Merhaba Arkadaşlar

Yaklaşık 1 ay önce 2012 Mair Easy SS aracımı 87000 KM iken satın aldım. Şu an yaklaşık 90 bine geldi.

Aracım çok güzel çok memnunum ve çok sevdim. Bundan önce 1 sene punto ardından 1 sene peugeot 207 VTI den sonra sessiz sedasız ve bana göre güçlü geldi. Otobanda Çok rahat 190 KM hızlara çıktım ve araç kabin içi sesi fazla değil. Start stop özelliğini serviste kapattırdım.

Her benzin aldığımda ölçüm sağladım Yaklaşık Şehir içi 33 - 34 Kuruş yakıt tüketimi oldu.

Forumlarda araştırdım kimisi olur kimisi olmaz problem çıkarır gibi yorumlarla karşılaşmama rağmen bir kumar oynayarak Bugün aracımı Ankara Ostim Üstün Otogaz'a bıraktım. Yarın akşam teslim alacağım.

Arkadaş motor kapağını açtığında aa bu 6 vites multiair miydi dedi. Evet bilgisini vermiştim dedim. Biraz uzaklaştı bir kaç kişiyle görüştü ve aracıma muadil başka araçlara daha önce Montaj yaptığını ve ufak tefek problemler yaşadığından bahsetti.

Vites geçişlerinde gazdan ayağınızı çekip bastığında silkelenme vuruntu olabilme ihtimalinin %20 seviyesinde olduğunu bildirdi ve olmayabileceğini de belirtti. Herşeyi göze alarak biraz düşündükten sonra takın dedim.

Arkadaşlar bu araca montajı biliyorlar. forumda araştırdığıma göre manifolt bağlantısı ile alakalı bir takım işlemler yapılması gerekiyormuş. Nozıl uzun olması gerekiyormuş Bu gibi bilgileri firmanın müdürünün ben sormadan yüzüme söylemesi hoşuma gitti. Manifoltu sökeceğini ve ona göre bağlantı yapacağını belirtti.

Normalde montaj süresi 1 gündü firmada çalışan bir arkadaşım var o devreye girdi ve 2 gün sürsün güzelce yapalım denildi ok diyerek ayrıldım. Şansıma Atikerin Genel müdürlüğünden yetkili bir arkadaş problemli bir araç için Üstün otoda idi ve aracımla ilgileneceğini söyledi.

Yarın teslim aldığımda ve bir kaç hafta izlenimimden sonra burada gerekli tüm bilgileri paylaşacağım.

Problemsiz olması durumunda Yılda 20 Bin km yapıyorum. yaklaşık 1 yıl binsem 2400 TL kar etmiş olacağım yani LPG ye verdiğim ücreti 6 ayda çıkarmış olacağım. Problem yaşamam durumunda ise en kötü söktürür sistemi satarım. Hayırlısı böyleymiş der yoluma bakarım

Planım bir sorun çıkmazsa bu araca 2 yıl binmek yabi toplamda 3600 TL kar etmiş olacağım yaklaşık olarak.