Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
74 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Chip tuning & remapping hakkında

Erhan Yücel
    BoostER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 37

Alıntı Romeo_er2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    7/24 remap acil servis uygulaması varmı
    hahah ) Acil chip krizi tutanlar için özel servisimiz mevcuttur )))

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Alp
    faithless1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 43

Alıntı kubilai Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adana'ya bir bayi açsanız ne iyi olur Erhan Bey
    adana ya 4tuning diye Mehmet Gazihan ın bayiliğini yaptığı bir yer açıldı ben yaptırdım memnun kaldım

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

Alıntı faithless1905 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adana ya 4tuning diye Mehmet Gazihan ın bayiliğini yaptığı bir yer açıldı ben yaptırdım memnun kaldım
    Uzak olsun burasi pschiptuning in konusu
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

4tuning çok dumanlıymış duyduğuma göre

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

Alıntı comanchee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.4 77 hp aracımı chipleteceğim 8-10 hp artış elde edilebiliyormuş.tek nedenimde rami-eyüp-gaziosmanpaşa pazariçi civarının dik rampaları.bu bölgede oturduğum için araç rampada nazlanıyor.Yardımcı olan herekese şimdiden teşekkür ederim.

Not:yapışkan konu var ama çok karışık sayfalar arasında kayboluyor insan o nedenle konu açtım.

Saygılarımla

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    engin dyno lara pek güvenme
    yakıtı arttırıp yanma odasına fazla benzin gidecek bunu yakmak içinde daha fazla hava lazım bunu neyle karşılayacak turbo olmadığı için araba devamlı çiğ yakıt atacak eksozdan piston tepelerinde erime olacak turbo olsaydı aracında
    performans için yaptır derdik ama fıre motor için gereksiz ve zararlı kardeş
    @Coşkun arkadaşımız bana bu cevabı verdi kaliteli bir chip firması arıyordum istanbulda bunun için ayrı bir konu açmıştım acaba doğrumudur bu .
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

Erhan Yücel
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Araca yapılan uygulamayı sadece ekstra yakıt sananların böyle söylemesi normaldir. Araca chip tuning ile ne yapıldıgınuı, ne yapılabileceğini ve bunun neleri değiştiriecegini bilenler bu güçlerin imkansız olmayacagını cok iyi bilirler.. Biz bütün araclarımıza garanti veriyoruz. Butun uygulamalarımızda da memnuniyet garantisi sunuyoruz. Memnun olmayandan, aracında bir değişim hissetmeyenlerden kesinlikle bir ücret talep etmiyor ve orjinaline ceviriyoruz.. Kısacası, bu işler öyle sanıldıgı gibi kolay değil.. Malesef ki bilen bilmeyen herkes görüşünü yazıyor.. Okuyanların kafası karısıyor ve malesef bizde işimizden çok bu önyargı ve bilinçsiz yorumları düzelmekle uğraşıyoruz..

Murat Gürakan
    varmı denemek isteyen :) Murat Gürakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 354

turbosuz arabada etkisi yok denemez...
    Ancak şu var bu işler beklenti meselesi siz ne istiyorsunuz?? Yani atmosferiğe yapıcağınız chip ile illaki fark yakalarsınız ama beklentiniz, bundan keyif almaya yetecek düzeydemi?? Aşırı beslemeli bir araçla kıyasladığınızda alacağınız haz hissedeceğiniz zevk azalıcaktır ancak standart haline görede illaki fark edecektir.
    Burda karar vercek olan sizsiniz.

v d
    vdevir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 38

Erhan Bey..

ECU içindeki datasetin parametreleri isteğe göre değiştirerek mi modifikasyon yapıyorsunuz. yoksa belli markalar için hazırlanmış datasetleri mi yüklüyorsunuz?
    saygılarımla

10. 22/12/2010, 00:04

Erhan Yücel
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı vdevir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erhan Bey..

ECU içindeki datasetin parametreleri isteğe göre değiştirerek mi modifikasyon yapıyorsunuz. yoksa belli markalar için hazırlanmış datasetleri mi yüklüyorsunuz?
    Her araca özel yazılım hazırlanmaktadır.. İstege göre yaızılımda degişim yapma imkanımız var ama, genelde kullanıcılar bu duzeyde bilgiye sahip olmadıkları için bu degerleri biz belirliyoruz. Her aracon orjinal dosyası uzerinde değişimler yapılmaktadır.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı BoostER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araca yapılan uygulamayı sadece ekstra yakıt sananların böyle söylemesi normaldir. Araca chip tuning ile ne yapıldıgınuı, ne yapılabileceğini ve bunun neleri değiştiriecegini bilenler bu güçlerin imkansız olmayacagını cok iyi bilirler.. Biz bütün araclarımıza garanti veriyoruz. Butun uygulamalarımızda da memnuniyet garantisi sunuyoruz. Memnun olmayandan, aracında bir değişim hissetmeyenlerden kesinlikle bir ücret talep etmiyor ve orjinaline ceviriyoruz.. Kısacası, bu işler öyle sanıldıgı gibi kolay değil.. Malesef ki bilen bilmeyen herkes görüşünü yazıyor.. Okuyanların kafası karısıyor ve malesef bizde işimizden çok bu önyargı ve bilinçsiz yorumları düzelmekle uğraşıyoruz..

sen ilk önce internet sitende 1.4 fıre motoru 75 bg yazmışsın onu düzelt kardeş puntoda 75 bg lik benzinli motor yok bunu bilmiyorsun
    bana anlatsana atmosferik araçta fazla göndereceğin benzini ne ile yakmayı düşünüyorsun yani hangi havayla yakacaksın
    yanma odasına gönderdiğin fazla yakıtın pistonun üzerindeki yağı yıkayarak
    yağsız çalışmaya sebep olacağını aşırı yakıttan dolayı kurum oluşup piston tepelerinde kurum çukurları subap yuvalarında kurum ve çamurumsu yağ birikintisi oluşturacağını sen benden çok daha iyi biliyorsun
    her mesajında reklamını yapıyorsun buna şimdiye kadar bir şey demedim ama her mesajında git gide beni hedef alarak bilmiyorlar etmiyorlar gibisinden yazmaya devam etmene izin vermem haberin olsun erhan
    niye kardeşim atmosferik motorda mantıklı değil demiyorsun
    işin ucunda para mı var yoksa ?

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

v d
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Orleans Mavi

Sayın Mustafa Usta..

ECU içindeki datasete müdahale edildiği çok kolay anlaşılır, yetkili servis anlamasa bile ana üretici garantilik bir durum olduğunda ECU yu ana merkeze yada fabrikaya alır. İçindeki dataset upload edilir. eeprom sahası kontrol edilir.Upload edilen dataset orjinal datasetle karşılaştırılır. eğer modifikasyon varsa, motor arızası ile yetkili servise başvurmuşsanız ve garanti bekliyorsanız, maalesef....

ayrıca, işi daha büyütürsek, ECU üreticisi ECU içinde sadece kendisinin kontrol edip okuyacağı alanlarda bırakır. Uzaktan erişimle buraları kontrol eder..

garanti kapsamındaki aracınızın orjinalliğini korumanızı tavsiye ederim.
    garanti bitmişse sorun yok, arızada ana sanayi size yedek parça satarak zaten para kazanacaktır..
    saygılarımla

v d
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Orleans Mavi

90 PS 1.3 MJ Puntoma ECUnda ki dataseti revize ettirerek kaç çeşit modifikasyon yaptırabilirim.?

modifikasyon sonrası tork-güç eğrisi veriyormusunuz.
    saygılarımla

Erhan Yücel
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

sen ilk önce internet sitende 1.4 fıre motoru 75 bg yazmışsın onu düzelt kardeş puntoda 75 bg lik benzinli motor yok bunu bilmiyorsun
    bana anlatsana atmosferik araçta fazla göndereceğin benzini ne ile yakmayı düşünüyorsun yani hangi havayla yakacaksın
    yağsız çalışmaya sebep olacağını aşırı yakıttan dolayı kurum oluşup piston tepelerinde kurum çukurları subap yuvalarında kurum ve çamurumsu yağ birikintisi oluşturacağını sen benden çok daha iyi biliyorsun
    her mesajında reklamını yapıyorsun buna şimdiye kadar bir şey demedim ama her mesajında git gide beni hedef alarak bilmiyorlar etmiyorlar gibisinden yazmaya devam etmene izin vermem haberin olsun erhan
    İnternet sitemde 75hp yazılmasının sebebini üzerine tıklayarak ögrenebilirsin 77hp oldugunu en az seninm kadar kolay öğrenebilirim cunku kendi sitesinde de o güç yazıyor orjinal motoru ölçtüğümüzde 75 hp gücünde cıktı ve sonrasında 83 hp verdi o motor arada 8 hp gucunde bi artışın kanıtı var.. Görmek istemeyenler için değil ama..

