Sayfa 5/5 İlkİlk 12345
94 sonuçtan 81 ile 94 arası

Konu: Benzinlilerde performans artırımı

Erhan Yücel
    BoostER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 37

Alıntı alpimmm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    erhan teşekkürler bilgi için. kusura bakma bilmediğim için soruyorum, boosterperformance bir chip tuning markası mı? bide bu ne kadara maloluyor bize ?
    Booster performance benim kendi firmamın ismi ve marka evet...

Punto 1.4 benzinli için uygulama fiyatı 650 liradır.. Daha detaylı bilgi için erhanycl@hotmail.com veya 0532 312 20 74 nuamralı telefondan ulasabilirsiniz..

Saygılar

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Sanlı
    msanli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34 HJY 95
    Edilen teşekkür: 28

Bu konu Forumda başka isimler altında da mevcut.

Benim şahsi kanatim diğer arkadaşlar ile aynı. 77 Hp'lik bir motor tasarruf için üretilmiş olsada, yoğun trafiği olan şehirlerde hiç bir işe yaramıyor. Bu araçla ben bir depo ile şehir içi dışı 7.5 litrenin altına düşemiyorum. Bundan önce kullandığım 1.5 110 Hp'lik araç ile şehir dışı agresif kullanımda bile 7.5 litre yakmıyordu. Bana göre büyük motor, yüksek beygir gücü şehir içinde de dışında da 1.4 77 hp'lik motorlardan daha iyi yakış sağlıyor ve tasarruflu. Bir örnek daha vermek gerekirse, 15 gün önce arkadaşıma aldığım 2003 model 1.6 16V ve 105 Hp lik stilo ile sehir dışı 6.5 litre sarfiyat gördük. ortalama hız ise 110 km. Unutmamak gerekir ki bu araç 1300 kg.

Uzun lafın kısası, 1.4 77hp 8V kullanıcıları sadece tasarruf için belki gaz takılabilir. Performans ise????

murat görkem
    fmrtp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1

Bende 95 beygir GP var ama ben performanstan memnun değilim 75 bg clio ile 3.viteste çıktığım yokuşu bunla 2. viteste çıkıyorum benim araçta mı bir sıkıntı var acaba ??

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı fmrtp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 95 beygir GP var ama ben performanstan memnun değilim 75 bg clio ile 3.viteste çıktığım yokuşu bunla 2. viteste çıkıyorum benim araçta mı bir sıkıntı var acaba ??
    hemde 95 lik var ve sen 75 lik clio nun çıktığı gibi çıkamıyorsun öylemi
    bence aracının durumuna bir baktır

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Murat araçta problem olabileceği gibi bu fark hafiflik ve daha kısa oranlı vites kutusundan da kaynaklanıyor olabilir...

cihan kesen
    speedy_16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Bravo Hayal Mavisi
    Plaka
    16 ** 022
    Edilen teşekkür: 179

clio dizel ise turbo sayesinde tork gücü yüksek olacağındn daha ii çıkıo gibi görülebilir

Ertan GÜNDOĞDU
    Slow Down brabus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 ED 0455
    Edilen teşekkür: 230

clio dizelse bundan kaynaklı olabilir. Dizel araçların yokuştaki performansı daha iyi oluyor

V.Seyhun Akar
    seysey37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850
    Edilen teşekkür: 219

Alıntı BoostER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Booster performance benim kendi firmamın ismi ve marka evet...

Punto 1.4 benzinli için uygulama fiyatı 650 liradır.. Daha detaylı bilgi için erhanycl@hotmail.com veya 0532 312 20 74 nuamralı telefondan ulasabilirsiniz..

Saygılar
    Dün aklıma benzinli araçlarımız için chip uygulaması konusunda bir fikir geldi tabi chip yapabileceğim bir dükkanım olsa uygulardım bunu..
    BoostER bunu değerlendirmeye alırmı kendi düşüncesi tabi..
    fikrime gelince..
    malum dizel araçlarla benzinli araçlarda yapılan chip tuningle alınan güç arasında dağlar kadar fark var..benzinlide 8-9hp,dizel araçlar 20-25hp ve torku cabası..
    ama ikiside aynı fiyatı ödüyorlar..
    ve benzinli araç sahibi arkadaşlarımız(şahsen ben) 8-9hp güç için dizel araç sahipleriyle aynı fiyatı vermeyi enayilik olarak görüyorum..
    sonuç olarak benzinli (turbosuz) araçlar için fiyatlar yarıya indirmek,hem benzinli araç kullanıcıları için araçlarına chip tuning yaptırmayı cazip hale getirilip hemde müşteri memnuniyetiyle güzel bir hale getirilebilinir..
    düşüncemi paylaşmak istedim chiptuning firması sahipleri arkadaşlara duyrulur

10. 16/05/2010, 15:43

V.Seyhun Akar
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850

benzinli turbosuz diye belirttim zaten..
    ayrıca biliyorum tabikide benzin dizel diye ayrılmadığına,program olarak atıldığını ankaradaki proshopun sahibi gıyasettin abiden bu konuda bilgi almıştık..
    ama dediğim gibi 8hp için 650TL çok ciddi bir fiyat..
    hava filtresi egsoz susturucuları sökülmesi genişletilmesi ile zaten 3-4hp lik güç elde ediliyor..bununda maliyeti çok bişey değil..
    tabiki emek var işin içinde ama sonuçta aracının beynine program yükleniyor..bunun maliyeti o programı edinmek..
    duyduğum bildiğim bu bu konuda..
    benim düşüncem sizleri zarara sokmak değil tabikide sadece benzinli turbosuz araçlar için yeni fırsatlar sunmanız..ki cazip hale gelip yaptırabilelim..
    tekrar belirtiyim bu konuda prof. anlamında bilgili değilim duyduğum öğrendiğim kadarıyla söylüyorum..işletmeci olduğumdan bu mantıkla yaklaştım..yalnış bir bilgi söyledisem laf kullandıysam affola
    Konu seysey37 tarafından (16/05/2010 Saat 16:02 ) değiştirilmiştir.

12. 16/05/2010, 16:10

V.Seyhun Akar
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850

teşekkürler cihan açıklamaların için..kalite konusunda zaten lafım yok..3 kuruş fazla olsun iyisi olsun sonra can sıkmaktan iyidir..
    ancak şöyle olabilir sizin edindiğiniz bu ekipmanın maliyeti çıktıktan sonra böyle bir indirim uygulaması yapabilirsiniz vazgeçmicem indirimden

OSMAN YILMAZ
    ozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 36

Bende 1.4 95hp var. keşke ben aldığımda Tjet sport olsa idi diyorum. Tadından yenmezdi. Ama 95 de fena değil. Bizim segmentteki ve bir üst segmenteki araçların ortlama hızlanmasını veriyor. Çok perfromanslı değil ama az da değil.

Ama 120 olsa idi çok memnun olurdum
    Allah nasip ederse yıl 2011 de grande punto mu emekli edeceğim. Yeni nesil 150hP üstü bir focus ya da 16 turbo 180hP ayarlanabilir süspansiyonlu bir yeni astra. İlla ki GP hasatsı değilim. Fiyat performansı kendi sınıfında bence çok iyi. Ama bir üst segmentte seçenek çok. Ve asla benzinliden şaşmam.
    Konu ozz tarafından (19/05/2010 Saat 12:29 ) değiştirilmiştir.

V.Seyhun Akar
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850

bugun kesinlikle anladımki dizel bir araba almak ve chip atmak lazım...arabadan soğudum..yoğun trafikte 1-2-3 yeterli oluyo ama düz boş yolda ohooo devirlencekte ivmelencekte ölme eşşeğim ölme
    astra gtc önümde bir uzadı moralim bozuldu valla biraz kampanya yapında şu 77hp yi 90hp fln yapalım yaa

Cüneyt SAĞDUYU
    cuneytnet81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı cgty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 77bg 8v kullanıyorum.

bizim araçlar tek bir şartla yürür... önden bi starjet veya t-jet punto çekerse :=)

cebinizdeki paraya yazık uğraşmayın ama tok ses almak isteyen olursa bir son susturucu takmasını tavsiye ederim.

Doğru teşhis konulmuşş..Bence de uğraşmaya değecek bi durum yok..minik minikk kullanınn..

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Dualogic Evo da başka seçenek olmadığından 1.4 8v 77 HP aldık,105 HP olanın otomatiğini satsalardı onu alırdık,ancak şehir içi kullanımda bizi fazla üzmeyeceğini düşünüyorum,1.4 motorda fazla hp almak çok zor ve gereksiz olur,uzun yola Kangoo ile çıkıyoruz zaten,araç chipli düzde 190 km görüyor çok rahat ve bagajı kocaman...

Sayfa 5/5 İlkİlk 12345