Sayfa 32/78 İlkİlk ... 1228293031323334353652 ... SonSon
1543 sonuçtan 621 ile 640 arası

Konu: Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Benim araba benzinde de lpg de de 800 devirde çalışıyor bence normal devir..

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

benim arabanın rölanti devri benzinde neyse lpg'de de aynı. hiçbir değişiklik yok. diğer arkadaşın rölantisi eğer motor ısındıktan sonra hala 1100 devirde kalıyorsa bence ayar istiyor o araç.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

tugrul karaatli
    tugrul.karaatli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Bravo İnci Beji
    Edilen teşekkür: 9

Alıntı pilotender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim arabanın rölanti devri benzinde neyse lpg'de de aynı. hiçbir değişiklik yok. diğer arkadaşın rölantisi eğer motor ısındıktan sonra hala 1100 devirde kalıyorsa bence ayar istiyor o araç.
    doğru olabilir baktırıcam bi...
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!!

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

gaziantep ve çevre illerde garanti kapsamını bozmadan lpg kiti takan servisler hangileri acaba bilenininiz varsa paylaşırsanız sevinirim. sıfır aracıma 5 6 ay sonra taktırmayı dusunuyorum ama hala kararsızım. 5 ay boyunca saglam bir araştırma yapıp saglam malzemeyi saglam serviste taktırdıkmı tamamdır ama garantiyi bozmaması lazım

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

bütün yazılanları tek tek okumaya çalıştım kaçırdıklarım olmuş olabilir, fakat anladıgım kadarıyla kendi servisinize taktırıp yada öze lde taktırıp servis ile anlaşarak sisteme LPG dönüşümü yapılmıştır ibaresini işletmedikten sonra garanti o servis üzerinden devam ediyor gibi görünmekte , ta ki servis bu insiyatifden vazgeçene kadar. bi ara gidip servise danısayım bende, taktırdıktan sonra garanti devam ediyormu, ediyorsa yakıttan kaynaklanan sorunlar hariç problemler içinmi biraz araştırayım. bu devirde yılda en az 10 bin km yol yaparım tatiller hariç , lpg kiti şart.

Adil Uğur Ak
    gp_ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 14

Alıntı yolcu27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gaziantep ve çevre illerde garanti kapsamını bozmadan lpg kiti takan servisler hangileri acaba bilenininiz varsa paylaşırsanız sevinirim. sıfır aracıma 5 6 ay sonra taktırmayı dusunuyorum ama hala kararsızım. 5 ay boyunca saglam bir araştırma yapıp saglam malzemeyi saglam serviste taktırdıkmı tamamdır ama garantiyi bozmaması lazım
    Araştırmanın sonucunu yazarsan sevinirim.Bende senle aracı aynı sürede aldım ve lpg takdırmada kararsızım.

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

Benim vites değiştirirken stop etme , rolanti dalgalanması ve lpg ye geçişte sarsıntı problemleri bugün kökten çözüldü...4 adet enjektör , hortumlar ve filtreler garantiden değişti ve servisteki mühendisler kesinlikle katkılı aygaz veya başka istasyondan lpg almamam konusunda sıkı sıkı tembihlediler , genelde Milangaz yada Total istasyonlarından lpg kullanmalıymışım , sürekli bu istasyonlardan lpg alan müşterilerin filtreleri tertemiz çıkıyormuş..Ne hikmetse benimde gaz kelebeği tertemiz çıktı çok şaşırdım..Cillop gibi oldu araba walla zıplıyo resmen gaza basınca

Bu da 12.000 kilometrede leşş gibi çıkan filtremin resmi buyrun

SERDAR UZUNCA
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. PNT 34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 34

TOTAL istasyonlarını sürekli tavsiye ediyor taksiciler zaten..
    OPET e yönlendirme sebepleride sanırım piyasaya can gelmesi için...sürekli dolan filtreler ve daha fazla lpg harcanmasını istiyorlar herhalde...

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

evet bu opetten gaz alma olayını bırakmak lazım herkes aynı sey soyluyor. parolu kartlara alıstırdılar gerci cok fazlada bir kazanc olmuyor arabanın surus zevkini yok edecegine bırakıp baska bi gaza gecmek lazım .

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cantekin keçeli
    cantekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 7

en son ölçümüm aracım 2006 grande punto 1.4 brc sıralı sistem.gazın litresi 2.120 tl den 60 liralık gazla 390 km yol yaptım tamamı şehir dışı 90-100 km hızla 154 kuruş yakmış ortalama 100 kmde 7.4 yakıt tüketitim olmuş bu değerler nasıl?

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

Yaw bu opet hakkaten mahvetti yani usta bile dedi ne derdin var hem arabana yazık hem bütçene yazık diye...Bugün total istasyonundan milangaz aldım litresi 1,67 tl şaka gibi walla hemde arabada hiçbir değişiklik falan bi sıkıntı yok , petrol ofisinde opette gazın litresi hem 1,93 hemde zararlı bizde eşşeklik etmişiz , arabanın bütün lpg aktarma organları değişti harika oldu şimdi yaw inşallah böyle kalır , garantinin bitmesine de 1 ay kalmıştı süper oldu

SERDAR UZUNCA
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. PNT 34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

istanbulda acaba en ucuz TOTAL lpg istasyonu nerede acaba ?

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

cantekin degerlerin cok iyi bora sen gazı 1.67 denmi alıyorsun. vay be rekabete bak bizde burada 2.12 leri goruyorus belki dahada zmlandı hayret . ee bu durumda sizin araba 120 yakar

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

Araştırma Konusu

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cantekin degerlerin cok iyi bora sen gazı 1.67 denmi alıyorsun. vay be rekabete bak bizde burada 2.12 leri goruyorus belki dahada zmlandı hayret . ee bu durumda sizin araba 120 yakar
    Kardeş total istasyonunda milangaz 1,67 tl ama opetlerde yada PO'larda 1,91 civarı...12 kuruşa düşmem mümkün değil 40 litre gaz alsam 67 liraya doluyor en fazla şehiriçi 430 km.falan yol yapabiliyorum yani ortalama 16 kuruş falan yakmış oluyorum...1,91 den alırsam da ortalama 18 kuruş yakıyorum..12 mümkün değil şehirdışında bile

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

benim araçta lpg yok ama iki oldu benzini totalden alıyorum,araba sanki daha canlı daha seri.
    opet benzininden farklı geldi gibi.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih VATANLAR
    vatanlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AF3814
    Edilen teşekkür: 1

arkadaşlar bişi soracağım. muhahbetinizin arasına giriyorum ama..

elimde 2007 FIAT Grande Punto 1.4 Fire Active Dualogic Hatchback/5Kapı 77HP var.
    şu anda LPG taktirsam mı taktırmasammı diye düşünüyorum. aslında güç konusunda kullanma konusunda sorunlarım var tam anlamıyla güçlü görünmesede gözüme LPG taktırdığımda daha da bir soğurum diye düşünüyorum. şimdi taşınacağımız evde çok uzuk ne yapacağım bilmiyorum valla bi akıl verin arkadaşlar.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı vatanlar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bişi soracağım. muhahbetinizin arasına giriyorum ama..

elimde 2007 FIAT Grande Punto 1.4 Fire Active Dualogic Hatchback/5Kapı 77HP var.
    şu anda LPG taktirsam mı taktırmasammı diye düşünüyorum. aslında güç konusunda kullanma konusunda sorunlarım var tam anlamıyla güçlü görünmesede gözüme LPG taktırdığımda daha da bir soğurum diye düşünüyorum. şimdi taşınacağımız evde çok uzuk ne yapacağım bilmiyorum valla bi akıl verin arkadaşlar.

fatih öncelikle senin için daha çok neyin önemli olduğuna karar vermelisin bence eğer ekonomi önemli ise güçtan feregat edeceksin
    yok hayır güç önemli ise ekonomiden feragat edeceksin
    maalesef ikisini bir arada bulmak biraz zor

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

SERDAR UZUNCA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

benim tavsiyem bir lpg istasyonunun kenarına arabanı park et ve 2 saat izle..
    mercedes, bmw, honda cr-v jeepleri filan gördükten sonra..
    kendi arabanın çekişi onların yanında nedir ki diye düşündükten sonra koşa koşa lpg kiti taktırmaya gideceğine eminim..
    her geçen gün aleyhine işliyor diyebilirim..
    atiker tavsiye ediyorum...

hatta bir ek daha yapayım...
    lpg kiti taktırdıktan sonra aracına daha çok bağlanacaksın..
    2 sene daha rahat lpg kitinin garantisinden dolayı değiştirmeyi düşünmeyeceksin..

atilla aytan
    agaytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06 bn 5074
    Edilen teşekkür: 4

hiç düşünme bence hemen taktır güç kaybı falan olmuyor zaten ne kadar güçlü ki bizim arabalar her geçen gün zarar ben teleflex taktırdım daha da bağlandım arabaya

ÖZCAN YILDIRIM
    onurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 LY 848
    Edilen teşekkür: 59

arkadaşlar atiker sitesinde epey bir kit listesi var gp hangisi takılıyor bilen varsa paylaşsın ...