Şİmdi bilmek zorunda değilsin.. cunku bu spesifik bir konu. ama malesef bunu yazmak zorundayım cunku yukarıda yazdıgın hiçbirsey doğru değil.. Bilgili bir kişi bunu yazamaz. Çünkü biz yazılımla araca yakıt vermiyoruz. yani araçtan alınan güç yakıt vermekten gecmiyor. Hiç avans diye birsey duydun mu? değiştiginde ne etkiler yaratacagını? avans artırıldıgında neler olabileceginİ?? Biz atmosferik aracta öncelikle aracın avans haritasının değiştiririz. Aracı daha yuksek bir avansla calıstırarak sonrasında bunu da yakıt ile besleriz. Yani neymiş söylediğin gibi araca fazla benzin vermiyormusuz.. Yakıt haritasını da, aracın hava yakıt karısımı değerlerini ayarlayarak yaparız. Aslıdna size birsey soyliyim, bircok atmosferik aracta aractan HP almanın en kolay sekli, araca yakıt vermek değil, aracı daha fakir yani düşük yakıtla calıstırmaktır yani söylediginizin tam tersi Ekstra benzin torkunu yukseltir.. (bunlarda ekstra bilgi olsun )

Dünya üzerinde üretilen hiçbir otomobil motoru, piston tepesine yağ vermez.. Zaten bu yüzden de hiçbir arabanın benzini piston tepesindeki yağı yıkıyamaz.. böyle birşey saçmalıktan öte değildir.. Yağ, aracın silindir çeperlerinde yani gömleklerinde bulunur ve sekmanlarla sıyrılır. eğer yanma odasında dediğin gibi yag olsaydı, yanan yag mavi renk vereceginden butun araclar mavi duman atarak giderdi..

Piston tepesinde kurum tepeleri mi?? subaplarda kurum mu?? hele hele camurumsu yag mı?? ) bu bir şaka olmalı.. Böyle birsey ilk kez sizden duyuyorum.. Pistonun üzerinde nasıl bir tepecik oluşturabiliniyo öğrenmek isterim.. subaplara kurum baglatan sey benzin değildir onu da ekliyim.. aracın yagını camurlastırmak için aracın yagına su karıstırmalısınız..

şimdi şahsi konuda cevap vermeye geldi sıra.. Bu konuda soru bana sorulmuş yanlış görmüyorsam.. Bende cevap verdim.. Bu mesajı her kim yazarsa yazsın cevabım aynı olur rahat olabilirsin sonucta herkes bilmek zorunda değil.. Bilmeyen kişilerin cevap yazmaması gerekir ama malesef ki yazılan yorumlar herzaman dogru olmayabiliyor. Sizinde, benimde bilmediklerimiz olabilir. Bunu herkes kabul etmeli.. Yukarıda ben neler yapıldıgını yazdım.. Bunları bilmediğiniz aşikar.. Sadece yakıt artırılarak yapıldıgını düşünüyordunuz, artık böyle olmadıgını öğrendiniz o da tamam. Ama bildiginizden emin olmadan bu konuda söylediginizin kesinlikle doğru oldugunu soylemek ne kadar dogru?? Sizin bu konuda soylediklerinizin dogru olmadıgını her sekilde kanıtlamaya hazırım..

Atmosferik motorda bu iş mantıksız demek diye birsey yok.. Kesinlikle cok iyi verim alabiliyoruz. Bu sadece biz alabiliyoruz demek değil. Güzel bir yazılımla her atmosferik aractan güç alınabilir. Kısaca özetlemem gerekirse, Avans, aracın atesleme zamanlamasıdır. Aracın havayı ve yakıtı ne kadar cok sıkıstırmasını ve kendiliginden patlamadan önce onu atesleyip yakabilirseniz, size max. verimi verecektir.

Para mevzuuna gelince.. Şimdi sizin söylediginize göre biz dolandırıcıyız.. ne güc verebiliyoruz atmosferik arabaya.. aracların motorlarını bozuyoruz.. Peki, sizce böyle olsa biz bu işi nasıl surdurebiliriz 7 yıl boyunca???? Sahsen siz para verdikten sonra verim alamadıgınız birseyin peşini bırakırmısınız veya bırakmazmısınız?? kac kişi öylesine para verir?? Geçin bu mevzuları artık.. Defalarca yazıyorum memnuniyeti olmayanlardan para almıyorum diye.. Neyin para mevzuunu acıyosunuz ki hala anlayamadım.. Birisini gösterin bana, yaptırdım, memnun kalmadım, paramı da alamadım magdur oldum diyen??????? Ne bir tecrubeniz olmus bu konuda, nede teknik bir bilginiz var.. Üzgünüm insan olarak size saygım var ama, yazılan bu yazılar dogru olmadıgı için bunları görmemezlikten gelemem..

Saygılar!

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erhan Yücel
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Sayın Mustafa Usta..

ECU içindeki datasete müdahale edildiği çok kolay anlaşılır, yetkili servis anlamasa bile ana üretici garantilik bir durum olduğunda ECU yu ana merkeze yada fabrikaya alır. İçindeki dataset upload edilir. eeprom sahası kontrol edilir.Upload edilen dataset orjinal datasetle karşılaştırılır. eğer modifikasyon varsa, motor arızası ile yetkili servise başvurmuşsanız ve garanti bekliyorsanız, maalesef....

ayrıca, işi daha büyütürsek, ECU üreticisi ECU içinde sadece kendisinin kontrol edip okuyacağı alanlarda bırakır. Uzaktan erişimle buraları kontrol eder..

garanti kapsamındaki aracınızın orjinalliğini korumanızı tavsiye ederim.
    garanti bitmişse sorun yok, arızada ana sanayi size yedek parça satarak zaten para kazanacaktır..
    Söyledikleriniz kesinlikle dogru.. yani üretici, aracın uzerindeki yazılımı isterse inclediginde farklı oldugunu ve bunu kendisi yapmadıgı için sonradan yapıldıgını anlayabilir. Fakat bu sizce de ütopik değil mi? siz aracınızı bakıma goturuyorsunuz, ardından aracınızın beyni sökülüyor ve fabrikaya gonderiliyor. Sonrasında da inceleniyor vs vs.. Ne kadar uygulanabilir ve sürekliligi olabilir birsey bu? butun bakıma giden aracların bu sekilde işlem yaptırdıgını dusunebilirmisiniz? her bakıma giren arabanın bakım süresi en az 1 hafta surmeli o zaman.. Teorikte doğru, ama malesef pratikte olası birsey değil.. BU işlem fabrik atarafından bile efektif değildir..

90 PS 1.3 MJ Puntoma ECUnda ki dataseti revize ettirerek kaç çeşit modifikasyon yaptırabilirim.?

modifikasyon sonrası tork-güç eğrisi veriyormusunuz.
    Kaç çeşit modifikasyon yaptırabilisiniz.. Kaç çeşit isteğiniz olabilirse o sayıda medifikasyon dosyası olusturulabilir.. Öncesi ve sonrası güç ölçümlerimiz istenildiginde istanbuldaki merkezimizde ölçülüp verilecektir. Ankarada ise yaz aylarında hizmete girecektir..

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

İstanbula yakın zamanda gelecekmisiniz ? Ve bu işlemi yaptırmak istesek ne kdr zamanımızı alır ??

Erhan Yücel
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı acRep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbula yakın zamanda gelecekmisiniz ? Ve bu işlemi yaptırmak istesek ne kdr zamanımızı alır ??
    1.3 Mjet motor için uygulama yaklasık 1 saat surecektir.. 1-2 hafta içerisinde istanbulda olacagım..

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Alıntı BoostER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.3 Mjet motor için uygulama yaklasık 1 saat surecektir.. 1-2 hafta içerisinde istanbulda olacagım..
    Çok güzel Fiyat konusunda anlaşırsak 1-2 hafta sonra chipli gezicez desenize

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

coşkun abi yanlış anlamaya kıllanmaya yada sıkıntı etmeye gerek yok..iş emin ellerde..denyen gören adamlar biziz eğer güvenilmiyecek birisi olsa erhan ve firması biz ve tonlarca bu işin ehli adam güvenmezdi..güvenilir olmayanlar ortalıkta yok zaten görüyorsanız....yanlış kişiye yüklenmeyin..adam daha ne kadar net anlatabilirki chip tuning i..buyrun bizler en basit örnekleriyiz..yapmayın böyle lütfen..ayıp oluyo açıkcası biraz..erhan kardeşimi ben davet ettim bu siteye..bu yorumlar altında bizede taş geliyo..
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Erhan Yücel
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı acRep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel Fiyat konusunda anlaşırsak 1-2 hafta sonra chipli gezicez desenize
    Nasıl isterseniz.. Elimden geldigince yardımcı olmaya calısırım..

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

erhan
    pistonun üzerine gönderilen fazla yakıttan dolayı ateşlemeden sonra yanmamış yakıt silindir yüzeyi üzerinde bulunan taşıyıcı yağ filmini sulandırır inceltir ve yıkar anlatmak istediğim bu yanma odasında yağ vardır onu yıkar demiyorum pistonun tepesinde yağ vardır da demiyorum
    bu durumda piston ve silindir yüzeyi arasında sürtünme olur krapaj başlar

istersen herkesin okuyabilip bir şeyler görebileceği şekilde bir link vereyim indirip görelim akla karayı

https://www.kolbenschmidt.com.tr/pdf...damages_tr.pdf

bu dosyayı indirin zengin karışım ve fakir karışımın nelere sebep olduğunu
    kurum bağlamanın nelere sebeb olduğunu hatta senin şaşırdığın kurum çukurcuklarının resimlerini herkes görsün
    özellikle dosyanın 3.2.3. ve 3.3.1.ve 3.4.0 numaralı bölümlerinde anlattıklarımı resimleriyle ve anlatımıyla inceleyin
    Konu GP COSKUN tarafından (22/12/2010 Saat 03:59 ) değiştirilmiştir.

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

25. Bu mesajı için 2 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon