Sayfa 3/3 İlkİlk 123
59 sonuçtan 41 ile 59 arası

Konu: 150 Hp Sport Bravoya + 150 Hp Ne Dersiniz ?

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

o kadar basınca motor ne kadar dayanacak ki.
    hadi 300 hp olsun. turbo kim bilir kaç bar hava basacak. stok piston, segman dayanmaz. 1 2 ay içinde o kadar gazlamaya muhtemelen corting olaacak o motor. sonra 5 daha masraf açacak falan.
    girmeyin derim o işlere..

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Alıntı Ogulcan.Öğüt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında merakın varsa abi çekinme gir ama 300 hp o paraya banada biraz ucuk geldi 5.000 tlye 230-240 Hp ler Yakalanır gibi ..
    Yok Ben 1000 Daha Verecem 300 Yapacam Şaka Bir Yana Bnm Yabancı Olduğum Bir Motor Tjet Bunu Bana Söyleyen Ustada Safsalak Bir Adam Değil Ve İlk Defa Yaptığı Bİr İşte Değil Bnm Anlatmak İStediğim 5 Bin Hadi 6 Bin Civarına Parça Maliyetine Bu İşi Yaptırabileceğimi Sölemesi İşçilik Almadan. He Dışarda Yaptırsan Nerden Baksan +2 3 Bin De İşçilik Alır Hertürlü Ve PArça Başıda Ayrı Koyar 9 10 Binleri Bulur Diye Tahmin Ediyorum. Ama Araştırmak Farz Oldu

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

motorda böylesine yükleme ve değişiklik yapmak için neredeyse ana elemanların tamamına yakınını değiştirmen gerek
    her şey birbirini tetikleyerek gider
    turboyu büyülttün intercoolerıda büyültmen gerek + üst kapağın değişmesi subapların
    değişmesi +dereceli egzantrik +sekmanlar +pistonlar +grank +yazılım +beyin +sensörler
    yine tekrarlıyorum 5000 tl ye bunu başarmak sadece rüyada olur

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

4. Bu mesajı için 2 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

evet o boyuttaki turbo 1.4 hacimli motorla 4500 devirde dolar 6500 de araba kesiciye girer artık 2000 devir arası takılırız 5000 tl çok iyimser bi rakam hangi ustaysa banada yapsın valla =) ilk olarak o pistonlar 240-250 hp üstü kaldırmıyo..deneyenler oldu..1.4 motor forget hale gelmedikçe 300 hp imkansız gibi bişey..sizin düşündüğünüz sistem ile turbo+manifold+komple egzoz sistemi 2500-3000tl civarı-intecooler+yazılım 1200-1500tl civarı--birde enjektör isterse ki ister araç 1 liraya yakında o tutar + işçilikleri saymıyorum..alıncak güç piston vs değişmeden 250hp üstü olmaz malesef..+ stock baskı balata o gücü tutmayacak benim bile şu an tam tutamıyo torku..bi 500lirada baskı desek..250 hp oldu temiz oldu desek bile o motor bastıkca bugün kırmaz ama yarın kırabilir..biraz riskli bi iş...eğer yapılcaksa sağlamlaştırmak şart derim ben..araştırmalar,az çok deneyimler ve çevreden gördüklerimle bunlardan eminim diyebilirim..bu kadar işlemde temiz 10 lira tutar..ki bunlar olunca bile 300 hp aman aman bi rakam değil bile..yurtdışında bikaç tane 300 hp abarth var ama hiç yürüyenini görmedim anca dyno videoları mevcut..
    Konu Romeo_er2 tarafından (18/08/2010 Saat 02:36 ) değiştirilmiştir.
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

6. Bu mesajı için 3 kişi Romeo_er2'ye teşekkür etti:

Erdem Bozdağ
    GP Hastası Erdem Bozdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1126

hadi diyelim 300 oldu asıl dert onu nasıl yere bascak,ayda bir lastik değiştirilir artık
    1pati
    2pati
    3pati

Mustafa Kubilay KARABULUT
    sowhat788 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34DP5400
    Edilen teşekkür: 418

1,4T den 300 hiç gerek yok kırılır,
    2,0T den 300 WRC ler zaten

Don't Macera

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

dogan kok
    dogan85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 8

ilk olarak zaten buna benzin otomatiginden basla..hızlı bir pompa lazım..
    arkasından piston,subaplar,gömlek,enjektör,krank ve egzantirik mili,belki kasnaklarında degişmesi gerekebilir..arkasından üst kapak..hee turbomuzda var..
    tabi birde sogutma sistemin yetersiz kalacak bunuda koy ve su devirdaim pompanda degişecek..hızlı pompa..bunlar tamam diyellim..
    bu sefer o yüke lastik lazım..hadi lastigi gectik diyelim bu sefer basa bela tork var.. bu sefer vites dişlileri ve debriyaj balatan problem..balata bronz cakılacak..balatadan sonra tekere giden hareket ivmesini aktaran dişli grubu, bunları kurtaracakmı..bunlar tamam oldu ve yapıldı diyelim..komple kit bir egzos sistemi lazım..buda tamam bu sefer olay basınç kontrol,hava kontrol sensörlerinin kandırılması lazım,belki basınc artınca safe moda gececek(varmı tam emin degilim..)...yani beyin programlama ve performans yazılımı lazım...ek kadranlar lazım ölçümler için..yag basıncı ,turbo basıncı gibi gibi..
    arac gitmeye hazır oldu bu seferde durması lazım..disklerin büyütülmesi ve hava sogutmalı seramik diskler ve kaliteli kampanalar..(misal brembo)..abs beyin degişimi..hidrolik basınc boruları belki degişir..
    tabi fiyatlarını bilmiyorum hiç birinin..(bu arada nostan hiç bahsetmedim)
    neyse bunları kimseyi elestirmek için yazmadım ve ustamızın isine karısmak degil amacım..ama yapılması gerekenler bunlar..hani bir iş yapılırken türkler gibi baslamak,almanlar gibi yapmak,japonlar gibi bitirmek lazım..
    dört dörtlük...

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

olmaz diyemiyorum ama kulaga güzel hpler geliyor.. olmaz diye birşey yoktur.. ama bu paraya olur mu onu bilemiyorum... yoksa 150hp bir araç 300hp olur arkadaşlar.. zaten bu defalarcada yapılmıştır. maliyeti çok olur.. motor mod çünki. sadece turboyla olacak iş degil..

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

maddi durum uygunsa olmıyacak diye birşey yok arkadaşlar..öyle su pompası benzin otm. cart curtada gerek yok 300 hp extreme bi rakam değil..üstündeki frenlere bi spor balata taksanda rahat durur..sorun şu ki değermi değmezmi =) buda kişiye kalmış =) eğer olurda kesenin ağzını açıp bunu yaparım derseniz eğer allah yüzünüzü kara çıkartmaz inşallah altından kalkarsınız.. =)

not:kimsenin şevkini kırmak değil tam tersi böyle bir konuda motive etmek isterim =)
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

14. Bu mesajı için 2 kişi Romeo_er2'ye teşekkür etti:

dogan kok
    dogan85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 8

özürdilerim amacım sevkini kırmak degil.paylasımda bulunmak istedim..ben bayılırım yoksa modlanmıs araclara ve bunu kafasına koymus kişilere herzaman saygı duymusumdur..
    sadece cart curt olasılıklara hazırlamanız kendinizi..arastırıp bütcede sıkıntıya düsmemeniz için..
    1.4 16v 150 hp bir arac zaten ufakta olsa modlanmıs..üstüne 150 hp daha koymak bu motora biraz extrem olur anlamında.

16. Bu mesajı için 3 kişi dogan85'ye teşekkür etti:

Elmedin Başkol
    Elmedin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 89

Alıntı dogan85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk olarak zaten buna benzin otomatiginden basla..hızlı bir pompa lazım..
    arkasından piston,subaplar,gömlek,enjektör,krank ve egzantirik mili,belki kasnaklarında degişmesi gerekebilir..arkasından üst kapak..hee turbomuzda var..
    tabi birde sogutma sistemin yetersiz kalacak bunuda koy ve su devirdaim pompanda degişecek..hızlı pompa..bunlar tamam diyellim..
    bu sefer o yüke lastik lazım..hadi lastigi gectik diyelim bu sefer basa bela tork var.. bu sefer vites dişlileri ve debriyaj balatan problem..balata bronz cakılacak..balatadan sonra tekere giden hareket ivmesini aktaran dişli grubu, bunları kurtaracakmı..bunlar tamam oldu ve yapıldı diyelim..komple kit bir egzos sistemi lazım..buda tamam bu sefer olay basınç kontrol,hava kontrol sensörlerinin kandırılması lazım,belki basınc artınca safe moda gececek(varmı tam emin degilim..)...yani beyin programlama ve performans yazılımı lazım...ek kadranlar lazım ölçümler için..yag basıncı ,turbo basıncı gibi gibi..
    arac gitmeye hazır oldu bu seferde durması lazım..disklerin büyütülmesi ve hava sogutmalı seramik diskler ve kaliteli kampanalar..(misal brembo)..abs beyin degişimi..hidrolik basınc boruları belki degişir..
    tabi fiyatlarını bilmiyorum hiç birinin..(bu arada nostan hiç bahsetmedim)
    neyse bunları kimseyi elestirmek için yazmadım ve ustamızın isine karısmak degil amacım..ama yapılması gerekenler bunlar..hani bir iş yapılırken türkler gibi baslamak,almanlar gibi yapmak,japonlar gibi bitirmek lazım..
    dört dörtlük...
    bu konuları çok araştırmış biri olarak şunu diyebilirim ki bu yukardaki arkadaşın yazdıkları çok doğru. üstüne daha yapılması ve değişmesi gereken birçok parça var. 300hp hayal değil ama turbo artı yazılım falan yetmez. öyle 5000 TL'ye da asla kurtarmaz.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cey ylmz
    cey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

bu işler o kadar kolay değil arkadaşlar ... 300 hp imkansız 1.4 arabadan çıkarmak ? atmosferik değil en başında turbo işin içine girince herşey değişiyo. turbo alt yapısı 300 hp için bravoya uygun değil o usta nasıl bir usta ??

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı cey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu işler o kadar kolay değil arkadaşlar ... 300 hp imkansız 1.4 arabadan çıkarmak ? atmosferik değil en başında turbo işin içine girince herşey değişiyo. turbo alt yapısı 300 hp için bravoya uygun değil o usta nasıl bir usta ??

tanışma bölümümüzde kendinizi de tanıtırsanız seviniriz

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cey ylmz
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

çok önceden tanıtmıştım kendimi ama girmeyeli baya oldu çok görünmediğimdendir iyi forumlar ..

Ümit Coşkun TURUCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

çok önceden tanıtmıştım kendimi ama girmeyeli baya oldu çok görünmediğimdendir iyi forumlar ..

başka bir üyelik profiliydi herhalde çünki şu anda sadece iki mesajınız
    olduğuna göre bu nikle daha önce kendinizi tanıtmış olmanız imkansız gibi gözüküyor

cey ylmz
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

sadece 2 msj olduğunda yeni girmiş oluyosam değişik tabi msjla anlaşılıyo herhalde neyse tartışmaya kendimi de bir daha tanıtmaya niyetim yok herkese tekrar iyi forumlar ...

Elmedin Başkol
    Elmedin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 89

hayır yanılıyorsunuz 300hp imkansız değil. yapanı da var zaten nette araştırın 303hp punto diye.

arkadaşlar tekrar söylüyorum. imkansız değil yapılır ama gerekli altyapıyı hazırlamazsanız 50 km'de motoru elinize alırsınız. bunun için konuyu açan arkadaşın yazdıklarından fazlasının değişmesi lazım ve çok da para harcamak lazım.

cey ylmz
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

bir kere imkansız ...
    pistonlardan tutun yataklara kadar hepsi değişecek...
    bu nasıl olacak...
    fiat 1.4 lt 150 hp motorun pistonlarının arası açık değil yani piston piston diye gidiyo
    pistonları büyütmesi için motor bloğundan tutun şanzumana kadar her aksamını değiştirmesi gerekiyo ... bu yüzden imkansız. 303 hp lik punto da ömrü ? şimdiki sportlarda motor da bir sürü sıkıntı var ? direksiyonu tam sola yada sağa kırdığınızda araç devrini azaltıyo ? neden ? 1.4 lt hacim yetersiz...
    diğer araçlar gibi olsa piston belirli bir boşluk sonra tekrar boşluk o aracı 2.3 - 2.5 lt ye de çekersiniz... bu arabalar fiat ... unutmamak lazım hacimleri de belli ... internette ben aracıma 200 hp yazsam inancak mısınız ?
    uzun vadede bu işlemlerde 1.4 hacim yetmez 1.4 bile değil ki zaten
    atmosferik olsa 2.0 olsa başımın üstüne ...
    sti olsa 2.5 hacim onunla oyna hiç bişey olmaz kafam kadar piston var adamda biz de ??

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Tüm Herkese Tşk Ederim Yorum Fikir Ve Görüşleriniz İçin. Aracımı Satıyorum Jeep Alıcam İnş. Ona Yaparız Hepinizin Üstün Deneyim Ve Yorumlarından Faydalanarak. Konuyu Kitleyebiliriz Eğer Böyle Bir UYgulamanız Varsa...

Sayfa 3/3 İlkİlk 123