Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
60 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: LPG'ye zam! Hem de 30 kuruş

EREN ZOR
    TJetci CMasteR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35Y5140
    Edilen teşekkür: 223

Durmak yok yola devam !!! Akepeciler

Melih Yorulmaz
    nigra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 14

Olayın hiç bir savunulacak tarafı yok. Opet hemen 3.14 ten koymuş fiyatı. Milangaz 2.92 bunlar bugün denk geldiklerim. Keşke dur diyecek bir gücümüz olsa. Ama ne bu hükümet değişecektir nede bu zamlar bitecektir. Diyecek çok şey var , en büyük sessizliğim içimdeki fırtınadır.

...

ozan oz
    ozanoz93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 30

Ben benzinli aracimla sehir ici 100 tl benzinle 350 km yol yapiyorum tuplede olsun 400 450 demek oluyorki tup taktirmak su an imkansiz ocak ayindada dizel araclara surpriz olucak vergide.

Sent from my iPhone using

Eray Aydın
    leomar32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    06 R 6382
    Edilen teşekkür: 62

Valla beylet benim aracim lpgde 11_12 litre yakiyor 100tl gaz alincada 20 tl benzin aliyorum toplamda 120 tl gaz-benzin alarak 11-12 litre yakiyorum. Ayni aracimi ayni perfonsmanla kullandigimda benzindede 8 lt yakiyor. Gazi 2.90 dan alirsam 2.90kr x 11lt = 31.9 yapar ki bunu benzinde yaktigim 8 litreye bolersem 3.98 olsa gaz kafa kafaya olur ki daha katmadigim gaz alirken aldigim 20tl lik benzin var neyse 3.98-2.90=1.08lik fark olur bu 100 kilometrede km basina 1 kurusluk fark demek ben aracima 1kr fark verip benzinde binerim. Ki benim gibi degerleri bulan araclarda bunu yapacaktır. Bundan 1 saat once benzinlikteydim lpgye yanastim gaz alacakken gordum bunu ve hemen sordum 30 kr fark geldi dediler hemen bu hesabi yaptim ve benzin pompasina yanasip depomu 100tl ile doldurdum.

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

ozan oz
    ozanoz93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 30

Aslinda bireysel kulanicilar orgutlencek 1 hafta benzin almiyacak bak neler oluyor turkiyede o zamlar nasil geri aliniyor ama toplum olarak koyunuz aliyoruz hepimiz biza hak aslinda

Sent from my iPhone using

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cold blood
    alivepro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 40

Arkadaşlar hepimizin haklı olduğu noktalar var, hükümet, akp vs. vs. Peki hanginiz özeleştiri yapıyor?
    Bu ülkedeki iktidar gökten inmedi bunu bizler seçtik, peki neden seçtik?
    Cevabı çok basit, beceriksiz, koltuk sevdalısı, kösele suratlı, vizyon sahibi olmayan, emri altında olan askere boyun eğen hükümetlerden dolayı değilmi.
    Aslında yapmanız gereken bir defalıkta olsa önümüzdeki genel seçimlerde herkes oyunu akp ye verip öncelikle muhalefetin başındakileri koltuğundan etmek, Başbakanımızla bir empati yapın, karşınızda K.Kılıçtaroğlu gibi, D. Bahçeli gibi bir muhalefet var çocuk oyuncağı, bugün kaç chp li ideolojilerinden sıyrılıp K. Kılıçtaroğlu için chp ye oy veriyor, yada kaç Mhp li ideolojilerinden sıyrılıp Bahçeliye oy veriyor. Bu böyle devam ettikçe chp, mhp ömrü billah muhalefete mahkumdur, adam 2 kelimeyi bir araya getiremiyor, bu adamlardan nasıl devlet başkanlığı bekleyebilirsin. Düşünün Kılıçtaroğlunun başbakan olduğunu, daha kendi partisi adamı takmazken, daha bir genel kurul bile yönetemezken nasıl olurda bir ülkenin liderliğine aday olabilir, buna kim inanırda güvenerek oyunu verir?
    Bunlar işin siyasi boyutu, işin birde ekonomik boyutu var ve bu zamda en önemli nokta bu konuyu hemen mevcut hükümete bağlamak ne kadar doğru tartışılır ancak lpg üretiminde kullanılan hammadde fiyatlarına zam yapıldığından dolayı fiyatların yükseldiğini medyadan okuyoruz ve duyuyoruz, o yüzden eleştiri yaparken elinizi biraz vicdanınıza koyun.

Atahan Kuşbaşoğlu
    ato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 123

Bu seçim AKP ye oy verelim de bir 5 sene daha sömürsünler milleti 2009 da mazot 2.48 idi şimdi 4.40 sırf dünya pazarındaki zamlardan dolayı değil bu fiyatlar Kıbrıs'a bu benzin 2.5 tl ye satılıyor ülkede gelir kaynağı kalmadı kendi 7 sülalerine yetecek parayı topladılar benim cebim boş olduktan devleti kimin yönettiğinin ne önemi var

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

EREN ZOR
    TJetci CMasteR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35Y5140
    Edilen teşekkür: 223

adam akp ye oy verelim demiş ya PUUUU !!! daha ne denir ki yazıklar olsun ya...

11. Bu mesajı için 2 kişi CMasteR'ye teşekkür etti:

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Chp iktidar olsa smdiye meyfanlarda slogan atiodnz. Hanginiz gezi parki olaylarina geldi biber gazi yedi??? Bana malmsn sanami kaldi diolardi veya diodunuz. Smdi anladnzmi benm olayimin sadece gezi parki dgl bu sisteme dur demek oldgnu. Kusura bakmayn ama su anda hukumeyi elestirenler 1 sene snra yine oy verecek (bazilari) unutmaya alisknsnz ve sunuda soleym SU ANDA AKP Yİ ELESYİRENLER GECMİSİNDE AKP YE OY VERENLER. bunun vebali sizin boynnunuza!!!

Discovery cihazımdan gönderildi
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

13. Bu mesajı için 2 kişi Arrest'ye teşekkür etti:

Sato Topal
    ST OTO AKSESUAR Arrest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 1246

Hukumetten kurtulmak istiosn sonra diosnki kilicdaroglunami vericem la oyumu... Kusura bakma haci kilixdaroglu pkk bayragi taksaydi boynuna onu gerdire gerdire carmaga asarlardi. Gucunuz tayyip pasaya yetmio tabi kilicdarogly basbakan olsa sokaklarda tas savasi yapardnZ eger vu hareketlwri yapsa... Eger bu hukumetten kurtulmak istiyosan oyunu en guclu rakibine vereceksin. Haaa 2/3 angut dicektir yine kilicdarohlu veya bahceliye vermem eeeee dice tayibe verrm daha ii... Sizin yuzunuzden bu adam bizi somuruyor ve vebali sizin boynunuza. SİZE HAKKİMİ GRAM KADAR HEDİYE ETMİYORUM. ALLAHİN LANETİ ÜZERİNİZDE OLSUN EYY BU HUKUMETE OY VERENLER!!!

Discovery cihazımdan gönderildi
    Türkiye Cumhuriyeti Şeyhler Dervişler Müritler Meczuplar Ülkesi Olamaz! M.K.Atatürk

Sıkıntı Yok , Jack Daniels Var

15. Bu mesajı için 2 kişi Arrest'ye teşekkür etti:

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Akaryakıt zamları hammadde fiyatı yani dolala bağlantılıysa eğer dolar düştüğü zaman fiyatların düşmesi gerek. Zam gelince dolar yükseldi bahanesi hikaye. Bugüne kadar gelen hükümetlerde yedi bu ülkeyi kabul ama hiç birisi 10 yılda dış borcu 400 milyar dolar arttırmadı. Atatürk den sonra bu hükümete kadar olan borç toplam 330 milyar dolar iken 10yılda toplam borç 700 milyar dolar oldu. Ama medyada imf ye ödenen 5 milyar dolarlık borç konuşuldu. şuanda d.gaz çıkartılıyor t.dağda devlet tarafından ama d.gaz m3 fiyatı 1,065 tl. 2010 yılında 0,60 tl idi millet vekiline yapılan % 40 lık zamdan sonra kim aldı maaşına bu kadar zammı? Adamlar askerliği 12 aya indirip resmi olarak göstere göstere orduyu terhis ediyor komutanları hapse tıkıyor doğu ve g.doğuyu bizim sınırlarımızdan ayırmaya çalışıyor, Atatürk ün kurduğu ülkenin başındaki T.C. ibaresini, resimlerini kaldırıyor, Türk Milleti ne daha hiç Türk milleti bile dediğini duymadım sen de burda özeleştiriden bahsediyorsun. Terörist le ne zaman pazarlık yapıldığı görülmüş ki ülkenin bölünmesi için itin tekiyle görüşmeler yapılıyor? Sen marstan mı geliyosun birader? Son 3 yılda cebindeki paranın değeri ne kadar azaldı bakıyor musun hiç? 2006 yılında paradan 6 sıfır atıldığundaben büyük para 50milyondu. Abd doları gibi bizimde en büyük paramız 100 tl oluncak denildi peşinden 2 3 ay içinde 200 tl basıldı. Oldumu sana % 400 develüasyon. Hani nerde kaldı iyi hükümet? Twitter da takıl biraz eğer gerçekten müslümansan son peygamber in Hz. Muhammed S.A.V. olduğunu biliyorsan Sn. Başbakanımıza peygamber sıfatı konulması dinen ne kadar uygun olduğunu da bi zahmet kendin bul. Ama burda boş boş bu seçimlerde akpye oy verin deme lütfen.

galaxy win cihazımdan gönderildi.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    % 11 zam yapılmış yaz kış hikaye yazında 2,8 kışın 2,6 tl tı düşüş olmadı hep yükseliyor. Dolar düşüyor yakıt artıyor nasıl neye göre fiyat belirleniyor akıl almıyor maaşlara zam yok her şeye zam var. Akşam haberlerde beyaz ete de zam geleceğini söylüyordu. Pırlantadan vergi yok yiyecekten vergi % 8 akaryakıttan % 70 adaletini sevehim

dünya piyasalarında fiyat artışı yok maliyetlerin artışı nedeniyle lpg ye zam yapmışlar

nasıl bir maliyetse boyle maliyetmi olur rsmen kar payını artışmışlar

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Maliyet hikaye arkadaşım amaç bizi fakirleştirip köle yapmak. Senin cebinde para yoksa kime kafa tutabilirsin? Kimseye. Karın tokluğuna çalıştıracaklar yakında.

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

devlet bugün yandaş işadamlarının vergilerini bir gecede silip gaza akaryakıta bindiriyorsa sokarım ben öyle ekonomik anlayışa....

adamın kazancı yıllık bilmem kaç milyar dolar vergi rekortmenleri arasında adı yok. niye bi okul yapıyor hooop o yılın vergisi sıfırlanıyor. okulun masrafı adamın yıllık yemek masrafı bile değil. okul bahane vergi indirimi rant şahane. ee peki nerden çıkacak bu paralar vatandaştan.

kimse kusura bakmasın öğrenci evlerinin içine kadar girmeye sorumlu kılacaksın haklı bulacaksın başbakanı sonra zam gelince başbakan napsın diyeceksin...

savcıları göreve çağıranlar, polisi göreve çağıranlar, tek kalemde kanal istanbul projesi üretenler, komşuyu komşuya ihaber ettirenler maliye bakanına ekonpomi bakanına zamlarda gık diyemiyor demi...

geçin bu ayakları...

ekonomi batık durumda... medya imf ye borcumuz bitti daha ne diye böbürlenenler bakkala borcun bitti diye göbek atarken kasaba manava terziye manifaturaacıya beyaz eşyacıya tegah altı yapıldığını görmek istemiyor..

ne hikmetse gelen her zamın sebebi ya dolar, ya maliyet, ya hammaddei, ya varil vss hiç hükümet değil... ama %1 gelen indirim hükümetin başarısı... eski iktidarlarda zam gelirken hükümete atanların şimdi hükümeti aklamaya çalışması partizanlıktan başka bişey değil...

velhasıl kelam giren vatandaşa giriyor her seferinde... 2013 yılında benzine mazota gaza gelen zammı ve asgari ücrete gelen zammı düşünün... ayrıca sağlıkta eğitimde ulaşımda yapılan kısıtlamaları fark ücretlerini alınan evraklara gelen zamları düşünün... herşey gayet açık ve net...

pkk barzani konusuna girmiyorum bile...
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

22. Bu mesajı için 3 kişi outlife'ye teşekkür etti:

cold blood
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok

Alıntı ato Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu seçim AKP ye oy verelim de bir 5 sene daha sömürsünler milleti 2009 da mazot 2.48 idi şimdi 4.40 sırf dünya pazarındaki zamlardan dolayı değil bu fiyatlar Kıbrıs'a bu benzin 2.5 tl ye satılıyor ülkede gelir kaynağı kalmadı kendi 7 sülalerine yetecek parayı topladılar benim cebim boş olduktan devleti kimin yönettiğinin ne önemi var
    İşte yanıldığınız nokta burda, böyle muhalefete can kurban bu kafayla değil 5 sene 100 sene daha iktidar değişmez.

cold blood
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akaryakıt zamları hammadde fiyatı yani dolala bağlantılıysa eğer dolar düştüğü zaman fiyatların düşmesi gerek. Zam gelince dolar yükseldi bahanesi hikaye. Bugüne kadar gelen hükümetlerde yedi bu ülkeyi kabul ama hiç birisi 10 yılda dış borcu 400 milyar dolar arttırmadı. Atatürk den sonra bu hükümete kadar olan borç toplam 330 milyar dolar iken 10yılda toplam borç 700 milyar dolar oldu. Ama medyada imf ye ödenen 5 milyar dolarlık borç konuşuldu. şuanda d.gaz çıkartılıyor t.dağda devlet tarafından ama d.gaz m3 fiyatı 1,065 tl. 2010 yılında 0,60 tl idi millet vekiline yapılan % 40 lık zamdan sonra kim aldı maaşına bu kadar zammı? Adamlar askerliği 12 aya indirip resmi olarak göstere göstere orduyu terhis ediyor komutanları hapse tıkıyor doğu ve g.doğuyu bizim sınırlarımızdan ayırmaya çalışıyor, Atatürk ün kurduğu ülkenin başındaki T.C. ibaresini, resimlerini kaldırıyor, Türk Milleti ne daha hiç Türk milleti bile dediğini duymadım sen de burda özeleştiriden bahsediyorsun. Terörist le ne zaman pazarlık yapıldığı görülmüş ki ülkenin bölünmesi için itin tekiyle görüşmeler yapılıyor? Sen marstan mı geliyosun birader? Son 3 yılda cebindeki paranın değeri ne kadar azaldı bakıyor musun hiç? 2006 yılında paradan 6 sıfır atıldığundaben büyük para 50milyondu. Abd doları gibi bizimde en büyük paramız 100 tl oluncak denildi peşinden 2 3 ay içinde 200 tl basıldı. Oldumu sana % 400 develüasyon. Hani nerde kaldı iyi hükümet? Twitter da takıl biraz eğer gerçekten müslümansan son peygamber in Hz. Muhammed S.A.V. olduğunu biliyorsan Sn. Başbakanımıza peygamber sıfatı konulması dinen ne kadar uygun olduğunu da bi zahmet kendin bul. Ama burda boş boş bu seçimlerde akpye oy verin deme lütfen.

ilk başlarda bende böyle düşünüyordum "400 milyar dolar borc" ama bu olaya çok sığ baktığımızı gösterir, borcun çok olması ülke ekonomisinin kötü olduğu anlamına gelmez. Eğer öyle olsaydı, yani borcu az olanın ekonomisi iyi olsaydı ben koçtan zenginim derdim... Büyük işler büyük meblalarla döner, ekonominiz ne kadar büyükse borcunuzda aynı oranda büyük olur.

cold blood
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Yok

Yazacak çok şey varda burası yeri değil bide yazsanda anlamazlar NATO KAFA NATO MERMER HATTA GRANİT )

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

b. e.
    outlife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 527

borcun büyük olması mesele değildir... borç kalmadı dye gönbek atılıyordu. o zaman bi yerde yanlışlık var. borcu olmayan ülkeyiz diye göbek atanlar şimdi çok borcumuz var ama büyük işler var ondan borcumuz büyük... ekonomimiz büyük çünkü... o zaman imf ye borcu niye ödedin demezler mi adama... eski hükümetleri borçlu diye itin sokuyordunuz çocuklarımız borçlu doğuyor ımf ye mahkum ettiniz diyordunuz... şimdi böyle mi oldu...

ekonominin iyiliği gelirler dengesi ile ortaya çıkar... borçlar artarken vergilerde aynı oranda artıyorsa gelir gider dengesi kurulamıyor demektir. vergiye biniliyor demektir. vatandaşım alım gücü her geçen gün düşüyor. zaten borçlu olan vatandaş dahada borçlanıyor. icra davaları cumhuriyet tarihinin zirvesinde, hırsızlık, gasp dolandırıcılık cumhuriyet tarihinin zirvesinde...

ekonomomüz çooohh eyi... neden çooohh borcumuz var ondan... ne kadar böyük ekonomü o kadar çooh borççç... böyük işler var çönkü... böyük olan ne... her gün vatandaşa giren kazık... bak bugün ekmeğe 20 kuruş daha zam geliyor...

ülkede büyüyen tek şey her devir de olduğu gibi yandaşların bürokratların müteaahhitlerin ceplerine giren paradır...

bir ülke de cezaevleri sayısında mahkum sayısında borçlu sayısında icralık sayısında borcundan intihar edenlerin sayısında artış oluyorsa o ülke büyük fakat çok kötü şeyler oluyordur...

bu ekonominin iyiye gittiğini göstermez... yatlara alınan mazotta vergi alınmıyorsa pırlantadan vergi alınmıyorsa ekmekten vergi alınıyorsa bu ekonominin iyiliğini değil gelir adaletsizliğinin uçurumunun büyüklüğünü gösterir...

muhalaefet falan hikaye... ülke de yatak odalarına kürtaj odalarına kadar giren bir iktidarı zamlardan sorumlu tutmamak kadar aptalca bişey olabilir mi? dün ımf ye borcu ödedik borçsuz türkiye diye övünürken (ki o zaman büyük ekonomiler borçsuz ekonomilerdi) bugün çok bor varsa ekonomimiz çok büyük diyorsanız algılarınızı düşüncelerinizi mantığınızı gözden geçirin...
    Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir...

28. Bu mesajı için 2 kişi outlife'ye teşekkür etti:

Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı apro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk başlarda bende böyle düşünüyordum "400 milyar dolar borc" ama bu olaya çok sığ baktığımızı gösterir, borcun çok olması ülke ekonomisinin kötü olduğu anlamına gelmez. Eğer öyle olsaydı, yani borcu az olanın ekonomisi iyi olsaydı ben koçtan zenginim derdim... Büyük işler büyük meblalarla döner, ekonominiz ne kadar büyükse borcunuzda aynı oranda büyük olur.
    Koç zengin çünkü üzerine kayıtlı menkul ve gayri menkulleri var. Ülkemde satılacak bişey kalmadı ama 700 milyar dolar borcu var. Evini arabanı arsanı sat paranı harca sonra üstüne 400bin tl borç yap sonra da bana ben zenginim desene. Benim ekonomim iyi olabilmesi için başta gelir kaynağı sahibi ev dükkan gibi yerim olacakki bana para getirsin. Tabi ülke için durum farklı hiç sanayi kuruluşu olmasa da yolunacak halk satılacak toprak var. Ayrıca kimin kafası granit kimin gözünün de kör olduğu ortada. Tabi yandan desteklendiği için işine gelmediği de!!!

30. Bu mesajı için 2 kişi halils2'ye teşekkür etti:

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon