Merhaba arkadaşlar hepinizin yeni yılı kutlu olsun.Konu biraz uzun olacak sabırla okuyup olumlu,olumsuz değerlendirmelerde bulundugunuz için hepinize teşekkür ediyorum.Yaptıgımız drag denemeleri ; trafik olmayan boş yollarda denenmiştir,denenecektir.Ne kendi canıma ve malıma nede başkalarının malına canına kast edecek bir insan olmadıgımı, hızı sevmediğimi herseyi tadında ve cok nadir olarak yaptığımı bildirerek konuya başlamak istiyorum.Aracımı almadan önce kayınbiraderim honda ies vtec almıstı akabinde bende tjeti aldım.kayınım fiat oldugu için burun kıvırarak bakmış ve güya beğenmemişti aracımı. tatlı bir rekabetle cıktık yola ve 2,3 boy farkla yarışı aldım.o an kayınımın surat ifadesi cok kötüydü aracım stok bu arada şimdi bana idda aracını satıp honda sedan vti aldı tahmini 170 hp oldugunu düşünüyor.şimdi stok şekilde onla rekabet etmem yersiz olacak.aracımı yüklemek istiyorum fakat uzun vadede aracıma zarar vermeyecek bir şekilde modifiye olması lazım.
1)mevcut turbo,intercol ve katalizöre dokunmadan performans egzost (koç egzost)
2)remaps chip tuning
3)kn kutu içi hava filtresi
4)iridyum buji
bunları aracıma uyguladıktan sonra tahminen ;
a) nekadara mal olur
b)gerçekçi olmak kaydı ile aracım en fazla kaç hp ve kaç nm torka ulaşabilir
c)tjetin anlattıgım vti karşısında şansı ne kadar olur
d) sizce bunlar haricinde uzun vadede aracıma zarar vermeyecek hangi işlemleri yapamamı daha iyi performans elde etmemi sağlayabilirim?

kısacası tjet motorun vti motorundan kötü olmadıgını aracımın performansının iyi oldugunu kanıtlamam gerekiyor. siz değerli arkadaşlarımın yazacağı tüm cevap ve önerileri için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum. TEŞEKKÜRLER...