Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
76 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Lpg taktırmalımıyım ?

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı CMasteR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şahsi düşüncem o kadar km için Lpg ye gerek bile yok.
    İyi söylüyorsun kardeşim ama bu arkadaş aracına 4 5 sene binse 10 k kmden 50k km yapar. E bu arada da kendini amorti eder ayrıca şöyle bir durum da var lpg ucuz olduğu için insan kendini daha rahat hissediyor, bir yere gideceği zaman araba bu kadar yakar şu kadar yakar demiyor. Bu işin maddi boyutu, bunun birde çevreye olan katkısını da hesaplamak gerek

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Doğu
    cemdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 510

araca uzunca süre binecekseniz, ya da satarken lpgnin avantaj olduğunu düşünenlerdenseniz Lpg bağlatın çünkü arkadaşlar hesap yapmış.22/24 ay arası amorti edecek...Amorti etmesinden ziyade, tek seferde 1 kere büyük masraf yapacaksınız ancak aylık cep tüketiminiz azalacak.Bu açıdan belki avantajlı olabilir.

Göstergeyi el freni altına, sis farı lamba grubunun altındaki cebe...Nereye isterseniz.Gaz dolum bölümünü benzin kapağına koyan da var..Simit tank iyi ama stepne için minik stepne bulmak gerekiyor...Arıza lambası ustalar için çerez gibi artık..

Opet kalitesiz gaz satıyor.Forumda opetten gaz alıp arıza lambası yakan, arabası tekleyen çok...Atiker, çok fazla kullanıldığı için, fazla şikayet olması çok normal.Ağı en geniş servistir.Parçaları da ucuz olduğu için tercih edilmesi kolay.2 yıl garanti ve sattığı regülatör o bu için her parça için ayrı ayrı garantisi de var.Atıyorum lpg taktıralı 3 yıl olmuş ama sonradan atikerden aldığı parça yüzünden sıkıntı çıkmışsa, atiker o parçanın garantisini üstleniyor...O yüzden bence internet yorumlarından çok eli taşın altına sokmak, tecrübe etmek lazım....

Xperia L ile Pro'dan gönderdim.Olası yazım hatalarım için Özür Dilerim...

4. Bu mesajı için 2 kişi cemdogu'ye teşekkür etti:

EREN ZOR
    TJetci CMasteR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35Y5140
    Edilen teşekkür: 223

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi söylüyorsun kardeşim ama bu arkadaş aracına 4 5 sene binse 10 k kmden 50k km yapar. E bu arada da kendini amorti eder ayrıca şöyle bir durum da var lpg ucuz olduğu için insan kendini daha rahat hissediyor, bir yere gideceği zaman araba bu kadar yakar şu kadar yakar demiyor. Bu işin maddi boyutu, bunun birde çevreye olan katkısını da hesaplamak gerek
    sizde haklısınız ama ben şahsi düşüncemi dile getirdim 4-5 senede amorti ediyorsa ben yinede önermem açıkcası.

EREN ZOR
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35Y5140

ama derseki ben ayda 600 değilde 1600 km yapıcam tabiki bende öneririm o zaman lpg

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı CMasteR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizde haklısınız ama ben şahsi düşüncemi dile getirdim 4-5 senede amorti ediyorsa ben yinede önermem açıkcası.
    senede 10 binden 2 senede amorti eder kendisini sonraki 2 3 sene ona çalışır

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

abi mesela sen lpg kullanıyorsun.Önceden ayda kaç lira benzine veriyordun gezmek için? lpgden sonra kaç veriyorsun? @halils2

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi mesela sen lpg kullanıyorsun.Önceden ayda kaç lira benzine veriyordun gezmek için? lpgden sonra kaç veriyorsun? @halils2

Arabamı ilk aldığım ay 2011 mart 7 den itibaren; ilk ay 2000 km yol yaptım 550tl diye hatırlıyorum benzin parası verdim benzin 4.02 4.20 ydi o zaman. Nisanın 17 sinde tüp taktırdım şuan yılda 10k km yol yapıyorum aylık ortalama 2 depo harcıyorum yani 170 tl ediyor. 2011 temmuz başından ağustos ortasına kadar 5bin km yol yapmıştım ama tam kaç para lpg parası ödedim hatırlamıyorum ama 800 tl civarıydı sanırım (kart ekstrelerinden kontrol ederim unutmazsam). Fakat emin olduğum bişey var benzine ödeyeceğin paranın 1/3 ü cebinde kalıyor. Babam lpg li aracı sevmediği halde hatta ve hatta günlük kullanımı 5 km den aylık 150 200 km yapan biri olarak sadece köye gidip gelmelerinden dolayı ödediği benzin parasına karşılık keşke arabayı aldığımda tüp taktırsaydım deyip duruyor arabayı değiştirmeye niyeti olduğu için daha buna taktırmaz ama alacağı arabaya taktıracağına eminim

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Arabamı ilk aldığım ay 2011 mart 7 den itibaren; ilk ay 2000 km yol yaptım 550tl diye hatırlıyorum benzin parası verdim benzin 4.02 4.20 ydi o zaman. Nisanın 17 sinde tüp taktırdım şuan yılda 10k km yol yapıyorum aylık ortalama 2 depo harcıyorum yani 170 tl ediyor. 2011 temmuz başından ağustos ortasına kadar 5bin km yol yapmıştım ama tam kaç para lpg parası ödedim hatırlamıyorum ama 800 tl civarıydı sanırım (kart ekstrelerinden kontrol ederim unutmazsam). Fakat emin olduğum bişey var benzine ödeyeceğin paranın 1/3 ü cebinde kalıyor. Babam lpg li aracı sevmediği halde hatta ve hatta günlük kullanımı 5 km den aylık 150 200 km yapan biri olarak sadece köye gidip gelmelerinden dolayı ödediği benzin parasına karşılık keşke arabayı aldığımda tüp taktırsaydım deyip duruyor arabayı değiştirmeye niyeti olduğu için daha buna taktırmaz ama alacağı arabaya taktıracağına eminim

hah onu diyorum.ben 1 ayda daha fazla para harcayabileceksem....tek seferde 1500lira vermek daha mantıklı bana göre.Bu ay taktırırım.Önümüzdeki ay benzinden kalan oarayla bira içerim

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Maillerime baktım 2011 temmuz ayında 340 tl akaryakıt almışım yani gaz ağustos ekstresini silmişim ama ona da bankadan bakarım. Ben lpg yi karta taksitle taktırdım 1 yıl araba benzinliymiş gibi gezdim . Taksitler bitince gerçekten tasarrufluymuş dedim ve hala daha diyorum. Fire motor iyi benim için bu araç haricinde m jet tjet gelsin bana ya da tsi falan kesinlikle ekonomi olamaz ben de. Fire gitmiyor gitmediğini bildiğim için de bazı durumlar dışında basmıyorum sakin kullanıyorum. Ama bir tjet mjet tsi gibi seri bir araçla sürekli basacağımdan dizel bile olsa 8 9 lt yaktırırım kesinlikle o yüzden böyle iyi şimdilik

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı cemdogu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hah onu diyorum.ben 1 ayda daha fazla para harcayabileceksem....tek seferde 1500lira vermek daha mantıklı bana göre.Bu ay taktırırım.Önümüzdeki ay benzinden kalan oarayla bira içerim

Bekara karı boşamak kolay. Cebinde paran olmasın da görürüm ben seni o zaman bakalım taksit mi yaptırıyon bira mı içiiyon

Cem Doğu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Bekara karı boşamak kolay. Cebinde paran olmasın da görürüm ben seni o zaman bakalım taksit mi yaptırıyon bira mı içiiyon
    valla birayı bile taksitle içiyom

EREN ZOR
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35Y5140

uzun zamandır içmiyordum 5 lira oduğunu duyunca ufak çaplı kalp krizi geçirdim.

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Uzun zamandır bira içmiyorum rakı en temizi

sezgin hasdemir
    28041990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 3

Anladım söylemek istediklerinizi.Sanırım otogaz takılırsa benim yaptığım yol miktarı artar.Taktırmak mantıklı gibi geliyor.Bi sorum daha olacaktı bi ara arkadşım bahsetmişti markasını tam hatırlayamıyorum fakat araç gaz ayarını sürüşüne göre en uygun yakıt hangisiyse ona otomatik ayarlıyormuş varmı böyle birşey?

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı 28041990 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladım söylemek istediklerinizi.Sanırım otogaz takılırsa benim yaptığım yol miktarı artar.Taktırmak mantıklı gibi geliyor.Bi sorum daha olacaktı bi ara arkadşım bahsetmişti markasını tam hatırlayamıyorum fakat araç gaz ayarını sürüşüne göre en uygun yakıt hangisiyse ona otomatik ayarlıyormuş varmı böyle birşey?
    Arabanı uzun süre satmayacaksan lpg taktır yakıttan yana rahat edersin. Sürüşe göre ayarlıyor derken benim bildiğim aracı performanslı kullanıyorsanız devir ayarı var örnek 4 bin devirden sonra benzine geç diye o dur diye düşünüyorum. Ama böyle bir şeye neden ihtiyaç duyulur bilmem gerektiğinde 1 düğmeye basarak benzine geçebilirsiniz.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Arabanı uzun süre satmayacaksan lpg taktır yakıttan yana rahat edersin. Sürüşe göre ayarlıyor derken benim bildiğim aracı performanslı kullanıyorsanız devir ayarı var örnek 4 bin devirden sonra benzine geç diye o dur diye düşünüyorum. Ama böyle bir şeye neden ihtiyaç duyulur bilmem gerektiğinde 1 düğmeye basarak benzine geçebilirsiniz.
    Yav abi alti ustu 77hp lpg de gitsende benzinde gitsende bi fark olmuyo pek cekiste

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

M.Furkan Çelenli
    celenlee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 617

Alıntı 28041990 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    opetten gaz aldıgınızda yaktı demı arıza lambanızı cunku ben alalı bır sene 2 ay oldu ve dedıgım gıbı bır kere bıle baska yerden benzın almadım.Hep opetten aldım.Bir depo benzinde 230 tl civarında fiyata doluyo bununla s.içi dışı karışık 700 km yapıyorum sonra tekrar benzin alıyorum.Bir yıl ıkı ayda 10 bın km yaptım.İlk aldığımda daha fazla sürüyodum.Az sürmemin bir nedenide dediğiniz gibi benzinden kaynaklı olabilir.Gazda daha fazla dolanabilirim nasılsa az yakıyo diye
    Evet 3 arıza lambamın 2si opetten fulledikten sonra 1km gitmeden yandı.

Toplam 35 Depo LPG harcadım(6opet,1 Starpet gerisi BP,Shell,PO)
    *Opetten 6depo LPG kullandım, Tem Mehmetçik Vakfında LPG aldığımda yandı arıza lambaları. Diğerlerinde problem olmadı.

*LPG'ye geçince de dediğim gibi, BP burda uygun fiyatı ve Menzili de güzel.
    Kampanya olunca opetten aldım 4depo, 2kere de mecburiyetten aldım. PO'nun fiyatı her zaman yüksek olduğu için POdan almıyorum LPG.

****LPG öncesi benzinde de Opet ve BP'de hissedilir ölçüde performans kaybı yaşadım, bu yüzden kampanya olmadıkça Opet ve BP'den benzin almadım.
    PO,Shell ve Total kullandım.

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı Arrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yav abi alti ustu 77hp lpg de gitsende benzinde gitsende bi fark olmuyo pek cekiste

Keyifli ve Kazasız Sürüşler Dilerim " Sato Topal "
    Alt devirlerde hissedilmiyor ama 5bşn devirden sonra araç lpg nazlanıyor. Lpg ayarını açtırsam bu sefer yakıt artıyor o yüzden iyi böyle

Evren .
    Evren_c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 403

Valla kardes ben ayda 2500-3000 km yapıyorum, ona rağmen LPG taktirmiyorum ha az yol yapıyor olsan da tasarruf edersin tabii ama ben olsam hem peşinen masraf yapmaz hem de aracın orasını burasını deldirmezdim.

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

volkan mutluer
    v-mutluer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 20

Ben 2 yıldır BRC kullanıyorum simit depo ve bir depo ile şehir içi 410 dan aşağı düşmüyor depo ortalama 110 falan doluyor..
    Gaz göstergesini sol dizin üzerine gelen bir kapalı göz var onun içine taktırdım arka tampon delinmedi içeride gizli yaptırdım gayet güzel oldu şu ana kadar hiç bir problem yaşamadım.
    istanbul olsa tavsiye edeceğimiz yerler var Ankara için fikrim yok.

Bence LPG taktırman faydalı olur doya doya gez eğlen.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon