Sayfa 2/8 İlkİlk 123456 ... SonSon
141 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Kolcak

Fatih Göncü
    ORACLE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 88

Alıntı Gajiin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki o zaman kolçak koltuğa nasıl monte ediliyo onu anlamadım.benim bildiğim döşeme sökülür ve kolçak sabitleme parçası koltuk iskeletine kaynaklanır. ayrıca arabayı aldığımda servis yedek parçaya sormuştum orj. kolçak alabilirmişim dilye komple koltuk almam gerektiği söylenmişti...
    Ben bu olayı enine boyuna araştırdım. Kolçağın koltukla hiç bir bağlantısı yok.
    Takıldığı yer ise iki koltuğun arasındaki arka yolcular için olan bardak koyma yeridir. Bu parça buradan çıkmakta ve kolçağın tutturulacağı parça bunun altına takılmaktadır. Kolcakta bu boşluğa takılıyor. Ön koltukla tek ilgili elektirkli bel ayarı. Onun için bilgisiz servisler koltukla beraber diyorlar. Ancak hiç alakası yok. Dolayısıyle kolçak iki parça halinde. Kolçağın tutturulacağı demir parça ve kolçağın kendisi.

Dr.Hannibal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 0

kolçağı ben de taktırdım ama arabadan hiç birşey sökülmeden kolçağın ayakları vidayla monte edildi ve burda maliyeti sadece 25 ytl oldu tavsiye ederim çok rahatlık oluyo

ufuk bakal
    ufuk61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41 EU 361
    Edilen teşekkür: 122

abi benimde dynamıc var bende kolcak taktırdım 40 yrtl ye deri kaplama taktırdım koltugu söktüler kııfı cıkartıp koltuğun isketi kaldı orda kolcak yeri var oraya kaynattılar ondan sonra tekrardan koltugu yerine kaktılar ve harika oldu cok kişi beğendi ve orjınalinden daha şık duruyor yukarı ve aşagıya kaldırma imkanın var

Deniz K
    uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

evet arkadaşlar,kolçak olayı 2 tipdir, birincisi iki koltuk arasına tabana monte edilenler,ikincisi sürücü koltuğunun sırtlığına monte edilenler,şu anda halihazırda orijinal araçlarda 2. seçenek kullanılmakta,1.nin orijinalleri daha ziyade orta veya üst sınıf araçlarda bulunmaktadır.koltuğa monte edilenlerin orijinalinde varsa kolçak olmayan koltuklarda bunun montaj yerleri vardır,koltuk sırtlığının kumaşı sıyrılmak sureti ile çıkartılıp gerekli montaj işleminden sonra koltuk kumaşı yerine oturtulr,burada sadece kolçak montaj bölümünün olduğu yerden kumaş küçük bir şekilde delinir-kesilir,kumaş esnek olduğu için ilgili parça içerisinden geçince kumaş parçayı sarar ve belli olmaz.

Deniz K
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz

Deniz K
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz

Fatih Göncü
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı uzman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar,kolçak olayı 2 tipdir, birincisi iki koltuk arasına tabana monte edilenler,ikincisi sürücü koltuğunun sırtlığına monte edilenler,şu anda halihazırda orijinal araçlarda 2. seçenek kullanılmakta,1.nin orijinalleri daha ziyade orta veya üst sınıf araçlarda bulunmaktadır.koltuğa monte edilenlerin orijinalinde varsa kolçak olmayan koltuklarda bunun montaj yerleri vardır,koltuk sırtlığının kumaşı sıyrılmak sureti ile çıkartılıp gerekli montaj işleminden sonra koltuk kumaşı yerine oturtulr,burada sadece kolçak montaj bölümünün olduğu yerden kumaş küçük bir şekilde delinir-kesilir,kumaş esnek olduğu için ilgili parça içerisinden geçince kumaş parçayı sarar ve belli olmaz.
    Yanlışınız var. Şu anda GP ler de orjinal kolçak 2 değil 1. tiptekine uyuyor

Deniz K
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz

olabilir,kolçaklı modeli bizzat görüp inceleme imkanım olmadı,ancak görünümünden (fotoğraf ve internet görüntülerinden)ben böyle yorumlamıştım.ancak benim bahsettiğim uygulamalarda baı marka ve modellerde mevcut.belkide yanılgım bundan kaynaklanmış olabilir.

Fatih Göncü
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Arkadaki bardak koyulan yer oradan çıkıyor ve tabana monte ediliyor

Deniz K
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Beyaz

tabana sonradan monte edilen şeyler beni kıllandırır,şu açıdan taban saç vidası ile delindiğinden sac vidasının tabandan (aşağıdan) çıkması zamanla pas a neden olabiliyor,eğer böyle bir durum olursa araç lifte kaldırılıp bu yerlerin izole edilmesi gerekir.

Fatih Göncü
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Tabana monte edebilmek için tabana koyulan ayrı bir parçası var.
    Bu parça orjinal olduğu için yerleride hazır zaten

Çağrı Cihanoğlu
    KeL_BLaDe CaGRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 364

dün serviste sordum sonradan takılan ama orjinal olmayan bi kolçak war aksesuar bölümünde fiyatı 80 ytl. ve bardaklık kısmına monte ediliyo ves sanırsam vida yok çünkü bana söylediği silikonla monte ediliyormş

Ozan Şahin
    SANtO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 15

silikon vida kadar sağlam olmaz bence. iki gün sonra yerinden atabilir.
    Multijet Active 1.3 75 Hp Beyaz

ferruh biner
    ferruh25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    25FR***
    Edilen teşekkür: 13

değerli Gp Cular
    Ben Aracimi 5 Ay önce Aldim şu Koltuk Arasi Kol Koyma Servisten Fiyati Ni Sordum 350 Ytl Dediler çok Pahali Arkadaşlar Diğer Parçalardami Böyle Acaba Uygun Ve Kibar Kol Dayanaklari Nereden Ve Nasil Temin Edilebilir Ha Bu Pahalilik Ithal Arabaya Bindiğimizden Mi Acaba Bana öyle Geliyor

Emre Y.
    SupermenDon'tCryJustFLY! dagored - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 315

Alıntı ferruh25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    değerli Gp Cular
    Ben Aracimi 5 Ay önce Aldim şu Koltuk Arasi Kol Koyma Servisten Fiyati Ni Sordum 350 Ytl Dediler çok Pahali Arkadaşlar Diğer Parçalardami Böyle Acaba Uygun Ve Kibar Kol Dayanaklari Nereden Ve Nasil Temin Edilebilir Ha Bu Pahalilik Ithal Arabaya Bindiğimizden Mi Acaba Bana öyle Geliyor
    abi bazı arkadaşlar 25 ytl civarı fiyatı olan kolçakları, koltuk arasına uygun bir şekilde yerleştirilebildiğini söylemişlerdi. hatta uygulayanlar da vardı. forumu bi ara istersen mutlaka bulursun :ok:

Buğra KARASU
    BGRAYS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 DT 8899
    Edilen teşekkür: 66

alternatıfleri dusunebılırsın mesela unık06 ve padawantr takmıstı onlardan bılgı alabılırsın ..

ama illaki orj. olacak dıyosan o baska ..

Boran Tolga Demir
    matrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Mango Turuncu
    Edilen teşekkür: 23

parçadan parçaya fiyat değişiyor

ama biraz daha bekleyip parçaların yan sanayi ye düşmesi gibi bir olanak var zaten linea türkiyede üretileceği için yan sanayi parçalar çoğalacaktır

kol dayama için bazı arkadaşlar farklı kol dayama kullanıyorlar hatta konu bile var biraz incelersen bulabilirsin

yanlış bilmiyorsam unik06 da var
    1.3 Multijet 90 hp ve turruncuuu
    Tolga

Oruç Yılmaz
    (diğer bir) 2 teker üye unik06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 342

evet ferruh, bende ve kerem de aynı kolçak var :ok:

ilk..kerem takmıştı 20-25 lira mı neydi, sonra baktım bende çok beğendim..aynısından bulup benim arabaya da taktık (daha doğrusu yine kerem taktı)

4 tane vida ile iş bitiyor ve son derece de kullanışlı, hiç oyanama da yapmadı şimdiye kadar :ok:

ferruh biner
    ferruh25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Erzurum
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    25FR***
    Edilen teşekkür: 13

Siz Kendiniz Mi Taktiniz

Oruç Yılmaz
    (diğer bir) 2 teker üye unik06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 342

Alıntı ferruh25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz Kendiniz Mi Taktiniz
    evet :ok:

o kadar basit ki, olayın koltukla hiçbir alakası yok.. orta konsolun, el freninin hizasında aşağısına ve arka da da.. bardak koymak için olan yerin civarında yanlara 2 şerden toplam 4 vida atınca olay bitiyor.. vida da zaten tornavida ile ittirince gidiveriyor :icon_smile_wink:

Sayfa 2/8 İlkİlk 123456 ... SonSon