Sayfa 1/3 123 SonSon
48 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Ege Turbo Stage 2 Turbo Büyütme

Arda Bentürk
    egeturbo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    35HBU69
    Edilen teşekkür: 23

Standart Ege Turbo Stage 2 Turbo Büyütme

İşlemi çook önceden yapmıştık hatta sitenizden bir kaç üyeye daha büyük turbo setuplarıda yapmıştım.Eski resimleri incelerken denk geldim ve paylaşmak istedim umarım beğenirsiniz.
    Öncelikle turbomuzun emme kanadını söküyoruz

Imageshack - grnt014q.jpg

ardından daha büyük olan kp37 turbo emme kanadımızı uyguluyorum.
    Imageshack - grnt016kku.jpg
    soldaki kp37 backplate sağındaki kp33 backplate arada yaklaşık 4 mm kadar daha fark var kanadın oturduğu çapta
    Imageshack - grnt015yov.jpg
    soldaki turbo orjinal hali sağdaki büyütülmüş olan turbomuz
    Imageshack - grnt012w.jpg
    ardından istanbula kargolanmak üzere kargo ile gönderdik.
    Turbonun Sahibi Barboros Bayrak PS Chip Tuningin sahibi kendisi.Bu turbo içinde kendi aracına özel bi yazılım ile destekledi.

İşlemler
    Standart turbo kp33 1.3 mültijet 75 Hp Tur****arger
    KP37 Back plate
    KP37 Emme pervanesi
    KP37 Major tamir takımı
    Özel Turbo balanslama işlemi
    Ps Chip Tuning Remap Uygulamalası

Umarım beğenmişsinizdir.Soruları olanalrada yardımcı olabilirim.

Ege Turbo Boost Tech
    0232 469 85 98
    Arda Bentürk
    Konu egeturbo tarafından (03/05/2010 Saat 11:51 ) değiştirilmiştir.

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

arda bey standart 1.3 multijet turbosu demek yerine standart 1.3 multijet 75 bg lik turbo demek daha doğru olur diye düşünüyorum.
    Konu KaMiKaZe tarafından (03/05/2010 Saat 17:43 ) değiştirilmiştir.

Arda Bentürk
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    35HBU69

Alıntı KaMiKaZe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arda bey standart 1.3 multijet turbosu demek yerine standar 1.3 multijet 75 bg lik turbo demek daha doğru olur diye düşünüyorum.
    evet doğru söylüyorsunuz hemen değiştiriyorum
    Ticari imza.

kucukm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 7

selamlar Arda bey,

Guzel bir paylasım olmus. Makinanın performansı eminim artmıstır. Ne kadarlık bir artıs var acaba?
    tesekkur

Arda Bentürk
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    35HBU69

Alıntı kucukm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar Arda bey,

Guzel bir paylasım olmus. Makinanın performansı eminim artmıstır. Ne kadarlık bir artıs var acaba?
    tesekkur
    Acıkçası bizim kendi yazılımımız ile stage 3 te ykalaşık bi 50 hp kadar bi artış oluyor.Eski bilgisayarımız çalınmasaydı size dyno verilerinide paylaşmak isterdim.
    Şuan 1.3 mjetler için bir çok parçayıda deneme yanılma yapıyoruz ve stage 4 ü de yakında sizlerle paylaşıcam
    daha büyük emme kanatları ve çok daha fazla devire ve yağlamaya yardımcı tamir takımı ile

Ticari imza.

Adı Soyadı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

yanlış olmasın polonya veya portekizde 90bg lik dizel araçlar için 2000tl civarı bir fiyata 160 bg lik kit satılıyor.

Turbo + manifold
    Downpipe
    Intercooler
    Maf sensor vs... diye gidiyor liste.

Arda Bentürk
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    35HBU69

yanlış olmasın polonya veya portekizde 90bg lik dizel araçlar için 2000tl civarı bir fiyata 160 bg lik kit satılıyor.

Turbo + manifold
    Downpipe
    Intercooler
    Maf sensor vs... diye gidiyor liste.
    Aslına bakarsanız biz bir çok parçayı bu araç için hazırladık krom subab takımı dahil fakat ülkemizde yakıt kalitesi çoook düşük gerçek euro dizel yakıtla 70lik bi 1.3 ü
    Chip + Büyük turbo + Geniş intercooler + Down Pipe + Turbo Basıncı gibi bi ufak dokunuşlarla +70 hp alınabiliyor.Fakat bizdeki felsefe en az parça ile en çok güçü alabilmek değil !! Nedeni daha uzun ömürlü bir motor

8. Bu mesajı için 4 kişi egeturbo'ye teşekkür etti:

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

meraba Arda Bey,
    bu işin maliyeti nedir acaba?
    bir de 75 lik ile 90 lık multijet arasında geometrik turbo dısında baska fark mı?

Adı Soyadı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

turbonun farklı olması manifoldunda farklı olması ve bunlarla ilişkili parçalarında farklı olması demek. Buna farklı yazılımda dahil.

Murat Gürakan
    varmı denemek isteyen :) Murat Gürakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 354

Farklı turbo olup manifold girişleri aynı olması durumuda var. Nitekim durumda böyledir. PErvane büyüklükleri aynı, manifold girişleri aynı sadece fark değişken geometrili bir sistem olması. Birde yazılım tabi. Ekstradan bişeylerin farklı olduğunu düşünmüyorum.

Adı Soyadı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Açıp karşılaştırdın mı iki motoru yoksa ?
    Oturup sadece eperden parçaları karşılaştırırsan aradaki farklı parçaları görebilirsin.

Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Açıp karşılaştırdın mı iki motoru yoksa ?
    Oturup sadece eperden parçaları karşılaştırırsan aradaki farklı parçaları görebilirsin.
    arkadasımda 90 lık var. yan yana getirip kaputu actık. farklı birseyler var ama ne oldugunu anlamadık. Sanırım daha once boyle bir arastırma yapan da olmadı. aslında bilindik seyler farklı yakıt pompası, filtresi, yazılım.

Eper katalogunu bulmaya calisirim.

Adı Soyadı
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Hatta 90 lık motorlarda iki nesil 2006 ile 2008 i karşılaştırmıştık, değişimin neden olduğunu tam olarak kestiremesekte sonradan eklenen dpf den dolayı yeni nesil 90 lıklarda farklı parçalar mevcut.
    Aynı motorun Lancia Ypsilon da kullanılan 1.3 105 lik versiyonunda ise turbo kodu farklı manifold aynı enjektörler farklı olarak gözüküyor.

15. 04/05/2010, 23:20

Murat Gürakan
    varmı denemek isteyen :) Murat Gürakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 354

Peki yaptırmak istesek, turbonun ses yapmayacağını garanti edebilcekmisiniz? Benimde düşüncem var ama emin olamıyorum.

salih yaprakcı
    dallix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 46

Arda kardeşim mesleklerimiz aynı sanırım,konya günay turbo ilk kuruluş 1988 izmir konyalılar pompa,enjektör,turbo belki tanırsın,şu anda konya da devam ediyoruz,emme pervanesini 4 mm büyütmek ne gibi bi basınç artışı sağladı merak ettim?
    artı sadece pervane büyütmekte aracın çekişinde hiçbir fark yaratmaz yazılım,wastegate ayarı dışında bi işlem yaptınmı?intercooler büyütmekte sağlıklı olmaz kanaatindeyim ne kadar büyük intercooler o kadar geç araç tepkisi diye düşünüyorum beni aydınlatırsan kendi aracıma uygulamayı düşünüyorum,değişken geometrili(paletli)mjet turbosuda elimde mevcut aydınlatırsan beni sevinirim.

Elmedin Başkol
    Elmedin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 89

@ egeturbo:

1- t-jet araçlara da yapıyor musunuz ve hp kazanımı ne kadar oluyor?

2- bende bide superchips yazılım var. bununla beraber kaç hp olur?

3- yaparsanız kaça mal oluyor?

4- izmire gelsem orda 1 günde halleder misiniz?

Arda Bentürk
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    35HBU69

Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu dağıtmayalım. Ege Turbo gerçekten konusunda uzman bir kuruluştur. Turbo ihtiyaçlarınızı karşıladığınızda, orjinal turbo almadığınıza hem maddi yönden hem de teknik yönden daha mutlu olacağınızı denemiş, görmüş, kullanmış olarak tavsiye edebilirim.

İşini başarılı yapan insanların her zaman arkasındayım.
    Çok teşekkür ederim
    Alıntı dallix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arda kardeşim mesleklerimiz aynı sanırım,konya günay turbo ilk kuruluş 1988 izmir konyalılar pompa,enjektör,turbo belki tanırsın,şu anda konya da devam ediyoruz,emme pervanesini 4 mm büyütmek ne gibi bi basınç artışı sağladı merak ettim?
    artı sadece pervane büyütmekte aracın çekişinde hiçbir fark yaratmaz yazılım,wastegate ayarı dışında bi işlem yaptınmı?intercooler büyütmekte sağlıklı olmaz kanaatindeyim ne kadar büyük intercooler o kadar geç araç tepkisi diye düşünüyorum beni aydınlatırsan kendi aracıma uygulamayı düşünüyorum,değişken geometrili(paletli)mjet turbosuda elimde mevcut aydınlatırsan beni sevinirim.
    Öncelikle merhaba hayırlı işler.
    Emme pervanesinde 4 mm kanat büyütme işlemi bilirsin bu tarz turbolarda biraz zordur.Emme kanadını büyüttüğünde çekiş kesinlikle artar.Eğer elinde turbo flow metre aletlerin var ise önce turbonu stok olarka ölç sonrada kanadı büyültüp ölç ve log tuttur.Aradaki farkı kesinlikle göreceğine emin olabilirsin.Stok wastegate kullanıyoruz.Büyük intercooler konusuna gelirsek dediğin bi yerde doğru fakat bilinçsizce büyültülen intercooler lar için gerçeklik payı %100
    Turbonu 4 mm emme büyüt ve cekişteki farkı kendinde hissedebileceksin.Bu konudada Cihan abi en büyük kefilimizdir aynı işlemi onun aracınada uyguladım.
    Hayırlı işler
    Alıntı Elmedin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ egeturbo:

1- t-jet araçlara da yapıyor musunuz ve hp kazanımı ne kadar oluyor?
    Şuan T-jetler konusunda büyük turbo kitimizi bitirmek üzereyiz öncelikle kendi araçlarımızda denedikten sonra piyasaya sunacağız.

2- bende bide superchips yazılım var. bununla beraber kaç hp olur?

Superchips yazılımınız sadece stage 2 emme kanadı büyütmeye kadar destekliyebilir dha büyük komple bir turboda bu yazılımın değişmesi gerekecektir.
    3- yaparsanız kaça mal oluyor?
    Stage 1-2 lerin şuanki emme kanadı büyütme işlemi tamir takımı dahil 450 Tl

4- izmire gelsem orda 1 günde halleder misiniz?
    Emme kanadı büyütme işlemleri yaklaşık 1.5 günü bulabilir.Fakat daha büyük bi turbo kiti istiyorsanız iş yoğunlumuza göre 1 ila 2 hafta arası bulabiliyor aracın üzerine montaj ve denemeler ve şuan dükkanda bu tarz işlemlere malesef yetişemiyoruz.

Diğer merak edilenler bu uygulamada biz turbonuzun birebir dış çaplarını aynı tutuyoruz yani ne manifoldunuzun değişmesine nede flanş yapmanıza gerek kalmıyor .Yani bir çeşit bolt-on turbo kiti oluyor.

1.4 t-JETLER için
    1-Çoook yakında Büyük turbo kitini satışa sunacağız.
    2-Krom subab takımları şuan stoklarımızda ve satışa sunduk

1.3 multijetler içinde
    1-Dizellerde çok az rastlanan Dereceli egzantirik milleri şuan stoklarımızda ve satışa sunduk
    2-Bu araçlar içinde krom subab takımları satışta
    3-Stage 4 turbonun denemeleri bitti yakında Stage 4 Turboda satışta olacak.

Arda Bentürk
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    35HBU69

Alıntı Murat Gürakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki yaptırmak istesek, turbonun ses yapmayacağını garanti edebilcekmisiniz? Benimde düşüncem var ama emin olamıyorum.
    Bunun için turbonun kanatlarını büyüttükten sonra Turbo Ses Balans cihazında balanslama işlemini yaptıktan sonra alıcı kişiye o şekilde kargoluyoruz.Böylece müşteriyi mağdur etmiyoruz .Bu şekildede ötme olursa garantiden turbonuzu değiştiriyoruz.

salih yaprakcı
    dallix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 46

Arda 3 gün önce egzos tarafı 1.3 mjet emme pervanesi 1.5 bi aracın pervanesini kullanarak bi turbo yaptım büyük ihtimalle senin kullandığın pervaneyle aynı balans vs tüm işlemleri yapıldı turboyu bağladım dün, cidden turbo çok fazla basıyor,benim sana 4 mm büyütmekle fark olmaz dememin sebebi aracın beyni ve yakıt miktarı ile oynamadan fark etmez şeklindeydi nitekimde öyle oldu sanayiden çıkarken hortum patlattı aracı iterek geri götürdük hortumları yeniledikten sonratekrar tecrübeye çıktık araç bu seferde eskisinden kötü gitmeye başladı vaktim olmadığı için wastegate ile oynayamadım stock turbomu tekrar taktım pervaneyi büyüttüğümüz için wastegate i 3 tur daha fazla sıkmıştım yinede erken wastegate açtı.vaktim olduğunda tekrar denemeyi düşünüyorum,çalışanlar izindeydi elimdede çok iş birikti insanlık hali gözümden kaçmış bi yer olabilir,sence yanlış yaptığım ne olabilir?

22. 09/05/2010, 14:50

Arda Bentürk
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    35HBU69

Alıntı dallix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arda 3 gün önce egzos tarafı 1.3 mjet emme pervanesi 1.5 bi aracın pervanesini kullanarak bi turbo yaptım büyük ihtimalle senin kullandığın pervaneyle aynı balans vs tüm işlemleri yapıldı turboyu bağladım dün, cidden turbo çok fazla basıyor,benim sana 4 mm büyütmekle fark olmaz dememin sebebi aracın beyni ve yakıt miktarı ile oynamadan fark etmez şeklindeydi nitekimde öyle oldu sanayiden çıkarken hortum patlattı aracı iterek geri götürdük hortumları yeniledikten sonratekrar tecrübeye çıktık araç bu seferde eskisinden kötü gitmeye başladı vaktim olmadığı için wastegate ile oynayamadım stock turbomu tekrar taktım pervaneyi büyüttüğümüz için wastegate i 3 tur daha fazla sıkmıştım yinede erken wastegate açtı.vaktim olduğunda tekrar denemeyi düşünüyorum,çalışanlar izindeydi elimdede çok iş birikti insanlık hali gözümden kaçmış bi yer olabilir,sence yanlış yaptığım ne olabilir?
    açıkçası görmeden bişi demek biliyorsun biraz yalış oluyor ama hortum patlatması gerçekten cok ilginç biz stage 3 te bile patlatamadık belkide hortum deforme olmuştur.
    Bende yaklaşk 8 sene kadar önce bu tarz uygulmaları yaptığımda chip ile desteklemiyordum ve arabada kapanma yada arıza lambası yaktırıyordum.Şimdi bunları beyinden kontrol edebiliyorum.Bu problemleri artık aşabiliyoruz.
    Turbonun wastegatesini eski haline getir ve manuel boost controoler al bence o tarz parçalar ile turbo basıncını kontrol et.Hem isteidğin zaman basıncı acıp isteidğin zamanda eski haline getirebilirsin.Kendinede güzel bi boost saati almanı öneririm
    Cihan abinin dediği gibi 1.3 1.4 bar üstü biraz sakıncalı araçlar fakire kalabiliyor. Dikkat etmekde fayda var.

Sayfa 1/3 123 SonSon