Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
43 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Karartılmış camlar hakkında

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

Alıntı yolcu27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki ruhsatın neresine nasıl işliyorlar. bu lazerli karartmanın sağlığa zararı varmıdır işletmesek orjinal cam olduğundan ceza yermiyiz. maliyeti ne kadar tutuyor? normal filmlerden ceza yedikten sonra çıkardım. eğer buna karışamıyorlarsa böyle bir çözüm yolu arıyorum. geçen bebek olacak güneşten rahatsız olur arkaları sökmesem dedim adam perde taktır ozaman dedi
    bu antep nasıl bir memlekettir ya!!!
    6 yıldır ehliyetim var ve 5 yıldır ankarada aktif olarak araç kullanıyorum, koca ankara da 1 kez ceza yemedim ancak antepte 1 yıl içerisinde 2 kez ceza ödedim...

Birincisi üniversite caddesine çıkan bir caddede radara girdim, hız sınırı 50'ymiş, 57 ile girmişim, acımadan yazdılar.

Bu olaydan 1 hafta sonra yine aynı yerden geçerken yine radar olur diye 50'yi geçmedim, radar aracının yanından geçerken baktım telsizi soktu yine ağzına bir hafta önceki polisler tekrar durdurdular, neymiş camlarım çok dikkat çekiyomuş birde onlardan ceza yedim.

bundan da 1 hafta sonra dalgınlığımdan tekrar aynı yerde radara girdim ama ekiplere yetişmeden ilk sokağa girdim, henüz ses seda yok

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Ankarada cezan yok olemi hatirlatirim leventin dugunu ve punto yok cekiciler goturmus

c®ax .........
    krakercocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1512

fişledin hemen adamı..
    ----------Captain Crax ------------
    gün gelecek benimde puntom olacak

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Alıntı muhammedçelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lazerle karartma derken? varmı öyle bir olay?

Var tabi İstanbulda bilinen 4-5 yerde yapılıyo diye biliyorum..

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

lazerle cam karatma var ama çok pahalı bir işlem ön cam hariç diğerleri 900 $ civarında bir ücret söylemişlerdi o kadar para vermeye değmez bence.

ayrıca ruhsata işletme konusuna gelince öyle bir şey yok arkadaşlar bu da bir şehir efsanesi bende ilk duyduğumda çok araştırdım sigortacılara ve polis arkadaşlarıma sordum öyle bir şey yok dediler ama sen bir rapor al arabana koy dursun dediler polis bişey derse göster eğer anlayışlı biriyse geçmiş olsun der ceza yazmaz dediler.
    10 yıldır filmsiz arabaya binmedim daha bir kerede bir polis demedi bu ne böyle diye

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

Alıntı Punto_Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu antep nasıl bir memlekettir ya!!!
    6 yıldır ehliyetim var ve 5 yıldır ankarada aktif olarak araç kullanıyorum, koca ankara da 1 kez ceza yemedim ancak antepte 1 yıl içerisinde 2 kez ceza ödedim...

Birincisi üniversite caddesine çıkan bir caddede radara girdim, hız sınırı 50'ymiş, 57 ile girmişim, acımadan yazdılar.

Bu olaydan 1 hafta sonra yine aynı yerden geçerken yine radar olur diye 50'yi geçmedim, radar aracının yanından geçerken baktım telsizi soktu yine ağzına bir hafta önceki polisler tekrar durdurdular, neymiş camlarım çok dikkat çekiyomuş birde onlardan ceza yedim.

bundan da 1 hafta sonra dalgınlığımdan tekrar aynı yerde radara girdim ama ekiplere yetişmeden ilk sokağa girdim, henüz ses seda yok
    hep emniyet müdürümüzden kaynaklanıyor bundan önceki emniyet müdüründe ben çevirmeye bile rastgelmemiştim şimdi her haftasonu karkamıştan geliyorum

güzergahımdaki seyyar radarlar

- hava alanı yolu üzeri
    - davar pazarı yolu üzeri
    - ipek yolu zeugma mozaik müzesi önü

bu yollarda ters parketmiş bir sivil accent görürseniz bilinki radar daha radardan bir ceza yemedim ama 60 sa 60 70 se 70 ile gidiyorum eğer aradada 5 10 km kaçırdıysam gelir zaten eve çat diye tutanak

bizim bir tanış o bahsettiğiniz üniversiye yolunda 120 ile giderken ceza yemiş kendini savunuyordu birde " öyle yolda sınır 50 60 olurmu diye"

A. Can Şahin
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankarada cezan yok olemi hatirlatirim leventin dugunu ve punto yok cekiciler goturmus
    onda ben haklıydım ama abi o sayılmaz orda cezadan fazla birde elden para vermiştim

hep emniyet müdürümüzden kaynaklanıyor bundan önceki emniyet müdüründe ben çevirmeye bile rastgelmemiştim şimdi her haftasonu karkamıştan geliyorum

güzergahımdaki seyyar radarlar

- hava alanı yolu üzeri
    - davar pazarı yolu üzeri
    - ipek yolu zeugma mozaik müzesi önü

bu yollarda ters parketmiş bir sivil accent görürseniz bilinki radar daha radardan bir ceza yemedim ama 60 sa 60 70 se 70 ile gidiyorum eğer aradada 5 10 km kaçırdıysam gelir zaten eve çat diye tutanak

bizim bir tanış o bahsettiğiniz üniversiye yolunda 120 ile giderken ceza yemiş kendini savunuyordu birde " öyle yolda sınır 50 60 olurmu diye"
    bende zeugma'nın ordaki radarı farlkettim, ordan geçerken camları indirip geçiyorum, şimdilik sıkıntı yok

benim dediğim yer ise üniversite caddesinden karataş'a çıkarken (petrol ofisinin yanından) pusuya yatıyolar değerli arkadaşlar

EMRULLAH AKCA
    akca37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095
    Edilen teşekkür: 335

Soru

Alıntı ademtahir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lazerle cam karatma var ama çok pahalı bir işlem ön cam hariç diğerleri 900 $ civarında bir ücret söylemişlerdi o kadar para vermeye değmez bence.

ayrıca ruhsata işletme konusuna gelince öyle bir şey yok arkadaşlar bu da bir şehir efsanesi bende ilk duyduğumda çok araştırdım sigortacılara ve polis arkadaşlarıma sordum öyle bir şey yok dediler ama sen bir rapor al arabana koy dursun dediler polis bişey derse göster eğer anlayışlı biriyse geçmiş olsun der ceza yazmaz dediler.
    10 yıldır filmsiz arabaya binmedim daha bir kerede bir polis demedi bu ne böyle diye
    Adem bey filmleriniz % kaç oranı merak ettim ?

Cem *
    Realtime xnode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 268

Trafik Şube Müd. arkadaşımla bu konuyu konuştum, polis camdan bakıp içeridekini göremediğine kanaat getirirse cezayı yazar, ister fabrika çıkışlı olsun ister film olsun fark etmez dedi. Söylediğiniz gibi rapor filan diyorlar ruhsata işleniyormuş vs. diye onu da sordum. Ön camdan ışık gelmiyor mu ? Dedi ve güldü. Yani adam gene ceza kesiyor, gözüm bozuk vs. demeyin iyice komik olmasın durum
    Beneficium accipere libertatem est vendere

adem tahiroğlu
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Alıntı akca37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adem bey filmleriniz % kaç oranı merak ettim ?
    şu an ki aracımda 2 numara film var daha önceki araçlarımda arkaları 3 önleri 2 yapıyordum.

İLKER ÇELİK
    ianemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Plaka
    06 R 1555
    Edilen teşekkür: 22

Alıntı izoci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şehir derken hocam
    )

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

Alıntı Punto_Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onda ben haklıydım ama abi o sayılmaz orda cezadan fazla birde elden para vermiştim

bende zeugma'nın ordaki radarı farlkettim, ordan geçerken camları indirip geçiyorum, şimdilik sıkıntı yok

benim dediğim yer ise üniversite caddesinden karataş'a çıkarken (petrol ofisinin yanından) pusuya yatıyolar değerli arkadaşlar
    yok artık öyle bir yola pusulur mu , hiç aklıma gelmezdi sen söylemeseydin ayda 2 3 defa geçiyorum oradan artık dikkat edeyim

EMRULLAH AKCA
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095

Konu film camlar

Alıntı ademtahir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu an ki aracımda 2 numara film var daha önceki araçlarımda arkaları 3 önleri 2 yapıyordum.

Adem bey teşekkür ederim, son birşey rica edecektim , mümkünse aracınızın camlarının olduğu kısım yeterli benim için fotoları mevcut mu paylaşabilirmisiniz benle birde ben numara olarak % de kaça tekabül ediyor bilmiyorum sadece ben % 30 yaptırmayı düşünüyorum ondan sormuştum bu konuda hangi numara kaça oran olarak denk geliyor bilmiyorum Teşekkürler...

adem tahiroğlu
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok

Alıntı akca37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adem bey teşekkür ederim, son birşey rica edecektim , mümkünse aracınızın camlarının olduğu kısım yeterli benim için fotoları mevcut mu paylaşabilirmisiniz benle birde ben numara olarak % de kaça tekabül ediyor bilmiyorum sadece ben % 30 yaptırmayı düşünüyorum ondan sormuştum bu konuda hangi numara kaça oran olarak denk geliyor bilmiyorum Teşekkürler...
    % oranını bilmiyorum 1 numara en açık olanı 2 orta 3 koyu
    bu resimde işinizi görür umarım

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

A. Can Şahin
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234

yok artık öyle bir yola pusulur mu , hiç aklıma gelmezdi sen söylemeseydin ayda 2 3 defa geçiyorum oradan artık dikkat edeyim
    maalesef yatıyolar!!! bende antepe geleceğim zaman çok zorunlu bir durum olmadıkça hava karardıktan sonra girmeye çalışıyorum, o zaman sadece ışıklara ve kameralara dikkat etmem yetiyo

ayrıca arkadaşın dediği gibi polis ceza yazmak isterse mutlaka bir şeyden yazar, babamı bir kere ankara eskişehir yolundaki radar aracından ilerideki ekiplere anonslamışlar, şerit değiştirirken sinyal vermediği için ceza yazmışlar
    sonra işin doğrusunu öğrendim, birkaç makasa girmiş sonuncusunu farketmişler

açelya .....
    azaleia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 1

Standart cam filmleri

bundan önceki cam filmleri olan aracımla istanbul da gece geç bi vakit çevirmeye yakalandım. adamlar hiçbir şey bulamasa tak bi göbek havası diyip, sonra da yapıştır bi 100 lira bakim alnıma diyebilecek modda seri ceza kesim yapıyorlardı (ki bu istanbul da özellikle yaz aylarında populer semtlerde neredeyse her gün oluyor.)
    herneyse ödedim cezayı bitti sandım. aradan birkaç ay geçti, arkamdan bi anons, polis arabası beni takip ediyor ve çek kenara diyor. hakikaten şaşırdım yani bu uyuşturucu kaçakcısı muamelesine... çektim arabayı, dedi ki aracınız bağlı gözüküyor. ne dediysem tıs yani, arabayı bizzat götürüp otopark a bağlatmak zorunda kaldım,gece saati küfrede küfrede evime döndüm. herneyse sonrasında araç bağlandığı için cezayı öde,arabayı al, camlardaki filmleri söktür(ki çok dramatiktir yani kapıları söküyorlar,abuk bi adam denk gelirse o kapı tıkırtı cızırtı yapmaktan bıkmıyor) herneyse sonra araç daha aylar olmasına rağmen araç muayenesine gider,sonra tekrar trafiğe gidip işlemi sonlandırıyorsun....
    böyle muhterem polislere denk gelirseniz ruh kanseri olabilirsiniz. ben şahsen bizzat oldum. o yüzden boşverin o camlara alışın derim ben...
    (not: karartma camın durumunu bilmiyorum ama bana ceza yazdıkları gün diğer durdurdukları araca da sis farı açık diye ceza yazıyorlardı,bindiğim bi taksici de kış ayında kar lastiği olmadığı için ceza yazdıklarını anlatmıştı, onlar isterse yazar kardeşim, adamların ekmeğine yağ sürmeyin, böyle birşeye denk gelirseniz en azından fantastik takılmak zorunda kalsınlar)

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Aynen öyle cam filmi taktın mıı taktınnn Fakaaat cezayı yedin mii ? = Ayvayı yedinn
    Cezayı ödedin bitmiyo gidip filmleri söktüreceksinn O da yetmiyoo trafikten düşüreceksin bi bilene göstereceksinn Daha duurr işin yoksaa 5 gün önce bile yaptırmışsan muayneyi hiç farketmez tekrar muayneye girr !!

Bunları bilinn ve öyle yaptırın cam filmini

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

bostancıda ön cam hariç 350 liraya düşmüş lazerle karartma

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ahmet Demir
    thekafkef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 30

Benim Diğer aracımda (Ford Connec GLX) Arka camlar bayi çıkışı standart karartılmış cam , bana denk gelmedi fakat Fordun sitesinde okuduğuma göre ceza kesilmiş bir kaç kişiye bunun yüzünden Ford ta mahkeme kararınca bir belge çıkartmış onun sayesinde polisler lere cexa yazamıyor diye biliyorum.
    Fakat onlar yazmak istediklerinde her yerden yazıyor Bi arkadaşıma Cins bir polis denk gelip her şeyi tam çıkınca yanında tebeşir olmadığı için ceza yazmıştı onun için uğraşmamak Lazım
    Konu thekafkef tarafından (14/05/2011 Saat 21:04 ) değiştirilmiştir.
    Ford Focus 182 Ps Ecoboost

EMRULLAH AKCA
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    sonu 095

O yazıyı ben netten bulup indirmiştim ama bizim araç fiat olunca ve karartılmış camı olmayınca bi manası yok artık napalım

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon