklerini çarpıcı bi şekilde anlatabilmek için söylediğim bir konuydu, bu konudaki ön yargıları yıkmak adına da diyebiliriz.
    Bakım konusunda gereken hassasiyet fazlasıyla gösteriliyor zaten, Oto'nun katkılarıyla
    Duman çok minimize durumda, düz yolda tam gazda sıfır duman, dik rampalarda biraz mevcut, o da hiçbişey. Dumanı azaltma adına performanstan ödün vermeden Hüseyin'in keşfettiği bi ayar var ve işe yaramış görünüyor.
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

34. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Ziyaretci046 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı LeoN48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, 1. maddede olabilcek en kötü senaryoyu kafamda tasarlayıp da yazdım, bunun gerçekleşme yüzdesi düşük bile olsa insanların en kötü neyle karşılaşabileceklerini çarpıcı bi şekilde anlatabilmek için söylediğim bir konuydu, bu konudaki ön yargıları yıkmak adına da diyebiliriz.
    Bakım konusunda gereken hassasiyet fazlasıyla gösteriliyor zaten, Oto'nun katkılarıyla
    Duman çok minimize durumda, düz yolda tam gazda sıfır duman, dik rampalarda biraz mevcut, o da hiçbişey. Dumanı azaltma adına performanstan ödün vermeden Hüseyin'in keşfettiği bi ayar var ve işe yaramış görünüyor.

adaş senin motoru yemen zor her gün yağını kontrol ediyon yağın iyisini kullanıyon hava filtresini 5000 kmde bir değiştiryon yağ 8000 km demiyo yakıtı güzel yerden alıyon senin bakım işlemi 2 saat sürüyo zaten

120,000 km gibi debriyaj setini değiştiririz 160,000 km gibi triger zinciriyle arka fren balatalarını yeter

Sayfa 1/2 12 SonSon