Sayfa 29/78 İlkİlk ... 925262728293031323349 ... SonSon
1543 sonuçtan 561 ile 580 arası

Konu: Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Emre S
    emresan87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 23

arkadaşlar bugün fiat servislerini dolaştım. Puntolara hala lpg takmadıklarını söylediler. Üstelik dolaştığım 3 serviste garantinin tamamen kalkacağını söyledi. Bugün bütün markalar sıfır araçlara bile servislerinde lpg takıyorlar, fiatta bildiğim kadarıyla diğer modellere takıp garantiyi devam ettiriyor, ama puntonun farkı ne anlayamadım.. Aynı motor albeada da var, paliodada var, onlara sorun olmuyor neden puntoya sorun oluyor???

Bu işe bir çözüm bulunması lazım bence, bizde gidip efendi gibi servisimizde garantili bi şekilde lpg mizi taktırsak fena mı olur???

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

sadece motor garantisi bitiyor ben 43bin kmdir biniyorum motorda bi sorun yok taktıracaksan hic durma bence

Emre S
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

ya burda hep öyle söyleniyor(sadece lpgnin etkilediği sistemlerin garantisi biter deniyor) ama gittiğim servislerin hepside nuh dedi peygamber demedi... Hatta bu forumdan da bahsettim, yanımda bazı yerleri de aradılar falan, ama hepside bütün garantinin bittiğini söylediler. Büyük ihtimalle taktıracağım şubatın başında lpg yi, mavi denizler de brc taktırmayı düşünüyorum, fakat bu garanti işi yine de canımı sıkıyor...

Mehmet Özer
    mehmetoozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06AE5299
    Edilen teşekkür: 1

Selamlar arkadaşlar uzunca araştırmalarım sonucunda sonunda Atiker markada karar kıldım ve ankara şaşmazda soylu otogazda LPG taktırdım..

aklımda istepnenin orada simit taktırmak vardı ancak simitlerde şamandıra sorunu yasanabileceği bilgisini aldıktan sonra 32 lik minik tüp taktırdım..

soylu otogaz da Muttalip usta var.. işinin ehli ve her aracta çıraklar olmasına karşın kendi bizzat işin başında durmakta.. ayrıca brc de takıyolar (sadece 2 si )

Nakit 950 tl ye taktılar..

Ardından gimat kavşagına varırken güven otogazdan 1,66 dan depoyu 53 tl ye fulldedim.. ve bugun 250 km yaptım ve halaa 2 kademe ışık yanmakta.. amacım tek depo ile 400 km... sonuna kadar gideceğim bakalım hedefim şehir içi km de 0.13 kuruş...))

bu zamana kadar verdigim benzin paralarına yanıyorum.. arabada çekişte sorun yasanmamakta... sabahın soğuguında yaklaşık 400 metrede lpg ye geçmekte.. titreme yapmamakta.. ilk başta arada bir lpg tankının üstündeki zımbırtı takır tukur ses yapınca uyuz oldum ama alıştım..

yol bilgisayarı yakıt olrak km dee 8.1 - 8.4 arası göstermekte..

tek sıkıntın bagaj ufacık kaldı ama sorun degil..

tüm arkadaşlara şiddetle öneririm..

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Alıntı mehmetoozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar uzunca araştırmalarım sonucunda sonunda Atiker markada karar kıldım ve ankara şaşmazda soylu otogazda LPG taktırdım..

aklımda istepnenin orada simit taktırmak vardı ancak simitlerde şamandıra sorunu yasanabileceği bilgisini aldıktan sonra 32 lik minik tüp taktırdım..

soylu otogaz da Muttalip usta var.. işinin ehli ve her aracta çıraklar olmasına karşın kendi bizzat işin başında durmakta.. ayrıca brc de takıyolar (sadece 2 si )

Nakit 950 tl ye taktılar..

Ardından gimat kavşagına varırken güven otogazdan 1,66 dan depoyu 53 tl ye fulldedim.. ve bugun 250 km yaptım ve halaa 2 kademe ışık yanmakta.. amacım tek depo ile 400 km... sonuna kadar gideceğim bakalım hedefim şehir içi km de 0.13 kuruş...))

bu zamana kadar verdigim benzin paralarına yanıyorum.. arabada çekişte sorun yasanmamakta... sabahın soğuguında yaklaşık 400 metrede lpg ye geçmekte.. titreme yapmamakta.. ilk başta arada bir lpg tankının üstündeki zımbırtı takır tukur ses yapınca uyuz oldum ama alıştım..

yol bilgisayarı yakıt olrak km dee 8.1 - 8.4 arası göstermekte..

tek sıkıntın bagaj ufacık kaldı ama sorun degil..

tüm arkadaşlara şiddetle öneririm..
    Benim arabam da sizinkinin aynısı. Bende de Atiker LPG var. Sizinle hemfikirim. En ufak bir sorun yok. Benim babam Söke/Aydın Güvenal Gaz Bayisi. Bizim oradan doldurdum izmir'e gidip söke'ye dönünce aracım, 226 km'yi 22 TL ile tamamlamış oluyor. Sizin 400 km hiçbirşey..Uzun yolda bir depo lpg ile 500 gideceğinizden emin olabilirsiniz. Sadece arabayı biraz daha dikkatli kullanın derim. Aracı kullanırken yol bilgisayarından anlık tüketim verilerini kullanın ve gaza basışınızı ordaki rakamlara ters orantılı olarak yaparsanız çok daha seveceksiniz arabanızı Kuru sıkı atmıyorum. Tecrübeyle sabittir. Ayrıca farklı firmalardan aldığınız aynı litre lpg ile farklı kilometre yapıldığını şaşırarak siz de göreceksiniz. Birkaç farklı marka lpg deneyin, kararınızı verdikten sonra hep aynı marka lpg almak sizin için daha iyi olacaktır... Gerek performans gerekse yakıt ölçümlerini yapmanızdaki hassasiyet açısından. Bu arada bende simit depo var. En ufak sorun yok. kim dediyse hikaye anlatmış size. Simit depo daha maliyetli oluyor diye takmamışlardır. Arabalarımızda zaten bagaj yetersiz. Diğer depoyu nasıl takdırdınız ve kullanabiliyorsunuz merak ettim.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

Alıntı emresan87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya burda hep öyle söyleniyor(sadece lpgnin etkilediği sistemlerin garantisi biter deniyor) ama gittiğim servislerin hepside nuh dedi peygamber demedi... Hatta bu forumdan da bahsettim, yanımda bazı yerleri de aradılar falan, ama hepside bütün garantinin bittiğini söylediler. Büyük ihtimalle taktıracağım şubatın başında lpg yi, mavi denizler de brc taktırmayı düşünüyorum, fakat bu garanti işi yine de canımı sıkıyor...
    bu konuda fiata mail atmıstım. beni aradılar ve tüm garnatinin bitecegini soylediler bende bi ornek verdim ornegin dedim aracın direksiyonu arızalandı bunun lpg ile ne alakası var acıklarmısnız dedigimde bana yarım agız tabi o garntiden degisir dediler. ve ben taktırdıgımdan beri 1 defa direksiyonumu degistrdim garantim devam etmekte. hala garantiden işlem yaptırabilirim. bu konuda itibar etmeyin bakın taktıran arkadaslar hala araclarına biniyorlar ve memunlar. bence niyetiniz varsa düşünmeden taktırın

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

atilla aytan
    agaytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06 bn 5074
    Edilen teşekkür: 4

sonunda randevuyu almaya karar verdim.. p.tesi tunalıda teleflex taktırıyorum.. salı aksam teslim edecekler

Emre S
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konuda fiata mail atmıstım. beni aradılar ve tüm garnatinin bitecegini soylediler bende bi ornek verdim ornegin dedim aracın direksiyonu arızalandı bunun lpg ile ne alakası var acıklarmısnız dedigimde bana yarım agız tabi o garntiden degisir dediler. ve ben taktırdıgımdan beri 1 defa direksiyonumu degistrdim garantim devam etmekte. hala garantiden işlem yaptırabilirim. bu konuda itibar etmeyin bakın taktıran arkadaslar hala araclarına biniyorlar ve memunlar. bence niyetiniz varsa düşünmeden taktırın

evet zaten ben de bu foruma güveniyorum, bir sorun olması durumunda buradan örnek gösterip hakkımı arayabileceğim bir çok insan var...

Bende önümüzdeki hafta büyük ihtimalle taktıracağım, mavi denizler ya da mocan arasında kararsızım.. Büyük ihtimalle brc taktıracağım. Mavi denizler 1500/10 gibi bir fiyat verdi ve ilgi alakaları, tecrübeli duruşları hoşuma gitti. Tunalı otomotiv gibi manifoltu sökerek takmalarını istedim, fakat pek yanaşmadılar doğal olarak Daha önce bir çok montaj yaptıklarını ve sorun yaşamadıklarını söylediler.. Mocana henüz gitmedim ama araştırdığım kadarıyla memnun olmayan çok az kişi var... Fikri olan var mı mavi denizler ya da mocan hakkında??

hüseyin bilgin
    hbilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

emresan87 ben manisa salihliden yazıyorum, buradaki fiat servisinden istanbul, bursa ve ankarada bulunan bazı fiat servislerinde lpg takıldığını duymuştum. ben bi araştır derim. ayrıca lpg takan arkadaşlar hangi markayı öneriyorlar cevaplarlarsa sevinirim.

Emre S
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri

ben 3 tane servise gittim, merkezi de aradılar, puntolara lpg takılmıyor servislerde. Mantığı nedir bilmiyorum, aynı motorlu palioya, albeaya takıp puntoya takmamak gerçekten saçma geliyor bana... Takan servisler var, ama garanti adına değişen bir şey olmuyor, ha dışarda taktırmışsın ha serviste, aynı şey... Hemde servis biraz daha kazık bir fiyat çekiyor doğal olarak...

atilla aytan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06 bn 5074

tunalı otoda teleflex taktırdım ve bugün sabah arabayı aldım.. tunalının süper ilgili personeline teşekkürler.. arabada hiç bir değişiklik yok montaj harika olmuş lpgli olduğunu bilmeyen sürerken hiç birşey anlamaz emin olun... daha önce albea da lpg den çok çekmiş biri olarak söylüyorum ( landirenzo marka tekleme stop etme gibi sorunlar) teleflex i herkese tavsiye ederim. tamam 500 lira diğerlerinden pahalı ama( peşin 2000 tl) daha sonra ikide bir ayara gitmemek için değer bence

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Teknik Konu

Alıntı agaytan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tunalı otoda teleflex taktırdım ve bugün sabah arabayı aldım.. tunalının süper ilgili personeline teşekkürler.. arabada hiç bir değişiklik yok montaj harika olmuş lpgli olduğunu bilmeyen sürerken hiç birşey anlamaz emin olun... daha önce albea da lpg den çok çekmiş biri olarak söylüyorum ( landirenzo marka tekleme stop etme gibi sorunlar) teleflex i herkese tavsiye ederim. tamam 500 lira diğerlerinden pahalı ama( peşin 2000 tl) daha sonra ikide bir ayara gitmemek için değer bence
    Hayırlı olsun benim aracımda da teleflex takılı 43.000 km oldu teleflex ile..

Kazasız belasız sürüşler dilerim..

atilla aytan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06 bn 5074

Alıntı tempesty Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun benim aracımda da teleflex takılı 43.000 km oldu teleflex ile..

Kazasız belasız sürüşler dilerim..
    çok teşekkürler sizede kazasız sürüşler... 2. bir ayrıntı olarak motor arıza ışığı falan kesinlikle yanmıyor adamlar onuda garanti ediyorlar zaten

cihangir şengezer
    chngrrrrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    10 AEZ 07
    Edilen teşekkür: 215

bende lpg ye dönüş yapıcam heralde
    bundan önce 98 accentım vardı lpgli
    motorsiklet gb geziyormuşum valla
    ayda bir full luyorum depoyu en son 160 tlye doldu depo
    en fazla 500km yapıyorum ş.içi bi depoyla
    dün bi arkadaşımla konuşuyorduk
    160 lira benzine vereceğine
    taktır lpg 100 lira taksitini öde 60 tllik gaz sana yeter bi ay 10 ay sonra da kara geçmeye başlarsın dedi
    mantıklı geldi bana da
    lpg ye dönücem tekrar sanırım

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

60 tllik gaz sana yeter bi ay ??

cihangir şengezer
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    10 AEZ 07

bora yetmez mi sence
    60 ylye kaç km yaparım ş.içi

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

Teknik Konu

Alıntı chngrrrrrr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bora yetmez mi sence
    60 ylye kaç km yaparım ş.içi
    Ben iyimser bir tahminle Ankara şehiriçinde 60 tl lik gazla sanırım 370-400 km. arası bişey yaparım bu da bana sadece 10 gün yeter

cihangir şengezer
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    10 AEZ 07

ben 350km yapsam bana yeter
    yani gaz takmak benim için mantıklı gözüküyor
    ben şimdide 400 500 km arası yapıyom ayda
    biraz sıkarsam kendimi 350 de yeter bana
    sence?

bora turan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308

Hmmm anlaşılan senin aylık yaptığın toplam km. az olduğu için yeter demişsin o zaman haklısın çünkü ben ayda yaklaşık 1500. km deviriyorum..

Umut Somyürek
    Yaşayan GP yasayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 67

LPG taktırmadan önce 36 ayda 36000 km yapmıştım
    LPG taktırdıktan sonra 1 ay 20 günde 2700 km yapmışım

22. Bu mesaj için teşekkür edenler: