Sayfa 8/78 İlkİlk ... 4567891011122858 ... SonSon
1543 sonuçtan 141 ile 160 arası

Konu: Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

hikmet şekerlioğlu
    şekerlioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993
    Edilen teşekkür: 662

şu anda dünyadaki en iyi birkaç markadan biridir.

2. 08/04/2008, 00:38

hikmet şekerlioğlu
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993

Alıntı tempesty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BAYCEP'in arabasında da Prins takılıydı ve oldukça memnundu kendisi..Ama bu kadar pahalı olduğundan haberim yoktu açıkcası..

Bende yarın aracıma BRC marka taktırıyorum,resimlerini ve maliyetini vs burada paylaşırım..
    kesinlikle yorum ve fotoları bekliyorum(stefanelli işi olmadı galiba).

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Gülen Yüz

Alıntı şekerlioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle yorum ve fotoları bekliyorum(stefanelli işi olmadı galiba).
    Abi anket yaptım 10 kişiden 5 i BRC , 2 si LOVATO , 2 si ATİKER , 1 i STEFANELLİ dedi (yani tahmini rakamlar tabii ki en azından 40 kişiyle konuşmuşumdur)

Bende aşırı ısrar ve servis + garanti desteği üzerine BRC de karar kıldım en son Hayırlısı olsun bakalım.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

t b
    TunFeB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 331

arkadaşlar önce şunu söyleyeyim. ben brc nin ankara yetkili bayisinde taktırdım sıralı sistemi. o adam bile prinsin gerçekten süper olduğunu itiraf etti. ama şöyle bi gerçek var, servis sıkıntısı. Bu sistem aracın en çok işleyen sistemi olacağından teknik destek sağlam olmalı bence. ben brc den gayet memnunum. ama taktıracak arkadaşlar gerçektende referansı olan bi yere taktırsınlar. sorunsuz kullanım için montaj kalitesi şart.

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

Bora bence iyi bir karar vermissin brc nin kaliteside artik kanıtlanmıştır ve sevis agi olarakta en yaygın markadır bende taktırırsam brc sequent taktiracagim ancak oncelikle senin yorumlarını kesinlikle bekleyecegim Hayırlı olsun şimdiden

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

9. 08/04/2008, 13:59

Samet GÖKKADAR
    smtg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 J 0854
    Edilen teşekkür: 8

arkadaşlar bende bu aralar taktırmak istiyorum ama kararsızım.. BRC ile Prins arasındaki fark ne acaba..? yani Prins daha mı az yaktırıyo.. parçaları daha kaliteli sanırım..

hikmet şekerlioğlu
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993

parça kalitesi ve yazılım stabilitesi.lpg'de daha az yakma sözkonusu değil.burada avantaj tamamen yakıt fiyatlarından kaynaklanır.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

m.r. yumak
    dogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16 z 0021
    Edilen teşekkür: 130

ayda ortalama iki depo benzin yakıyorum,borçlarımı bitirdikten sonra bende lpg ye geçeyim diye düşünürken beynimde bir ışık çaktı eger lpg yarı yarıya ekonomi elde edeceksem bir depo parası kara geçecegim ve buda 140ytl eder bu parayla taksitle şimdide lpgye geçebilirim

umut kaya
    goldumut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 ST 562
    Edilen teşekkür: 151

zaten amac o.yanı ayık benzın tuketımın 300 ytl ıse zaten lpg gecmek gerkıyor ve tam 1 yılda amortı edıyor...
    işte tablo...

Cuneyt kayakıt
    Cnyt01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yok
    Plaka
    01 ck 1905
    Edilen teşekkür: 94

ben her pazar 100 ytl benzın alıyorum. aylık 400... lpg nin performans dusuklugu olmasa. en mantıklı secenek gorunuyor...bide otoparklarda lpg li arac giremez diyor...oda ayrı bi sorun...
    gücü tecrübe kontrol eder...

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Birde bu otopark cozumu icin lpg lerini stepne yerine gizleyen araclar var bu ne kadar dogru?? Bu alanlarda bir yangın cıksa sizin aracınızdaki lpg tankı yuzunden insanlar can verse?? Bu ne kadar dogru??

hikmet şekerlioğlu
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993

o gizleme amacı ile yapılmıyor,bagajı daraltmamak içindir.ayrıca lpg tankı yüzünden ne olabilir.eğer tse belgeli ve standartlara uyan bir yerde montaj yapılırsa benzinden daha güvenlidir.lpg ile ilgili güvenilir kaynaklardan faydalanırsanız bu konudaki söylenti ve endişelerin ne kadar önyargılı ,yersiz ve kulaktan dolma olduğu anlaşılır.dediğiniz şey ancak bir sızıntı olması durumunda geçerli olur.bunun içinde araç ruhsata işletilirken sızdırmazlık ve montaj uygunluğu belgelenerek ruhsata işlenir.bu söylediğim benzinli araçlar içinde geçerlidir.yakıtta bir sızıntı varsa o da aynı tehlikeyi yaratır.lpg tüpünü eritip patlatacak boyutta bir yangında lpg tüpünden önce aracın benzin deposu patlar.
    Konu şekerlioğlu tarafından (09/04/2008 Saat 00:47 ) değiştirilmiştir.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

lpgde ne kadar risk varsa bence benzinde de okadar risk vardır

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Muhip Kazım Aksoyer
    Fire Active 1.4 8V 77Bg. mkaksoyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 23

sanırım fransada 90lı yılların ortalarında bir montaj hatası sonucu kapalı bir otoparkta lpg sızıntısına bağlı yaşanan yangından dolayı fransa hükümeti lpgli tüm araçlar kontrolden geçene kadar lpgli araçların kapalı otoparka girmesini yasakladı. 2 yıllık sürecin ardından bu geçici karar uygulamadan kaldırıldı ve şu an tüm avrupada böyle bir yasak yok.
    ülkemizde yetkililer nedense iptal kararını uygulamadı ve aynen süregeliyor. işin komiği lpg muayenesi yapan kuruluşların otoparklarının kapısında dahi "lpgli araç girişi yasaktır" ibaresi yasa gereği bulunmak zorunda.
    an itibariyle türkiyeye legal yoldan girmiş tüm lpg kitleri sanayi ticaret bakanlığının öngördüğü standartları ki bunlar ECE-R koduyla başlayan Avrupa Birliği Karayolları yönetmeliklerinin türkçe tercümesidir karşılamak durumunda. bu durumda doğru montaj , uygun malzeme ile yapılan çevrimler bir problem yaşatmaz.
    fakat lpg sistemide motorun bir parçasıdır ve kitin özelliğine göre bakım ihtiyacı vardır. bunların en başında filtre değişimi geliyor filtrelerin kullanım kitabına uygun kilometrelerde değişimi yapılması bir gereklilik. benim önerim kit seçilirken aracın bakım kmsine uygun olan büyük tip filtrelerin seçimiyle bu işi 20000 km de bir yaptırmak. Ayrıca bu bakımlarda multivalf fonksiyon kontrolü , tahliye valfi kontrolü , selenoid valflerin fonksiyon kontrolü ve bağlantı noktalarında sızıntı kontrolü standart hale getirilmeli diye düşünüyorum. sanırım bunlar mmo tarafından da yakında yönetmelik haline getirilecek.
    Fire Active 1.4 8V 77Bg.

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı şekerlioğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o gizleme amacı ile yapılmıyor,bagajı daraltmamak içindir.ayrıca lpg tankı yüzünden ne olabilir.eğer tse belgeli ve standartlara uyan bir yerde montaj yapılırsa benzinden daha güvenlidir.lpg ile ilgili güvenilir kaynaklardan faydalanırsanız bu konudaki söylenti ve endişelerin ne kadar önyargılı ,yersiz ve kulaktan dolma olduğu anlaşılır.dediğiniz şey ancak bir sızıntı olması durumunda geçerli olur.bunun içinde araç ruhsata işletilirken sızdırmazlık ve montaj uygunluğu belgelenerek ruhsata işlenir.bu söylediğim benzinli araçlar içinde geçerlidir.yakıtta bir sızıntı varsa o da aynı tehlikeyi yaratır.lpg tüpünü eritip patlatacak boyutta bir yangında lpg tüpünden önce aracın benzin deposu patlar.

Benim dedigim sızıntı olmadığı zamanlarda da ortamda bir yangın tehlikesi anında geçerli! Sızıntı olmadıgı zamanlarda genlesen lpg gazı tank buyuklugunde bir bomba etkisi ile patlar. Piknik tuplerinin dahi ne derece bir tehlike olusturdugunu yasanmıs olaylardan hepimiz biliyoruz. Araştırmanın lpg firmaları tarafından degil tarafsiz kurumlar tarafından yapılmış olanlarını okumanızı tavsiye ederim Firmalar lpg sisteminin yangın cıkarma tehlikesi uzerinde duruyorlar genelde degil mi? Peki başka bir sebepten dolayı çıkmış bir yangının icinde duran lpg sistemli bir aracın o bolge ve bina icin ve canlılar icin yaratacagi risklerden bahseden varmı kulaktan dolma olmayan bilgilerinizin icinde??
    Konu ugurozer tarafından (09/04/2008 Saat 11:53 ) değiştirilmiştir.

hikmet şekerlioğlu
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993

öncelikle bu bilgiler lpg firmaları değil.mühendisler odasının bu konudaki açıklamalarıdır.(internetten bakılabilir)yani tarafli bir yayın söz konusu değildir.ikinci konu ise bir yangında lpg tüplerinin patlaması benzin deposunun patlamasına göre daha zordur.

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

En sonunda bende bu lanet benzin derdinden kurtuluyorum Şu anda benzinle yol bilgisayarım şehiriçi km.de 6.5 lt gösteriyor ve 100 ytl lik benzinle 460 km yol yaptım yani benzinle km.de 21 kuruş yakıyorum bakalım yarından itibaren lpg ile kaça düşecek göreceğiz..

Yarın sabaha Ankara BRC Mocan servisinden (2A Mühendislik) randevu aldım en son sistem BRC SEQUENT 24 MY07 modeli takılıcak 1400 ytl ye anlaştım montajları işçiliği çok güzelmiş (1 aylık araştırma yaptım bu konuda)..Ruhsat-muayene vs vs giderleride 200 ytl tutuyormuş...Hadi hayırlısı bakalım

irfan öz
    taipen71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 36

Alıntı tempesty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En sonunda bende bu lanet benzin derdinden kurtuluyorum Şu anda benzinle yol bilgisayarım şehiriçi km.de 6.5 lt gösteriyor ve 100 ytl lik benzinle 460 km yol yaptım yani benzinle km.de 21 kuruş yakıyorum bakalım yarından itibaren lpg ile kaça düşecek göreceğiz..

Yarın sabaha Ankara BRC Mocan servisinden (2A Mühendislik) randevu aldım en son sistem BRC SEQUENT 24 MY07 modeli takılıcak 1400 ytl ye anlaştım montajları işçiliği çok güzelmiş (1 aylık araştırma yaptım bu konuda)..Ruhsat-muayene vs vs giderleride 200 ytl tutuyormuş...Hadi hayırlısı bakalım
    Bundan 8 ay önce biraderim dizel grante puntosunu satıp benzinli ve otomatik sıfır aracını aldı ve hemen beraber ustaya gidip lpg taktırdı.8 aydır kullanıyor ve aracı 125 krş yakıyor buna fazla diyor bende dizel araç olduğu halde 140 150 arası yakıyorum ben bile aracımı satıp lpg ye dönmeyi düşünüyorum ancak şu aralarda cng var bu hem lpgden az yakıyor hemde litre olarak daha ucuz yinede siz dönüşümünüzü yaptırıp binin

hikmet şekerlioğlu
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    07kg993

hayrlı olsun bora kardeş

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

Gülen Yüz

Alıntı taipen71 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bundan 8 ay önce biraderim dizel grante puntosunu satıp benzinli ve otomatik sıfır aracını aldı ve hemen beraber ustaya gidip lpg taktırdı.8 aydır kullanıyor ve aracı 125 krş yakıyor buna fazla diyor bende dizel araç olduğu halde 140 150 arası yakıyorum ben bile aracımı satıp lpg ye dönmeyi düşünüyorum ancak şu aralarda cng var bu hem lpgden az yakıyor hemde litre olarak daha ucuz yinede siz dönüşümünüzü yaptırıp binin
    İrfan bey ; sadece bana cevap yazabilmek içinmi üye oldunuz bilmiyorum ama Hoşgeldiniz diyelim öncelikle

Ben son 1 aydır herşeyi araştırdım, CNG ;

1-Aracın performansını hissedilir ölçüde düşürüyor

2-Lpg kadar kolay sıkıştıralamadığı için Cng'nin kendine has yakıt tankları var..Bu tanklar korkutucu derecede ağır,kalın ve güven duygusu vermiyor..

3-Başkent Ankara'da yaşamamıza rağmen sadece 2 tane dolum istasyonu var..(şehir dışına çıktığınızda tasarrufu unutun)

4-CNG ; Lpg den daha avantajlı bir durum olsa Ankaradaki taksiciler zaman kaybetmeden bu sistem üzerinde yoğunlaşırlardı fakat taksicilerle yaptığım konuşma sonucu bunu kullanan çok az sayılı araç olduğu ve onlarında hiç memnun olmadığını duydum..

Saygılar..

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 8/78 İlkİlk ... 4567891011122858 ... SonSon