10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Namiştain Amortisöre gidenlerin dikkatine

Erdem Karabak
    YARDIMSEVER ErdemK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Dikkat Namiştain Amortisöre gidenlerin dikkatine

Arkadaşlar bu konuyu acmak istedim ; çünkü gecenlerde namiştain e gittim . Normalde Şakir usta orada işlere bakıyordu. İş yeri sahibi Nizam Usta gerekli olmadıkca sahaya inmiyordu. neyse şakir ustayı sordum ve orada artık çalışmadığını söylediler. Artık sahalara büyük usta Nizam usta gelmiş. Duyunca sevindim . Ve Coilover da yeni sistem yapmışlar bu eski sistem coilover larda en dipte araç sekiyordu ve cok sert oluyordu. Bu yeni sistemde aracın orjinal konforunu hiç bozulmadan sekme zıplama yada herhangi rahatsızlık verici bir olay yaşanmadığından bahsettiler. Bunun üzerine hemen yaptırma kararı aldım . 2 tane aracım var biri fiorino biri de corsa c yeni kasa ... Corsa aracıma yaptırdım ve suan en dipte kullanıyorum . Konfor yol tutusu herşeyiyle on numara 5 yıldızlık bir işlem olmuş . Herkese şiddetle tavsiye ederim. Artık Sahalarda NİZAM USTA var. Nizam ustada direk yenilikleri başlatmış . Nizam ustayla ufak bi sohbet ettik. Yakında yazın başına doğru Low Rider Ve Hidrolik Coilover/ Sertlik Yumusaklık ayarlı coilover gibi özellikleri sunacağını söyledi. Ayrıca bilmeyen arkadaşlarada söyleyim Nizam USTA Türkiyedeki ilk custom coiloverı yapan ve diğer amortisörcülere öğreten kişidir. Ne diyim adam yaptığı işte ilk olmayı seviyor. Bu işlemleri yapıcak olan arkadaşları bilgilendirmek icin yazdım bu yazıyı umarım faydalı olmuştur.
    Konu ErdemK tarafından (26/02/2015 Saat 19:20 ) değiştirilmiştir.

Gorky
    Ziyaretçi Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ErdemK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir şeyi merak ettim 650 Tl ye sattığın coilover da kullandığın dişlinin kalitesi ne ne kadar süre garanti veriyorsun ayrıca aractaki konforu kaybetmemesini sağlayabiliyor musun ? Ve aracı kac cm indirip kaldırabiliyorsun konu biraz eski kalmış ama Namiştain i arastırırken bu yazıyı okudum sorum dedim. Cünkü Namiştain de bildiğim kadarıyla memnun kalmadığın takdir de paranı iade yapıyorlar ve eski haline getiriyorlar aracı siz bunun garantisini verebiliyormusunuz ?
    Bana sorucak olursan custom coilover öneririm . çünkü daha uygun fiyata daha iyi bir hizmet ve ürün alabilirsin . Namiştain de bildiğim kadarıyla 3 tip coilover var 1. si eski tip yani piyasadki bütün amortisörcülerde bulabileceğin coilover en dipte sekme ve zıplama yapabilir ayrıca serttir. 2 .si yeni tip coil şakir ustanın namiştainden ayrılmasından sonra nizam ustanın geliştirdiği bir sistem en dipte zıplama ve sekme yapmıyor konforu ön planda tutmuslar ayrıca kullandığı dişli serisi paslanmaz celikten . 3. sü ise sertlik yumusaklık ayarlı yeni tip coil. Zaten coil yapıcağın zaman arkalara yapmıcaksın gereksiz masraf sadece önlere yapıcaksın arka yayları soğuk presle 5 cm kadar garantili bir şekilde presliyorlar. Önlere göre fiyatları 1. si 400 TL 2 si 600 TL 3. sü ise 1000 tl diye biliyorum daha detaylı bilgi için arayıp sorabilirsiniz umarım yardımcı olmuşumdur.
    bütün mesajların namiştain ile ilgili. kendini bukadar ele verme.

marka coil yerine custom coil olunca daha iyi bir ürün alıyomuşsun ha? sesli güldüm
    Konu Gorky tarafından (26/02/2015 Saat 19:11 ) değiştirilmiştir.

Erdem Karabak
    YARDIMSEVER ErdemK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı Gorky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bütün mesajların namiştain ile ilgili. kendini bukadar ele verme.he bide marka coil yerine custom coil olunca daha iyi bir ürün alıyomuşsun ha? sesli güldüm
    Ele verilcek bir şey yok bu konuda cok yanlış bilgilendirmeler görüyorum . Ağlanıcak haline gülmende enterasan insanları yanlış bilgilendirmeyin. Ben Nizam ustayı da namiştaini de övmem . Ben işini iyi yapanı överim . Yazılımda da Madduck üzerine tanımam...

Gorky

Ele verilcek bir şey yok bu konuda cok yanlış bilgilendirmeler görüyorum . Ağlanıcak haline gülmende enterasan insanları yanlış bilgilendirmeyin. Ben Nizam ustayı da namiştaini de övmem . Ben işini iyi yapanı överim . Yazılımda da Madduck üzerine tanımam...
    abicim yurtdışında bu işe kafa yoran okumuş mühendisler mi bu iş bilir, yoksa sen mi? ne rebound ne sönümleme var bu customlarda.. yanlış bilgilendirmeymiş. he abi he. öhlins falan b*k yemiş ama bizim bu sanayide coil yapan ustalar işi aşmış dimi? kral hepsi.
    asıl yanlış bilgilendirmeyi sen veriyosun. foruma üye olup tanışmadan etmeden direk namiştainle ile ilgili herşeyi ayrıntısına kadar anlattın. 3 kuruş daha fazla kazanıcam diye kendini rezil etme burda. forum kurallarını da aşıyosun. gerçi kime rezil olcan. çoğu kişi senle aynı kafada. eibach coilover falan da neymiş. cantürk falan yapar bize ucuza dimi. hem daha iyidir bizim ustalar o gavurlardan.

puntosuna nam. dan custom coil yaptırmış arkadaş sürekli aks kırıyordu. kırmasa da aks körükleri yağ kaçırıyor ses yapıyordu. geri tepme ayarı falan hak getire. sincap gibi geziyodu yolda.
    ta technix marka coilover aldı sıkıntı falan kalmadı. eşşek gibi de tutuyodu yolu.

edit: evet forumda 6000 mesajı olan izoci nickli Oğuz arkadaşımın bu konu hakkındaki yorumu:
    Konu Gorky tarafından (26/02/2015 Saat 22:04 ) değiştirilmiştir.

5. Bu mesajı için 2 kişi Gorky'ye teşekkür etti:

Serhat T.
    Seronet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 132

Eski aracımı götürmüştüm, bi daha tövbe gitmem. Sorunlar yaşadım tekrar tekrar gittim. Tavsiye etmem çok amatörce.
    seronet.blogspot.com

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

ismin soyismin Erdem namiştain,burada namiştaini övmem diyorsun. Arkadaş nasıl bir kafa bu. Eğer reklam yapacaksan adam gibi sponsor ol foruma en azından bi faydan olsun. Böyle boş beleş işlerle komik duruma düşürme kendini de işletmeni de.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

korhan korhan
    korhan1482 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Parlak Beyaz
    Edilen teşekkür: 28

Bencede ana sayfaya bi reklam caksaniz siteye destek olasaniz daha guzel olur,

Kadir OSAN
    Kadir00906 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 342

arkadaş nasıl bir girdabın içindeyiz
    Beklenen Şuan Düşünüyorum....
    2009 Fiat Grande Punto Fire Fun
    2006 Opel Vectra 1.6 essentia
    2011 Fiat Grande Punto 1.4 fire active

Gökhan BAĞCI
    DofLaw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06FM4320
    Edilen teşekkür: 8

Standart Cevap: Namiştain Amortisöre gidenlerin dikkatine

Konuyu hortlatmak gibi olmasında iyi ki okumuşum bu konuyu, az kalsın custom coile gidiyordum.
    Atılım Üniversitesi
    2011 Honda Civic
    2012 Fiat Punto

Gorky

Standart Cevap: Namiştain Amortisöre gidenlerin dikkatine

çook sonradan bir edit vereyim: eleman mesajında sadece kendini övmüyor, namıştainden ayrılan şakir ustayı da yerin dibine sokuyor. ayıptır.