Sayfa 1/7 12345 ... SonSon
142 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Kolcak

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Mahmut Boyacı
    Mboyaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 12

Standart Kolcak

gecen hafta 1.4 6ileri GP dynamic aldik.Fakat sofor koltugunun yaninda kol koymak icin kolcak yok.Bunu serviste taktirirsak galiba biraz pahaliymiş.Acaba daha ucuza nasil taktirabilirim.Birde servis fiyatini tam olarak bilen varmi?

burak barlas
    barlasburak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1

merhaba sonradan kolçak orjinal olarak takılmıyor, sonradan kolçak taktırma işinede bizim aksesuarcı girmiyor. koltuklara gelen zarara yapılabilecek bir şey yokmuş bilginize

dışarıdı bu tür işleri yapan yerlere koltuk kolçağı yaptırırken dikkatli olun aracınıza zarar vermesinler saygılarımla

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih Göncü
    ORACLE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 88

Alıntı barlasburak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba sonradan kolçak orjinal olarak takılmıyor, sonradan kolçak taktırma işinede bizim aksesuarcı girmiyor. koltuklara gelen zarara yapılabilecek bir şey yokmuş bilginize

dışarıdı bu tür işleri yapan yerlere koltuk kolçağı yaptırırken dikkatli olun aracınıza zarar vermesinler saygılarımla
    Grande puntolarda kolcağın koltuklarla bir bağlantısı yok.(Paliolardaki gibi değil).
    Koltuklardan bağımsız. Kolçağın kendisi ve alt bağlantısı olmak üzere iki ayrı parca. Bunların toplam tutarı da 280 civarı bir şey. İşçilikle birliktede 300 küsür falan tutar sanırım.

Emir Dal
    Too Slow.Too Sleepy.ZzZzZ Gajiin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 3

Alıntı ORACLE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Grande puntolarda kolcağın koltuklarla bir bağlantısı yok.(Paliolardaki gibi değil).
    Koltuklardan bağımsız. Kolçağın kendisi ve alt bağlantısı olmak üzere iki ayrı parca. Bunların toplam tutarı da 280 civarı bir şey. İşçilikle birliktede 300 küsür falan tutar sanırım.
    peki o zaman kolçak koltuğa nasıl monte ediliyo onu anlamadım.benim bildiğim döşeme sökülür ve kolçak sabitleme parçası koltuk iskeletine kaynaklanır. ayrıca arabayı aldığımda servis yedek parçaya sormuştum orj. kolçak alabilirmişim dilye komple koltuk almam gerektiği söylenmişti...

:fiatsmile: Grande Punto 1.3 Mj. 75 Bhp Rock Siyahı 3k

Fatih Göncü
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Gajiin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki o zaman kolçak koltuğa nasıl monte ediliyo onu anlamadım.benim bildiğim döşeme sökülür ve kolçak sabitleme parçası koltuk iskeletine kaynaklanır. ayrıca arabayı aldığımda servis yedek parçaya sormuştum orj. kolçak alabilirmişim dilye komple koltuk almam gerektiği söylenmişti...
    Ben bu olayı enine boyuna araştırdım. Kolçağın koltukla hiç bir bağlantısı yok.
    Takıldığı yer ise iki koltuğun arasındaki arka yolcular için olan bardak koyma yeridir. Bu parça buradan çıkmakta ve kolçağın tutturulacağı parça bunun altına takılmaktadır. Kolcakta bu boşluğa takılıyor. Ön koltukla tek ilgili elektirkli bel ayarı. Onun için bilgisiz servisler koltukla beraber diyorlar. Ancak hiç alakası yok. Dolayısıyle kolçak iki parça halinde. Kolçağın tutturulacağı demir parça ve kolçağın kendisi.

erkan tezcanli
    erkant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 3

Standart Kolçak

Merhaba

Aranıza yeni katılan bir Gpunto dostu olarak uzun bir süredir kolçak arayışı içerisindeydim. Servisler malesef çok yüksek ve tutarsız fiyatlar istediler. Bir servis 700 YTL isterken bir başkası konsolun değişeceğini söyleyerek 1500 YTL istedi. Bunun üzerine bu forumdan bulduğum AV-CAR firmasına çok kaliteli ve estetik kolçağı taktırdım. Hem fonksiyonel hem de kullanışlı. Gri ve siyah renkleri var. Fiyat 210 YTL montaj dahil, 5 dakika sürüyor. Avcılar'da bulunan AV-CAR firmasının telefonu 0212 421 33 70. Orada Neslihan hanım var çok yardımcı oluyor. İlgilenenlere duyurulur..

8. Bu mesajı için 3 kişi erkant'ye teşekkür etti:

ahmet savcı
    ahmett - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    31As276
    Edilen teşekkür: 22

aynen ole beyler iskelete kaynaklanıor ben arabama yaptırdım 70 lıraya hemde servıste acayıp te rahat herkese onerırım

Ufuk Tan Doğan YILDIZ
    ***45***Salihli twentynine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 68

Ben aldım çok memnunun hem montajı kolay(delmeden) hem kullanışlı hem şık benimkisi karbon-siyah çok hoş ve şık duruyor.

https://www.hepsiburada.com/productd...m301113#tablnk

Mahmut Boyacı
    Mboyaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 12

Alıntı twentynine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben aldım çok memnunun hem montajı kolay(delmeden) hem kullanışlı hem şık benimkisi karbon-siyah çok hoş ve şık duruyor.

https://www.hepsiburada.com/productd...m301113#tablnk

300YTL olan biraz pahali geldi.Yani kolcağa 300YTL vereceğime kolumu havada tutarim :evillol: Tabi diğerleri orjinalin yerini tutmaz ama genede denemekte yarar var.

wentynine bende bundan aliyim o zaman.Peki sallanma falan oluyormu? veya vites değiştirirken sorun olusturuyormu? Ayrica bu galiba sabit.Yani yukari dogru dikilmiyor değilmi?

ORACLE ,barlasburak ,twentynine Teşekkürler.:ok:

Ufuk Tan Doğan YILDIZ
    ***45***Salihli twentynine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 68

yok sallanma olmuyor ayakları el freninin oraya basıyor gövdeside ik koltuk arasına tam sığıyor. Evet malesef sabit vites değişimlerinde sıkıntı yok ama sadece el frenini çekip bırakırken bileğe dokunuyor.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

14. 15/03/2007, 16:24

Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır.

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

evet orj olunca koltuk delinmesi gerekiyor kaynak felan zor sonradan takılanlarda ii oluyor aslında ama biraz oyna ma oluyor aslında

Dr.Hannibal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 0

kolçağı ben de taktırdım ama arabadan hiç birşey sökülmeden kolçağın ayakları vidayla monte edildi ve burda maliyeti sadece 25 ytl oldu tavsiye ederim çok rahatlık oluyo

KANSU BAYRAKTAR
    DEK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 DEK 08
    Edilen teşekkür: 0

Hannibal merhaba Burhaniye sanayidemi yoksa Karahallılardamı yaptırdın 25 ytl bana iyi geldi mayısta gelicem inşaallah nerde yaptırabilirim tşk.

ufuk bakal
    ufuk61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41 EU 361
    Edilen teşekkür: 122

abi benimde dynamıc var bende kolcak taktırdım 40 yrtl ye deri kaplama taktırdım koltugu söktüler kııfı cıkartıp koltuğun isketi kaldı orda kolcak yeri var oraya kaynattılar ondan sonra tekrardan koltugu yerine kaktılar ve harika oldu cok kişi beğendi ve orjınalinden daha şık duruyor yukarı ve aşagıya kaldırma imkanın var

Deniz K
    uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

evet arkadaşlar,kolçak olayı 2 tipdir, birincisi iki koltuk arasına tabana monte edilenler,ikincisi sürücü koltuğunun sırtlığına monte edilenler,şu anda halihazırda orijinal araçlarda 2. seçenek kullanılmakta,1.nin orijinalleri daha ziyade orta veya üst sınıf araçlarda bulunmaktadır.koltuğa monte edilenlerin orijinalinde varsa kolçak olmayan koltuklarda bunun montaj yerleri vardır,koltuk sırtlığının kumaşı sıyrılmak sureti ile çıkartılıp gerekli montaj işleminden sonra koltuk kumaşı yerine oturtulr,burada sadece kolçak montaj bölümünün olduğu yerden kumaş küçük bir şekilde delinir-kesilir,kumaş esnek olduğu için ilgili parça içerisinden geçince kumaş parçayı sarar ve belli olmaz.

Fatih Göncü
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar,kolçak olayı 2 tipdir, birincisi iki koltuk arasına tabana monte edilenler,ikincisi sürücü koltuğunun sırtlığına monte edilenler,şu anda halihazırda orijinal araçlarda 2. seçenek kullanılmakta,1.nin orijinalleri daha ziyade orta veya üst sınıf araçlarda bulunmaktadır.koltuğa monte edilenlerin orijinalinde varsa kolçak olmayan koltuklarda bunun montaj yerleri vardır,koltuk sırtlığının kumaşı sıyrılmak sureti ile çıkartılıp gerekli montaj işleminden sonra koltuk kumaşı yerine oturtulr,burada sadece kolçak montaj bölümünün olduğu yerden kumaş küçük bir şekilde delinir-kesilir,kumaş esnek olduğu için ilgili parça içerisinden geçince kumaş parçayı sarar ve belli olmaz.
    Yanlışınız var. Şu anda GP ler de orjinal kolçak 2 değil 1. tiptekine uyuyor

Deniz K
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz

Deniz K
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz

Deniz K
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz

olabilir,kolçaklı modeli bizzat görüp inceleme imkanım olmadı,ancak görünümünden (fotoğraf ve internet görüntülerinden)ben böyle yorumlamıştım.ancak benim bahsettiğim uygulamalarda baı marka ve modellerde mevcut.belkide yanılgım bundan kaynaklanmış olabilir.

Sayfa 1/7 12345 ... SonSon