Sayfa 69/78 İlkİlk ... 1949656667686970717273 ... SonSon
1543 sonuçtan 1.361 ile 1.380 arası

Konu: Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

AKIN AVCI
    akinavci06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06EV8163
    Edilen teşekkür: 0

Standart Fıat Punto 1.4 evo OTOMATİK&LPG

Merhaba arkadaşlar Ben 1.4 Punto evo otomatik kullanıcısıyım aracım benzinli ama benzin fiyatlarından dolayı LPG taktırmayı düşünüyorum pek anlamam aracın motorundan ama atiker uyumlu dediler fiyat 950TL sizce hangı marka uyumlu olur otomatik olması bi problem teşkiredermi star&stop var motor durdugunda tekrar benzin lpg geçişi yapıcakmı bilen bi arkadaş yardımcı olabilirmi şimdiden tşk ederim

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

1,4 firelarda lpg markası önemli değil düzgün monte edildikten sonra her markaya uyumlu motor ama s&s de nasıl hangi kit s&s de direkt lpg ile çalışır bilmiyorum. Ben ilk taktırdığımda tasarruf %40 lardaydı zaten ilk yıl yaptığım 18bin km de kendini amorti etti şuan aynı durum söz konusu değil tasarruf oldukça azaldı son yaptığım hesaplamada %25 falan bir tasarruf söz konusu. Bu da amortismanı biraz uzatıyor. Daha önce taktıranların amortisman gibi bir durumu olmadığı için herhalukarda tasarruf söz konusu. Şuan fire bir araç alsam (doğaya faydasını katmazsam) muhtemelen taktırmam diye düşünüyorum. Yılda 10 bin km yapıyorsanız kitin kendini amorti etmesi 2bin tl maliyetli bir kit için tahmini 3 yıl diye düşünüyorum.

ŞEREF SAKARYA
    Shero0609 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    -

Standart Lpg Ses

Merhaba 2.el 2011 Punto Evo 1.4 fire aldım önceki sahibi tüp taktırmış gayet az yakıyor fakat benim şikayetim özel servise aracı götürdüm motordan sanki sübab vururcasına tak tak ses geliyor, aracı tüpten çıkartıp benzine aldığımda ses kesiliyor acaba benim gibi böle gürültülü bir sese sahip olan arkadaşlar var mı? veya çözüm bulabilen bir arkadaş olursa çok sevinirim...

serkan dikici
    serkandikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552
    Edilen teşekkür: 168

Şu an aynı kararsızlıkları ben de yaşıyorum yılda 15000km civarında yapıyorum ve benzinde şehir içi 30-32 kuruş civarında yapıyorum. 2-3yılda kendini amorti edene kadar satma ihtimalimi de göz önünde bulundurunca vazgeçtim şimdilik takmaktan. Bir de BRC veya zavoli fiyatları 2000TLyi görmüş durumda ODB'li. Bazı arkadaşların dizelde 23-25kuruşlar yaktığını görünce gittiği yere kadar deyip benzin forever 10TL'de olsa alıyoz nasılsa akıllanmıyoz yapcak bişey yok Şaka bi yana dizel fusionumu arıyorum bazen yada LPG'li gp'mi
    M.K.ATATÜRK

serkan dikici
    serkandikici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 AV 8552
    Edilen teşekkür: 168

Alıntı Shero0609 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba 2.el 2011 Punto Evo 1.4 fire aldım önceki sahibi tüp taktırmış gayet az yakıyor fakat benim şikayetim özel servise aracı götürdüm motordan sanki sübab vururcasına tak tak ses geliyor, aracı tüpten çıkartıp benzine aldığımda ses kesiliyor acaba benim gibi böle gürültülü bir sese sahip olan arkadaşlar var mı? veya çözüm bulabilen bir arkadaş olursa çok sevinirim...
    Eğer düzenli ve çok yüksek olmamakla birlikte bir "tır tır tır" şeklinde ses ise normal olması lazım şu ana kadar gördüğüm tüm LPGli araçlarda var bu ses tam tarif edememiş olabilirim
    M.K.ATATÜRK

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı Shero0609 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lpg enjektör sesidir o. Motor içinden gelen mekanik ses benzine geçmeyle kesilmez. Lpg enjektörleri arkadaşın dediği gibi tır tır ses yapar benzinde enjektörler çalışmadığı için sesi kesilir. Yani herhangi bir sorun yok içiniz rahat olsun

ŞEREF SAKARYA
    Shero0609 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    -

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lpg enjektör sesidir o. Motor içinden gelen mekanik ses benzine geçmeyle kesilmez. Lpg enjektörleri arkadaşın dediği gibi tır tır ses yapar benzinde enjektörler çalışmadığı için sesi kesilir. Yani herhangi bir sorun yok içiniz rahat olsun
    Çok Tşkler Arkadaşlar İçimi Rahatlattınız.

gökhan yıldırım
    gokhanyildirimcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    33

bence en iyisi kendi kullandığım maşallah hiç arıza vermedi 4 yıldır takılı ve arıza lambası falanda yakmadı ATİKER...

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı gokhanyildirimcom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence en iyisi kendi kullandığım maşallah hiç arıza vermedi 4 yıldır takılı ve arıza lambası falanda yakmadı ATİKER...
    Aynen öyle en iyisi, iyibir ustaya taktıracağın en ucuz kittir

Ayrıca atiker grubunun enjektörleri bahsedilen sesleri çıkartmıyor 60BIN km kadar da ömrü var. Sıfırı 120TL'ye alınabiliyordu, eli yatkın olan her kişi söküp kendisi değiştirebilir.
    Konu celenlee tarafından (18/02/2014 Saat 15:20 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Tanıdığım lpg si olup atiker taktıran herkesin kitten dolayı problemi var. Bakımlardan sonra araç gaz ayarı istiyor, fazla yakıyor, arıza lambası yakıyor gibi. 3 5 fazla verip kaliteli bir kit taktırmak daha mantıklı geliyor ki ben öyle yaptım. Sadece bğr arkadaşım Megane a atiker taktırıp memnunum dedi. Başka da diyen duymadım. Belki sorum ustadan da kaynaklı olabilir ama atiker bir kaç sene evvel enjektör kablolarına ek yaparak lpg enjektörlerini çalıştırıyordu şimdi nasıl bilmiyorum.

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tanıdığım lpg si olup atiker taktıran herkesin kitten dolayı problemi var. Bakımlardan sonra araç gaz ayarı istiyor, fazla yakıyor, arıza lambası yakıyor gibi. 3 5 fazla verip kaliteli bir kit taktırmak daha mantıklı geliyor ki ben öyle yaptım. Sadece bğr arkadaşım Megane a atiker taktırıp memnunum dedi. Başka da diyen duymadım. Belki sorum ustadan da kaynaklı olabilir ama atiker bir kaç sene evvel enjektör kablolarına ek yaparak lpg enjektörlerini çalıştırıyordu şimdi nasıl bilmiyorum.
    Tanıdığımız 1.4 Fire aracı olup da, Atiker taktırıp ta sızlananı duymadık ama

En çok duyduğumuz sızlanma, Landirenzo, BRC gibi kitlerin enjektör sesi
    Konu celenlee tarafından (19/02/2014 Saat 10:04 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Fire doblosu olup motor arıza lambasını söndüremeyen arkadaşım var ama. Ben fikrimi söyledim ucuz etin yahnisi ucuz oluyor her zamanki gibi. Ayrıca atikerin kitleri de hiç ses çıkarmıyor değil.

M.Furkan Çelenli
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Geçen ay LPG bakımını yaptırdım, enjektör kalibrasyonu yapcaz dediler, yaptılar 3000 devirde sabit gaz verirken bir ayar yaptılar.

Ortalama yakıt tüketimi göstergem eskiden 9-10lt arası değişir, araç gerçekte 8.5lt yakardı.

Şimdi ekrandaki yakıt tüketimi gösterimi düştü 7.5-8lt ortalama tüketim gösteriyor ama araç 9lt yakıyor!!!

Anlamadım gitti, ekrandaki tüketim düşütü, gerçek tüketimim arttı (Ya da LPG aldığım pompada bir gariplik var)

Bu tip bir durumla karşılaşan var mı?

Deniz Arifağaoğlu
    Blueberry BaranSelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 188

Benim araç 6.4 - 6.2 civarı yakıyor şehiriçi. 1000 liraya Atiker takıyorlarmış, başta Fire motorlar için Lpg'ye gerek olmadığını düşünüyordum nasıl olsa az yakıyor diye ama 1000 lira fiyatı öğrenince kararsız kaldım. Aylık 1-2bin kilometre arası yolum var, sizce ne yapmak lazım?
    Eski Puntomda Atiker vardı, yakıttan memnundum ama o tık tık tık sesi illallah ettirmişti. Acaba sıfır montajda da aynı sesi alır mıyım?

Tamer Manav
    Jan1690 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06
    Edilen teşekkür: 2

LPG taktırma konusunda kararsız olan arkadaşlar LPG Sistemleri Montajından Önce buradaki hesaplama sistemine bir baksınlar derim. Bende 1.4 motor aracıma LPG taktırmayı çok düşünmüştüm. Ama yılda 10 bin km. yapınca ve tüple benzin arasındaki avantajın hesabını yapıp, aradaki farkın çok az olduğunu görünce taktırmaktan vazgeçtim. Tabiki benim bu hesaplamam servisin Landi Renzo LPG için 2 bin TL. fiyatına göre dışarıda belki daha ucuza takılan yerler olabilir.

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Yılda 10bin km de yapılsa lpg daha karlı bir tüketim sağlar benzin fiyatları malum yaza doğru lpgye genelde indirim de geldiğini düşünürsek lpg karlı bir yatırım bence.......

Tamer Manav
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06

Alıntı Castell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yılda 10bin km de yapılsa lpg daha karlı bir tüketim sağlar benzin fiyatları malum yaza doğru lpgye genelde indirim de geldiğini düşünürsek lpg karlı bir yatırım bence.......
    Arkadaşım 50 TL.lik benzin ile 180-200 km. gidiyorsam ne diye tüp taktırıp ta aracın orjinalliğini bozayım. LPG.ile km.de en fazla 5-10 kuruş fark eder. Bunu yıllık hesaba vurursan 400-500 TL avantajın olur. Bu da tüpü amorti etmen için 4-5 sene demektir. Bence bunun içinde LPG en azından bana göre değil.

sinan b.
    sinaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 40

Alıntı Jan1690 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım 50 TL.lik benzin ile 180-200 km. gidiyorsam ne diye tüp taktırıp ta aracın orjinalliğini bozayım. LPG.ile km.de en fazla 5-10 kuruş fark eder. Bunu yıllık hesaba vurursan 400-500 TL avantajın olur. Bu da tüpü amorti etmen için 4-5 sene demektir. Bence bunun içinde LPG en azından bana göre değil.
    50 TL lik benzin ile 180-200 km giden görmedim. Giden varsa ben görmedim. Ben geçen sene tüp taktırdım o zaman benzin fiyatı 4,8 gibi birşeydi, 100 TL benzin ile şehir içi 200-225 gidiyordu. bende hemen tüp taktırdım.
    2012 Punto Easy 1.4 Fire and LPG

Tamer Manav
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06

Her kırmızı ışık yandıktan sonra 50 TL. lık benzin alırım ve km.yi sıfırlarım bir sonraki ışık yanıp benzin pompasına yanaştığımda km.ye bakarım. 100 km.de 4,5-5 LT ortalama ve toplamda da 180-200 km. gittiğini 1 yıldır defalarca gördüm. Benzini hep aynı yerden ve pompadan alıyorum.

Ali Tandogan
    Castell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 213

Valla tamer 50tl lik benzinle 200km yol gidiyorsan iyi gerçekten sen tüp taktırsan senin hesabına göre 50tl lik lpgyle o zaman 400km gidersin........