Sayfa 25/78 İlkİlk ... 52122232425262728294575 ... SonSon
1543 sonuçtan 481 ile 500 arası

Konu: Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Taygun Mertcan
    taygunm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 12

Neyse hallettiğine sevindim, görüşmek üzere...

Emre Cebeci
    velespit1988 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 5

merhaba arkadaslar. ben de aracima lpg taktirmak istiyorum. daha onceki aracim chevrolet aveo 1.4 idi onu sifir km garantili lpgli olarak almistik. brc sistem vardi uzerinde ben 35bin km kullandim hic bir sorun yasamadim su anda da babam kullaniyor araci. simdi GP`me hangi markayi taktirsam diye dusunuyorum. fiyati pahali gelmese direk brc taktiracagim fakat atiker ya da farkli bi markanin ankarada montajini duzgun yapan bildiginiz bi yer varsa paylasirsaniz cok sevinirim. yaklasik olarak fiyat konusunda da bilgiye ihtiyacim var mesela atiker 990 lira diyor fakat bu rakama proje, sizdirmazlik raporu vs. dahil mi?

3. 06/10/2009, 23:00

Sebep
    eski haber

Mustafa Er
    bluEyes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 JM 495
    Edilen teşekkür: 37

ben taktıralı altı ay oldu ve memnunum bi sıkıntım cıkmadı en azından..bende aracı calısıtrdıgımda her zman olmasada zman zman benzin kokusu geliyo ve geciyo pekte önemli bisey oldugunu düsünmüym..ayrıca ben hep fiyat olarak ölctüm cok cesitli rakamlar yakaladım ) bu sefer hem litre hem fiyat olarak ölcüp bi karsılastırcam

benzinle sıralı sistemin performans acısından bi farkı oldugunu düsünmüyorum bayramda 350 400 km benzinle yaptım gidiste fark edilir bi değişim yok devir saatide aynı hızda aynı devirleri veriyo izlenimime göre
    Konu ABNEW tarafından (08/10/2009 Saat 20:38 ) değiştirilmiştir.

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

arkadaslar tekrar tekrar yazmasakta sizler bu konuyu basından beri bir baksanız cunku ben aynı seyleri defalarca soyelmiş oluyorum. bence sorunuza cevap bu topic sayfalarında var.

Aytuğ Alataş
    aytuga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 16

Ben Bir konu daha atayım ortaya , üstadlar lpg sistem takılı olan arkadaşlar, LPG göstergelerinizl ilgili sorun yaşıyormusunuz,bende brc takılı, sorun oluyor bir az bir çok gösteriyor 3-4 defa söyledim ama çözüm bulduramadım,350 km gidince sıfırlayıp full depo dolduruyorum hep .........
    Fear Can Hold You Prisoner...Hope Can Set You ...

Mustafa Er
    bluEyes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 JM 495
    Edilen teşekkür: 37

Alıntı aytuga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Bir konu daha atayım ortaya , üstadlar lpg sistem takılı olan arkadaşlar, LPG göstergelerinizl ilgili sorun yaşıyormusunuz,bende brc takılı, sorun oluyor bir az bir çok gösteriyor 3-4 defa söyledim ama çözüm bulduramadım,350 km gidince sıfırlayıp full depo dolduruyorum hep .........
    bende 3 4 litre kala sürekli bi sekilde uyarı sesi veriyo bende de brc takılı lamba birinci ışıkta yada 2de duruyo uzun süre zaten 4ten 3 düsmesi özellikle kısa bi süre sonra gerceklesiyo

Taygun Mertcan
    taygunm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar merhaba bugün aşağıdaki linkteki yazıya rastladım

(Fiat to Showcase LPG Grande Punto, Panda and Bravo - autoevolution)

Fiat today announced it will publicly show its LPG versions of Grande Punto, Panda and Bravo on January 24 and 25 as part of its “Open Doors” initiative supposed to allow customers to view and testdrive specific models. As expected, the Italian company says this is a move aimed at environmental protection and fuel efficiency as it is well known the fact that LPG technologies produce less emissions than regular gasoline or diesel engines. More importantly, Fiat claims its LPG system provides such low emissions while remaining particularly focused on performance and engine life, two of the main aspects in today's cars.

At this time, LPG-powered models represent 3.5 percent of the Italian auto industry, analysts forecasting a continuous grow for the next years. Fiat's new models are manufactured in collaboration Fiat Powertrain Technologies, the Italian autor said, and benefit from a government bonus of up to 2,000 euros valid for 2009.

Fiat says all engines passed a testing program of 400,000 kilometers, all models providing remarkable reliability. The LPG tank capacity vary by model, as it follows: 38 liters for Grande Punto, 41 liters for Bravo and 31 liters for Panda. Obviously, all models can also run on gasoline, by pressing a special button placed on the dashboard of the updated vehicles.

All three Grande Punto, Panda and Bravo recorded impressive figures when it comes to CO2 emissions which made them eligible for government incentives of up to 2,000 euros. For instance, Panda LPG produces 116 g/km, Bravo LPG 134 g/km and Grande Punto LPG 119 g/km.

Kıssadan hisse anladığım kadarı ile lpg nin motor ömrünü uzattığını co2 emisyonun azlığından bahsediyor ama hala fiat tan bizim puntolara LPG izni yok bu bir çelişki değilmidir?
    Konu taygunm tarafından (12/10/2009 Saat 14:17 ) değiştirilmiştir.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

atilla aytan
    agaytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    06 bn 5074
    Edilen teşekkür: 4

otohaberde yeni evo ların lpgli geleceğinden bahsediyordu

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

lpgnin yararlımı zararlımı oldugu konusu hep tartısılıyor. ama subapların uzaması ile ilgili bir problemden bahsediliyor en mantıklı da bana bu geldi ne kadar zaman icinde bole bir sorunla karsılasılır bilmem ama sanırım zararı bu olsa gerek. gosterge olayında ise hic problem yasamadım kırmızı yandıktan sonra 50 km daha gidiyorum genellikle aynı oluyor

inanc ibişoğlu
    malborom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 14

selam arkadaslar benim bir problemim war bende landirenzo marka lpg takılı enjektörleri bosch marka eski aracımdada bu marka kullandım bi sıkıntım olmadı tek sorunum su arabayı kaldırırken gaza basıyorum 1 saniye sonra gazı alıyor kac kere bilgisayara baglandı falan olmadı benzinde bi sıkıntı yok ama lpg de gaz pedalına bastıktan 1 saniye sonra araba devirleniyo bu problemi yasayan warmı hadi ben alıstım bu soruna ama baskası kullanırken habire stop ettiriyor

devrim Emiralioglu
    ghazni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

bende otomatik dizel punto arıyordum yoktu benzinli önerdiler bende LPG takıyormusunuz garanti ne oluyor diye sordugumda fabrika onayı yok sadece biz garanti veriyoruz demişlerdi. yani kısaca garantisi bozulmuyor diyenlere inanmayın sadece satmak için öyle diyorlardır ben artık türkiyedeki satıcılara güvenmiyorum satmak için her türlü yalanı söylüyorlar.

BİLGE BAYDOĞAN
    bilge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 1

arkadaşlar bende bugün itibariyle lpg taktırdım atiker 950tl 10 taksit kampayasından. hergün benzin fiyatlarının artmasından psikolojim bozulmuştu hele en son gelen zamdan sonra. garantimin bitmesine 1 yıl kalmıştı ve 20000 bin bakımına sokup ordanda lpg taktırmaya gittim. yalnız haberiniz olsun atikerin kampanyası bu ay sona erebilirmiş yeni fiyatı 1200-1250 olacakmış taktırmak isteyenler çabuk karar versin.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

gökhan akkan
    gakkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    35 F 5602

Ben de Bilyeyle birlikte psikolojisi bozulanlardanımm) Kardeşim hele sen bi tamamdır dee,ben de taktırıyom biliyosunn)

gökhan akkan
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    35 F 5602

Alıntı gakkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de Bilyeyle birlikte psikolojisi bozulanlardanımm) Kardeşim hele sen bi tamamdır dee,ben de taktırıyom biliyosunn)
    Evet arkadaşlar aracım 7 binde.bugün itibariyle ben de atiker taktırmaya karar verenlerdenim.Uzunca gel gitlerden sonra "boşver garantiyii falan,fiyatlar yapmış tavannn) " deyip randevumu aldım,Bilge bu kararı almamda yardımcı ve destekçim oldu) Yakıt sistemiyle ilgili kısımlarda arıza olursa garanti dışı kalıyormuş.Bunu kesin biliyorum,araştırdım.Benim servislerle konuşmamdan anladığım da sürekli aynı servisi kullanmanız durumunda birçok işi de garanti kapsamında hallediyorlar,bilgisayara sokup arıza tesbiti,silme vb gibi(abartılı masraflı olmadıktan sonra).
    Kullanım bilgilerini sizle paylaşırım.

ERDEM YILMAZ
    erdemsys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1

Arkadaşlar yeni üyeyim ve aracin 1 sene garantisi var 1.4 fire motor var bundan onceki aracim 1.2 corsaydi ve yakit konusunda çok muzdarip durumdayim corsa ya gore %50 fazla yakiyor lpg ankarada nereyi tavsiye edersiniz ve kaca mal olur

Aytuğ Alataş
    aytuga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 16

Alıntı malborom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar benim bir problemim war bende landirenzo marka lpg takılı enjektörleri bosch marka eski aracımdada bu marka kullandım bi sıkıntım olmadı tek sorunum su arabayı kaldırırken gaza basıyorum 1 saniye sonra gazı alıyor kac kere bilgisayara baglandı falan olmadı benzinde bi sıkıntı yok ama lpg de gaz pedalına bastıktan 1 saniye sonra araba devirleniyo bu problemi yasayan warmı hadi ben alıstım bu soruna ama baskası kullanırken habire stop ettiriyor
    Hocam aynı sorunu ilk taktırdığımda brc yi bende yaşadım,aldığım yere gittim bayağı bir baktıktan ve denedikten sonra,bir kablosunun bozuk olduğunu söyledi onu değiştirdi ve düzeldi, brc de böyle oldu ama senin cihazda nasıldır bilmem, ama sorun aynı idi,şimdi benzinli ile aynı şekilde gaz veriyor,hiç sorun yok...
    Fear Can Hold You Prisoner...Hope Can Set You ...

aziz yıldırım
    joe_black - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Muş
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 2

selam arkadaşlar Bende lpg taktırdım 72000 km de ama ilk depoda şehir içi 240km yaptım. acaba ilk depo olduğu içinmi bilmiyorum çok yakıyor gibi geldi bana. sizce neden cevabınızı bekliyorum.

gökhan akkan
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    35 F 5602

Aziz öncelikle hayırlı olsun,depo kaç litrelik veya ne kadarlık gaz almıştın? Yani km deki ortalaması ne? Bilgi eksik kalmış.Ben de yeni taktırdım ve ilk depoda ortalaması13.5 kuruş falandı.depo 35 lik simitlerden.Yaklaşık 30 litre falan alıyor.60 tl lik gazla 440 tı sanırım yaptığı km.(şehir dışı ortalaması daha fazla)Zaman geçtikçe daha da iyi olacağı söyleniyor.

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Arkadaşlar bende 2006 model GP 1.4 Fire Active var. 77 bg olan modelden....Bu hafta içinde Atiker taktırmak istiyorum. 1100 TL fiyat verdiler ama 1000 liraya anlaştım. Benim size sorum şu olacak. LPG takıldığı zaman yol bilgisayarının akıbeti ne olacak? Arkadaşım Citroen C4 e taktıktan sonra yol bilgisayarı calışmadı, sapıttı. Bizim yol bilgisayarları LPG takılınca çalışıyor mu nasıl oluyor?

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

hüseyin yol bilgisayarının çalışmadığını duymadım gp lerde
    ama taktıran arkadaşlarda mesajına cevap verecektir
    bu lpg olayında ustalık ve işçilik çok önemli
    lpg taktırıpta sorun yaşayanda çok oldu
    hiç sorun yaşamadan kullananda

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )